Дали верувате во магии?

Дискусија во '„Другата“ наука' започната од marijasweet, 9 декември 2009.

 1. dejziii

  dejziii Истакнат член

  Се зачлени на:
  17 август 2012
  Пораки:
  52
  Допаѓања:
  15
  Pa da jas toa go znam, ali sepak sakam da mi kaze nekoj nekoj hodza koj sto pomaga...
  Mi kazaa za nekoj vo Kumanovo imeto mu e na “R” mislam ali nemam povekje informacii isto i za nekoja zena vo Vranje. No toa e se sto znam sekoj kje si najde lek i posle toa ne saka da kaze, a jas bi bila mnogu blagodarna nekoj ako me upati nekade...
   
 2. Стараалуда

  Стараалуда Активен член

  Се зачлени на:
  18 март 2019
  Пораки:
  18
  Допаѓања:
  4
  Пол:
  Женски
  Te molam pishi mi vo poraka br.od nekoj shto stvarno znae,jas sama baram br.shto ima da obvinuvam nekoj drug
   
 3. crazylady

  crazylady Популарен член

  Се зачлени на:
  12 јули 2010
  Пораки:
  4.329
  Допаѓања:
  7.228
  Дали знаете некој што отстранува црна магија и навистина да помага?
  Ве молам без непотребни коментари ...
   
 4. hellocity

  hellocity Истакнат член

  Се зачлени на:
  28 август 2017
  Пораки:
  1.512
  Допаѓања:
  2.985
  Пол:
  Женски
  Дали откако ке се открие кој ја направил магијата и сам да ја растуриш и со светена вода да се измиеш, таа веке ке биде растурена и нема да има моќ?
   
 5. Nalutena1

  Nalutena1 Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 ноември 2016
  Пораки:
  492
  Допаѓања:
  1.749
  Пол:
  Женски
  Ne, ne mozes ti sama so svetena voda da ja rasturas. Treba da pobaras pomos od nekogo
   
 6. 1992g

  1992g Популарен член

  Се зачлени на:
  9 јануари 2014
  Пораки:
  801
  Допаѓања:
  7.923
  Пол:
  Женски
  Чуден е овој народ, за секој неуспех и несреќа, никако причините во себе да се бараат, мора да се маѓии. Седете си у 16 век, уште на метла ќе пролетате...
   
  На Alita, Snowflake97, ReMly и 2 други им се допаѓа ова.
 7. bibiiii

  bibiiii Истакнат член

  Се зачлени на:
  12 октомври 2011
  Пораки:
  352
  Допаѓања:
  655
  Имало некој Охрид со висок за вода барање идал дома и тргал магии .
   
  На Zaluben vo svet му/ѝ се допаѓа ова.
 8. Bratot

  Bratot Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 април 2019
  Пораки:
  448
  Допаѓања:
  1.362
  Пол:
  Машки
  Планирам тезга да заземам пак морам да се изрекламирам (спамирам) малку,то е. :whew:
  #проклетство #црнамагија #лејки (facepalm)

  FB_IMG_15556649404240516.jpg
   
  На Alex.T, Alita, Orthophill и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 9. Zaluben vo svet

  Zaluben vo svet Активен член

  Се зачлени на:
  31 јули 2018
  Пораки:
  26
  Допаѓања:
  5
  Пол:
  Машки
  Кој е тој
   
 10. Cloud95

  Cloud95 Нов член

  Се зачлени на:
  28 јуни 2019
  Пораки:
  8
  Допаѓања:
  1
  Пол:
  Женски
  Ima Li nekoj vo kavadarci gledacka ili bajac da rastura crni magii stvarno mi e mnogu loso
   
 11. Skorpija_29

  Skorpija_29 Активен член

  Се зачлени на:
  30 јуни 2019
  Пораки:
  10
  Допаѓања:
  11
  Пол:
  Женски
  Ве молам да ми кажете некој кој стварно се разбира од тргање магии, вака веќе не се живее
   
 12. Dream-Girl

  Dream-Girl Модератор Член на тимот

  Се зачлени на:
  24 јуни 2013
  Пораки:
  8.743
  Допаѓања:
  99.268
  Пол:
  Женски
  Верувам само во наука, така да не, не верувам ни у ова. Порано немал народот друга работа, па си измислувал вакви работи, некој си правел бизниси и од “маките“ на луѓето. Глупости на квадрат...
   
  На Angie1432, BlackMistery, Mrs.Poppins и 2 други им се допаѓа ова.
 13. Alex.T

  Alex.T Активен член

  Се зачлени на:
  13 јануари 2018
  Пораки:
  36
  Допаѓања:
  25
  Пол:
  Машки
 14. Skorpija_29

  Skorpija_29 Активен член

  Се зачлени на:
  30 јуни 2019
  Пораки:
  10
  Допаѓања:
  11
  Пол:
  Женски
 15. Nalutena1

  Nalutena1 Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 ноември 2016
  Пораки:
  492
  Допаѓања:
  1.749
  Пол:
  Женски
  Istoto prasanje go imam i jas, ako znaete nekoj silen, daj pomagajte
   
 16. lea me

  lea me Нов член

  Се зачлени на:
  24 јули 2019
  Пораки:
  3
  Допаѓања:
  0
  Пол:
  Женски
  Zdravo. Imame golemi problemi so moeto semejstvo. Sme naogale mn raboti po dvor i doma. Sega na maicata na majka mi imase napiseno AAA i krst nacrteno. Sto znaci toa ? ve molam nekoj sto stvarno znae da rastura magii... tnx
   
  Последна измена: 24 јули 2019
 17. lea me

  lea me Нов член

  Се зачлени на:
  24 јули 2019
  Пораки:
  3
  Допаѓања:
  0
  Пол:
  Женски
  istoto go prasuvam ...
   
 18. trendygirl1234*

  trendygirl1234* Нов член

  Се зачлени на:
  1 јули 2019
  Пораки:
  7
  Допаѓања:
  1
  Пол:
  Женски
  Kje mozes li da mi kazes kade se naoga taa zena?
   
 19. hellocity

  hellocity Истакнат член

  Се зачлени на:
  28 август 2017
  Пораки:
  1.512
  Допаѓања:
  2.985
  Пол:
  Женски
  Јас мислам дека знам таква кучка(жена) и мислев дека ми е направила нешто ама сватив дека тоа луѓе само прости го прават и ако дозволиш и имаш песимистички мисли у веза за тоа секако ке се десе нешто. Такви прости работи можат само поголем број жени да направат од љубомора што се повекето необразовани и немаат живот ни хоби а па ни семејство.
   
  На Alex.T му/ѝ се допаѓа ова.
 20. Стараалуда

  Стараалуда Активен член

  Се зачлени на:
  18 март 2019
  Пораки:
  18
  Допаѓања:
  4
  Пол:
  Женски
  Aj te molam pishi mi vo poraka tel.br.od taa zena i kade se naogja,blagodaram
   
  На Zaluben vo svet му/ѝ се допаѓа ова.