1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Дали вие ​го с​​о​​н​​у​​в​​а(​​в)те вашето бебе?

Дискусија во 'Бременост' започната од Snow-Queen, 3 септември 2012.

  1. TSS

    TSS Истакнат член

    Се зачлени на:
    24 април 2013
    Пораки:
    433
    Допаѓања:
    396
    Јас почнав да сонувам бебиња но не моето.Ноќеска сонував како мојата братучетка се породила (а има само 16 год) па и го држев бебчето во раце и голо беше... исто и предходно имав сонувано бебе... чуди соништа сонувам :^)
     
  2. ddevojce

    ddevojce Популарен член

    Се зачлени на:
    25 јуни 2013
    Пораки:
    3.492
    Допаѓања:
    4.547
  3. Azzra

    Azzra Истакнат член

    Се зачлени на:
    17 мај 2013
    Пораки:
    139
    Допаѓања:
    60
    Јас денот пред да дознаам дека сум бремена сонував како сум родила бебче со многу зелени очи :) а пак после потврдувањето на бременоста сонував розеви алиштенца или розеви панделки и играчки, се си мислев дека тоа претскажува на девојче но докторката неодамна ме извести дека носам момче :) така да не мора многу да се потпираме на соништава хехе :)
     
  4. TSS

    TSS Истакнат член

    Се зачлени на:
    24 април 2013
    Пораки:
    433
    Допаѓања:
    396
    Аххх бреее ови чудни соништа....али на велико почнав да сонувам бебиња,ноќеска сонував како сум нашла бебе и тоа во торба со пратали и крпи и се отепав од плачење кога го видов и само реков конечно те најдов :?: Но бебето како да не беше мое... Што ли би значело ова... :^)
     
  5. ddevojce

    ddevojce Популарен член

    Се зачлени на:
    25 јуни 2013
    Пораки:
    3.492
    Допаѓања:
    4.547
    еее тие сонови.. јас па неодамна сонував крштевка на бебето ама бебето не го видов и со таа вода шо го бајнале бебето сум прскала низ собите како благословена вода што попрскуваме.. а оваа сабајле па сонував како сум качена на авион и имавме неуспешно полетување пак сме слетиле не сме се урнале туку не сме биле многу високо па сме слетиле така наеднаш :|
     
  6. girl-miri

    girl-miri Форумски идол

    Се зачлени на:
    19 октомври 2011
    Пораки:
    7.698
    Допаѓања:
    19.879
    Пол:
    Женски
    сонував дека сум се породила :D беше преубаво моето бебенце,го гледав гледав а она се смеешE :D
     
  7. ddevojce

    ddevojce Популарен член

    Се зачлени на:
    25 јуни 2013
    Пораки:
    3.492
    Допаѓања:
    4.547
    сабајле сонував.. сум лежела на грб и си мрткало кога наеднаш двете нозе му се познавале на стомакот така убаво испружени стапалцата.. потоа наеднаш ми се нашло во раката малото бебенце ама било поврзано со папочната врвка сум го гушкала бацувала..
     
  8. auroraa

    auroraa Популарен член

    Се зачлени на:
    24 април 2013
    Пораки:
    391
    Допаѓања:
    843
    Можеби затоа што ми се ближи терминот секоја вечер го сонувам бебушот, некогаш сонот е убав а некогаш хорор :/
     
  9. Snow-Queen

    Snow-Queen Форумски идол

    Се зачлени на:
    3 ноември 2011
    Пораки:
    15.266
    Допаѓања:
    15.011
    Пол:
    Женски
    Луѓе не ми се верува, го сонував бебето,ама и лицето му го видов - беше многу слатко во количка лежеше па го земав го думкав....му штипкав обравчиња го бацував по стомаче... :inlove:
     
    На TSS му/ѝ се допаѓа ова.
  10. gelkaa

    gelkaa Истакнат член

    Се зачлени на:
    2 јули 2013
    Пораки:
    397
    Допаѓања:
    1.490
    Вчера вечер го сонував моето бебе како спие во креветчето(само не во тоа што го имаме) и некако ко да ми делуваше дека ова од сонов ее машко а јас носам женско..

    не знам што да речам освен дека потсвеста си работи...и :)
     
  11. ddevojce

    ddevojce Популарен член

    Се зачлени на:
    25 јуни 2013
    Пораки:
    3.492
    Допаѓања:
    4.547
    малку се исплашив... сум била 33 гн и сум била на контрола се било во ред само на бебето му било тесно грлото и ќе ме испрателе на понатамошни испитување.. не било ништо страшно тоа само една друга контрола.. :worried: (се молам се да биде во ред.... дали вака сонувам пошто треба у понеделник да одам на контрола и за инекција )....
     
