1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Дали ви се случило да добиете „непристоен предлог“?

Дискусија во 'Општи дискусии' започната од Gea, 1 октомври 2011.

  1. S-girl

    S-girl Истакнат член

    Се зачлени на:
    14 август 2012
    Пораки:
    49
    Допаѓања:
    38
    значи некој ако ви рече дека сте убави или дали сакас да те префрлам до дома то е непристоен предлог лелелел колку си наддавете важност не сте свесни........... Непристоен предлог е несто сосема друго , doh?!?!?!?
     
  2. eleonoramardzieva

    eleonoramardzieva Истакнат член

    Се зачлени на:
    28 септември 2013
    Пораки:
    194
    Допаѓања:
    45
    Пол:
    Машки
    Непристоен предлог за секоја жена или девојка според мене е кога маж во поодминати години ке ти рече „Колку пари сакаш за да имаш секс со мене„ или слични безобразни прашања
     
  3. SummerGirl

    SummerGirl Форумски идол

    Се зачлени на:
    10 март 2010
    Пораки:
    15.913
    Допаѓања:
    32.519
    Пол:
    Женски
    Не сум добила ваков предлог.
     
  4. Jenniffer

    Jenniffer Популарен член

    Се зачлени на:
    27 март 2013
    Пораки:
    2.375
    Допаѓања:
    7.415
    Пол:
    Женски
    Ми се случило.
    Искрено и се зачудив дека сеуште постојат такви идиоти, не едуцирани будали... хитлер врати се.
     
    На elimkd и КикиМаус им се допаѓа ова.
  5. S-girl

    S-girl Истакнат член

    Се зачлени на:
    14 август 2012
    Пораки:
    49
    Допаѓања:
    38




    се сложувам 1000% , тоа е непристоен предлог а не --ми рече многу убаво ти мириса косата , ми рече дали сакаш да те префрлам до дома , ми рече многу убаво тело имаш......................
    госпд да чува
     
  6. eleonoramardzieva

    eleonoramardzieva Истакнат член

    Се зачлени на:
    28 септември 2013
    Пораки:
    194
    Допаѓања:
    45
    Пол:
    Машки
    Уште ред други непристојни прашања сум слушнала . На пример „Кога ја изгуби невиноста?„ Дали си имала секс со овој? Или што и се има случено на другарка уШте ми е во сеќавање „Ке излезам со тебе но дали ке ми дадеш (секс)? . Мене лиЧно најнепристојно ми е кога ќе ме праша некој Колку пари сакаш за да имаме секс? или Дали го продаваш твоето тело ? :x :x :x сешто
     
  7. eloves

    eloves Популарен член

    Се зачлени на:
    6 февруари 2013
    Пораки:
    2.669
    Допаѓања:
    7.606
    Пол:
    Женски
    Сум имала многу дури и премногу ама сите одбиени секако. Прво еднаш случајно сретнав едно дете школски ми беше лани ама го избркаа и беше со неколку околу него може околу 22/23 години. И додека стоев со него значи 2 минути муабет кај си шо правеш сега бла бла тој едниот ме изгледа манијачки до глава до пети. Одам дома гледам од него барање за пријателство а го познав уште ко го видов барањето и го игнорирав сигурно. По 1 саат ми пишува "шо не прифаќаш ма" а во меѓувреме го гледам уклучен и тој шо го сретнав поранешниот шкослки и му пишав ај ако сакаш кажи му на тај шо беше со тебе со плавата маица да не ме вознемирува и овој вика "еваа тој е женет". И му го отворам профилот гледам насловни стварно со жена и со дете. И му пишав гледај си ја жената и не ме замарај. Само што сакав да го блокирам ми пиша порака немам жена ама да видеш колкав ми е ќе посакаш да ми станеш. Значи просто ми се стемни пред очи. И го блокирав. Има среќа што не го сретнав повторно или не дај боже со жена му да го сретнев ќе видеше тој. :puke: Друг пример лани мислам дека беше ѕвони некој на домашен и се јавив јас викам ало ќути па ало вика дај ми број и фејсбук. Му спуштив. Ама третиот пат знаете како викаат сеа скоро беше овој си го изеде и тоа бааги. На мојот бивши дечко некојс ид ругар инаку од друг град е го имам видено 2 пати само како си и толку. Го имав на фб и ми пишува:
    тој: снао да ти кажам нешто
    јас: да?
    тој: ... сакал да те е*е :fubar: (некој си сосема трет сакал да ме ...)
    јас: мајка ти ли сакал да ја е*е? може
    тој: кажа и пари ќе дадел
    јас: нека ја е*е мајка ти и парите ставете си ги у гази и двајцата и го блокирав
    По 2/3 недели после часови чекам превоз и сакав да купам нешто од макпромет случајно погледнав ги гледам тие 2 иако тој вториот не го знаев добро само еднаш го имам видено со некои 3.4 постари луге стојат горе. Оставив и купување и се. Им се качив и ни пет ни шест на тој шо ми пиша еден шамар му залепив а на тој другиот во лице му плукнав и без да им кажам зошто и си се симнав сио влегов во макпромет. Излегувам тие ме чекаат надвор почнаа да се лигават да се извинуваат ги ислушав и со два збора им ажав ако тоа е се пријатно и си поминав. :devil:
    Инаку како помала еден продавач ми се удвараше а 8/9 годинки бев. Кога и да отидев ми викаше доаѓај почесто, ич не доаѓаш еднаш дури и една чоколада ми даде која не ја земав. Ми викаше многу си убава за твои години а бев дете од 8/9 години луге :puke: По некое време го казнија и му ја затворија продавницата. :puke:
     
