1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Дали ги поддржувате пластичните операции?

Дискусија во 'Тело' започната од len4e, 27 декември 2009.

  1. len4e

    len4e Истакнат член

    Се зачлени на:
    2 декември 2009
    Пораки:
    174
    Допаѓања:
    60
    Bas me interesira vaseto mislenje za ovaa tema, Jas licno gi poddrzuvam skoro site vidovi na estetski korekcii bilo da se raboti za plastika na nos , usi, gradi..... e sega premnogu mi se morbidni onie intervencii za mebuvanje ma polot i dr slicni. :ugeek: No dilemata se javuva okolu kompetentnosta na nasive doktori da izveduvaat takvi intervencii, licno jas imam napraveno i ne sum voopsto zadovolna,za razlika od zagrabacki kliniki kade toa e sosem normalna intervencija, bez nikakvi stravovi,komplikaciii nesakani efekti....no za tamu treba mnooooooogy dlabok gjeb :evil: daleku nad nasite standardi
     
  2. Magnolija

    Magnolija Популарен член

    Се зачлени на:
    1 декември 2009
    Пораки:
    1.674
    Допаѓања:
    7.645
    Јас мислам дека природно си е природно, и дека секој треба да си живее со своите комплекси, кој секој ги има. Секако некој ако не може да се носи со нив може да направи пластична операција. Немам ништо против пластичната операција, сепак повеќе ќе ми се допаѓа природното.
     
    На mackica-1 и Jowe им се допаѓа ова.
  3. ForeverYoung

    ForeverYoung Популарен член

    Се зачлени на:
    3 декември 2009
    Пораки:
    644
    Допаѓања:
    1.889
    Aко некој смета дека има потреба да прави пластична операција мене нема зошто да ми смета,ама јас лично никогаш не би правила.Секој си има свои недостатоци,и мислам дека треба да се прифатиме такви како што сме,а не да правиме операции...сепак тоа е личен избор.
     
  4. kapricorn

    kapricorn Истакнат член

    Се зачлени на:
    21 декември 2009
    Пораки:
    1
    Допаѓања:
    0
    Мое мислење за пластичните операции е дека секој човек е убав со природниот изглед.Но лично за мене многу поважно е каква душа има човекот а не каков му е изгледот.
     
  5. Pennyroyal

    Pennyroyal Истакнат член

    Се зачлени на:
    30 декември 2009
    Пораки:
    48
    Допаѓања:
    40
    Доколку тоа придонесе човекот да се чуствува подобро во своја кожа, ДА!
    Меѓутоа, оние изобличени старки, кои претерале...тоа дефинитивно не... :worried:hock:
     
    На Naked Gun му/ѝ се допаѓа ова.
  6. len4e

    len4e Истакнат член

    Се зачлени на:
    2 декември 2009
    Пораки:
    174
    Допаѓања:
    60
    Dokolku imate nekoj nedostatok,del od teloot koj ne vi se dopaga, na primer grbav nos,klempavi usi, mali usni......zar edna takva intervencija nema da vi pomogne da si ja vratite samodoverbata ili da ja zajaknite, da se custvuvate poprivlecno,zadovolno i isploneto koga ke se pojavite na nekoj nastan? jas iskreno sekogas sakam da sum vo centar na vnimanie, da bidam sredena, da bidam bez nekoj nedostatok koj bi me pravel da se custvuvam neugodno. mozebi e bitna licnosta , no prciot vpecatok koj go ostavame e fizickiot izgled,potrbno e vreme da se zapoznae karakterot.zatoa vo idnina i koga ne bi imala finansiski problemi bi se opredelila dokolku toa me pravi emotivno ispolneta.
     
    На Naked Gun и unlucky им се допаѓа ова.
  7. sonique

    sonique Истакнат член

    Се зачлени на:
    7 декември 2009
    Пораки:
    46
    Допаѓања:
    28
    потполно се согласувам .. секој човек размислува индивидуално. секој од нас има нешто на себе што не го сака.. меѓутоа според мене најубаво е она што дошло од природата.. јас лично никогаш не би направила пластична операција на било кој дел од телото.. немам нешто против естетската хирургија меѓутоа мислам дека кај нас менталитетот кај лугето, а и стандардот е уште таков што тешко се одлучуваат да направат таков чекор.
     
  8. SimonaKrsteva

    SimonaKrsteva Истакнат член

    Се зачлени на:
    10 јануари 2010
    Пораки:
    3
    Допаѓања:
    0
    Estetska hirurgija DA ili NE ?!?

    sto mislite dali dokolku nekoj ima maana so koja ne se cuvstvuva pogodno vo svojot izgled dali bi trebalo da napravi hiruski zafat??? ( opsto za izgled...a ne od zdravstveni pricini) ........primer: usi,nos,gradi...i tn.??
     
