Дали вие ставате кондом или дечко ви?

Дискусија во 'Секс' започната од marija89, 11 март 2010.

 1. bekii

  bekii Истакнат член

  Се зачлени на:
  7 јули 2010
  Пораки:
  205
  Допаѓања:
  49
  Па најчесто јас,дечкоми не знае да става баш ... зш нема искусто први сме си :inlove:
   
 2. Sponzor

  Sponzor Активен член

  Се зачлени на:
  25 април 2012
  Пораки:
  53
  Допаѓања:
  9
  Po pravilo zenskoto stava no i ne mora sekogas da e taka.
   
 3. teddygirl

  teddygirl Популарен член

  Се зачлени на:
  7 август 2010
  Пораки:
  714
  Допаѓања:
  615
  Е кај е напишано ова правило? :?: Ами ако не знај женското да го стави?
   
 4. mili4ka123

  mili4ka123 Популарен член

  Се зачлени на:
  12 февруари 2012
  Пораки:
  1.101
  Допаѓања:
  2.330
  Пол:
  Женски
  Дечко ми си става, посигурно ми е така, си има тој повеќе искуство :)
   
 5. crazyinlove19

  crazyinlove19 Популарен член

  Се зачлени на:
  20 март 2011
  Пораки:
  3.754
  Допаѓања:
  3.705
  Мене понекогаш ми е интересно да ставам, и тоа ни е дел од предиграта. Ама не сум многу вешта во тоа, па најчесто тој си ја врши таа работа.
   
 6. CrazyStupidLove

  CrazyStupidLove Истакнат член

  Се зачлени на:
  14 јануари 2012
  Пораки:
  894
  Допаѓања:
  581
  Секогаш јас, он само малце асистира да не речам придрижува за побрзо да му го ставам :lol:
   
 7. didisi

  didisi Популарен член

  Се зачлени на:
  22 септември 2010
  Пораки:
  1.914
  Допаѓања:
  3.425
  Sekogas on si go stava, iskreno jas ne znam bas, a i mislam deka posigurno e sam da si go stavi
   
 8. Ivi05

  Ivi05 Активен член

  Се зачлени на:
  9 јули 2012
  Пораки:
  37
  Допаѓања:
  29
 9. leilla

  leilla Истакнат член

  Се зачлени на:
  27 мај 2012
  Пораки:
  252
  Допаѓања:
  145
  Тој.. Јас и не знам баш да ставам :$
   
 10. Nati.P

  Nati.P Популарен член

  Се зачлени на:
  16 април 2011
  Пораки:
  2.014
  Допаѓања:
  847
  Тој, јас пробав еднаш два пати ама не иде, а и страв ми е да не го оштетам со нокти. Секогаш тој го става, јас го отворам, а и му асистирам при ставањето, т.е. му го придржувам :lol: :lol:
   
 11. solzuska

  solzuska Истакнат член

  Се зачлени на:
  3 август 2010
  Пораки:
  515
  Допаѓања:
  134
  До сега сам ставаше, ама се мислам нареден пат ко ќе се видиме (а нема да е брзо) јас да му го стам, и то со уста :$ како шо не сме се виделе одамна мислам дека доста возбудливо ќе е... ама ако утнам работа... мн жал ќе ми е://
   
  На MinaFe му/ѝ се допаѓа ова.
 12. tineto5

  tineto5 Активен член

  Се зачлени на:
  18 август 2012
  Пораки:
  3
  Допаѓања:
  0
  nikogas ne sme koristile takvo nesto....podobro e bez kondom
   
 13. midnight.flower

  midnight.flower Популарен член

  Се зачлени на:
  26 јуни 2011
  Пораки:
  537
  Допаѓања:
  1.008
  Ако никогаш не сте користеле од каде знаеш дека е подобро? ;) :D
   
  На Lolo5 му/ѝ се допаѓа ова.
 14. MinaFe

  MinaFe Истакнат член

  Се зачлени на:
  20 август 2012
  Пораки:
  95
  Допаѓања:
  13
  леле да ти кажам право и јас не се имам видено со дечко ми веќе 1 недела...
  и ќе пробамм и јасс.... :rofl:
   
 15. Bubeeeeee

  Bubeeeeee Активен член

  Се зачлени на:
  24 август 2012
  Пораки:
  34
  Допаѓања:
  0
  sekogas jas :D a nekogas i zaedno :D
   
 16. canary

  canary Истакнат член

  Се зачлени на:
  23 февруари 2013
  Пораки:
  133
  Допаѓања:
  60
  Same here :D
   
 17. homealone

  homealone Популарен член

  Се зачлени на:
  22 јули 2012
  Пораки:
  1.286
  Допаѓања:
  358
  Пол:
  Женски
  зависи некогаш јас некогаш тој а најчесто заедно.
   
 18. xoxo..gossip-girl

  xoxo..gossip-girl Истакнат член

  Се зачлени на:
  4 февруари 2013
  Пораки:
  472
  Допаѓања:
  641
  Имам нокти , го имам ставено неколку пати но повеќе тој.
   
 19. Girly90

  Girly90 Популарен член

  Се зачлени на:
  26 септември 2013
  Пораки:
  550
  Допаѓања:
  1.026
  Пол:
  Женски
  Nikogas ne sum stavila jas kondom. Sekogas toa bil on. I koga ke me prasa nekako izbegnuvaM, kao iam nokti vaka-taka. ima nekoj "pacient" ko mene so do sea ne stavil kondom?
   
 20. zaljubena18

  zaljubena18 Истакнат член

  Се зачлени на:
  13 септември 2013
  Пораки:
  299
  Допаѓања:
  139
  и јас никогаш не сум ставила, секогаш тој :)