    На HUNK му/ѝ се допаѓа ова.
  8. Yipman2

    Yipman2 Форумски идол

    Се зачлени на:
    3 октомври 2010
    Пораки:
    4.029
    Допаѓања:
    25.020
    Читам и се прашувам , дали тие жени знаат дека нивниот маж иде наоколу и дава предлози за секс со други помлади девојки?
    И дали вие ќе знаете кога ќе се омажите и ќе имате деца да вашиот маж истото не го прави ?
     
    На kjukli му/ѝ се допаѓа ова.
  9. Daydream

    Daydream Популарен член

    Се зачлени на:
    31 мај 2013
    Пораки:
    1.682
    Допаѓања:
    6.469
    Пол:
    Женски
    Мажите не стануваат такви автоматски по потписот во матично, туку такви си биле и во врска само што жениве преќутуваат, премижуваат, се прават дека не слушаат, не гледаат... Па после во брак се чудат што ги снашло, и обавезно го слушаме муабетот "ама претходно не беше таков, сега се смени". Да се менуваа луѓево преку ноќ, светот ќе беше многу подобро место за живеење ама никој не се менува преку ноќ.

    Затоа треба очи отварање уште во врска, да знаеш со каква личност си имаш работа, а не после да се изненадуваш од секоја реакција.
     
    На kjukli, mims-89, poenta и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  10. Lovely93

    Lovely93 Истакнат член

    Се зачлени на:
    9 септември 2013
    Пораки:
    2.637
    Допаѓања:
    2.017
    Пол:
    Женски
    Да, и директно и индиректно. Има мажи кои се прави свињи, без разлика на возраста. :tmi:
     
    На tessie и mh23 им се допаѓа ова.
  11. poenta

    poenta Форумски идол

    Се зачлени на:
    29 ноември 2013
    Пораки:
    5.012
    Допаѓања:
    35.978
    Пол:
    Женски
    Не сум добила ваков предлог.
     
  12. S.J.Parker

    S.J.Parker Популарен член

    Се зачлени на:
    3 јули 2014
    Пораки:
    1.082
    Допаѓања:
    7.314
    Прва година на факултет, бркам просек за стипендија и гледам еден предмет си го рачунав 10 а на листата ми стои 9. Гледам и се чудам, рачунам бодови не ми испаѓаат точно, гледам убаво на листата за семинарска од можни 10 ми дал 5 асс, а стварно добро ја изработив. Одам кај него и му викам уште еднаш да ја прегледа пред мене ако стварно не е добра и есеј ќе напишам за да имам 10. Ме гледа асс и ми вика Да одиме на кафе јас и ти па после до кај мене и нема потреба од прегледување. Го погледнав и му реков Не благодарам, ќе разговарам со професорот за семинарската. За белја професорот ни беше надворешен и дојде дури кога земавме оценки, ги рачуна бодовите, и ми вика колешке за 2 бода немате 10, му се врти на асс и му вика толку ли беше лоша семинарската, а овој наконтениов ме гледа и со смеење му вика не ги заслужува ни тие 5 бода. Си ја земав јас 9 си искачам надвор, од нервоза си палам цигарче а тоа ѓубрето искача по мене и ми вика гледате колешке колку добро ќе ви дојдеше малку време со мене а башка се гледа и дека добро пушите ?!?!? :@ не можев да преќутам и му реков алатот Ви е толку мал што не може да се лиже а камо ли да се пуши и си заминав :swear:
    ПС ама затоа поништив друг предмет и си извадив десетче и си фатив стипендија 8)
     
