1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Дали ги поддржувате пластичните операции?

Дискусија во 'Тело' започната од len4e, 27 декември 2009.

  1. Lilit

    Lilit Форумски идол

    Се зачлени на:
    25 ноември 2009
    Пораки:
    11.716
    Допаѓања:
    150.560
    Да.Секој е господар на своето тело,па може да прави со него што сака и не секој има моќ да се сноси со она што му го дала природата која мора да признаеме дека не секогаш е дарежлива и е прилично неправедна.Зошто па некој да живее во свет со убави лица(тела),а своето да не може да го прифати?!Нема врска со храброст,а тука ниската самодоверба е оправдана и колку и да е површно,тоа лице треба да живее,заработи,основа семејство,а сепак карактерот не е доволен за да го носи сето тоа на плеќи,а нели прво нешто што забележуваме е надворешноста,а потоа карактерот и ќе излаже тој што ќе рече -мене надворешноста ништо не ми значи-,сите тежнееме кон пропорционални,убави нешта,дали предмети,дали луѓе,сосема сеедно.Пријатна надворешност секој посакува.
    Јас би направила доколку еден ден не бидам задоволна со нешто на себе.
     
    На Naked Gun, Budha, A-j-a и 2 други им се допаѓа ова.
  2. emce-kremce

    emce-kremce Истакнат член

    Се зачлени на:
    3 декември 2009
    Пораки:
    1.161
    Допаѓања:
    99
    Хмм ова е дискутабилно прашање и станува збор за различни мислења. Не може да се одреди дали тоа е нормално или не, зошто за некого е , за некого не е. Но мислам дека немам против, зошто со тоа се добива нешто што личноста го посакува и нешто што ја уништувало нејзината самодоверба претходно. Сепак мала корекција на некој дел од телото, без разлика дали е нос, уста, уши или било што, за некој значи подигнување на степенот на самодоверба, а со тоа и подобрување на сопствениот живот.
     
    На Naked Gun му/ѝ се допаѓа ова.
  3. Bright

    Bright Популарен член

    Се зачлени на:
    25 ноември 2009
    Пораки:
    2.547
    Допаѓања:
    5.516
    Поддржувам пластични операции ако некој навистина има проблем со ушите или во краен случај со носот.
     
    На Naked Gun му/ѝ се допаѓа ова.
  4. zver

    zver Истакнат член

    Се зачлени на:
    27 февруари 2010
    Пораки:
    128
    Допаѓања:
    4
    Јас имам правено пластична операција на уши и тоа 2 пати. Бидејки многу ми беа клемпави како на слончето Дамбо ми беа ипак не ми се како што ги сакам ама не ги дирам веќе... :lol:
     
  5. femina90

    femina90 Популарен член

    Се зачлени на:
    25 декември 2009
    Пораки:
    3.997
    Допаѓања:
    2.346
    poddrzuvam.zasto ako nekoj ne e zadovolen so usite, gradite, nosot i slicno, i ako ima prilika da sredi,zasto da ne go napravi toa. no sepak ne poddrzuvam 18godisna devojka da stavi silikoni na gradi
     
  6. koritsaki

    koritsaki Moderator Член на тимот

    Се зачлени на:
    1 март 2010
    Пораки:
    17.897
    Допаѓања:
    103.021
    Пол:
    Женски
    Da , gi poddrzuvam ali samo za toj koj ima potreba :)
     
  7. Angelche

    Angelche Популарен член

    Се зачлени на:
    6 мај 2010
    Пораки:
    3.747
    Допаѓања:
    1.358
    Да, кој си има потреба зошто да не
     
  8. Miss-Perfect

    Miss-Perfect Истакнат член

    Се зачлени на:
    4 мај 2010
    Пораки:
    368
    Допаѓања:
    75
    Да, ги поддржувам, зашто да не? Ако тоа ја прави една личност да се чуствува подобро и посамоуверено, тогаш зошто да не? :clap:
     
  9. WildAngel

    WildAngel Истакнат член

    Се зачлени на:
    19 февруари 2010
    Пораки:
    1.012
    Допаѓања:
    108
    Па не баш...Луѓе природно си е природно. :)
     
  10. Gunshine

    Gunshine Истакнат член

    Се зачлени на:
    6 мај 2010
    Пораки:
    818
    Допаѓања:
    666
    Секако.
    Ама само ако има вистинска причина за тоа.
    А не на пример, ако сакала дотичната да има нос ко госпожа Кејт Мос, или уста ко Анџелина Џоли. 8)
     
  11. Unfaithful18

    Unfaithful18 Популарен член

    Се зачлени на:
    11 јануари 2010
    Пораки:
    2.382
    Допаѓања:
    1.114
    Пол:
    Женски
    И јас ги подржувам пластичните операции. Зошто да не се направи ако се има дел од телото кој не го сакаме, кој ни ствара проблеми и поради кој не можеме да се погледнеме во огледало? Зошто да не направиме ако поради голем нос, клемпави уши и сл. сме несреќни, затоа што пред се , таквите комплекси влијаат на самодовербата кај личноста.
     
