1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Дали верувате во магии?

Дискусија во '„Другата“ наука' започната од marijasweet, 9 декември 2009.

  1. BoneMachine

    BoneMachine Популарен член

    Се зачлени на:
    6 декември 2014
    Пораки:
    862
    Допаѓања:
    3.381
    Што знам, сите го зборат Дуле од Велес, а никој нема број од него. Накоро ќе почнам да се сомневам дали воопшто постои. Баш си мислев ако некој ден поминувам од Велес да наминам кај него на чајче и совет за посветла иднина, можеби и скен за магии(if I get lucky). Земајќи предвид дека никогаш не сум бил на бајачка сигурно се наталожиле еден куп торјанци(не мислам на мажи), бога ми ќе треба да си го одврзам ќесето. Сумата на вложените пари оди правопропорционално со успехот на бајачот, барем така слушам.
     
    На CameliaMiller, Sesil, crimson и 2 други им се допаѓа ова.
  2. peperutkaxxx

    peperutkaxxx Истакнат член

    Се зачлени на:
    6 јуни 2014
    Пораки:
    63
    Допаѓања:
    82
    Пол:
    Женски
    043 227 363
     
  3. aleks10

    aleks10 Истакнат член

    Се зачлени на:
    30 декември 2015
    Пораки:
    17
    Допаѓања:
    12
    Браво за вас многу сте паметни
     
    На BoneMachine му/ѝ се допаѓа ова.
  4. BoneMachine

    BoneMachine Популарен член

    Се зачлени на:
    6 декември 2014
    Пораки:
    862
    Допаѓања:
    3.381
    Moeто виртуелно его ти заблагодарува, ретко наидувам за ваков комплимент. Обично поради некоја мистериозна причина ги нервирам луѓето. Помислив да не е до аватарот, останува да видиме.
     
    На CameliaMiller, Ekstaza, crimson и 4 други им се допаѓа ова.
  5. Bender Rodriguez

    Bender Rodriguez The lovable rascal

    Се зачлени на:
    27 јуни 2015
    Пораки:
    2.623
    Допаѓања:
    32.779
    Пол:
    Машки
    [​IMG]
     
    На CameliaMiller, theowndemon, crimson и 3 други им се допаѓа ова.
  6. anaAa123123

    anaAa123123 Истакнат член

    Се зачлени на:
    12 јануари 2015
    Пораки:
    9
    Допаѓања:
    1
    Пол:
    Женски
    ни јас не верував во такви работи но денес,на сред бел ден во 11 часот на улица една баба одеше во спротивен правец од мене прозбори нешто и ме прекрсти кога виде дека ја видов го оттргна погледот збунето и си продолжи,ми се стреси снагата ,морници почнаа да ме лазат она чуство кога главата ти трпни како да ти се крева косата нагоре,многу се исплашив дома се напив шеќер и вода,уште се тресев нз што ми направи жената
     
  7. MilaP

    MilaP Форумски идол

    Се зачлени на:
    20 април 2015
    Пораки:
    2.150
    Допаѓања:
    53.146
    Пол:
    Женски
    Mozebi te blogoslavuvala... :emo:
    Ne si pomislila deka moze zenata e skrenata od pamet?
    Odma si mislete deka magii vi pravat (facepalm)
     
    На mssuniquee, CameliaMiller, Ekstaza и 3 други им се допаѓа ова.
  8. anakonda88

    anakonda88 Популарен член

    Се зачлени на:
    3 април 2010
    Пораки:
    2.598
    Допаѓања:
    4.502
    Пол:
    Женски
    и јас тоа помислив , можеби жената има психички проблеми и си зборува сама со себе ...
     
    На CameliaMiller, rose60 и BoneMachine им се допаѓа ова.
  9. BoneMachine

    BoneMachine Популарен член

    Се зачлени на:
    6 декември 2014
    Пораки:
    862
    Допаѓања:
    3.381

    Aко тоа се случило пред три дена и сеуште немаш извршено евакуација, тогаш треба да бидеш навистина загрижена.
     
    На CameliaMiller, Sesil, kim.k и 3 други им се допаѓа ова.
  10. Bulgarian

    Bulgarian Истакнат член

    Се зачлени на:
    1 декември 2015
    Пораки:
    587
    Допаѓања:
    751
    Пол:
    Машки
     
    На Bender Rodriguez му/ѝ се допаѓа ова.
  11. Queen.king

    Queen.king Нов член

    Се зачлени на:
    10 март 2016
    Пораки:
    3
    Допаѓања:
    2
    Пол:
    Женски
    Dali ste slusnale za nekoj odza vo prilep? Za toa se zacleniv da si prasam na golema maka sum. Koj ima nekakva informacija ili kontakt neka mi pise
     
    На Mar89 и modelgirl22 им се допаѓа ова.
  12. ar.ik

    ar.ik Активен член

    Се зачлени на:
    10 јануари 2015
    Пораки:
    59
    Допаѓања:
    75
    Пол:
    Женски
    Пишав и јас во некоја друга тема за него исто слушнав бил добар..прашај некој од пп што е или пак појди до таму па ќе прашаш..или на форумов ако некој има контакт нека ти пише..слушнав дека живеел на влез во пп колку е се тоа точно незнам..позз
     
