Дали верувате во магии?

Дискусија во '„Другата“ наука' започната од marijasweet, 9 декември 2009.

 1. "Zoki"

  "Zoki" Истакнат член

  Се зачлени на:
  2 декември 2016
  Пораки:
  937
  Допаѓања:
  8.382
  Пол:
  Машки
  Остави да си размислуваат луѓето како знаат,ако можеш дај им совет како да го сменат тоа.
  Не глуми кловн на туѓа сметка.
   
  На jasbi и Aschenputtel им се допаѓа ова.
 2. Kimberly11

  Kimberly11 Популарен член

  Се зачлени на:
  27 септември 2015
  Пораки:
  2.812
  Допаѓања:
  13.679
  Пол:
  Женски
  Да им ставам памет со инка? Ок луѓе идете си по гатачи,бајачи,прајте магии ве заболе
   
  На Ицолгудбејбе и Meckicja им се допаѓа ова.
 3. "Zoki"

  "Zoki" Истакнат член

  Се зачлени на:
  2 декември 2016
  Пораки:
  937
  Допаѓања:
  8.382
  Пол:
  Машки
  Не бре да не им се смееш.
  Ни одам нит сум бил а нит се смеам ко тебе.
  Ај бај:hai:
   
 4. Chanell*

  Chanell* Популарен член

  Се зачлени на:
  24 септември 2016
  Пораки:
  2.731
  Допаѓања:
  21.491
  Пол:
  Женски
  На какви последици мислиш?
  Не живеам со нив,нормално.
  Он ми праи муабет секогаш, ама не ко порано.. жена му едвај здраво ми вика
   
  На Rabbit 97 му/ѝ се допаѓа ова.
 5. Rabbit 97

  Rabbit 97 Активен член

  Се зачлени на:
  13 септември 2019
  Пораки:
  203
  Допаѓања:
  489
  Pa na forumov cistav deka otkako ke se slucelo magia imalo nekakvi promeni posledici nekakvi kavgi nesreki :?::?:
   
 6. Mantub

  Mantub Истакнат член

  Се зачлени на:
  23 ноември 2017
  Пораки:
  2.291
  Допаѓања:
  12.908
  Пол:
  Женски
  Да, твое е да им ставиш памет со инка пошо ти си најпаметна и продолжи да читаш теми со кои храниш его
   
 7. Kimberly11

  Kimberly11 Популарен член

  Се зачлени на:
  27 септември 2015
  Пораки:
  2.812
  Допаѓања:
  13.679
  Пол:
  Женски
  Фала ти многу,ити мене ми изгледаш многу паметна,ќе сакаш место мене?
   
 8. Chanell*

  Chanell* Популарен член

  Се зачлени на:
  24 септември 2016
  Пораки:
  2.731
  Допаѓања:
  21.491
  Пол:
  Женски
  Ама ја не реков оти тоа е “магија”.
  Не ни знам како изгледаат или ги прават,ако воопшто се прават, никогаш не ме интересирало.
  Јас не верувам во тие работи ма колку и да ги има.
  И да сака да ми “наштети” некој со такво нешто не може, не ме фаќа “мајата” мене :D
  Фала Богу дека ништо не се случи.
  Ним никако да им се посреќи за детенце..
  Ама со таков мајндсет и тешко.
  Сами си прават зло со нивното размислување и потреба да наштетат на некој друг.
   
  На Rabbit 97 му/ѝ се допаѓа ова.
 9. WildMk

  WildMk Форумски идол

  Се зачлени на:
  27 април 2018
  Пораки:
  12.615
  Допаѓања:
  124.999
  Кој е маѓепсан, нека ми пише да му забаам.
   
  На Ицолгудбејбе, ku4ence, IRBBB и 3 други им се допаѓа ова.
 10. Lepoticka23

  Lepoticka23 Активен член

  Се зачлени на:
  25 ноември 2019
  Пораки:
  58
  Допаѓања:
  22
  Пол:
  Женски
  Dali moze brojceto od tas verka
   
 11. Alex.T

  Alex.T Активен член

  Се зачлени на:
  13 јануари 2018
  Пораки:
  45
  Допаѓања:
  34
  Пол:
  Машки
  Требало да ги викнеш и да ги прашаш што било тоа што ти го оставиле. :)
  Баш ме интересира што ќе ти одговореле :)
   
