1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Дали верувате во машки солзи?

Дискусија во 'Врски' започната од Anely, 27 јуни 2011.

 1. Anely

  Anely Истакнат член

  Се зачлени на:
  1 април 2011
  Пораки:
  788
  Допаѓања:
  224
  Инспирирана од солзите и глумењето на Немеш во Big Brother сакав да поставам ваква тема.
  Дали верувате во искреноста на машките солзи, нивното молење и ветувања?
   
 2. fatbeautiful

  fatbeautiful Истакнат член

  Се зачлени на:
  7 јануари 2011
  Пораки:
  161
  Допаѓања:
  58
  Па види ова е широк поим и пред да верувам на нивните солзи би го согледала нивното претходно однесување. :)
   
  На Alanna му/ѝ се допаѓа ова.
 3. La.Reina.Del.Sur

  La.Reina.Del.Sur Истакнат член

  Се зачлени на:
  1 мај 2011
  Пораки:
  1.508
  Допаѓања:
  3.876
  паа....зависи какви се околностите...еднаш навистина поверував во машки солзи, и да, не зажалев за тоа...но не секогаш треба да се верува во машките солзи, не додека не си сигурна дека се вистинити :)
   
 4. tamarka-18

  tamarka-18 Истакнат член

  Се зачлени на:
  27 јуни 2011
  Пораки:
  9
  Допаѓања:
  3
  да да.. дефинитивно верувам..
  и машките знаат да плачат ида ги покажат чувствата кои ги имаат... иако тоа ретко се случува... :)
   
  На Biny и Angela12345 им се допаѓа ова.
 5. Ulata

  Ulata Истакнат член

  Се зачлени на:
  19 април 2011
  Пораки:
  369
  Допаѓања:
  100
  зависи од ситуацијата....но сепак ќе речам дека верувам..зошто препоставувам на машкото многу му треба да заплачи...а заради гордост тоа не го прават често
   
  На srcekrsacka му/ѝ се допаѓа ова.
 6. maca99

  maca99 Популарен член

  Се зачлени на:
  19 септември 2010
  Пораки:
  1.819
  Допаѓања:
  1.671
  Верувам...зашто и тие се живи суштества,и иако -навидум се посилни од нас жените,сепак и тие имаа чувства.Само малку потешко ги искажуваат.
  Ако некого го познаваш доволно-ќе знаеш дали е искрен и дали "солзите" се навистина одраз на чувствата или само глума...
   
  На mima83 му/ѝ се допаѓа ова.
 7. Plavusa.17

  Plavusa.17 Популарен член

  Се зачлени на:
  20 март 2011
  Пораки:
  4.134
  Допаѓања:
  6.031
  Зависи на кое машко, во солзите на дечко ми - верувам. А општо - само ако го знам доволно добро каков карактер има ;)
   
 8. zoki-poki

  zoki-poki Истакнат член

  Се зачлени на:
  13 август 2010
  Пораки:
  203
  Допаѓања:
  361
  ....за верување се... да знаете.... ;(
   
 9. Abeja

  Abeja Популарен член

  Се зачлени на:
  24 март 2011
  Пораки:
  4.232
  Допаѓања:
  16.897
  Пол:
  Женски
  Машките ретко плачат, ама кога плачат тогаш навистина има силна причина, додека женските си цмиздрат и кога треба и кога не треба :lol:

  А за солзите во биг брадр, биг геј фагот и слично не се замарам, све се педерана какви машки таму :D
   
  На slatka55 му/ѝ се допаѓа ова.
 10. crazyinlove19

  crazyinlove19 Популарен член

  Се зачлени на:
  20 март 2011
  Пораки:
  3.753
  Допаѓања:
  3.719
  Зависи од ситуацијата, зависи од неговото претходно однесување и постапки.
  Инаку, и машките плачат, можеби поретко од женските, но сепак и тие имаат чувства! :!:
   
 11. Isabel

  Isabel Популарен член

  Се зачлени на:
  26 јуни 2011
  Пораки:
  969
  Допаѓања:
  1.076
  Според моето искуство ;) машките плачат само кога им е стварно тешко, а до тоа придонесува и некоја чашка алкохол.
  Јас верувам.
   
