1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Дали вие ​го с​​о​​н​​у​​в​​а(​​в)те вашето бебе?

Дискусија во 'Бременост' започната од Snow-Queen, 3 септември 2012.

  1. baby2014

    baby2014 Истакнат член

    Се зачлени на:
    9 февруари 2014
    Пораки:
    225
    Допаѓања:
    125
    Ноќеска си го сонував бебето...девојче едно најубаво, правилно бебе, штотуку родено ама како пораснато, главата само си ја држаше :)...јас го шетав, го шетав по некои улици и му правев муабет а тоа се ме разбираше - паметно на мама :)
    ...потоа дома немав со што да го покријам, многу ми беше тешко :(
     
  2. Daci07

    Daci07 Активен член

    Се зачлени на:
    5 декември 2013
    Пораки:
    94
    Допаѓања:
    21
    Јас досега го немам сонувано....или можеби ги заборавам соновите не знам :D како и да е секогаш си го замислувам какво ќе е што ќе е, како ќе го облекувам, како ќе се шетеме со тато хахахаха мамички беее на све порано си мислат :*
     
  3. artemidis

    artemidis Популарен член

    Се зачлени на:
    24 јули 2011
    Пораки:
    452
    Допаѓања:
    2.014
    Пол:
    Женски
    Јас често го сонувам, утрово му кажувам на мм дека сум го сонувала бебе и дека било машко па дури и името му го кажав (инаку неколку пати го сонувам истото име, а никогаш претходно не ми било некое омилено), и он ми вели дека сонувал како сме биле на преглед и како на ехо видел дека е машко :D . Уште не го знаеме полот и никогаш не ни бил битен, туку само да ни е живо и здраво бебушко :inlove:
     
    На Glasna му/ѝ се допаѓа ова.
  4. Najmili

    Najmili Активен член

    Се зачлени на:
    9 мај 2014
    Пораки:
    132
    Допаѓања:
    47
    I jas mesinja go sonuvav bebusko dva pati edno po drugo. Prviot pat sonuvav slatko devojcence so pandelka na glavata...i kamion koj jas go vozev a edna zenicka mi velese ova e tvoeto devojcence......a sledniot pat sonuvav masko kako go dojam i kako mleko mi se rasprskuva na site strani. E sega sum 24 nedela i seuste neznam sto e moeto bebence.....a nosam edno bebe ne se bliznacinja da reces.....
     
  5. Domakica

    Domakica Истакнат член

    Се зачлени на:
    29 октомври 2011
    Пораки:
    544
    Допаѓања:
    397
    Пол:
    Женски
    Го сонував... ми се смееше и лежеше на мешето, се обидуваше да се дигне на рачиња :)
    Можеби ми е од што многу читам бебешки приказни и совети за бебиња во последно време. :P
     
  6. Najmili

    Najmili Активен член

    Се зачлени на:
    9 мај 2014
    Пораки:
    132
    Допаѓања:
    47
    Zdravo mesinja...sinoka sonuvav edno malo race so lakirani crveni nokti kako izleguva od moeto stomace i se pozdravuva so mene kako da se zapoznava, ama jas bidejki znam deka toa e mojata mala princeza i vikam ne mama uste e rano da izlezes nadvor i i ja butkam rakata povtorno vo meseto.... Se nadevam deka ne znaci sonov deka predvremeno ke se porodam. Do ovoj moment se si tece vo najdobar red.....Vie sto mislite sto znacenje ima mojot son?
     
  7. TIGARCE86

    TIGARCE86 Популарен член

    Се зачлени на:
    18 ноември 2012
    Пораки:
    1.424
    Допаѓања:
    2.587
    Пол:
    Женски
    Драга не се секирај од мисла ти е тоа еве ќе ти кажам пример бев некаде околу 5 ти месец,и сонував како повивам ептен мало бебе од 1 кг како родено пред 7ми месец, и сум викала на мм леле колку е мало што ќе му правам страв ми е да го фатам,после неколку пати пред да одам на преглед сум сонувала како докторката ми кажува дека нешто не е во ред де со мене де со бебето па еве сум 41 недела,се е во ред чекам да се породам викендов,самата мисла и психа се да биде во ред си го прави своето и затоа сонуваме такви сонови уживај си со позитивни мисли само за гушкање ќе си почекате уште малце рано ви е сега ама брзо поминуваат деновите летаат :inlove:
     
  8. Avona

    Avona Истакнат член

    Се зачлени на:
    21 септември 2014
    Пораки:
    7
    Допаѓања:
    8
    Пол:
    Женски
    Моето синче има 5,5 години, ама се сеќавам дека сонував мало бебе со плавко косиче, со плави очиња.И дури и името ми се кажа Матеј. :lol: Кога дојде кумот со кумата за да одредиме име , имавме со маж ми листа со 10 имиња и најдоле името Матеј. Кумот сите ги искоментира и на крај се одлучи за Матеј. Сепак, мајката има чувство и јас верувам во тоа!Позз за сите мамички и оние што ќе ни бидат!
     
