1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Дали верувате во магии?

Дискусија во '„Другата“ наука' започната од marijasweet, 9 декември 2009.

  1. Bufi

    Bufi Истакнат член

    Се зачлени на:
    14 септември 2014
    Пораки:
    367
    Допаѓања:
    647
    neeeeeeeeeeeeeeeeeeeeee!!!!
     
    На BoneMachine му/ѝ се допаѓа ова.
  2. bittersweet

    bittersweet Форумски идол

    Се зачлени на:
    28 ноември 2010
    Пораки:
    2.132
    Допаѓања:
    64.745
    Пол:
    Женски
    Зошто да не можеш да коментираш.?
    Не сум те ни приметила дека си пишувала на темава така да не те "напаѓам" тебе лично, си кажувам мое мислење на темава.
    Ти си имала мака и веруваш во магии, јас сум имала мака верувам во Бог и во самата себе си..........ако веруваш во Бог, не може да веруваш во магии, првото го исклучува верувањето на второто.
     
    На Bufi му/ѝ се допаѓа ова.
  3. Bufi

    Bufi Истакнат член

    Се зачлени на:
    14 септември 2014
    Пораки:
    367
    Допаѓања:
    647
    ако веруваш во Бог, не може да веруваш во магии, ...I jas go mislam istovo, samo za zal ludjevo poveke veruvaat vo Bog na zborovi otkolku vistinski!!!
     
    На Eli23, НаталиЛили, mal.ecka и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  4. galapce

    galapce Форумски идол

    Се зачлени на:
    4 ноември 2014
    Пораки:
    4.318
    Допаѓања:
    106.804
    Пол:
    Женски
    Jas veruvam deka vo posledno vreme nekoj mu frlil magija na forumov.8-| ...smejte se vie smejte se.:D

    Ma kakvi magii,kakvi aladinovi lambi.Skraja da e da ne stigne covek do stepen da bide krajno ocaen.
     
    На Eli23, tessie и BoneMachine им се допаѓа ова.
  5. Daleron

    Daleron Истакнат член

    Се зачлени на:
    4 јули 2014
    Пораки:
    2.996
    Допаѓања:
    16.411
    Пол:
    Женски
    na-vidovitom-balkanu-103239.jpg
     
    На bittersweet, tessie, Nausicaa и 2 други им се допаѓа ова.
  6. BoneMachine

    BoneMachine Популарен член

    Се зачлени на:
    6 декември 2014
    Пораки:
    862
    Допаѓања:
    3.381
    Бреј, Сузана ниду масажа. :D
     
    На okcenzi, tessie, crimson и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  7. BoneMachine

    BoneMachine Популарен член

    Се зачлени на:
    6 декември 2014
    Пораки:
    862
    Допаѓања:
    3.381
    Да се надоврзам, земајќи предвид дека огласот се наоѓа помеѓу студентка што нуди масажа на добро ституирани господа во својот стан и професионален спортист што сака да експериментира со сексот и бара секси девојки/дечки можам само да претпоставам на каква љубов наишла во другиот свет.
     
    Последна измена: 20 јануари 2015
    На esperansa777, Daleron и crimson им се допаѓа ова.
  8. crimson

    crimson Форумски идол

    Се зачлени на:
    14 декември 2011
    Пораки:
    3.995
    Допаѓања:
    51.770
    Пол:
    Женски
    На butterfly*, QweenSM, Elissa и 6 други им се допаѓа ова.
  9. BoneMachine

    BoneMachine Популарен член

    Се зачлени на:
    6 декември 2014
    Пораки:
    862
    Допаѓања:
    3.381
    Само пази се, можеби е стапица не се знае точно што бара, баш до таму е исечен огласот. :D
     
    На tessie и crimson им се допаѓа ова.
  10. peperutka87

    peperutka87 Истакнат член

    Се зачлени на:
    22 јули 2011
    Пораки:
    764
    Допаѓања:
    536
    Пол:
    Женски
    Јас мислам се е до психата,во време кога се оди надоле маките на луѓето финансиски љубовни сл.,се повеќе ке сретнес луѓе дека веруваат во моќта на магијата дека нив некој ги има урочено или не знам со,но јас мислам дека не треба да се дава значење на вакви работи споре дмене глупости,и јас лично воопштно не верувам дека магија или урок е виновен за мој одреден неуспех во животот.
     
  11. joy1

    joy1 Форумски идол

    Се зачлени на:
    14 август 2012
    Пораки:
    19.664
    Допаѓања:
    322.558
    Пол:
    Женски
    Ако верувам во магии значи дека верувам и во постоење на гаволот како виша сила.Но освен Бог не постои ништо друго што е над човекот.Барем по мене.Дека постојат злобни,завидни тоа да.Исто и луге со негативна енергија.Но не верувам дека поседуваат нешто толку мн мокно што би можело да влијае на мојот живот од далеку.Не се оптеретувајте со тоа.Бидете верници,бидете благодарни на се што имате,позитивни ,помагајте и никој ништо не ви може.
     