  На Chanell* му/ѝ се допаѓа ова.
 12. Lepoticka23

  Lepoticka23 Активен член

  Се зачлени на:
  25 ноември 2019
  Пораки:
  58
  Допаѓања:
  22
  Пол:
  Женски
  Tacno NEMA vrska mare a pari Puno si zarabotuva
   
  На Antebellum му/ѝ се допаѓа ова.
 13. sasko1006

  sasko1006 Нов член

  Се зачлени на:
  13 октомври 2019
  Пораки:
  2
  Допаѓања:
  1
  Пол:
  Машки
  Ajde vaka da kazam nesto jas pa koj kako saka neka misli imav devojka i otidov da mi gleda Toni i mi vika sjusaj devojkati ide so drug ne e za tebe lzete i jas sega si pomisliv sto razbira ovoj od gledanje pojma nema otidiv kaj druga gledacka taa mi vika nema sakate ke si bidete zaedno ajse si velam uste na edno mesto kaj baba Kalina ke odam i taa nema nikoj tebe te saka zedno ke ste i sega 2 sprema 1 otidov uste na edno mesto vo Kumanovo taa gledala na slika i dadov slika od devojkami i mi veli dobra e saka te ke si bidete zedno 3 sprema 1 i se sela ovoj Toni pojma nema ama ete dojde vreme i pogodi Toni tocno deka ide so drug i sega ne sme zedno ja doznav vistinata i pose za se sto me lazese Toni ja kaza vistinata ,se javuvam na Toni i mu kazuvam i toj mi kaza jas se sto gledam ti kazuvam ne krijam ne idi po drugi mesta ne si trosi pari ti kazav taa deka ne e za tebe deka ide so drug ne si go gubi vremeto dzabe jas ne gledam samo da mi dadat nekoj denar i vremeto da mi pomine nego se sto gledam kazuvam pa sega vie si znaete dali ke veruvate ili ne
   
  На Zaluben vo svet му/ѝ се допаѓа ова.
 14. Волшебникот

  Волшебникот Истакнат член

  Се зачлени на:
  9 август 2018
  Пораки:
  422
  Допаѓања:
  463
  Пол:
  Машки
  Не, во христијанството нема магии. Ако си во лоша ситуација, моли му се на бог :)
   
  На Rabbit 97 му/ѝ се допаѓа ова.
 15. Nightwish11

  Nightwish11 Истакнат член

  Се зачлени на:
  19 јануари 2020
  Пораки:
  186
  Допаѓања:
  773
  Пол:
  Женски
  Lele gataci, bajaci... Boze ako oni znaele bre luge ke si napraele niv da im bide dobro da stanat ministri :D
  Ne veruvam vo takvi izmisleni neshta.... |(
   
  На Petrova Ceca, SummerGirl, sjdgo и 3 други им се допаѓа ова.
 16. topogan

  topogan Истакнат член

  Се зачлени на:
  29 август 2015
  Пораки:
  93
  Допаѓања:
  75
  Пол:
  Женски
  Samo da vi kazam otkakp na moja bliska I ukrade deckoto corapa devojceto eve so godini bel den ne vide ,ni decko nemoze da fati ni nisto kojznae so I napravil glupakot.
   
 17. SoNata

  SoNata Активен член

  Се зачлени на:
  26 февруари 2020
  Пораки:
  39
  Допаѓања:
  157
  Пол:
  Женски
  Не верувам во нешто што не можам да го видам со мои очи.
   
  На Nightwish11, Justicija и SummerGirl им се допаѓа ова.
 18. Lepoticka23

  Lepoticka23 Активен член

  Се зачлени на:
  25 ноември 2019
  Пораки:
  58
  Допаѓања:
  22
  Пол:
  Женски
  Dali nekoj znae da mi kaze kade gleda dule od veles adresata
   
 19. Bonita123

  Bonita123 Нов член

  Се зачлени на:
  8 мај 2019
  Пораки:
  4
  Допаѓања:
  0
  Пол:
  Женски
  Dali nekoj znae za nekoj dervis sto rasturaa magii?
   
 20. WildMk

  WildMk Форумски идол

  Се зачлени на:
  27 април 2018
  Пораки:
  12.615
  Допаѓања:
  124.999
  Дервиш не знам, ама знам добри психијатри и психолози.
   
  На @ster@, Nightwish11 и candy.cane им се допаѓа ова.