  9. wtff

    wtff Популарен член

    Се зачлени на:
    16 јануари 2014
    Пораки:
    445
    Допаѓања:
    533
    Во текот на бременоста, го сонував два-три пати во неделата, секогаш различно, но одкако влегов во 9ти месец скоро секоја вечер го сонувам бебчето, и скоро секогаш како го дојам. Доењето во сонот ми е ептен реално, и секогаш се будам со насмевка. :) Кога цел ден мислам на него, што може друго да сонувам!? :D
     
    На janickaskopje и TIGARCE86 им се допаѓа ова.
  10. sweet.woman

    sweet.woman Популарен член

    Се зачлени на:
    30 декември 2010
    Пораки:
    1.225
    Допаѓања:
    744
    јас со првото дете незнам не се сеќавам дали сум сонувала ама сега со ова бременост иако си имам сонценце да си гушкам сепак сношти го сонував бебето во стомак како су го видела на 4д ехо и главчето целосно имаше и капичка и докторот ми рече кога ќе се роди ова капа ќе му биде голема и се разбудив беше некаде 6 сабалје и мн се исплашив бидејќи велат дете бебе да сониш било ѓавол. страв ме фати да не биде на лошо
     
  11. mariz

    mariz Форумски идол

    Се зачлени на:
    17 март 2014
    Пораки:
    15.549
    Допаѓања:
    72.391
    Пол:
    Женски
    Nema vrska, od sto mnogu gi mislime zatoa gi sonuvame :) Eve mene mi se blizi terminot i dva dena po red go sonuvam, vcera sonuvav vodenjakot mi puknal, ama kaj majka mi sum bila, a ne kaj maz mi... A zavcera sonuvav kako si drzam bebence i go dojam... :)
     
  12. muchacha_a

    muchacha_a Популарен член

    Се зачлени на:
    23 февруари 2015
    Пораки:
    1.236
    Допаѓања:
    14.580
    Пол:
    Женски
    Јас уште не сум го сонувала моето бебенце,но понекогаш имам некои чудни сонови,се сонувам бремена па како сите сакаат да ми го допираат стомакот и такви слични сонови :?:
     
  13. Едно Чупе

    Едно Чупе Истакнат член

    Се зачлени на:
    7 април 2015
    Пораки:
    453
    Допаѓања:
    1.067
    Пол:
    Женски
    Кога дознав дека сум бремена сонував дека родив девојче ми го дадоја да го држам и ми се смееше. И сега ми рекоа дека е девојче ама не е сигурно 100%. Отогаш го немам сонувано како бебе ама сонувам како бараме количка со мажот ми одбравме крем боја за да оговара на 2та пола и ко ја отпаковав дома излезе розева. Сега дали е потсвесно дека ми е желба едно од децата да ми биде девојче или има вистина ќе ви кажам ко ке ми кажат сигурно дали е девојче.
     
  14. Angel.Heart

    Angel.Heart Истакнат член

    Се зачлени на:
    15 јули 2012
    Пораки:
    593
    Допаѓања:
    2.053
    Леле и јас пред некој ден си го сонував бебето, полот сеуште не го знаеме, а бебето памтам било облечено во плава блуза и розеви чорапчиња :D. Сум го држела, милувала, бакнувала и сум му зборела, ајде мамичка доста беше мама ќе те врати во мешето треба уште да растеш, и со главичката сум го ставила во вагината сум го турнала силно внатре и ги стиснав нозете за да не излезе :D малку језиво ми беше кога се разбудив :|
     
  15. Едно Чупе

    Едно Чупе Истакнат член

    Се зачлени на:
    7 април 2015
    Пораки:
    453
    Допаѓања:
    1.067
    Пол:
    Женски
    Језиво ама потсвесно одвај чекаш да го држиш в раце а знајш дека треба да почекаш ;) и моето беше мало ама се разбудив можи и јас ќе пробав да го вратам да порасни :wasntme:
     
    На Angel.Heart му/ѝ се допаѓа ова.
  16. Kaetana

    Kaetana Популарен член

    Се зачлени на:
    5 октомври 2011
    Пораки:
    2.919
    Допаѓања:
    14.561
    Пол:
    Женски
    Претходно можно е да го сонував, ама пред терминот скоро секоја вечер сонував дека се пораѓам. И никако не стигав до делот со бебето, акцентот беше на пораѓајот.
    Се тоа на психа...
     
  17. Едно Чупе

    Едно Чупе Истакнат член

    Се зачлени на:
    7 април 2015
    Пораки:
    453
    Допаѓања:
    1.067
    Пол:
    Женски
    Сепак не значело ништо освен дека велат дека женско да сонуваш е нешто убаво испадна дека е принцот на мама :D:l:
     
    На Angel.Heart му/ѝ се допаѓа ова.
  18. IveBrajan

    IveBrajan Истакнат член

    Се зачлени на:
    27 јануари 2014
    Пораки:
    267
    Допаѓања:
    593
    Пред да се породам не го сонував. Ама сега многу често сонувам дека сум го оставила дома само без никој и дека плачело и немало кој да го земе да го теши. Кошмар ми е:sweat: чудна е психава.
     
  19. kristina.k

    kristina.k Форумски идол

    Се зачлени на:
    10 јануари 2011
    Пораки:
    8.270
    Допаѓања:
    37.875
    Пол:
    Женски
    Пред некој ден ја читав темава и од тогаш еве два пати го сонувам. Првиот пат ми го ставија на лице, како тогаш да се роди, ама такво чувство ми се јави во сонот како да беше реалност, а сношти лежеше во креветче и го зедов да го дојам. Што ти прави психата :D
     
    На Едно Чупе му/ѝ се допаѓа ова.
  20. eatpraylove90

    eatpraylove90 Истакнат член

    Се зачлени на:
    12 јануари 2015
    Пораки:
    550
    Допаѓања:
    861
    Пол:
    Женски
    И јас во бременост си го сонував синчето и не ми се верува дека како што го сонував такво и се роди :D Многу интересно но истото усте, очињата, малку косичка и со обравчиња :inlove: Си го замислив совршено и си добив совршено убаво бебче :D
     
    На kristina.k и Eli23 им се допаѓа ова.