1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Дали вие ​го с​​о​​н​​у​​в​​а(​​в)те вашето бебе?

Дискусија во 'Бременост' започната од Snow-Queen, 3 септември 2012.

 1. Snow-Queen

  Snow-Queen Форумски идол

  Се зачлени на:
  3 ноември 2011
  Пораки:
  15.266
  Допаѓања:
  15.010
  Пол:
  Женски
  Многу пати ќе чујам трудници кои ќе речат леле ја/го сонував. Аууу какво беше убаво/грдо. Многу беше слатко/ страв ме фати какво беше. Итд....
  ​Д​​а​​л​​и вие ​г​​о ​с​​о​​н​​у​​в​​а(​​в)те вашето бебе?
  Дали им придававте значење?
  Можеби од кога се родило баш наликувало како тоа на сонот?
  Опишете ги соновите... :)
   
 2. senjorita.lombardi

  senjorita.lombardi Популарен член

  Се зачлени на:
  15 декември 2011
  Пораки:
  1.207
  Допаѓања:
  755
  јас го имам сонувано моето бебе, и тоа уште пред да му го дознаам полот, цело време сонував дека е девојче така симпатично малецко, некогаш во сонот беше бебе а некогаш веке пораснато дете, и од кога дознав дека е машко, го немам сонувано од тогаш :)
   
 3. ivanovicka

  ivanovicka Истакнат член

  Се зачлени на:
  24 март 2012
  Пораки:
  395
  Допаѓања:
  227
  Јас сонувам бебушка и како ми се одвива животот со бебушката ама никако да му го видам ликот ... можеби несака во сонот да ми се покаже а полот го знаеме уште од поодамна ... неколку пати ми се случи да сонувам и неубави работи ама тие не ги кажувам :) ...можеби сите соништа се само потсвесното чекање и исчекување на моево сонце ...
   
 4. Snow-Queen

  Snow-Queen Форумски идол

  Се зачлени на:
  3 ноември 2011
  Пораки:
  15.266
  Допаѓања:
  15.010
  Пол:
  Женски
  Пред два дена, ама баш беше потсвест, од што знаев дека ќе сум денес на преглед, од желба за да го видам.
  Исто и во сонот се криеше, како и денес :D
   
 5. H.e.L.e.N

  H.e.L.e.N Истакнат член

  Се зачлени на:
  31 октомври 2012
  Пораки:
  559
  Допаѓања:
  218
  и јас го сонувам и тоа Често,првите неколку пати ми се криесе :D не му го видов лицето,а сега пред неколку дена му го видов и ми се смеесе :inlove:
   
 6. nevesta

  nevesta Истакнат член

  Се зачлени на:
  12 март 2010
  Пораки:
  286
  Допаѓања:
  110
  јас еднаш само сонував како сум се породила и како сум го доела и сум била многу среќна дека и цица без проблем- тоа кога бев 5ти месец негде, од тогаш не сум сонувала, се сонувам некои други глупости кои немаат врска нит со бременост нит со бебе :^)
   
 7. HeidiDiWalt

  HeidiDiWalt Популарен член

  Се зачлени на:
  29 мај 2010
  Пораки:
  1.163
  Допаѓања:
  1.513
  Jaс доста време, пред уште да се фатиме со маж ми :) Сонував бебе /дете на отприлика 3 години, како го чуваат мајка ми и баба ми. Со глава иста како на маж ми (сегашен, тогашен симпатија и потенцијален дечко)
  И знам како подоцна во сонот го нишкав и го земав и знаев дека ми е син, а му се обраќав со името на мм :?: Многу чудно...
  Тогаш мислев дека од што сум затрескана во него сонувам такви работи :) Подоцна одкога се фативме и му го кажав сонот...ама никој не веруваше дека ќе се оствари...и тоа релативно бргу.
  Најчудно е што денес до мене спие истото такво маже со глава иста како татко му :D И да. Мајка ми и баба ми го чуваат :D
   
