1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Дали ве нервира кога ќе ве избришат на фб?

Дискусија во 'Кафе-муабети' започната од Tanjamm, 20 август 2017.

  1. Нена34

    Нена34 Активен член

    Се зачлени на:
    5 март 2020
    Пораки:
    23
    Допаѓања:
    104
    Пол:
    Женски
    Обично ме бришат па и ме блокираат на фб кога ке ги предупредам дека ке ги кажам на жената/девојката.... така да не не ми е тешко ич.
     
    На MeowMeow и Meckicja им се допаѓа ова.
  2. Компир Манџа

    Компир Манџа Истакнат член

    Се зачлени на:
    12 ноември 2019
    Пораки:
    2.835
    Допаѓања:
    4.291
    Пол:
    Машки
    Јас 150 души избришав пред 2 месеци. Сеуште не ми спомнал некој како му дошло моето бришење од неговиот живот, но мене ми дојде предобро.

    Почнав фб да го сметам за шпионска социјална мрежа.
    Е сега веќе нема тоа ако ме види низ град "еј те видов во Тајланд", "гледам кафе си пиел во 7 гр.", "видов внука си добил". Нит јас постирам веќе такви работи (многу ретко), нит тие па ќе видат. Пола сум ги избришал, а другата половина им ставив забрана да можат да ми го гледаат профилот.
    Не сум таен, но не сакам и секоја бандера во градот да ме знае.
     
    На nevermet18 и Сама Дома им се допаѓа ова.
  3. buba4e89

    buba4e89 Форумски идол

    Се зачлени на:
    1 август 2012
    Пораки:
    27.169
    Допаѓања:
    177.063
    Пол:
    Женски
    Ми е гајле :D
     
    На Ane_na_Bisera16, Meckicja и SummerGirl им се допаѓа ова.
  4. Meckicja

    Meckicja Форумски идол

    Се зачлени на:
    25 јуни 2017
    Пораки:
    6.664
    Допаѓања:
    8.194
    Пол:
    Женски
    I mene isto ic ne mi e gajle koj ke me izbrise od fb ili koj ke me blokira jas niti blokiram niti brisam
     
  5. Brunhilde

    Brunhilde Популарен член

    Се зачлени на:
    9 јуни 2019
    Пораки:
    3.335
    Допаѓања:
    31.063
    Пол:
    Женски
    Не се замарам со такви работи кој сака нека ме брише.
     
  6. Elena-123

    Elena-123 Истакнат член

    Се зачлени на:
    7 април 2013
    Пораки:
    336
    Допаѓања:
    322
    Нивни прифил-нивно право. Ми е гајле..:wasntme::D
     
    На Meckicja му/ѝ се допаѓа ова.
  7. flawless_

    flawless_ Истакнат член

    Се зачлени на:
    14 февруари 2020
    Пораки:
    623
    Допаѓања:
    2.018
    Пол:
    Женски
    Порано имав многу пријатели на фејсбук. Сега јас самата бришам кога имам слободно време, сите со кои не комуницирам иако ги знам лично. Немам заприметено ни кој сум имала ни кој ме избришал па да замерувам :rofl:
     
    На SummerGirl му/ѝ се допаѓа ова.
  8. Y Grint

    Y Grint Истакнат член

    Се зачлени на:
    8 мај 2017
    Пораки:
    106
    Допаѓања:
    86
    Ја читам темава и гледам дека не е само кај мене случај некој на кој си му пружил рака да те избрише од фб. Инаку, ме има избришано колешка од факултет на која и помагав околу одредени материјали и испити, а кога завршивме (таа некој месец подоцна дипломира од мене) од тогаш ни роденден што е тоа да ми честита. Пред тоа и неврзан разговор ќе си направивме, ова-она. Потоа, почна со активности во владеачкава моментално партија, се вработи и се разбира јас не и требав - јас не се вработив по струката, што ќе и сум па да ме има во пријатели:|. А, исто така си викам и дека по малку ја симпатизирав и претходно тоа го имаше осетено. Почна да се слика таму со еден, па си велам можеби и добронамерно го има ова направено (со цел да не се нервирам). Иако, тој истиот ден и апче за смирување се напив од што ми падна криво. (facepalm) Сакам да верувам во позитивни намери. :P
    Исто така внук ме има избришано без никаква причина, му пратив пак покана (мислев дека од некој вирус се бришат пријатели)-ме прифати па по 2-3 месеци пак видов дека ме отстранил. Сосема небитно, детиште без контрола.
    И не е само првиов пример да ме имаат избришано луѓе на кои не сум им направил ништо лошо-апсолутно од мене добро виделе, а лошо апсолутно ништо.
    Иако,реално ова со бришење од фб нервира, иако некои воопшто не придаваат важност. Човек го доведува да мисли што згрешил, а кога ќе сфати дека нигде не згрешил тоа уште повеќе боли, боли фактот дека одреден период од животот гледал да задоволи интереси и потреби на себични луѓе.:envy:
     
    На cresa-jagoda и Meckicja им се допаѓа ова.
  9. prominent

    prominent Форумски идол

    Се зачлени на:
    8 март 2014
    Пораки:
    5.399
    Допаѓања:
    61.219
    Уште за тоа да се нервирам, каде ќе ми биде крајот :)
     
    На edna_malecka, hermosa и Meckicja им се допаѓа ова.
  10. Guns N` Roses

    Guns N` Roses Популарен член

    Се зачлени на:
    25 август 2017
    Пораки:
    3.661
    Допаѓања:
    16.129
    Пол:
    Женски
    Воопшто не се замарам, ФБ за мене нема никакво значење, единствено ми треба за полесна комуникација со колегите.
     
  11. edna_malecka

    edna_malecka Популарен член

    Се зачлени на:
    15 јануари 2018
    Пораки:
    3.894
    Допаѓања:
    14.690
    Пол:
    Женски
    Мене ме избришаа луѓе од животот што ја неколку пати рака у огин турив за нив, леб од иста тепсија јадевме.. таа ме прашува дали ме нервира кога ќе ме избришат од фб. :^)
     
    На Ane_na_Bisera16, Herrera, hermosa и 2 други им се допаѓа ова.