    На Naked Gun му/ѝ се допаѓа ова.
  12. garudamon

    garudamon Истакнат член

    Се зачлени на:
    6 мај 2010
    Пораки:
    164
    Допаѓања:
    61
    хаха, еден ден можеби ке имат сите силикони па ке плакаме да ни стаат природни :D :D
     
  13. annii

    annii Популарен член

    Се зачлени на:
    16 април 2010
    Пораки:
    3.327
    Допаѓања:
    5.841
    Па ги поддржувам и не ги поддржувам ..
    Сепак какви сме такви сме,никој не е совршен,но бидејќи и јас имам еден онака мал комплекс клемпави уши е тука веќе поддржувам зошто и јас сакав да одам на операција за уфцињава.Ако стварно некој има потреба од таа операција нека оди.
    Имав еден комшија и направи на носот пластична операција носот му беше добар не му беше нешто посебно грд или напрчен,не знам каков и отиде човеков на операција и како по некое време не се сеќавам колку помина но му се направи како топче напред,и цел беше нос беше никаков,но тоа беше од дамна сега се е унапредено :)
    Значи ги поддржувам оние кои стварно имаат потреба
     
  14. nice.girl9090

    nice.girl9090 Истакнат член

    Се зачлени на:
    21 јуни 2010
    Пораки:
    348
    Допаѓања:
    69
    Јасно лично не ги поддржувам многу. Колку се убави , толку се и штетни. Едно што може да не ти погодат онака как што си сакал, од др страна може да добиеш разни инфекции и болести. Јас познавам едно девојче( Бог да ја прости) што праеше операција за поголеми гради кај еден мегу најдобрите хирурзи во Италија. Градите и биле супер погодени само што имала многу болки во нив и после тоа и открија дека добила рак . :( Многу жално ;(
     
  15. TrueReligion

    TrueReligion Истакнат член

    Се зачлени на:
    1 јули 2010
    Пораки:
    167
    Допаѓања:
    175
    И да и не.Да тргнам од себе-ништо не би сменила бидејки ме страв да одам под нож.Меѓутоа колку поубаво изгледате со нив-толку е поштетно..Тоа е еден вид на навика.Еднаш-па двапати-па ајде и третпат.И на крај резултатот не е воопшто задоволувачки.Потоа ќе ви текне и ботокс да ставите и што ли уште не.Им се восхитувам на оние кои имаат храброст и волја за такви нешта.,меѓутоа не се ставам себеси во тој кадар.Но кој знае.Некој ден може ќе ми текне нешто :)
     
  16. karak

    karak Популарен член

    Се зачлени на:
    11 април 2010
    Пораки:
    4.370
    Допаѓања:
    5.314
    да ги подржувам но не сите.односно ги подржувам оние пластични операции кај луѓето што навистина имаат потреба од тоа. како на пример имаш лош нос, гради, уши и така натака, ако истото во животот ти претставува хендикеп зашто да не. меѓутоа за чатал за да имам поголем задник, усна, па продолжување на нозе незнам ниска сум е такви пластични операции не подржувам. али ако сум во можност и тоа како би направила една на гради :lol: :lol:
     
  17. swety

    swety Истакнат член

    Се зачлени на:
    22 ноември 2009
    Пораки:
    90
    Допаѓања:
    5
    :) gi podrzuvam zosto da ne samo da nee preterizam so usni,gradi i neznam sto jas licno sum zaenteresirana za operacija na usite potocno ednoto use mie klapesto taka da moram da ja nosam pustena kosata :$ noo imam strav od posledici,bolka i dali ke bide ocekuvanoto a problem se i finansiite pa ako nekoj znae kolku kosta kako sto e neka kaze :$
    pozz
     
  18. ludacaa

    ludacaa Истакнат член

    Се зачлени на:
    30 мај 2010
    Пораки:
    749
    Допаѓања:
    180
    ги подржувам секако но само ако стварно личноста што сака да направи ке успее тоа да и ја врати самодовербата т.е ако има потреба од тоа а не сеа некоја пуфла да дое и да каже мали ми се градите па ке идам на пластична да ми ги зголемат или сакам да имам уста како на џоли ...
     
  19. Cokolatce95

    Cokolatce95 Истакнат член

    Се зачлени на:
    22 јуни 2010
    Пораки:
    321
    Допаѓања:
    131
  20. A.srcuska

    A.srcuska Истакнат член

    Се зачлени на:
    22 декември 2009
    Пораки:
    143
    Допаѓања:
    21
    и јас ги поддржувам но се во своја граница.Никогаш не се знае,можеби јас некој ден ке си ставам импланти на градите или пак би ја пополнила устата сосема малку :D Во секој случај,жената треба да се чуствува убаво макар и да направи пластична операција за да го постигне тоа ! Но,се во своја мера