Дали верувате во магии?

Дискусија во '„Другата“ наука' започната од marijasweet, 9 декември 2009.

 1. Dessa

  Dessa Активен член

  Се зачлени на:
  6 јуни 2019
  Пораки:
  73
  Допаѓања:
  108
  Пол:
  Женски
 2. Kataklinkers

  Kataklinkers Популарен член

  Се зачлени на:
  10 септември 2014
  Пораки:
  549
  Допаѓања:
  5.165
  Јас многу неверувам во ова, ама мајка ми во двор нашла кутии полни со ќибритчиња, а исто и кај комшиите во двор имало.

  Што мислите дали е некоја магија или онака некои деца ги имаат расфрлано дека секој ден поминуваат покрај тие куќи?
   
 3. magnolija09

  magnolija09 Активен член

  Се зачлени на:
  15 март 2020
  Пораки:
  254
  Допаѓања:
  202
  Пол:
  Женски
  ne veruvam
   
  На @ster@ му/ѝ се допаѓа ова.
 4. anonimna.999

  anonimna.999 Истакнат член

  Се зачлени на:
  12 март 2017
  Пораки:
  107
  Допаѓања:
  49
  Пол:
  Женски
  Здраво феминки. Пред се сакам да напоменам дека нема потреба од негативни коментари и дека имам искуство дека магии постојат.. за жал.
  Сакам да прашам за мислења.. истата личност која претходно ни има оставено магија во куќата пак влегла дома и мајками ја приметила дека чудно разгледува и шета навака натака и на крај ја затекнала во мојата соба.. па што можам да очекувам ? И да јас моментално не сум дома престојувам во странство па навистина незнам што би барала кај мене во соба.. а и немам верба дека не би ставила нешто повторно.. дадете ми некој совет што да правам кога ќе се вратам дома што да проверам..? Фала однапред
   
 5. John Snow

  John Snow Популарен член

  Се зачлени на:
  8 март 2016
  Пораки:
  3.472
  Допаѓања:
  44.467
  Пол:
  Машки
  Cheisot na majkati
   
 6. John Snow

  John Snow Популарен член

  Се зачлени на:
  8 март 2016
  Пораки:
  3.472
  Допаѓања:
  44.467
  Пол:
  Машки
  Fala isto iti tripati
   
 7. Осе

  Осе Активен член

  Се зачлени на:
  14 април 2020
  Пораки:
  64
  Допаѓања:
  115
  Пол:
  Женски
  Имам спротиставени мислења за темава ,дискутабилно во секој случај. Ама случка од дома ме чуди еве веќе два месеци , комшивката и мајка ми не се делеа значи секој ден една кај друга на кафе совети "без тајни" за еден ден да отиде и да ќути цело време па да замине и поручекта пак да отиде и да и рече ,јас ова од тебе не очекував бев кај бајачка ми кажа дека ти ми правиш магии цело време ,се што сме поминале заедно ти била маска да се привлечеш дома од утре не сакам повеќе да доаѓаш ни јас ни мм од сега само добар ден и толку... А да знаела мајка ми да прави барем за дома ќе си направеше не во сиромаштии цел живот под кирии и на свое да не стапнеме ама ете. Не знам што да мислам
   
 8. Lepoticka23

  Lepoticka23 Активен член

  Се зачлени на:
  25 ноември 2019
  Пораки:
  58
  Допаѓања:
  22
  Пол:
  Женски
  Slucajno procitav imam si nekoi problemi I ke sakas li da mi kazes Kako se vika zenata vo kratovo ili broj da mi dades.pozdrav
   
 9. flawless_

  flawless_ Истакнат член

  Се зачлени на:
  14 февруари 2020
  Пораки:
  538
  Допаѓања:
  1.567
  Пол:
  Женски
  Има многу луѓе што веруваат и поради тоа прават некои работи што ќе им кажат - едните за да направат "магија", другите па да ја тргнат. Слушав постара женичка од комшии потресена не знам што и ставиле под тераса, требало да се однесе во манастир за одредено време бидејќи ќе умрела фамилијата, за таква цел било ставено. Многу вакви случки сум слушнала но не верувам.
   
  На SummerGirl и Cutiepie1 им се допаѓа ова.
 10. Dandra

  Dandra Активен член

  Се зачлени на:
  15 мај 2020
  Пораки:
  69
  Допаѓања:
  66
  Veruvam licno na svoja koza imam oseteno i si patam od toa skoro 4 godd baksuz me bie nisto vo zivotot ne mi odi
   
 11. Lepoticka23

  Lepoticka23 Активен член

  Се зачлени на:
  25 ноември 2019
  Пораки:
  58
  Допаѓања:
  22
  Пол:
  Женски
  Pa imate li odeno nekade Jas odev na Puno mesta I nisto od toa
   
 12. Dandra

  Dandra Активен член

  Се зачлени на:
  15 мај 2020
  Пораки:
  69
  Допаѓања:
  66
  Neam ideno po takvi mesta no mojot bifsi cuvase amajlija ko demek mu bila na arapski jazik bese toa napisano ja mu ja najdov i deka mrzam.takvi rab mu ja zapaliv pred nego da ne se glupira so takvi rab i i neka ne zima takvi rab inace majkamu mu ja dala taa rabota i od togas vekje 4 godd nisto ne mi ide ni rabota ne najdov ni nisto .
   
 13. Lepoticka23

  Lepoticka23 Активен член

  Се зачлени на:
  25 ноември 2019
  Пораки:
  58
  Допаѓања:
  22
  Пол:
  Женски
  Jas porano ne veruvav tie raboti.megjutoa mislam deka postoi nesto I lugjeto se zanimavaat so losi raboti a mozebi I na taa amajlija ima nesto praveno I zatoa ne ti odi nisto.gledaj da najdes nekogo da ti rasturi
   
  На Dandra му/ѝ се допаѓа ова.
 14. thequeen95

  thequeen95 Истакнат член

  Се зачлени на:
  12 август 2016
  Пораки:
  884
  Допаѓања:
  3.004
  Пол:
  Женски
  Извини, што?
  :drunk:
   
  На SummerGirl и Angie1432 им се допаѓа ова.
 15. Dilaylee

  Dilaylee Нов член

  Се зачлени на:
  17 декември 2019
  Пораки:
  4
  Допаѓања:
  0
  Dali ima nekoj broj od odzata Nazif od Desovo?
   
 16. thequeen95

  thequeen95 Истакнат член

  Се зачлени на:
  12 август 2016
  Пораки:
  884
  Допаѓања:
  3.004
  Пол:
  Женски
  Шо прават оџите?
  Стварно не знам, а ме интересира
   
  На SummerGirl му/ѝ се допаѓа ова.
 17. turist

  turist Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 септември 2015
  Пораки:
  114
  Допаѓања:
  256
  Пол:
  Машки
   
  На SummerGirl, marija305 и Different7 им се допаѓа ова.
 18. Sekerce12345

  Sekerce12345 Нов член

  Се зачлени на:
  Среда
  Пораки:
  3
  Допаѓања:
  0
  Пол:
  Женски
  Kaj koj bajac si bila
   
 19. Sekerce12345

  Sekerce12345 Нов член

  Се зачлени на:
  Среда
  Пораки:
  3
  Допаѓања:
  0
  Пол:
  Женски
   
 20. Sekerce12345

  Sekerce12345 Нов член

  Се зачлени на:
  Среда
  Пораки:
  3
  Допаѓања:
  0
  Пол:
  Женски
  A kaj koj bajac ste bile kade se naogja I kako