Дали верувате во уроци?

Дискусија во '„Другата“ наука' започната од fairy88, 9 октомври 2012.

 1. Papillon.Papi

  Papillon.Papi Популарен член

  Се зачлени на:
  5 октомври 2013
  Пораки:
  3.231
  Допаѓања:
  9.552
  Пол:
  Женски
  За се' си има причина ама урок да е нема шанси. Верувам во науката, а не дела извадени од ракав. Го удрила кола, и бабиве веднаш "Ааа Стојка го урочила!" Не! Стојка не го урочила, кочницата на возачот му се расипала! А, па вистинка дешавка, почнува да ми се лоши и една другарка "Ааа ти урочена си". Да бе, од тортата што ја изедов цела, забораила "Пупу кокошките да ме с****" да каже за да не ме урочи. |(:rofl:
   
  На babyane18, love-14 и anina им се допаѓа ова.
 2. tweety26

  tweety26 Популарен член

  Се зачлени на:
  30 март 2010
  Пораки:
  1.650
  Допаѓања:
  2.275
  Пол:
  Женски
  Од лично искуство верувам да.Се чувствува тоа одма,јас барем одма си знам.
   
 3. karak

  karak Популарен член

  Се зачлени на:
  11 април 2010
  Пораки:
  4.135
  Допаѓања:
  4.901
  Da veruvam deka ima luge sto urocuvaat ednas imam strasno oseteno a I sega so dete bas se osekam pretpazlivo I poradi toa sto smetam deka I kaj nego imam oseteno bas ponekogas mu vrtam corapce naopaku ete da jas sum pomirna I deteto da nema problemi :) iako ponekogas I samite sme svesni deka toa se gliposti ere nekako se cuctvuvam smireno I vo princip taka raboti coveckiot mozok
   
 4. marija.980

  marija.980 Истакнат член

  Се зачлени на:
  10 јули 2014
  Пораки:
  194
  Допаѓања:
  659
  Пол:
  Женски
  И jас.
   
  На angelche16 му/ѝ се допаѓа ова.
 5. Barbieeeeeee

  Barbieeeeeee Истакнат член

  Се зачлени на:
  1 февруари 2013
  Пораки:
  54
  Допаѓања:
  19
  Пол:
  Женски
  Верувам...Кај мене еве одма се приметува кога сум урочена цел ден сум некако ко на лева нога станата
   
 6. Minnie 1

  Minnie 1 Форумски идол

  Се зачлени на:
  5 декември 2014
  Пораки:
  2.319
  Допаѓања:
  26.473
  Пол:
  Женски
  Uste od mala mi se slucuva.Obavezno koga ke odam na nekoj sobir ili mesto kaj sto ima mnogu luge, se vrakam so glavobolka a kako mala stalno placev.I den denes se slucuva toa.
   
  На zekzeki му/ѝ се допаѓа ова.
 7. MilaP

  MilaP Форумски идол

  Се зачлени на:
  20 април 2015
  Пораки:
  2.150
  Допаѓања:
  53.110
  Пол:
  Женски
  Koga sin mi ima visoka temperatura i ne mu pomagaat inekcii infuzii obicno mu baat i mu se smaluva temperaturata i togas znam deka bil urocen.Zatoa veruvam.
   
 8. mims-89

  mims-89 Форумски идол

  Се зачлени на:
  7 мај 2010
  Пораки:
  6.488
  Допаѓања:
  24.032
  Не верувам, а исто така неможам да си поверувам дека одите кај бајачки за температури и главоболки и тоа често, ко што спомна некоја феминка погоре цел живот била по бајачки - па затоа неможеш да се оправиш!
   
  На gjoker4e, joy1 и crimson им се допаѓа ова.
 9. marija305

  marija305 Популарен член

  Се зачлени на:
  3 декември 2014
  Пораки:
  638
  Допаѓања:
  5.315
  Пол:
  Женски
  Да, верувам
  баба ми бае против уроци. Но само во нашето семејство се разбира. Кога била мала имало некоја баба која баела и таа многу сакала да и ја казе бајката и ја научила на памет и сега кога сум урочена и почнува да ме боли главата и таа ми бае и ке почне да зева многу и ми вели: Леле ама си уроченаа, кој те урочил волку?:o|(
   
 10. Bitter-Sweet

  Bitter-Sweet Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 мај 2010
  Пораки:
  8.537
  Допаѓања:
  47.921
  Пол:
  Женски
  Не верував се до денес. Дури и смешно ми беше.
   