  9. marti.cookie

    marti.cookie Истакнат член

    Се зачлени на:
    6 декември 2009
    Пораки:
    50
    Допаѓања:
    21
    Јас нема ништо против, но не планирам да правам ништо на себе... Јас имам мали гради и никогаш не сум помислила на интервенција, напротив среќна сум што не морам прслуци да носам :D :D све ми стои топ не ме гуши, не ми тежи...
    Еве една интересна информација.... Живеам во Мајами и тука значи 99% од жените и мажите имаат по 2-3 пластични операции, Најпопуларни се градите, задникот и усните :D Имам другар од тука што ми кажа дека немал девојка со природни гради никогаш во животот , не дека ги бирал да бидат со силикони него така му се погаѓале :worried:hock:
     
    На Naked Gun му/ѝ се допаѓа ова.
  10. RainBow

    RainBow Глобален модератор Член на тимот

    Се зачлени на:
    3 декември 2009
    Пораки:
    21.796
    Допаѓања:
    65.515
    Пол:
    Женски
    Ne. Osven od zdravstveni pricini.
     
  11. Dul4e

    Dul4e Истакнат член

    Се зачлени на:
    12 јануари 2010
    Пораки:
    2
    Допаѓања:
    0
    ДА!!! Со големи букви.
     
  12. mamicka

    mamicka Истакнат член

    Се зачлени на:
    3 јануари 2010
    Пораки:
    37
    Допаѓања:
    27
    PODRZUVAM SE STO MOZE NEKOGO DA NAPRAVI SRECEN I NEZNAM STO SE DIGA TOLKAVA FAMA ZA OVA , SEKOJ E GOSPODAR NA SVOETO TELO I MOZE SONEGO DA SE ODNESUVA KAKO SAKA BEZ RAZLIKA DALI TOA MU E PREKO POREBNO ILI SAMO SAKA DA IZGLEDA UBAVO, LICNO NEMAM NIEDNA PLSTICNA OPERACIJA NO BI SAKALA DA NAPRAVAM PODIGANJE NA GRADITE I ZADNIKOT I CE GO NAPRAVAM TOA SI VETUVAM SAMA SEBE


    I POSLE CE BIDAM SEXI MAMA
    AHAHAHAHAHAHAHAHAHAHHAHAHHAHAH
     
    На Naked Gun и Budha им се допаѓа ова.
  13. mysterious

    mysterious Популарен член

    Се зачлени на:
    25 јануари 2010
    Пораки:
    1.491
    Допаѓања:
    2.661
    па не знам...јас имам неправилен нос..но сето останато ми е супер... 8) без фалби секако...ако пстојано се криеш,така и другите ќе те доживуваат...јас тој проблем сум го немала...затоа подобро е да се остане свој...
     
  14. black-angel

    black-angel Praefectus Vigilum Член на тимот

    Се зачлени на:
    14 декември 2009
    Пораки:
    2.635
    Допаѓања:
    4.456
    Пол:
    Женски
    само ако е потребно од здраствени причини и естетски спроотивно не
     
  15. malecka.16

    malecka.16 Истакнат член

    Се зачлени на:
    8 јануари 2010
    Пораки:
    294
    Допаѓања:
    21
    Па добро, сите си имаат право на избор, сепак тоа е нивно тело и ако естетската корекција ке ги направи посреќни и позадоволни од себе си зашто да не? Јас лично на себе ништно не би менувала, а и зашто би кога имам 16 години и телото уште ми е во развој, сепак повеќе ги подржувам оние корекции од здраствени причини, а оние другите можеби, но се додека е во границите на нормала :)
     
  16. Annath

    Annath Форумски идол

    Се зачлени на:
    9 јануари 2010
    Пораки:
    23.024
    Допаѓања:
    199.002
    Пол:
    Женски
    Не, освен кога има оправдани медицински индикации... евентуално, ако некој има недостаток кој го попречува нормално да си го живее животот (мислам пред се на психичка база)... инаку не, зошто да се мрцвари телото без потреба?
     
  17. Gordana10

    Gordana10 Форумски идол

    Се зачлени на:
    7 декември 2009
    Пораки:
    6.898
    Допаѓања:
    9.184
    Пол:
    Женски
    Искрено не ги поддржувам,затоа што се внесува друго тело во сопственото и плус незнаеш какво влијание има,штетно или не,незнаеш.А и луѓето тоа го прават заради тоа што не се задоволни од својот изглед,не се прифаќаат такви какви што се.
     
  18. SummerGirl

    SummerGirl Форумски идол

    Се зачлени на:
    10 март 2010
    Пораки:
    15.921
    Допаѓања:
    32.560
    Пол:
    Женски
    Ги поддржувам пластичните операции.Ако некоја девојка има потреба од корекција на некој дел од своето тело и ако има финансии,нека го направи тоа.
     
    На Naked Gun му/ѝ се допаѓа ова.
  19. lolitaa

    lolitaa Истакнат член

    Се зачлени на:
    20 декември 2009
    Пораки:
    463
    Допаѓања:
    81
    Јас ги поддржувам ако е стварно потребно од тоа,у секој случај ги поддржувам само да не биде претеризам,али на мене ништо не би сменила пак природно си е природно :D
     
  20. irenna

    irenna Популарен член

    Се зачлени на:
    1 декември 2009
    Пораки:
    3.097
    Допаѓања:
    4.453
    Пол:
    Женски
    Апсолутно ги поддржувам, нема многу да дискутирам ама незнаете како е да се има комплекс од грбав нос или клемпави уши. Само со усул :D
     
    На Naked Gun му/ѝ се допаѓа ова.