  На Milobebence и elena.mak им се допаѓа ова.
 8. elena.mak

  elena.mak Популарен член

  Се зачлени на:
  25 јануари 2012
  Пораки:
  1.670
  Допаѓања:
  11.526
  Јас сонувам многу често. Посебно го соннувам бебето, и личи на мм. Исто такво прчасто носе, височко чело, а моја коса и мои очи. Отсекогаш така и сме сакале и двајцата да личи, 10 години сме правеле муабет за такви бебиња, хахаха! :rofl: Сонувам и уживам, одвај чекам да дојде ред да се гушкаме со беблак... :inlove:
   
 9. SummerGirl

  SummerGirl Форумски идол

  Се зачлени на:
  10 март 2010
  Пораки:
  15.618
  Допаѓања:
  31.707
  Пол:
  Женски
  Не го сонував бебето, ниту пак замислував какво ќе биде.
   
  На nevesta му/ѝ се допаѓа ова.
 10. Irrepleceable

  Irrepleceable Популарен член

  Се зачлени на:
  1 јуни 2013
  Пораки:
  1.068
  Допаѓања:
  1.359
  Многу пати..цело време машко бебенце сонувам,и се чудам колку грижлива мајка сум во сонот,само него си го гледам. :D
   
 11. Lillian

  Lillian Истакнат член

  Се зачлени на:
  4 јануари 2013
  Пораки:
  73
  Допаѓања:
  47
  Јас го сонувам скоро секоја вечер, се нешто лошо му се случува, кошмар до кошмар, страв ми е веќе да заспијам, почнува да ме мава некоја депресија од нив ;(
   
 12. Beautiful-Princess

  Beautiful-Princess Популарен член

  Се зачлени на:
  28 јануари 2012
  Пораки:
  755
  Допаѓања:
  371
  Пол:
  Женски
  Јас завчера сонував како сум се породила и сум поминала прелесно на пораѓај (не верувам дека ќе биде така) и сонував дека ми се родило девојче. Досега сонував само бебе, не му го знаев полот. Ќе видиме дали правилно сонуваме или ќе не изненади едно момче на наредниот преглед. :lol:
   
 13. vickyy90

  vickyy90 Популарен член

  Се зачлени на:
  27 ноември 2011
  Пораки:
  1.487
  Допаѓања:
  1.073
  Јас кога бев бремена(до 8 месец не се знаеше полот на детето) ама јас претчуствував дека е женско и неколку пати си ја сонував ќерка ми,во сонот беше преубавко весело плаво девојче со плави очиња,плаво косиче...а кога се роди ќерка ми беше црна со црна коса и намрштена :)

  Амааа еве сега е баш таква како во сонот со плава не многу виткана косичка,плави очиња... :inlove:
   
  На Beautiful-Princess му/ѝ се допаѓа ова.
 14. auroraa

  auroraa Популарен член

  Се зачлени на:
  24 април 2013
  Пораки:
  391
  Допаѓања:
  843
  Денес сонував дека на бебето му правеле тестирања некои и во моментот кога требаше да ми ги дадат резултатите се разбудив. Цел ден мислам на сонов.
   
 15. ddevojce

  ddevojce Популарен член

  Се зачлени на:
  25 јуни 2013
  Пораки:
  3.492
  Допаѓања:
  4.546
  сабајлево сонував како сум го родила бебето,, ама пораѓај не видов тука само бебето на гради си го ставив,, после ќе сум го бајнела гости ќе ми иделе па требало да ми донесат руби дека сум немала руби да го преслечам бебето :worried: и плус тоа девојче било.... што и да е кога ќе се роди да ми е здраво и зиво
   
 16. tessie

  tessie Форумски идол

  Се зачлени на:
  11 ноември 2010
  Пораки:
  5.629
  Допаѓања:
  21.961
  Пол:
  Женски
  Женички мои,

  Не сум мајка па не можам да речам „знам како ви е“, но од искуство со други жени знам дека соновите во кои е вашето бебе треба да се нешто кое најмалку би ве загрижило, дури и кога се страшни.