  12. captivating

    captivating Истакнат член

    Се зачлени на:
    10 јули 2013
    Пораки:
    865
    Допаѓања:
    476
    Јас ноќеска сонував дека сум се породила ама дека бебето било машко а не женско :lol:
     
  13. donna.17

    donna.17 Популарен член

    Се зачлени на:
    28 декември 2009
    Пораки:
    1.718
    Допаѓања:
    5.012
    Пол:
    Женски
    И јас го сонував моето бебе (носам машко), а во сонот беше девојче и се викаше Марија. И некако многу чудно ми беше на сонов и викав Марија дојди кај мама бла бла, а потсвесно некако мислам „Ова не е моето бебе, моето е машко :tmi:
     
  14. ddevojce

    ddevojce Популарен член

    Се зачлени на:
    25 јуни 2013
    Пораки:
    3.492
    Допаѓања:
    4.547
    пак си го сонував бебето и таа ми мрдела во стомакот а јас сум ја милувала и какошто раката ми минуваше низ стомакот така бебето со својата ракичка одвнатре ми го буташе стомакот буквално во сонот и ги осетив прсчињата :inlove:
     
  15. ddevojce

    ddevojce Популарен член

    Се зачлени на:
    25 јуни 2013
    Пораки:
    3.492
    Допаѓања:
    4.547
    како шо сум затерала у последно време само сонувам..сабајле сонувам како сум била у болница сум требала да се пораѓам и сум била у чекална.. мм дошол од странство да ме посети и да биде со мене.. сестрите не сакале да го пуштат дека било забрането ама јас сум им рекла дојде од странство нека биде и тој тука и го пуштиле.. па сме се радувале дека ќе бидеме заедно..
     
  16. TSS

    TSS Истакнат член

    Се зачлени на:
    24 април 2013
    Пораки:
    433
    Допаѓања:
    396
    Јас два пати по ред сонувам како се пораѓам во седми месец :^) И во двата сона немав што да му облечам на бебето бидејќи се уште сум немала ништо купено(рано било) Искрено ме фаќа страв навистина да не се породам пред време.Со мм се договоривме утре да одиме да купиме нешто за бебушка :lol:
     
  17. captivating

    captivating Истакнат член

    Се зачлени на:
    10 јули 2013
    Пораки:
    865
    Допаѓања:
    476
    И јас како се заредив со сонување овие денови, абе од кошмари па до убави сонови, се во една ноќ минувам.
    Да не зборувам што сонував завчера, се ежам од помислата.
    А ноќеска пак сонував како сум се пораѓала. Абе толку вивидно, со бои со звуци мислиш вистина.
    И водењак, и папочна врвца, се видов :lol:
     
  18. girl-miri

    girl-miri Форумски идол

    Се зачлени на:
    19 октомври 2011
    Пораки:
    7.698
    Допаѓања:
    19.879
    Пол:
    Женски
    го сонувам често,плаво во косата со убави очиња како сиви :D со две запчиња и ми се смее :D :D
    еххееххе
     
  19. ddevojce

    ddevojce Популарен член

    Се зачлени на:
    25 јуни 2013
    Пораки:
    3.492
    Допаѓања:
    4.547
    Sinoka sonuvav kako site bremeni od femina se porodile.samo se sekavam za macence.ena.i toa doktorot otisol nekade se zadrzal a girl miri trebala da se poraga...jas sum i pomognala da se porodi...prekrasna kerkicka rodila :inlove: bas so plavo kosice..dosol doktorot (strumicki doktor Kacarski nema vrska od ginekologija toj e internist toj ja presokl papocnata vrvca) i si se gusnale ubavoo...dosol redot na mene da se porogam sega da se kacam na boks doktorkata okolu mene i se razbudiv...tolku sum se nasmeala na sonot,,od kaj sega vas da ve sonuvam kako ragate....izgleda od so stalno se druzime i za bebuskite zborime
     
    На girl-miri му/ѝ се допаѓа ова.
  20. Daci07

    Daci07 Активен член

    Се зачлени на:
    5 декември 2013
    Пораки:
    94
    Допаѓања:
    21
    Досега да ви кажам го немам сонувано бебушот освен оние наши замисли со затворени очи на секоја мајка секако :lol: Замислувам како е преслатко дебело бебенце со зелени очички како мама и црно косиче како тато хехехе Па кога ке се роди ќе видиме дали замислите се реалност :P