Дали верувате во уроци?

Дискусија во '„Другата“ наука' започната од fairy88, 9 октомври 2012.

 1. Flower27

  Flower27 Популарен член

  Се зачлени на:
  6 декември 2012
  Пораки:
  1.502
  Допаѓања:
  4.117
  Пол:
  Женски
  Верувам
   
 2. Cecyska

  Cecyska Истакнат член

  Се зачлени на:
  8 февруари 2013
  Пораки:
  172
  Допаѓања:
  58
  Пол:
  Женски
  АХАХААХАА :D :rofl: :lol: НЕМА ШАНСИ јас не верувам во уроци тоа е глупост :tmi:
   
 3. pufki4ee

  pufki4ee Активен член

  Се зачлени на:
  9 јануари 2013
  Пораки:
  52
  Допаѓања:
  11
  Верувам :?:
   
 4. girl-miri

  girl-miri Форумски идол

  Се зачлени на:
  19 октомври 2011
  Пораки:
  7.655
  Допаѓања:
  19.674
  Пол:
  Женски
  уроци или што и да е :?: :?: мислам дека постои таква работа :^) е сега дали е тоа тоа ама има нешто :^)
   
 5. Gentleman..D

  Gentleman..D Истакнат член

  Се зачлени на:
  2 јуни 2013
  Пораки:
  268
  Допаѓања:
  44
  незнам дали да верувам... :?:
   
 6. Stefyy-love

  Stefyy-love Нов член

  Се зачлени на:
  29 јуни 2014
  Пораки:
  3
  Допаѓања:
  3
  има вистина ми се има случено
   
 7. cute-32

  cute-32 Истакнат член

  Се зачлени на:
  15 јули 2013
  Пораки:
  447
  Допаѓања:
  345
  Па да :?:
   
 8. saraaaa12

  saraaaa12 Активен член

  Се зачлени на:
  14 јануари 2014
  Пораки:
  33
  Допаѓања:
  11
  јас верувам
   
 9. Elissa

  Elissa Форумски идол

  Се зачлени на:
  15 јануари 2014
  Пораки:
  2.426
  Допаѓања:
  21.847
  Верувам и јас. Ете имало луѓе со такви очи ако те погледнат и тешко тебе после. Јас како бебе сум била урочена, и веќе зајдена од плачење без глас ме однеле кај една жена на баење од уроци. Само што ми побаила сум се смирила одма. Ова секој пат го раскажуваат и мајками и бабами. Значи има нешто.
   
 10. Ruzica00

  Ruzica00 Истакнат член

  Се зачлени на:
  17 декември 2012
  Пораки:
  115
  Допаѓања:
  139
  Верувам во негативна енергија која одредени луѓе сакајќи или не ја пренесуваат.
   
  На julie77 му/ѝ се допаѓа ова.
 11. Mia-K

  Mia-K Истакнат член

  Се зачлени на:
  29 јули 2012
  Пораки:
  496
  Допаѓања:
  210
  Пол:
  Женски
  Верувам,зошто често ми се случува и баењето ми помага..
   
 12. vrapce.b

  vrapce.b Истакнат член

  Се зачлени на:
  19 јуни 2014
  Пораки:
  145
  Допаѓања:
  215
  Пол:
  Женски
  со другарки пробавме, првин поверувавме,а потоа заклучивме дека само на лицата со пудра останува црн крст.
   
 13. parfemlilav

  parfemlilav Истакнат член

  Се зачлени на:
  16 јануари 2014
  Пораки:
  76
  Допаѓања:
  17
  Пол:
  Женски
  И јас верувам и мн често мене ме урочуваат....но бидејќи во моето село не постои бајачка па нз каде би се обратила оти не иде ова вака секој ден нареден ми е полош.......(мн главоболки,повраќања (одам на доктор ми викаат ти си здрава како дрен нема никаков здравствен проблем ),треперење на очите и превиткување на трепките ,изнемоштеност и мн ред работи ) кај нас луѓето се мн завидливи и дури со убав збор те урочуваат....за жал....мајка ми ми има кажувано како бебе ме урочиле додека сум спиела пред тоа сум била буцкаста( полна,дебело) после тоа ден за ден се послаба и послаба...а и ден денеска неможам глава да кренам и мн сум слаба од тие пусти уроци......
   
 14. Rama

  Rama Форумски идол

  Се зачлени на:
  9 декември 2011
  Пораки:
  3.962
  Допаѓања:
  45.616
  Пол:
  Женски
  Верувам дека како што има позитивна енергија има и негативна , неколку пати сум се почуствувала чудно ако некој ме гледа во очи подолго време и веднаш ме боли главата , како да ми се сечат нозете , и ќе се измијам лице со крстена вода и се поминува , чудно нели ? може за некој е смешно , ама таа е реалноста , некој лесно може да се урочи а некој потешко( ваљда зависи до љепотата се ):D малку забегав ......
   
 15. citiesinflames

  citiesinflames Истакнат член

  Се зачлени на:
  27 јуни 2012
  Пораки:
  242
  Допаѓања:
  349
  Пол:
  Женски
  за со златниот прстен(поточно подобро би било тоа да е бурма) дека останува црна линија точно е, и не само на лице кое има пудра.
  ме имаат урочено неколку пати, ке ме измијат со крстена вода и поминува. и да, верувам во уроци :)
   
 16. H.O.P.E.

  H.O.P.E. Истакнат член

  Се зачлени на:
  18 февруари 2015
  Пораки:
  75
  Допаѓања:
  91
  Пол:
  Женски
  Верувам во уроци. :)
   
 17. buba4e89

  buba4e89 Форумски идол

  Се зачлени на:
  1 август 2012
  Пораки:
  16.268
  Допаѓања:
  100.029
  Пол:
  Женски
 18. Butterfly-Girl

  Butterfly-Girl Популарен член

  Се зачлени на:
  4 јануари 2013
  Пораки:
  942
  Допаѓања:
  505
  Пол:
  Женски
 19. angelche16

  angelche16 Популарен член

  Се зачлени на:
  19 ноември 2014
  Пораки:
  1.836
  Допаѓања:
  7.570
  Пол:
  Женски
  Да верувам.
   
 20. srhsejbsk

  srhsejbsk Популарен член

  Се зачлени на:
  13 јануари 2014
  Пораки:
  1.186
  Допаѓања:
  9.087
  Пол:
  Женски
  Верувам зошто ме имаат многу пати урочено ама со крстена вода одма поминува :).Се кладам дека кој ме урочил полошо му било (fingers)
   
  На Olgica.bu му/ѝ се допаѓа ова.