1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Дали ги поддржувате пластичните операции?

Дискусија во 'Тело' започната од len4e, 27 декември 2009.

 1. len4e

  len4e Истакнат член

  Се зачлени на:
  2 декември 2009
  Пораки:
  174
  Допаѓања:
  60
  Bas me interesira vaseto mislenje za ovaa tema, Jas licno gi poddrzuvam skoro site vidovi na estetski korekcii bilo da se raboti za plastika na nos , usi, gradi..... e sega premnogu mi se morbidni onie intervencii za mebuvanje ma polot i dr slicni. :ugeek: No dilemata se javuva okolu kompetentnosta na nasive doktori da izveduvaat takvi intervencii, licno jas imam napraveno i ne sum voopsto zadovolna,za razlika od zagrabacki kliniki kade toa e sosem normalna intervencija, bez nikakvi stravovi,komplikaciii nesakani efekti....no za tamu treba mnooooooogy dlabok gjeb :evil: daleku nad nasite standardi
   
 2. Magnolija

  Magnolija Популарен член

  Се зачлени на:
  1 декември 2009
  Пораки:
  1.674
  Допаѓања:
  7.645
  Јас мислам дека природно си е природно, и дека секој треба да си живее со своите комплекси, кој секој ги има. Секако некој ако не може да се носи со нив може да направи пластична операција. Немам ништо против пластичната операција, сепак повеќе ќе ми се допаѓа природното.
   
  На mackica-1 и Jowe им се допаѓа ова.
 3. ForeverYoung

  ForeverYoung Популарен член

  Се зачлени на:
  3 декември 2009
  Пораки:
  644
  Допаѓања:
  1.889
  Aко некој смета дека има потреба да прави пластична операција мене нема зошто да ми смета,ама јас лично никогаш не би правила.Секој си има свои недостатоци,и мислам дека треба да се прифатиме такви како што сме,а не да правиме операции...сепак тоа е личен избор.
   
 4. kapricorn

  kapricorn Истакнат член

  Се зачлени на:
  21 декември 2009
  Пораки:
  1
  Допаѓања:
  0
  Мое мислење за пластичните операции е дека секој човек е убав со природниот изглед.Но лично за мене многу поважно е каква душа има човекот а не каков му е изгледот.
   
 5. Pennyroyal

  Pennyroyal Истакнат член

  Се зачлени на:
  30 декември 2009
  Пораки:
  48
  Допаѓања:
  40
  Доколку тоа придонесе човекот да се чуствува подобро во своја кожа, ДА!
  Меѓутоа, оние изобличени старки, кои претерале...тоа дефинитивно не... :worried:hock:
   
  На Naked Gun му/ѝ се допаѓа ова.
 6. len4e

  len4e Истакнат член

  Се зачлени на:
  2 декември 2009
  Пораки:
  174
  Допаѓања:
  60
  Dokolku imate nekoj nedostatok,del od teloot koj ne vi se dopaga, na primer grbav nos,klempavi usi, mali usni......zar edna takva intervencija nema da vi pomogne da si ja vratite samodoverbata ili da ja zajaknite, da se custvuvate poprivlecno,zadovolno i isploneto koga ke se pojavite na nekoj nastan? jas iskreno sekogas sakam da sum vo centar na vnimanie, da bidam sredena, da bidam bez nekoj nedostatok koj bi me pravel da se custvuvam neugodno. mozebi e bitna licnosta , no prciot vpecatok koj go ostavame e fizickiot izgled,potrbno e vreme da se zapoznae karakterot.zatoa vo idnina i koga ne bi imala finansiski problemi bi se opredelila dokolku toa me pravi emotivno ispolneta.
   
  На Naked Gun и unlucky им се допаѓа ова.
 7. sonique

  sonique Истакнат член

  Се зачлени на:
  7 декември 2009
  Пораки:
  46
  Допаѓања:
  28
  потполно се согласувам .. секој човек размислува индивидуално. секој од нас има нешто на себе што не го сака.. меѓутоа според мене најубаво е она што дошло од природата.. јас лично никогаш не би направила пластична операција на било кој дел од телото.. немам нешто против естетската хирургија меѓутоа мислам дека кај нас менталитетот кај лугето, а и стандардот е уште таков што тешко се одлучуваат да направат таков чекор.
   
 8. SimonaKrsteva

  SimonaKrsteva Истакнат член

  Се зачлени на:
  10 јануари 2010
  Пораки:
  3
  Допаѓања:
  0
  Estetska hirurgija DA ili NE ?!?

  sto mislite dali dokolku nekoj ima maana so koja ne se cuvstvuva pogodno vo svojot izgled dali bi trebalo da napravi hiruski zafat??? ( opsto za izgled...a ne od zdravstveni pricini) ........primer: usi,nos,gradi...i tn.??
   
