1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Дали ве нервира кога ќе ве избришат на фб?

Дискусија во 'Кафе-муабети' започната од Tanjamm, 20 август 2017.

  1. k.frosina

    k.frosina Форумски идол

    Се зачлени на:
    30 август 2015
    Пораки:
    2.491
    Допаѓања:
    26.359
    Пол:
    Женски
    Воопшто нема да ме допре.
    Голема работа.
     
    На makedonkamak му/ѝ се допаѓа ова.
  2. JollyGirl

    JollyGirl Форумски идол

    Се зачлени на:
    15 јуни 2012
    Пораки:
    6.108
    Допаѓања:
    75.389
    Пол:
    Женски
    Јас на почеток имав многу рандом личности, ама полека ја средив листата претежно со личности што ги знам.
    Има некој чат пат непознат но не се замарам веќе, доколку тој/таа не ме замара.

    Имам приметено кај неколку машки што ми се пуштале на фб, откако ќе фатат девојка ме бришат од фб (Јас не сум ни приметила) и после кога ќе раскинат пак ме додаваат :hai: :rofl:
    кога ќе ја видам поканата за пријател сфаќам дека сум била избришана ;(

    Секако дека НЕ ги прифаќам по втор пат.


    Доколку не ми е некој близок воопшто не се замарам ако ме избрише ... А ако ми е поблизок може ќе ми биде чудно, ама тоа е негова одлука.
    :|
    Крај краева секако толку не користам фб во последно.
     
    На crimson, Bozica1980, Someonespecial и 2 други им се допаѓа ова.
  3. playful girl

    playful girl Активен член

    Се зачлени на:
    13 август 2017
    Пораки:
    22
    Допаѓања:
    50
    Пол:
    Женски
    Не, затоа што на фб немам милион ,,пријатели" туку само луге кои ми се навистна блиски и со кои комуницирам многу често. Друга работа внимавам на моето однесување на фб исто како и во приватниот живот, постирам и објавувам само работи кои се битни за мене а треба да ги знаат пријателите или да изнесам некој мој став, но не и да ги малтретирам со разни глупости.
    Тоа бришење од фб повеќе се случува кај децава од разно разни причини, но доколку сте возрасна особа и ве бришат од фб не сакаат да ве имаат ниту како ,,пријатели" тогаш треба да се запрашате што не е во ред со вас.
     
  4. Oscar Lady

    Oscar Lady Популарен член

    Се зачлени на:
    14 јануари 2015
    Пораки:
    1.170
    Допаѓања:
    6.347
    Пол:
    Женски
    Неее, воопшто :D
    Ни најмалкууу не ме интересира :D
     
  5. Outlook

    Outlook Популарен член

    Се зачлени на:
    5 септември 2015
    Пораки:
    3.005
    Допаѓања:
    4.821
    Пол:
    Женски
    Не се ни замарам со фб многу многу, кога отварам кога не, и да ме избрише некој нема ни да забележам :D
     
  6. Justicija

    Justicija Форумски идол

    Се зачлени на:
    9 август 2017
    Пораки:
    5.685
    Допаѓања:
    19.061
    Пол:
    Женски
    Јас до сега не сум приметила дека некој ме избришал :^) јас сум ги бришела само бифшите и другарите , другарките нивни и тоа
     
  7. Meckicja

    Meckicja Форумски идол

    Се зачлени на:
    25 јуни 2017
    Пораки:
    6.664
    Допаѓања:
    8.194
    Пол:
    Женски
    Niti brisam niti sakam da me brisat od FB
     
    На Tanjamm му/ѝ се допаѓа ова.
  8. Antolinaa

    Antolinaa Популарен член

    Се зачлени на:
    2 октомври 2012
    Пораки:
    2.791
    Допаѓања:
    17.756
    Ау ич не се замарам.Бришам и нека ме бришат многу ми е гајле :rofl:
    Колку пати сум избришала луѓе оти ете пред 3 години сум ги прифатила, сега немам никаков контакт со нив, па не ми ни требаат на почетна.
     
  9. bittersweet

    bittersweet Форумски идол

    Се зачлени на:
    28 ноември 2010
    Пораки:
    2.129
    Допаѓања:
    64.623
    Пол:
    Женски
    Ќе плачам, ќе се трескам од земја, ќе им се јавувам на телефон да ги молам пак да ме додадат.;(
    (facepalm)(facepalm)
    :rofl::rofl:

    Не ни знам колку имам пријатели не па да "приметам" дали или кој ме избришал.:wasntme::lol:

    Пред некоја година најмалиот братучед кога беше тинејџер само што ќе фатеше девојка тие сите девојки ги бришеа од кај него, дека со различно презиме и јас спаѓав во таа чистка, он приметил, ми се јавува да не праша зошто сум го избришала, после 3 тата девојка изгледа веќе не им даваше пасс од фб па не сум избришана од тогаш.:lol::rofl:
     
    На Bozica1980 и Meckicja им се допаѓа ова.
  10. Matotheja

    Matotheja Популарен член

    Се зачлени на:
    16 февруари 2017
    Пораки:
    1.208
    Допаѓања:
    9.353
    Пол:
    Женски
    Искрено нервира. Колку сакаме да си признаеме или не :)
     
    На Mr.Lover, Someonespecial, Tanjamm и 3 други им се допаѓа ова.
  11. blonde_supergirl

    blonde_supergirl Истакнат член

    Се зачлени на:
    21 октомври 2016
    Пораки:
    821
    Допаѓања:
    2.131
    Пол:
    Женски
    Можам да ти ја разберам фрустрацијата Тања, ни крива ни должна ти си си го собрала... Такви ликови... ако говидиш на улица, ако тој ти рече прв здраво (и треба, доколку осеќа вина) тогаш покажи манири и врати му со здраво. Но не му го лови погледот. Онака, спонтано реагирај.
    Што се однесува до мене, бришам, ме бришат, не им е гајле, не ми е гајле.
     
