Дали верувате во магии?

Дискусија во '„Другата“ наука' започната од marijasweet, 9 декември 2009.

 1. AnnaPe

  AnnaPe Активен член

  Се зачлени на:
  9 мај 2019
  Пораки:
  87
  Допаѓања:
  180
  Пол:
  Женски
  За вакви работи се користи сол или шеќер?
   
 2. L-a-d-y-Bug

  L-a-d-y-Bug Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 март 2011
  Пораки:
  94
  Допаѓања:
  43
  Во последно време почнав да мислам дека некој ме има проколнато, урочено или ми има направено магија. Долго време сум сама и немам среќа во љубовта, а приметив во последно време штом некој се заинтересира за мене и јас се заинтересирам, го снемува, како со нож нешто да го пресечува. Сте биле ли во таква ситуација?
   
  На Mar89 и Zaluben vo svet им се допаѓа ова.
 3. Стараалуда

  Стараалуда Активен член

  Се зачлени на:
  18 март 2019
  Пораки:
  18
  Допаѓања:
  4
  Пол:
  Женски
  Ve molam za informacija,dali znae nekoj nekoja zena zhto vadi crvi od ushi,ve molam bez glupavi komentari.
   
 4. Herrera

  Herrera Популарен член

  Се зачлени на:
  14 јануари 2012
  Пораки:
  610
  Допаѓања:
  5.273

  Ако треба да се исчисти ушната маст , тоа се прави кај било кој ушен доктор за буквално 5 минути.
   
  На theowndemon, Alita, twilight123 и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 5. Стараалуда

  Стараалуда Активен член

  Се зачлени на:
  18 март 2019
  Пораки:
  18
  Допаѓања:
  4
  Пол:
  Женски
  Sme probale se,ushe ova da vidime dali ima neshto i od toa
   
 6. EvAngelos

  EvAngelos Популарен член

  Се зачлени на:
  25 февруари 2012
  Пораки:
  3.237
  Допаѓања:
  8.789
  Пол:
  Машки
  Зависи дали сакаш државно или приватно. Државно имаш во секоја од поголемиве болници (8ми Септември, Мајка Тереза) само ќе бараш упат до Оториноралингологија (Уво, нос и грло).
  А од приватниве би ти ги препорачал:

  Д-р Мери, Адреса: бул.8-ми Септември 2/2, Скопје. (Блиску до Авицена). Или еве ти една листа од ординации за уво, нос и грло: https://zk.mk/uvo-nos-i-grlo-ordinacii
   
  На Herrera му/ѝ се допаѓа ова.
 7. tatjanasakalieva

  tatjanasakalieva Истакнат член

  Се зачлени на:
  17 јуни 2012
  Пораки:
  308
  Допаѓања:
  636
  Не верувам. Мислам дека нема ништо од вакви работи.
   
 8. twilight123

  twilight123 Истакнат член

  Се зачлени на:
  8 март 2012
  Пораки:
  558
  Допаѓања:
  451
  Пол:
  Женски
  др мери
   
 9. Стараалуда

  Стараалуда Активен член

  Се зачлени на:
  18 март 2019
  Пораки:
  18
  Допаѓања:
  4
  Пол:
  Женски
  Kazav pogore deka probavme se,koga vikam se znaci sme bile na lekar,ja poznavam licno dr.Meri,dr.kopaceva i da ne gi nabrojuvam,rekov da probame i ova od preporaki.
   
 10. boo3

  boo3 Истакнат член

  Се зачлени на:
  14 јули 2015
  Пораки:
  818
  Допаѓања:
  2.546
  Пол:
  Женски
  Не верувам ниту си го оптеретувам мозокот со магии и слични работи.
   
  На Alita му/ѝ се допаѓа ова.
 11. Love 83

  Love 83 Истакнат член

  Се зачлени на:
  13 април 2019
  Пораки:
  842
  Допаѓања:
  14.672
  Пол:
  Женски
  Лично не верувам ама кога некој близок ќе ти раскаже некоја случка ,некогаш сум во двоумење...
   
  На Mantub му/ѝ се допаѓа ова.
 12. Nevergiveup1

  Nevergiveup1 Истакнат член

  Се зачлени на:
  28 ноември 2014
  Пораки:
  165
  Допаѓања:
  276
  Пол:
  Машки
  Od umot.
   
  На Matotheja и Alita им се допаѓа ова.
 13. Nikolinaaa.123

  Nikolinaaa.123 Активен член

  Се зачлени на:
  20 август 2018
  Пораки:
  59
  Допаѓања:
  12
  Пол:
  Женски
  Здраво може некој да ми каже ако знае дали некој ако ви дојде дома и му падне паричка на кревет значи некоја магија или нешто друго ?
   
 14. Kimberly11

  Kimberly11 Популарен член

  Се зачлени на:
  27 септември 2015
  Пораки:
  1.822
  Допаѓања:
  10.509
  Пол:
  Женски
  Значи дека треба да се лечиш,ама мораш побрзо да превземеш нешто иначе касно ќе ти биде! Плус магијата ќе те стигне
   
 15. Nikolinaaa.123

  Nikolinaaa.123 Активен член

  Се зачлени на:
  20 август 2018
  Пораки:
  59
  Допаѓања:
  12
  Пол:
  Женски
  Како мислиш да се лечам кога ништо не ми е или мислиш од магијата нешто ?
   
 16. Bitter-Sweet

  Bitter-Sweet Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 мај 2010
  Пораки:
  8.237
  Допаѓања:
  44.752
  Пол:
  Женски
  Нема никаква магија, само случајно му паднала. :)
   
  На Nikolinaaa.123 и Alex.T им се допаѓа ова.
 17. Mart3

  Mart3 Активен член

  Се зачлени на:
  12 септември 2019
  Пораки:
  14
  Допаѓања:
  8
  Пол:
  Женски
  I jas istiot problem go imam dali imas nesto prevzemeno ili da ti se ima podobreno? :(
   
  На Cleonika и Iva9612 им се допаѓа ова.
 18. Iva9612

  Iva9612 Истакнат член

  Се зачлени на:
  10 февруари 2019
  Пораки:
  294
  Допаѓања:
  364
  Пол:
  Женски
  исто
   
  На Mart3 му/ѝ се допаѓа ова.
 19. Mart3

  Mart3 Активен член

  Се зачлени на:
  12 септември 2019
  Пораки:
  14
  Допаѓања:
  8
  Пол:
  Женски
  Nesto imas probano da napravish?
   
 20. Iva9612

  Iva9612 Истакнат член

  Се зачлени на:
  10 февруари 2019
  Пораки:
  294
  Допаѓања:
  364
  Пол:
  Женски
  не ,што би направила