1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Дали верувате во магии?

Дискусија во '„Другата“ наука' започната од marijasweet, 9 декември 2009.

  1. topogan

    topogan Истакнат член

    Се зачлени на:
    29 август 2015
    Пораки:
    100
    Допаѓања:
    81
    Пол:
    Женски
    Ubavo kazano No mislam deka poveke ke odgovara ovaa nasoka na mislenje vo delot na psihologija .sekoe dobro.
     
    На Briar Rose му/ѝ се допаѓа ова.
  2. Briar Rose

    Briar Rose Популарен член

    Се зачлени на:
    1 октомври 2016
    Пораки:
    2.387
    Допаѓања:
    13.683
    Пол:
    Женски
    Да, можеби си во право :D
    Благодарам мила, и тебе ти посакувам секое добро
     
  3. Tw<3

    Tw<3 Истакнат член

    Се зачлени на:
    3 август 2016
    Пораки:
    115
    Допаѓања:
    45
    Пол:
    Женски
    Здраво феминки, да ве прашам дали за мојава ситуација се работи за урок. Некни ми го зедоа телефонот на училиште, вчера ја скршив раката исто така на училиште, правев работи против моја волја до вчера/некни и ми се случуваат ред лоши работи . Помош, дали се работи за урок или нешто полошо (можеби магија) или е само случајност? Што да превземам?
    Ps: истово го прашав и во друга тема а и овде бидејќи другата како запоставена ми беше
     
  4. SunnyGirl2

    SunnyGirl2 Форумски идол

    Се зачлени на:
    26 ноември 2012
    Пораки:
    5.496
    Допаѓања:
    5.877
    Енес/ Енис с.Љубин, Ск.

    Некој да каже искуства? Како се закажува? Колку кошта?
    Каде се наоѓа поточно? Како би отишла со градски автобус или со такси, што се исплаќа.иимам мака,огромна?
    Фала на сите.
     
  5. Lana25

    Lana25 Активен член

    Се зачлени на:
    28 март 2017
    Пораки:
    7
    Допаѓања:
    0
    Пол:
    Женски
    I mene me interesira istoto, i ako moze brojce od kaj toj! Fala pozdrav
     
  6. @minni

    @minni Активен член

    Се зачлени на:
    18 март 2017
    Пораки:
    45
    Допаѓања:
    39
    Пол:
    Женски
    Помага за се, постојано има луѓе и многу се фалат од него, бројот 078 411 114, кошта колку ќе оставите
     
  7. Lana25

    Lana25 Активен член

    Се зачлени на:
    28 март 2017
    Пораки:
    7
    Допаѓања:
    0
    Пол:
    Женски
    A kazete mi kako se stiga do kaj toj od ljubin i dali e strasno?
     
  8. @minni

    @minni Активен член

    Се зачлени на:
    18 март 2017
    Пораки:
    45
    Допаѓања:
    39
    Пол:
    Женски
    Ne e strasno, nikoj ne te zakaca, se stiga preku Saraj, bus 32-ka ide do tamu, raboti vo prostoriite na tv Edo. Kogo i da prasate ke e upati tamu.
     
  9. bybeDkid

    bybeDkid Популарен член

    Се зачлени на:
    3 февруари 2014
    Пораки:
    1.245
    Допаѓања:
    3.742
    Пол:
    Женски
    Здраво на сите? Некој искуство да не има со Вики од Чаир. Не е ни потребно да кажам дека имам голема мака..Фала ви однапред!
     
  10. BabyStyle

    BabyStyle Популарен член

    Се зачлени на:
    29 јуни 2010
    Пораки:
    470
    Допаѓања:
    8.955
    Знаете еве мој совет ќе ви дадам на сите. НЕмора да ме послушате нити да ме судите. Навистина нај нај нај искрено Ви кажувам поголема сила од Бог нема. Со причест се трга цело зло од вас. Значи само причест, духовник за да ве спреми за света причест и пост. Мој совет.
     
    На Slatko od visne, nora mora, fallenangel и 4 други им се допаѓа ова.
  11. Donatela.W

    Donatela.W Истакнат член

    Се зачлени на:
    5 мај 2017
    Пораки:
    183
    Допаѓања:
    535
    Пол:
    Женски
    Аман бе , зарем во 21 век и уште ли верувате ??
     