    На t-sweet му/ѝ се допаѓа ова.
  12. BoneMachine

    BoneMachine Популарен член

    Се зачлени на:
    6 декември 2014
    Пораки:
    862
    Допаѓања:
    3.381
    Морам да признаам дека темава ми буди ехо уште од мојата невина младост кога ги читав "Господарот на Прстените", "Хари Потер" и други слични книги па имав желба еден ден да станам волшебник, но тоа беше само сон. Не бев свесен дека навстина постојат, ај што нема друго фајде за работа во државава, ќе му се јавам покасно ако прима калфа. Имам прочитано доста книги со фантастична содржина би требало да ме прими.
     
    На Eli23 и Sanjichka007 им се допаѓа ова.
  13. joy1

    joy1 Форумски идол

    Се зачлени на:
    14 август 2012
    Пораки:
    19.664
    Допаѓања:
    322.558
    Пол:
    Женски
    Да не е овој Иван Исцелител?
    Он има лек за се освен за самиот себе си.
     
    На BoneMachine му/ѝ се допаѓа ова.
  14. Daleron

    Daleron Истакнат член

    Се зачлени на:
    4 јули 2014
    Пораки:
    2.996
    Допаѓања:
    16.411
    Пол:
    Женски
    Може Иван да се прекрстил во Буцко.:)
     
    На tessie, joy1 и BoneMachine им се допаѓа ова.
  15. BoneMachine

    BoneMachine Популарен член

    Се зачлени на:
    6 декември 2014
    Пораки:
    862
    Допаѓања:
    3.381
    Па богами порано послаб беше.
     
    На tessie му/ѝ се допаѓа ова.
  16. Daleron

    Daleron Истакнат член

    Се зачлени на:
    4 јули 2014
    Пораки:
    2.996
    Допаѓања:
    16.411
    Пол:
    Женски
    Ја го ја....[​IMG]

    tate.jpg
     
    На Eli23, MiaNmaR, sweet-cherry и 2 други им се допаѓа ова.
  17. BoneMachine

    BoneMachine Популарен член

    Се зачлени на:
    6 декември 2014
    Пораки:
    862
    Допаѓања:
    3.381
    Таму е веќе буцко, тука е слаб

     
    Последна измена: 21 јануари 2015
  18. danichap

    danichap Moderator Член на тимот

    Се зачлени на:
    26 јуни 2011
    Пораки:
    16.182
    Допаѓања:
    283.234
    Со време кога ја усовршил магијата и тешката работа вродила со труд...на човекот му се има вратено апетитот.

    Или обратно можеби...нешто почнал да шврља и му ослабеле моќите па него му удриле магија и се поправил.

    Уф тешка одлука.
    Не можам да се решам сега моќите му се зајачани или ослабени. Барем крвна слика да имаше да видев. :(
     
    На Eli23, Daleron и BoneMachine им се допаѓа ова.
  19. crimson

    crimson Форумски идол

    Се зачлени на:
    14 декември 2011
    Пораки:
    3.995
    Допаѓања:
    51.770
    Пол:
    Женски
    Ние се смееме ама човекот има редици од по 100-200 метри секој ден пред бараките. :D
     
    На Daleron, danichap и BoneMachine им се допаѓа ова.
  20. Ivki

    Ivki Истакнат член

    Се зачлени на:
    21 јуни 2012
    Пораки:
    67
    Допаѓања:
    6
    Здраво....ми треба ваш совет....помош.....
    Бидејки веке многу долго време пронаоѓаме исечени алишта (најчесто мои и на татко ми), вчера конечно со мајка ми се одлучивме да одиме кај една жена за да ни каже што е работата....жената кога почна да бае на иконите цело време повторуваше дека многу магии ни се направени во куќа, премногу... намерно направени и со цел...и жената цело време само ке погледнеше во иконите па во мене (во мајка ми дали еднаш сврте поглед)...на крај кога веќе бев таму се одлучив да ја прашам дали ке бидам повторно заедно со дечкото со кој бев во долга и сериозна врска (прашање беше на момент кога да ме побара), но без никаква причина преку ноќ се завршува и веќе скоро 4 месеца не сме заедно-а ни јас а ни он (колку што дознавам од најблиските и од тие што го познаваат) немаме друг во нашиот живот, а во врската функциониравме супер, до тогаш се немавме еден ден разделено-и да се скаравме за глупост тоа траело саат-два, ништо повеќе, и многумина ни се восхитуваа на врската и нашата меѓусебна поврзаност....од таа причина ја прашувам жената дали ке бидеме повторно заедно и она ми вика ауу на вас ви е направена голема магија, многу голема и тешка магија и истата ви е закопана, а сето тоа е направено со умисла....многу е тешко да ја разбијам таа магија бидејки е закопана........вика ке пробаме но не можам ништо да ветам зошто е со цел направена и истата ја закопале.....
    ...доколку на некој му се случило нешто слично или знае некој кој би можел да ми помогне да ја разбијам оваа магија Ве замолувам пишете ми зошто луѓево се страшни....се занимаваат со уништување на туѓи среќи.........а не сакам да оставам само на тоа да се обиде женава...сакам да најдам некој кој би ми помогнал да ја уништам додека не е доцна и не тргнеме и двајцата по посебни патишта во животот...
    кога ги слушнав вчера тие зборови ми се плачеше од што сум беспомошна, тажна и бесна.....;(

    Ви благодарам...........