 11. Tw<3

  Tw<3 Истакнат член

  Се зачлени на:
  3 август 2016
  Пораки:
  92
  Допаѓања:
  38
  Пол:
  Женски
  Здраво феминки, да ве прашам дали за мојава ситуација се работи за урок. Некни ми го зедоа телефонот на училиште, вчера ја скршив раката исто така на училиште, правев работи против моја волја до вчера/некни и ми се случуваат ред лоши работи . Помош, дали се работи за урок или нешто полошо или е само случајност? Што да превземам?
   
 12. Slavicak

  Slavicak Истакнат член

  Се зачлени на:
  8 декември 2016
  Пораки:
  282
  Допаѓања:
  606
  Пол:
  Женски
  Дека сум лепотица секогаш ме урочват не да се фаалаааммм амааа(hollest)
   
 13. stetoskop

  stetoskop Форумски идол

  Се зачлени на:
  11 мај 2011
  Пораки:
  2.594
  Допаѓања:
  144.317
  Oblekuvaj gi gakite na opaku.
   
  На cresa-jagoda и stilas7 им се допаѓа ова.
 14. Slavicak

  Slavicak Истакнат член

  Се зачлени на:
  8 декември 2016
  Пораки:
  282
  Допаѓања:
  606
  Пол:
  Женски
  Или мајцата
   
  На cresa-jagoda му/ѝ се допаѓа ова.
 15. cresa-jagoda

  cresa-jagoda Модератор Член на тимот

  Се зачлени на:
  9 јуни 2012
  Пораки:
  4.642
  Допаѓања:
  23.557
  Пол:
  Женски
  Најбезбедно и гаќите и маицата наопаку. :lol:

  Инаку да верувам во уроци, има луѓе со урокливи очи.
   
  На Herrera, stetoskop и Slavicak им се допаѓа ова.
 16. Linnea

  Linnea Истакнат член

  Се зачлени на:
  4 мај 2014
  Пораки:
  113
  Допаѓања:
  109
  Пол:
  Женски
  Ептен верувам, од мала ме урочуват. До ден денес ми се случува да одам на некој собир со луѓе што оддамна не ме виделе или не ме знаат воопшто, па ќе почнат лелее си пораснала, си се разубавела, си ослабнала и вечерта одма ми е лошо. Обично имам грчеви, главоболки и не можам да спијам, с'клет ме фаќа. Ми поминуваат кога ќе се измијам со крстена вода.
   
  На cresa-jagoda му/ѝ се допаѓа ова.
 17. realGirl

  realGirl Популарен член

  Се зачлени на:
  25 мај 2014
  Пораки:
  1.353
  Допаѓања:
  6.669
  Пол:
  Женски
 18. strawberry06

  strawberry06 Истакнат член

  Се зачлени на:
  24 март 2012
  Пораки:
  245
  Допаѓања:
  489
  Пол:
  Женски
  Не верувам во никакви уроци. Верувам дека само ние самите може да се избориме против лошата среќа и проблемите. Со помош на нашиот мозок.
   
 19. Daniela2207

  Daniela2207 Активен член

  Се зачлени на:
  14 март 2017
  Пораки:
  40
  Допаѓања:
  22
  Пол:
  Женски
  Здраво. Сакам да ве прашам. Имам дечко скоро три месеци. Ни оди добро, Одам и кај него и со брат му заедно излегуваме се дружиме се е ок, ама кога ќе ја видам мајка му ми се јавува немир. Значи од главоболка, немир, стискање во градиве, низ стомаков.... Жената е ептен добра, ми купила и подарок, кафе вари, се смее све ама јас не можам, паѓам болна. Како бебе кога моите живееле во село стално од една баба така ми се случувало, бебе сум била и многу сум плачела па ме носеле по бајачки и покасно исто но во градот одев кај бајачка која сега веќе почина од старост и секогаш викаше демек на милоста паѓаш на очи. Не знам во што да верувам, или некој страв па неможам да ја поврзам неа со мајка ми не знам искрено... :(
   
 20. Martka

  Martka Истакнат член

  Се зачлени на:
  8 април 2017
  Пораки:
  1.521
  Допаѓања:
  3.519
  Пол:
  Женски
  Си пишала одамна но дали можеш да ми пишеш број од бабичката во лп. Ти благодарам