  Од тоа што сум го просведочила, не постои трудница која не си го сонува своето бебе. Од мирни сцени до кошмари. Па ете, сите за кои знам излегле живи, здрави и весели. Мислам дека работи мајчинскиот инстинкт и потребата за заштита на бебето. Сакате да го заштитите, а ви треба лекар и ултразвук за да видите што прави и како е. Се`уште не е доволно да појдете до детската да видите што прави и далеку е од зборување па да ви каже „Мамичке ми се јаде/пие/спие/ме боли грлото“. Сето тоа исчекување создава притисок кој (ако му ги додадеме и интензивираните емоции и потсвесни стравови) се манифестира преку соништа на потсвесен начин. Е тоа е мајка. Нашите мајки ден денес не` сонуваат и мислат прво на најлошо.

  И уште нешто, малку подалеку од темава. Не се заморувајте со бабини деветини, слушајте ги лекарите и своето тело. А дали нешто треба да се случи или не е Божја работа на која немате моќ да ја смените. И затоа можете само да го правите она што е во ваша моќ и да се надевате на убави нешта затоа што и позитивната енергија носи позитивни резултати.

  Имајте спокојна бременост :l:
   
  На EliElena и ddevojce им се допаѓа ова.
 17. dzanina

  dzanina Истакнат член

  Се зачлени на:
  4 февруари 2011
  Пораки:
  291
  Допаѓања:
  117
  Jas pred da ostanam bremena pisav deka sonuvav kako mm drzi devojce i toa bilo mojata kerka i stvarno bev bremena e sega pred edna nedela sonuvav kako sum imala dve maski deca ednoto bilo 6 godinki a drugoto sum go drsela za race imalo edna godinka hmm :?:
   
 18. Nade-sunrise

  Nade-sunrise Популарен член

  Се зачлени на:
  30 август 2012
  Пораки:
  1.455
  Допаѓања:
  4.689
  Пол:
  Женски
  Јас мајка ми ја имам сонувано дека родила син, а тогаш беше родена само сестра ми и со татко ми не планирале повеќе деца. Кога и кажав дека сум ја сонувала со синче ме се насмеа и ми рече сонувај си само ти. Но, после 5 месеци остана бремена и стварно роди син, лепотан на дада :D .

  Тетка ми ја имам сонувано дека има близначиња, машко и женско. Кога остана бремена и кога била на преглед и кажале дека носи близнаци, но уште не можело да се види полот, па нејзе и текнало на сонот мој и се насмеала на докторката и рекла дека веќе си знае што носи. Точно излезе :D. Исто и другата тетка и братучетката ги имам сонувано дека имаат синчиња и вистина излезе.

  Исто неколку години по ред сонувам дека јас имам родено близнаци, дури и имињата им ги знам на сонов и таткото :rofl: па ќе видиме како ќе излезе. :)
   
 19. girl-miri

  girl-miri Форумски идол

  Се зачлени на:
  19 октомври 2011
  Пораки:
  7.698
  Допаѓања:
  19.879
  Пол:
  Женски
  незнам колку од вас го прочита мојот пост пред околу 1месец,кога сонував како имам мало бебе во рацете и го доеев :) тој сон се случи по завршувањето на менс.... и наредниот месец тоест овој месец дознав дека сум бремена :) :)
   
  На TSS, t.i.n.k.e.r.b.e.l.l и ddevojce им се допаѓа ова.
 20. zalosna

  zalosna Форумски идол

  Се зачлени на:
  29 декември 2011
  Пораки:
  4.742
  Допаѓања:
  78.090
  Пол:
  Женски
  :) да јас го процитав тој пост а и после или пред тебе усте една имасе исто сто писа дека сонувала бебенцето како си го дрзи враце