    На Mar89 и Queen.king им се допаѓа ова.
  13. yoyoo

    yoyoo Активен член

    Се зачлени на:
    6 јануари 2016
    Пораки:
    22
    Допаѓања:
    13
    Пол:
    Машки
    Ај да си напишам и ја, Ја сум тип кој никогаш ама баш никогаш не сум верувал на вакви работи, ама денеска малце сум под ШОК , денеска на работа случајно испаднав надвор на една цигара и така пушејки,помина една цигангка и ми побара цигар и реков нема проблем за цигар еве повели, Жената само ме погледна и ме праша за две имиња кој ги погоди името на татко ми и името на вујко ми,малце ми падна чудно си викам може така ги трефнала од кај ја знаеш ,ама кога почна да ми кажува дека вујко ми не е оженет дека бргу бил правен операција дека татко ми имал проблем со здравјето летото,и тука више почнаа да ме факаат морници женава ми го раскажа целиот мој живот ми кажа дека сум оделен со жената,дека детето сакало да иде кај мене ова она,и викам полека кочи влези во дукан заклучувам дуканот и ја и бабево сами, викам бабе кажи ми се што гледаш на мене, почна женава стварно да кажува работи што ја сам на себе си ги кажувам, ми рече дека очите ми биле мили а устата лута,дека пред господ сум бил праведен и без гревови ова она, и како ме гледаше и ми вика детете тебе некој ти направил зло животот ти е врзан на 3 чвора, и се додека тие 3 чвора не се одврзат нема да сум видел срека дека сум бил прскан со смртна водаи стварно срека не ме прати многу многу, ме погледна и ми рече кој ти се душмани викам бабе немам ја душмани не не имаш рече извади еден конец и нешто тркалезно и ми го даде и ми вика да направам 3 чвора го врзувам конецот во 3 чвора и ми рече сега стисни го со дланката јако и повторувај помене ако се одврзе конецот и биде без чвор имаш магија и стварно после ја отварам дланкава и гледам конецот нема чворови ја бев тука више шокиран,и дадов 200 ден.Потоа ми побара 50 евра за да ми ја вратела жената и викам бабе последниве пари тебе ти ги дадов ако може друг пат само ме погледна и ми рече оти си добар безпари ке ти направам го запали конецот и ми даде нешто како некое суво цвеке појма неам што е тоа сеа незнам што да правам со тоа дали оваа уште толку ме магепсала дали стварно ми мавнала магија да се врати женава појма неам незнам што да правам со тоа што ми го даде ?
     
    На rose60 му/ѝ се допаѓа ова.
  14. anakonda88

    anakonda88 Популарен член

    Се зачлени на:
    3 април 2010
    Пораки:
    2.598
    Допаѓања:
    4.502
    Пол:
    Женски
    не се замарај со вакви работи , сигурно ти е знаела фамилијата! не значи ако немаме срека некој магии ни направил...
     
    На CameliaMiller, Bender Rodriguez, crimson и 2 други им се допаѓа ова.
  15. MiloMalo

    MiloMalo Популарен член

    Се зачлени на:
    5 август 2011
    Пораки:
    891
    Допаѓања:
    2.916
    Пол:
    Женски
    You lost me at 50 евра. Не се замарај, не ти мавнала ништо сигурно. Фрли го слободно :)
     
    На CameliaMiller, Bender Rodriguez, crimson и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  16. yoyoo

    yoyoo Активен член

    Се зачлени на:
    6 јануари 2016
    Пораки:
    22
    Допаѓања:
    13
    Пол:
    Машки
    Нема шанси да ми ја знае фамилијата,жената првпат ја гледам ми ги кажа некој работи што ја ни на домашните дома не сум и ги кажал само ја сам што си ги зборувам, женава цел живот ми го раскажа, ај еве да рече ме да не се замарам а како го направи она со конецот ?
     
    На rose60 му/ѝ се допаѓа ова.
  17. anakonda88

    anakonda88 Популарен член

    Се зачлени на:
    3 април 2010
    Пораки:
    2.598
    Допаѓања:
    4.502
    Пол:
    Женски
    магионарски трик ;) душо ние жените немат нешто што не знаеме , така да очекувај да те знае :)
     
    На CameliaMiller и BoneMachine им се допаѓа ова.
  18. BoneMachine

    BoneMachine Популарен член

    Се зачлени на:
    6 декември 2014
    Пораки:
    862
    Допаѓања:
    3.381
    Вчера додека се шетав видов двајца како се мочаат на оддалеченост од неполни 200 метри. Случајност? Не би рекол. Универзумот се обиде нешто да ми каже.:^)
     
    Последна измена: 13 март 2016
    На CameliaMiller, MiloMalo и Bender Rodriguez им се допаѓа ова.
  19. JollyGirl

    JollyGirl Форумски идол

    Се зачлени на:
    15 јуни 2012
    Пораки:
    6.108
    Допаѓања:
    75.390
    Пол:
    Женски
    ^ Ова треба да биде смешно?
     
    На rose60, stetoskop, sjdgo и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  20. BoneMachine

    BoneMachine Популарен член

    Се зачлени на:
    6 декември 2014
    Пораки:
    862
    Допаѓања:
    3.381
    Aко ситуацијава е смешна тогаш смеј се. Јас бев само непристрасен набљудувач.
     
    На CameliaMiller му/ѝ се допаѓа ова.