  12. @minni

    @minni Активен член

    Се зачлени на:
    18 март 2017
    Пораки:
    45
    Допаѓања:
    39
    Пол:
    Женски
    Да имате мака и вие ќе почнете да верувате, конкретно јас две години бев по лекари па дури и во странство, спасот го најдов кај бајач или гатач како и де се декларира, веќе два месеца не сум примила инфузија и не сум се онесвестила, претходно две години секој ден и инфузии и несвестици.
     
    На Sekerce12345 му/ѝ се допаѓа ова.
  13. Donatela.W

    Donatela.W Истакнат член

    Се зачлени на:
    5 мај 2017
    Пораки:
    183
    Допаѓања:
    535
    Пол:
    Женски
    Сум имала маки и тежок живот ! Лекот беше во медицината и во мојата психа ( самодоверба) , не ни помислувам на вакви работи
     
  14. TRALALA123

    TRALALA123 Истакнат член

    Се зачлени на:
    19 февруари 2013
    Пораки:
    5
    Допаѓања:
    2
    Се мислев долго време дали да пишам..али мака си е мака.Вака во овие работи не сум верувала затоа што сум и растена у таква околина.Си имам дечко се беше ок додека не поминаа неколку месеци,.едноставно со дечкото сме супер и си одг во секое поле.Ама у меѓу време се појави бившиот со караници закани бла бла..пројде и тоа.После некое време се разболев едвај извадив жива глава ама после тоа почна нагло да ме боли глава да ме стега кичма да ми се гади да не јадам да сум нервозна пропаѓав у лицето..за нигде.Ослабнав ама не замерував зашо со години никако не се дебелеам.Се тоа некако ама најдов раб едвај чекав не ми се идеше у опште.Се испокарав со другарки..од испит спреманје за 1 ден немам капацитет да запомнам 2 страни.Се трпев додека не почнав и со дечкото да се карам.Дури дојдов до тој степен да неможам да го гледам.Секој збор негов мене како да ме пржеше ко ѓавол да беше у мене..го мразев..зашто незнам..ама знам дека после една караница му пукна филм и реше дека нешто се случува дека не сум ок.Не сум не сум ни била долги ред години..чудно чуство увек тешки трагедии ми се задесија..што дома што со мене смрта ме поздрави па неколку пати..се на се мн лошо.Дечково му се смеев му викам што ти е..бла бла коа ми вика постојат вакви раб и сам знам и самиот сум осетил.почна да ми збори за тренерките гаќите и прстенот шо преку другарка(со која недолго после тоа се скарав)ги добив од бившиот.Почнав да се заинтригирам се распрашав и стигнав од пријателка за Славе и за језива прича што до детаљ им погодил.Ок се слушнав и треба да идеме.Луѓе на дечкоми му пукна стаклото од кола..ке се изедевме тие денови..последна вечер пред идење ќе го убиев.му реков легни ајде со надеж дека ќе се успие ќе заборави..ама ме дигна у 2 3 по полноќ у кола и се упативме накај битола.бевме први ама пуштивме 2 жени пред нас и се запишав трета по ред.влегуваме заедно шо си имам мака и човекот почна...кој ти е бивши тој и тој одено е по оџи твои влакна со клуч и конци се врзани и пикани во низ дупки клучот ти е закопан далеку неможам да го најдам..викам ок ете кој е..почна ама не е само ова..ми се намерачиле неколку..имас старо нешто у куќа ја викам у стан сум..ама има куќа сети се кај идеш у куќа ми текна кај што сум растела(вика ова е затерано уште на твоите) и точно цела фамилија од кај мајки ми тек натам навам некоја несреќа.Продолжи за мене и вика девојче мн ми е жал мн ти е праено..носено по оџи друг ти има давано мртво нешо..алишта почна да ми се лоши..и само повторуваше ова е пиено пиено јадено..и знам дека зеде крст и го стаи на чело(како со ми рече дечко ми додека сум мижела бил многу чуден дури и тажен Луѓе после минута со крст на чело почнав да губам воздух да с епотам да ми се врти мачнини од сите страни како буквално вампир или гјавол.ме држеше очекуваше да повратам да ми се гади али ништо.неможеше до крај да истера.Ми рече дека ми е напраено да не ми иде ништо да идам надоле и никој да не ме земе..дека џабе ја што се сакам..коа со сите ќе прекинувам(што и реално е така).Почна да збори и дека и за двајцата е напраено ама више тешко едноставно го приметив почна да преќутува ко да сака што побрзо да не откачи.дали виде нешто што неќе да каже незнам само знам дека последно со ми кажа беше прави се ко што ти реков и побарај чаре.инаку следно ти е завршување у болница.Ок тргнав изгубена бледа ко дух..но он излезе по нас и заклучи.ги хранеше голубите и не гледаше оддека не заминеме..како нешто да сакаше да ми каже.Два дена веќе сум ко изгубена незнам што да мислам што да правам.со мајката на ендиот бивши више ми е јасно почнав поврзав и се сега си има добро објаснување.Но далеку дека сум подобра.
     
