1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Дали верувате во магии?

Дискусија во '„Другата“ наука' започната од marijasweet, 9 декември 2009.

  1. BoneMachine

    BoneMachine Популарен член

    Се зачлени на:
    6 декември 2014
    Пораки:
    862
    Допаѓања:
    3.381
    Под итно да ја носиш на бајачка. Мислам дека во старата машина биле перени доста алишта на луѓе кои виделе мака во животот. Изгледа отако ќе ја донесеш дома првото перење треба да биде со крстена вода, крстената вода ќе ги растера злите духови заробени во центрифугата. После се вика мајстор да се исчисти "бигорот". Повеќето мислат дека бигорот е талог од минерали, а тоа всушност е ектоплазма, односно остатоци од духовите.
     
    На lore**dana, mims-89, Ninichka и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  2. sa1986ku

    sa1986ku Нов член

    Се зачлени на:
    18 февруари 2015
    Пораки:
    1
    Допаѓања:
    0
    Dali moze da mi kaze nekoj broj od ovoj covek, mi treba itno....
     
  3. Ivki

    Ivki Истакнат член

    Се зачлени на:
    21 јуни 2012
    Пораки:
    67
    Допаѓања:
    6
    Здраво, дали некој знае доколу сум бр.36 кај Дуле, во колку треба да сум кај него?
     
  4. okcenzi

    okcenzi Популарен член

    Се зачлени на:
    25 декември 2012
    Пораки:
    3.522
    Допаѓања:
    9.561
    kaj 12
     
    На Ivki му/ѝ се допаѓа ова.
  5. lealealea

    lealealea Истакнат член

    Се зачлени на:
    4 ноември 2013
    Пораки:
    247
    Допаѓања:
    265
    Пол:
    Женски
    Не верувам во маги,но од многу луге имам слушнато дека имало многу жени шо се занимават со ова работа :fubar: каде ке им оди душата се прашувам само
     
    На skorpija123 и okcenzi им се допаѓа ова.
  6. Neongirl

    Neongirl Истакнат член

    Се зачлени на:
    25 март 2013
    Пораки:
    16
    Допаѓања:
    12
    Ti bozem ne veruvas mn mn ama najaktivna si..se napna od pisuvanje na komentari I dosetki
     
    На bokace, Antebellum и anakonda88 им се допаѓа ова.
  7. Ketchup

    Ketchup Член на тимот

    Се зачлени на:
    23 декември 2014
    Пораки:
    6.796
    Допаѓања:
    46.417
    Брaтучеткa ми ми се пoжaли мисли декa нејзините пoсестри(нa oчувoт нејзин ќерките) декa и имaaт нaпрaвенo мaгијa.Еднaтa билa скaрaнa сo тaткo и a другaтa oд време нa време дoaѓaлa нa гoсти и кo несaкaјќи и земaлa блузa и некoе време не дoaѓaлa или кoгa ќе дoшлa кaжувaлa демек јa зaбoрaвилa де и билa стaвенa дa се пере де немoжеле дa јa нaјдaт,и oд кoгa пoсле некoе време и јa дaлa тaa штo билa скaрaнa сo тaткoи (oчувoт нa брaтучеткa ми) се врaтилa дoмa,a брaтучеткa ми пoмaлце јaде и oслaбенa е и т.н.
    Мислење?
    P.S.Акo имa некoј брoј oд тoј гaтaчoт вo Велес пишете ми лп
     
  8. macka25

    macka25 Нов член

    Се зачлени на:
    27 август 2014
    Пораки:
    15
    Допаѓања:
    0
    dajte kazete nekoj broj od nekoj sto stvarno pomaga vazno e
     
  9. doroteaa

    doroteaa Нов член

    Се зачлени на:
    18 април 2015
    Пораки:
    4
    Допаѓања:
    1
    Пол:
    Женски
    Ima zena u Srbiji, pomaze 100%. Pravi zapise za: vracanje voljene osobe. Za privlacenje osobe. Za privlacenje novca. Za skidanje crne magije. Sve! Zena radi i pomaze na daljinu. Evo njena adresa, zove se Aisha. Ne morate dolaziti licno kod nje, mozete da joj pisete na email: aishaansari@hush.ai Ona je najbolja na Balkanu
     