    На Tanjamm му/ѝ се допаѓа ова.
  12. Tanjamm

    Tanjamm Форумски идол

    Се зачлени на:
    6 октомври 2011
    Пораки:
    8.088
    Допаѓања:
    11.251
    Па да за тоа ми е. Не може бре да ми кажува дека избришал еден куп луѓе оти биле криви и мене по 2 дена да ми го направи истото без причина. Плус па и зборови од типот „знаеш јас тебе те почитувам“, „дај боже се да ти биде добро во животот“.
     
    На blonde_supergirl му/ѝ се допаѓа ова.
  13. Michelle*

    Michelle* Истакнат член

    Се зачлени на:
    27 јуни 2017
    Пораки:
    154
    Допаѓања:
    838
    Пол:
    Женски
    воопшто не ми е гајле
    пред скоро видов тетка ми ме избришала од фб,бог да чува.ОК бриши ме ама повеќе ни здраво од мене нема да видиш
     
  14. Tanjamm

    Tanjamm Форумски идол

    Се зачлени на:
    6 октомври 2011
    Пораки:
    8.088
    Допаѓања:
    11.251
    Е тоа веќе боде очи.
     
    На crimson, Sungold и Michelle* им се допаѓа ова.
  15. LadyC

    LadyC Форумски идол

    Се зачлени на:
    7 март 2016
    Пораки:
    12.144
    Допаѓања:
    147.399
    Пол:
    Женски
    Никогаш ама баш никогаш не ми текнало да проверам дал некој ме избришал. Ич не се замарам со тоа па макар и близок бил. :D
     
    На elimkd му/ѝ се допаѓа ова.
  16. MynameisHelen

    MynameisHelen Популарен член

    Се зачлени на:
    17 јули 2015
    Пораки:
    289
    Допаѓања:
    4.219
    Пол:
    Женски
    Искрено ич не се потресувам.
    Што ќе му ја мислам јас, нека му ја мислат тие што пропуштаат ваква кул особа за пријател 8)

    Шала настрана, порано бев поактивна на фејсбук, ама сега не сум, па дури не ни приметувам ако некој ме избрише. Посекако најчесто тоа биле луѓе со кои два збора немаме сврзано во животот, така да не осеќам некоја разлика.
    А еден другар на пример на фејсбук нема пријател со кој не прави муабет. Еднаш избриша една заедничка другарка пошто не му пишувала. Не и се налути, на улица и правеше муабет, ниту дружењето не им се смена, само не гледал потреба да ја има на фејсбук кога таму не комуницираат.

    А инаку имав јас еден лик во минатото што досега сигурно над 5-6 пати ме избриша и ме додаде и баш пред некој ден гледам оп, пак понуда за пријателство. Нема грешка другар, ќе те прифатам на 32ри август
    (highfive)
     
    На LadyC и Tanjamm им се допаѓа ова.
  17. Someonespecial

    Someonespecial Free-minded aesthete

    Се зачлени на:
    17 ноември 2012
    Пораки:
    13.089
    Допаѓања:
    163.461
    Пол:
    Женски
    Јас никого што лично го познавам во реален живот, не бришам без добра причина. Затоа, не дека се замарам и веројатно нема ни да приметам, ама ако ми текне на некого на пример од средно што одамна сме немале контакт да го побарам и да му пишам, и видам дека ме избришал – нема да се нервирам буквално, ама дека би ми паднало чудно во моментот, да :)
     
    На Tanjamm му/ѝ се допаѓа ова.
  18. pupi.girl

    pupi.girl Популарен член

    Се зачлени на:
    21 јули 2011
    Пораки:
    4.464
    Допаѓања:
    7.832
    Пол:
    Женски
    Тој бара помош, но одбива да ја добие истата. Напишо му ти не си со сите ти треба професионална помош во Бардовци еде блок и пријатно.
    Кај ти троши време па и глуми.
     
    На Tanjamm му/ѝ се допаѓа ова.
  19. Cinderfakinrella

    Cinderfakinrella Популарен член

    Се зачлени на:
    17 ноември 2016
    Пораки:
    957
    Допаѓања:
    7.433
    Пол:
    Женски
    Абее више не можам да заспијам од што мислам дали некој ме избришал и зошто..

    Воопшто не се замарам :)
     
  20. Zaljubena26

    Zaljubena26 Форумски идол

    Се зачлени на:
    31 јануари 2017
    Пораки:
    2.215
    Допаѓања:
    30.976
    Пол:
    Женски
    Покрај други многу побитни работи, последното нешто со кое би се замарала е некој ако ме избрише. Искрено не би ни забележала, освен се разбира доколку не станува зброр за некој близок но до сега некој таков не ме избришал така да другиве се небитни. А и мене ми се има случено да направам чистка.
     
    На Elence93 му/ѝ се допаѓа ова.