    На tessie и mh23 им се допаѓа ова.
  13. angelche16

    angelche16 Популарен член

    Се зачлени на:
    19 ноември 2014
    Пораки:
    2.370
    Допаѓања:
    9.306
    Пол:
    Женски
    Да, имам добиено ама не не.
    Господе боже |(|(
     
  14. mims-89

    mims-89 Форумски идол

    Се зачлени на:
    7 мај 2010
    Пораки:
    6.488
    Допаѓања:
    24.071
    Уф вакви работи колку сакаш.
    Се гадам од вакви машки, одвратни ми се.
    Се случува чат пат некој да ми се стави на фејсбук со некоја убиствена порака, дофрлувања на улица има со понуди што фрчат, ама една ситуација стварно ме има запрепастено.
    Пред неколку години во диско еден тип што го знаев од видување само, ни името не му го знам ми пријде и ми ја понуди својата кола во замена за орален секс :puke: Јас во шок уште па го прашав што што??? И пак ми го повторува предлогот, јас само се изнасмеав и си заминав шокирана. Стварно ко шок ми дојде, и смеа ме пукна и се чудев, не ми беше јасно од кај што како...
     
  15. Bitter-Sweet

    Bitter-Sweet Форумски идол

    Се зачлени на:
    31 мај 2010
    Пораки:
    13.121
    Допаѓања:
    76.421
    Пол:
    Женски
    Имав на Фејсбук еден пријател од Скопје кој не го познавав лично. Се беше океј додека еден ден не почна да ми предлага да се видиме и да имаме секс. Му одговорив фино лепо дека не сакам, потоа почнав да го игнорирам, додека тој почна почесто тоа да го бара од мене па го избришав. Заради таа случка и некои други, сега не прифаќам секого за пријател.
     
  16. Askopje

    Askopje Истакнат член

    Се зачлени на:
    20 октомври 2014
    Пораки:
    256
    Допаѓања:
    547
    Имам добиено од едно швалериште скапано.
    Само игнор за таквите.
     
  17. anakonda88

    anakonda88 Популарен член

    Се зачлени на:
    3 април 2010
    Пораки:
    2.598
    Допаѓања:
    4.500
    Пол:
    Женски
    Мн пати , и ми се повраќа од вакви работи ! стварно постојат напалени дебили што не бираат начин !
     
  18. LUCERKA

    LUCERKA Истакнат член

    Се зачлени на:
    10 април 2015
    Пораки:
    764
    Допаѓања:
    5.370
    Пол:
    Женски
    Ми се случи на работното место.Тој беше клиентот во случајот,а многу постар маж можеби имаше 60тина год.Ми пријде па почна да ме прашува што сум во хороскоп:worried::rofl:(facepalm)па како сум била убава ваква таква требало да бидам глумица лелеле ке загинев бе
     
    На Petar80 и honey.11 им се допаѓа ова.
  19. Aleksandar1212

    Aleksandar1212 Истакнат член

    Се зачлени на:
    10 август 2016
    Пораки:
    1.106
    Допаѓања:
    7.679
    Пол:
    Машки
    Секој ден добивам непристојни предлози... последните 5 години.
     
    На elimkd и Petar80 им се допаѓа ова.
  20. SummerGirl

    SummerGirl Форумски идол

    Се зачлени на:
    10 март 2010
    Пораки:
    15.913
    Допаѓања:
    32.519
    Пол:
    Женски
    Пред два месеца еден тип ми предложи да се качам на неговата лопата. :rofl:
     
    На elimkd и Petar80 им се допаѓа ова.