  15. Cocoxam

    Cocoxam Активен член

    Се зачлени на:
    19 мај 2017
    Пораки:
    10
    Допаѓања:
    10
    Пол:
    Женски
    Здраво на сите.
    Ми треба Ваша помош и тоа многу.
    Јас сум верена ама сеуште не сум мажена. Односите со вереникот ни беа супер и одеднаш се се смени. Преку ноќ тој почна да ми кажува дека многу ме сака, дека јас сум му се во животот ама не е сигурен дали сака да продолжи со мене. Потоа друг ден е малку по добро и пак сака да бидеме заедно. Е сега јас се сомневам на магија заради тоа што... една вечер јас бев фамилијарно излезена со моите а дома кај нас остана тетка ми сестра од татко ми која што беше дојдена ма гости. Јас и вереникот не живееме заедно ама тој има облека кај мене. Неговата облека ја чувам во куфер. Кога се вратив дома видов дека тетка ми му ги извадила панталоните од куферот и ги ставила на еден стол. Мене ми падна многу чудно зошто би направила такво нешто ама ни за момент не помислив на магија. Поминаа 3 дена откако се случи тоа со пантолоните и тогаш вереникот ми ги кажа тие работи што ги спомнав погоре. Е сега чудно е што тој ми се јавува на телефон постојано ми кажува колку вредам во неговиот живот дека несака да ме изгуби и дека незнае што му се случува во животот. Вели дека како одеднаш нешто да му се случило и дека ни сам незнае да објасни што е. Е сега мене ме интересира дали постои некој начин да се провери дали е фрлено магија, дали истата може да се уништи и дали ако се уништи се ќе биде како порано. Јас треба да правам свадба за 10 дена а незнаеме што ни се случува и што точно ќе биде. Ве молам ако некој имал слично искуство нека ми даде некој совет ние сме и двајцата многу депресивни. Јас сум очајна и дојдена до степен да не си го сакам сопствениот живот а тоа ме плаши премногу. Ве молам искуства и совети ❤️❤️❤️
     
  16. Cocoxam

    Cocoxam Активен член

    Се зачлени на:
    19 мај 2017
    Пораки:
    10
    Допаѓања:
    10
    Пол:
    Женски
    Јас незнам за бајачка и јас тоа барам ама те разбирам како ти е исто е и кај нас и бетер. :/
     
  17. stilas7

    stilas7 Популарен член

    Се зачлени на:
    6 јули 2010
    Пораки:
    1.050
    Допаѓања:
    694
    Пол:
    Женски
    Imam slusnato deka praveni raboti od ogi samo kaj oga moras da odis da gi simne.so sreka me potrese ova so go citav.
     
    На @minni му/ѝ се допаѓа ова.
  18. TRALALA123

    TRALALA123 Истакнат член

    Се зачлени на:
    19 февруари 2013
    Пораки:
    5
    Допаѓања:
    2

    Da ama ednostavno nikad ne sum veruvala deka bi dosla do ovoj stepen a ne pa da odam po odzi..poso realno koj rastura toj i prai..ali ako gledam deka nema progres posle site bolnici i bajacki mozda i tamu ke se upatam
     
    На stilas7 му/ѝ се допаѓа ова.
  19. clen1

    clen1 Истакнат член

    Се зачлени на:
    9 февруари 2016
    Пораки:
    208
    Допаѓања:
    198
    Пол:
    Машки
    Да, верувам дека постои злото и дека заради тие негативни луѓе ние сме несреќен народ. Во Европа и на други места каде не се занимаваат со вакви работи затоа се посреќни држави.
     
    На Cocoxam и @minni им се допаѓа ова.
  20. clen1

    clen1 Истакнат член

    Се зачлени на:
    9 февруари 2016
    Пораки:
    208
    Допаѓања:
    198
    Пол:
    Машки
    Господ не сака магови и гатачи. Не одите кај нив, побарајте помош од поп или оџа, тие се божји луѓе и ќе ви помогнат вистински да ја тргнете магијата од вас за разлика од гатач што ќе ве здружи со ѓаволот.
     
    На Tamatam, Cocoxam и @minni им се допаѓа ова.