  10. doroteaa

    doroteaa Нов член

    Се зачлени на:
    18 април 2015
    Пораки:
    4
    Допаѓања:
    1
    Пол:
    Женски
    Ima zena u Srbiji, pomaze 100%. Pravi zapise za: vracanje voljene osobe. Za privlacenje osobe. Za privlacenje novca. Za skidanje crne magije. Sve! Zena radi i pomaze na daljinu. Evo njena adresa, zove se Aisha. Ne morate dolaziti licno kod nje, mozete da joj pisete na email: aishaansari@hush.ai Ona je najbolja na Balkanu
     
  11. doroteaa

    doroteaa Нов член

    Се зачлени на:
    18 април 2015
    Пораки:
    4
    Допаѓања:
    1
    Пол:
    Женски
    Ima zena u Srbiji, pomaze 100%. Pravi zapise za: vracanje voljene osobe. Za privlacenje osobe. Za privlacenje novca. Za skidanje crne magije. Sve! Zena radi i pomaze na daljinu. Evo njena adresa, zove se Aisha. Ne morate dolaziti licno kod nje, mozete da joj pisete na email: aishaansari@hush.ai Ona je najbolja na Balkanu
     
  12. okcenzi

    okcenzi Популарен член

    Се зачлени на:
    25 декември 2012
    Пораки:
    3.522
    Допаѓања:
    9.561
    Колку пари ждере оваа најдобрава?
     
  13. malinkasladoled

    malinkasladoled Активен член

    Се зачлени на:
    3 јули 2014
    Пораки:
    15
    Допаѓања:
    2
    Ве молам кој знае за некоја гатачка/ бајачка во Битола и битолско што гледа и знае да погоди??? Ве молам помогнете и кажете ако знаете некој/а си имам проблеми!!!
     
  14. Heart *21*

    Heart *21* Активен член

    Се зачлени на:
    30 март 2015
    Пораки:
    76
    Допаѓања:
    144
    Пол:
    Женски
    Гатачка е едно, а бајачка е друго. Ако ти треба бајачка за од уплав има една жена Милица во Карамани во среда и сабота е таму и бај, а за гатач имам слушнато за некој во Кравари што е маж и за Ацо од Охрид годел доста многу ми имаат кажувано за него :)
     
  15. doroteaa

    doroteaa Нов член

    Се зачлени на:
    18 април 2015
    Пораки:
    4
    Допаѓања:
    1
    Пол:
    Женски
    Zena nema cenovnik, platis koliko mozes. Ja sam joj dala 50 euro. Nisam imala dece 15 godina i ona mi je poslala dva zapisa na email. Ostala sam trudna posle dva meseca.
     
    На Incredible9 му/ѝ се допаѓа ова.
  16. Sanimk1

    Sanimk1 Активен член

    Се зачлени на:
    23 февруари 2015
    Пораки:
    95
    Допаѓања:
    97
    Пол:
    Женски
    За тој од Кравари имам слушнато од луѓе што оделе дека можи нешто да ти кажи али не бил нај нај :)
     
  17. Heart *21*

    Heart *21* Активен член

    Се зачлени на:
    30 март 2015
    Пораки:
    76
    Допаѓања:
    144
    Пол:
    Женски
    и јас за тој од Кравари немам слушнато многу пофални зборови, ама за овај Ацо од Охрид имам слушнато дека доста многу годел
     
  18. malinkasladoled

    malinkasladoled Активен член

    Се зачлени на:
    3 јули 2014
    Пораки:
    15
    Допаѓања:
    2
    А каде да го најдам Ацо од Охрид поточно? На кое место, кои денови може да се оди и колку пари зема?
     
  19. malinkasladoled

    malinkasladoled Активен член

    Се зачлени на:
    3 јули 2014
    Пораки:
    15
    Допаѓања:
    2
    Јас не се разбирам многу, не сум одела до сега, сакам да знам дали некој ми има направено некаква магија или нешто лошо, значи да барам гатачка ..?
     
  20. mims-89

    mims-89 Форумски идол

    Се зачлени на:
    7 мај 2010
    Пораки:
    6.488
    Допаѓања:
    24.073
    Некоја си гатачка Клеопатра ми живеела преку улица под кирија, а јас па се чудам што толку коли се собираат кај комшииве секој ден. А и Дадар го гледам доаѓа, јас па мислев тој живее тука од што секој ден му ја гледам колата, а тој да бил личен стилист. :D Фенси гатачка бе.
    Луѓе ај да кажам дека не сте нормални не сте, ама па незнам и кој каква мака си има и на што се може маката да го натера човек. Подобро обратете му се на Бога, одете по цркви и свети места одколку кај вакви језиви ликови.
     
    На Daleron, okcenzi, kala21 и 2 други им се допаѓа ова.