 12. Shelea

  Shelea Форумски идол

  Се зачлени на:
  27 ноември 2009
  Пораки:
  4.171
  Допаѓања:
  39.119
  О, да.

  И знам дека беа искрени.
  Маж што плаче, не е слабак, за мене е длабоко повреден или барем свесен за својата емоција, човек.
  Значи, не лигавење, ами баш, машка солза, тешко ми е дури да си припомнам на тоа!
  Уф.

  Којзнае колку е тешко тоа, да не можеш да се исплачеш човечки.
  (ја обвинувам еволутивната заедница). :lol:
   
  На srcekrsacka, girl.23, Smilly и 3 други им се допаѓа ова.
 13. brunete

  brunete Истакнат член

  Се зачлени на:
  7 јуни 2011
  Пораки:
  209
  Допаѓања:
  39
  Машките ретко кога плачат .. па така да кое ќе заплаче машко пред мене му верувам.
   
 14. najubava2010

  najubava2010 Популарен член

  Се зачлени на:
  19 април 2010
  Пораки:
  1.619
  Допаѓања:
  4.644
  Верувам да, но не во сечии, односно постојат и плачковци па не се сите машки тврд орас, и полесно заплакуваат особено кога знаат дека така ќе го добијат она што го посакуваат.
  Затоа не верувам во сечии солзи, верувам во солзите само на личностите кои ги познавам и кои знам дека не се расплакуваат само кога имаат вистинска потреба од тоа.
   
 15. Lilit

  Lilit Форумски идол

  Се зачлени на:
  25 ноември 2009
  Пораки:
  9.499
  Допаѓања:
  123.295
  Не ги коментирам машки солзи,ама ова ќе констатирам,мразам простачки што се подсмеваат на машки солзи и ги окарактеризираат ко чин на слабост и вечна етикета на слабак.Простакуши!
   
  На srcekrsacka, Nenasitni, Smilly и 3 други им се допаѓа ова.
 16. Inhume

  Inhume Популарен член

  Се зачлени на:
  27 јуни 2011
  Пораки:
  360
  Допаѓања:
  242
  Просто неможете да замислите колку им верувам на машките солзи :geek: но којзнае :?:
   
 17. teddybear

  teddybear Популарен член

  Се зачлени на:
  28 декември 2009
  Пораки:
  2.679
  Допаѓања:
  10.364
  Верувам, имам брат, татко, дечко. Знам која болка е потребна за машко да пушти солза. Иако понекогаш не знам како да се поставам во ситуацијата, сепак ... кога машко искрено плаче ... како му е на душата тој си знае ... Не е дека не постојат и глумци нели, ама и женските знаат добро да глумат, од солзи за глупости па се до оргазми. Така да, црн бумбар, бел бумбар. Во случајов бел за машките, ретко кое машко може да изглуми такви емоции ...
   
  На Nenasitni му/ѝ се допаѓа ова.
 18. ma4o4female

  ma4o4female Популарен член

  Се зачлени на:
  1 декември 2009
  Пораки:
  482
  Допаѓања:
  351
  Досега единствениот маж што сум го видела да плаче е мојот татко :( Верувам во машките солзи бидејќи се ретки, а искрени. Ретко се случува гордоста да биде погазена, а солзите да ги симболизираат чувствата. Никогаш не сум се нашла во близина на "cry baby" и затоа ова мислење го споделувам со вас. :*
   
 19. XMaN

  XMaN Популарен член

  Се зачлени на:
  25 мај 2011
  Пораки:
  1.307
  Допаѓања:
  2.364
  Единствен пат што сум плачел беше кога почина мајка ми а пред женска да пуштам солза не ми се случило а ако се случи некогаш би значело дека сите системи на одбрана ми се скршиле и веќе сум немал излез.

  Се надевам нема да дојде :).
   
 20. creshicka

  creshicka Популарен член

  Се зачлени на:
  30 март 2011
  Пораки:
  2.152
  Допаѓања:
  5.703
  Пол:
  Женски