 9. marti.cookie

  marti.cookie Истакнат член

  Се зачлени на:
  6 декември 2009
  Пораки:
  50
  Допаѓања:
  21
  Јас нема ништо против, но не планирам да правам ништо на себе... Јас имам мали гради и никогаш не сум помислила на интервенција, напротив среќна сум што не морам прслуци да носам :D :D све ми стои топ не ме гуши, не ми тежи...
  Еве една интересна информација.... Живеам во Мајами и тука значи 99% од жените и мажите имаат по 2-3 пластични операции, Најпопуларни се градите, задникот и усните :D Имам другар од тука што ми кажа дека немал девојка со природни гради никогаш во животот , не дека ги бирал да бидат со силикони него така му се погаѓале :worried:hock:
   
  На Naked Gun му/ѝ се допаѓа ова.
 10. RainBow

  RainBow Глобален модератор Член на тимот

  Се зачлени на:
  3 декември 2009
  Пораки:
  21.793
  Допаѓања:
  65.507
  Пол:
  Женски
  Ne. Osven od zdravstveni pricini.
   
 11. Dul4e

  Dul4e Истакнат член

  Се зачлени на:
  12 јануари 2010
  Пораки:
  2
  Допаѓања:
  0
  ДА!!! Со големи букви.
   
 12. mamicka

  mamicka Истакнат член

  Се зачлени на:
  3 јануари 2010
  Пораки:
  37
  Допаѓања:
  27
  PODRZUVAM SE STO MOZE NEKOGO DA NAPRAVI SRECEN I NEZNAM STO SE DIGA TOLKAVA FAMA ZA OVA , SEKOJ E GOSPODAR NA SVOETO TELO I MOZE SONEGO DA SE ODNESUVA KAKO SAKA BEZ RAZLIKA DALI TOA MU E PREKO POREBNO ILI SAMO SAKA DA IZGLEDA UBAVO, LICNO NEMAM NIEDNA PLSTICNA OPERACIJA NO BI SAKALA DA NAPRAVAM PODIGANJE NA GRADITE I ZADNIKOT I CE GO NAPRAVAM TOA SI VETUVAM SAMA SEBE


  I POSLE CE BIDAM SEXI MAMA
  AHAHAHAHAHAHAHAHAHAHHAHAHHAHAH
   
  На Naked Gun и Budha им се допаѓа ова.
 13. mysterious

  mysterious Популарен член

  Се зачлени на:
  25 јануари 2010
  Пораки:
  1.491
  Допаѓања:
  2.661
  па не знам...јас имам неправилен нос..но сето останато ми е супер... 8) без фалби секако...ако пстојано се криеш,така и другите ќе те доживуваат...јас тој проблем сум го немала...затоа подобро е да се остане свој...
   
 14. black-angel

  black-angel Praefectus Vigilum Член на тимот

  Се зачлени на:
  14 декември 2009
  Пораки:
  2.635
  Допаѓања:
  4.456
  Пол:
  Женски
  само ако е потребно од здраствени причини и естетски спроотивно не
   
 15. malecka.16

  malecka.16 Истакнат член

  Се зачлени на:
  8 јануари 2010
  Пораки:
  294
  Допаѓања:
  21
  Па добро, сите си имаат право на избор, сепак тоа е нивно тело и ако естетската корекција ке ги направи посреќни и позадоволни од себе си зашто да не? Јас лично на себе ништно не би менувала, а и зашто би кога имам 16 години и телото уште ми е во развој, сепак повеќе ги подржувам оние корекции од здраствени причини, а оние другите можеби, но се додека е во границите на нормала :)
   
 16. Annath

  Annath Форумски идол

  Се зачлени на:
  9 јануари 2010
  Пораки:
  23.019
  Допаѓања:
  198.883
  Пол:
  Женски
  Не, освен кога има оправдани медицински индикации... евентуално, ако некој има недостаток кој го попречува нормално да си го живее животот (мислам пред се на психичка база)... инаку не, зошто да се мрцвари телото без потреба?
   
 17. Gordana10

  Gordana10 Форумски идол

  Се зачлени на:
  7 декември 2009
  Пораки:
  6.898
  Допаѓања:
  9.184
  Пол:
  Женски
  Искрено не ги поддржувам,затоа што се внесува друго тело во сопственото и плус незнаеш какво влијание има,штетно или не,незнаеш.А и луѓето тоа го прават заради тоа што не се задоволни од својот изглед,не се прифаќаат такви какви што се.
   
 18. SummerGirl

  SummerGirl Форумски идол

  Се зачлени на:
  10 март 2010
  Пораки:
  15.921
  Допаѓања:
  32.550
  Пол:
  Женски
  Ги поддржувам пластичните операции.Ако некоја девојка има потреба од корекција на некој дел од своето тело и ако има финансии,нека го направи тоа.
   
  На Naked Gun му/ѝ се допаѓа ова.
 19. lolitaa

  lolitaa Истакнат член

  Се зачлени на:
  20 декември 2009
  Пораки:
  463
  Допаѓања:
  81
  Јас ги поддржувам ако е стварно потребно од тоа,у секој случај ги поддржувам само да не биде претеризам,али на мене ништо не би сменила пак природно си е природно :D
   
 20. irenna

  irenna Популарен член

  Се зачлени на:
  1 декември 2009
  Пораки:
  3.097
  Допаѓања:
  4.453
  Пол:
  Женски
  Апсолутно ги поддржувам, нема многу да дискутирам ама незнаете како е да се има комплекс од грбав нос или клемпави уши. Само со усул :D
   
  На Naked Gun му/ѝ се допаѓа ова.