1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Дали ги поддржувате пластичните операции?

Дискусија во 'Тело' започната од len4e, 27 декември 2009.

  1. Таа сум де

    Таа сум де Активен член

    Се зачлени на:
    19 ноември 2021
    Пораки:
    101
    Допаѓања:
    198
    Пол:
    Женски

    Значи не е можно некоја да биде и убава и успешна и добра мајка и сопруга....
    Многу е тоа за една жена нели???
    Не оди тоа заедно така???
    Гледаш некоја убава и си викаш не е можно оваа и да е убава и да е ок мајка па и да оди на работа???? Ма нееее.....ако беше тоа возможно и јас ќе можев така.
    Ја гледаш и ја судиш само затоа што е убава .
    Значи успешноста и посветеноста доаѓа само од оние запуштените и грдите жени:@:@:@Што позапуштена тоа подобра мајка и сопруга...и со подобра душа...
    Ок штом ти така викаш.
     
    Последна измена: 27 јануари 2022
    На Snowy45 и ani23 им се допаѓа ова.
  2. friendy

    friendy Форумски идол

    Се зачлени на:
    21 април 2012
    Пораки:
    4.338
    Допаѓања:
    51.766
    Пол:
    Женски
    Не може да зборува.:|
    Овде може да се забележи негативната страна на пластиката.
     
  3. Таа сум де

    Таа сум де Активен член

    Се зачлени на:
    19 ноември 2021
    Пораки:
    101
    Допаѓања:
    198
    Пол:
    Женски
    Женава има може накај 70 години.
    BTW не била никогаш убава;)
    А и сама има изјавено дека цели 18 години била зависник од кокаин.....
    Како можеш да очекуваш дека некој/а ќе биде со занесна убавина на 70-80 години кога не бил/а убав/а ни на 20-30 години.
    И од каде знаеш дека неможе да зборува убаво баш од пластичните корекции може има некој здравствен проблем. Сепак е стара :?::?::?: Screenshot_20220214-204911~2.png
     
    Последна измена: 15 февруари 2022
    На Ketchup му/ѝ се допаѓа ова.
  4. friendy

    friendy Форумски идол

    Се зачлени на:
    21 април 2012
    Пораки:
    4.338
    Допаѓања:
    51.766
    Пол:
    Женски
    Ако пластичната операција не те направи поубав од што си, тогаш не ти треба.
     
  5. staycalm

    staycalm Форумски идол

    Се зачлени на:
    4 август 2013
    Пораки:
    3.989
    Допаѓања:
    22.459
    Пол:
    Машки
    Да, ги поддржувам.
     
  6. Indiegurl

    Indiegurl Популарен член

    Се зачлени на:
    28 февруари 2017
    Пораки:
    1.817
    Допаѓања:
    6.299
    Пол:
    Женски
    Како се движат цените на државно за липосукција? Или само приватно може?
     
  7. Guns N` Roses

    Guns N` Roses Популарен член

    Се зачлени на:
    25 август 2017
    Пораки:
    3.661
    Допаѓања:
    16.129
    Пол:
    Женски
    Не сакам да прикачувам слики, ама погледни ја само Мелита од преубава жена што се направи, случајно ги гледав сликите и се чудам како некој така може да се упропасти.
     
    На Annath му/ѝ се допаѓа ова.
  8. Таа сум де

    Таа сум де Активен член

    Се зачлени на:
    19 ноември 2021
    Пораки:
    101
    Допаѓања:
    198
    Пол:
    Женски
    Желбите наспроти реалноста....Некој/а го/ја прави поубав/а некој/а не.
    Еве земи ги за пример Аријана Гранде,Џенифер Лопез,Мадона...Некоја што и претходно била убава.Се што е умерено е во ред ....И храната ако ја внесуваш повеќе од што ти треба ќе те уништи не па пластична хирургија.
    Ако кон мене ти беше насочено тоа: ако не те прави поубава од тоа што си била....да ти кажам дека сум презадоволна од тоа што го направив ....Дали на тебе или на Петкана од трети ќе им се допадне и дали ќе мислат дека не ми било потребно воопшто не ме интересира :*

    Треба да се има усул...
    Се сложувам дека претерала ама сепак нејзина работа и нејзин вкус.Жената си е возрасна и нејзино е телото.Ниту ми бараа дозвола ниту пари за корекции.
    И мене ми е грозно кога ќе видам како некој го покрил целото тело со пирсови и тетоважи (без разлика дали е маж или жена) ама пак нема да му продавам памет дека се упропастил и да го уверувам дека не личи на човечко суштество. Тоа се вкусови ...Знаеш кога тебе нешто ти се допаѓа а мене не и обратно.
    Исто така ми е многу неприродно кога ќе видам дека 16 годишно девојчињата имаат по 80-90 кг(се изобличиле од килажа) а се натегнале во хеланки или шорцеви летно време а им виси сало од сите страни ....Можеме вака 100 години да се надмудруваме и спориме ;) ама нема потреба .Ајде еве уште еднаш заедно да повториме : Луѓето имаат различни вкусови:clap::clap::nod:
     
    Последна измена од модератор: 16 февруари 2022
    На Fancy_Nency 22 му/ѝ се допаѓа ова.
  9. Sparky.99

    Sparky.99 Истакнат член

    Се зачлени на:
    11 септември 2020
    Пораки:
    123
    Допаѓања:
    168
    Sekoj moze da pravi sto saka so svoeto telo, gi poddrzuvam 100% megjutoa Mnogu me plashi sto stanuva seriozen trend kaj mladi devojki 16/17 god
     
    На Таа сум де и anggell им се допаѓа ова.
  10. Серотин

    Серотин Истакнат член

    Се зачлени на:
    15 април 2022
    Пораки:
    989
    Допаѓања:
    2.377
    Пол:
    Женски
    Одиш кај пластичар се по '200 ев ', те осакатуе, си патиш.
     
  11. Dashing:)

    Dashing:) Популарен член

    Се зачлени на:
    20 април 2017
    Пораки:
    1.329
    Допаѓања:
    2.106
    Пол:
    Женски
    Јас никогаш не би направила.
    Ама ми се свиѓаат некои после пластичните, а некои никако.
     
  12. The Last Pharaoh

    The Last Pharaoh Активен член

    Се зачлени на:
    15 јули 2022
    Пораки:
    101
    Допаѓања:
    183
    Пол:
    Женски
    Мора да има смисла за да ги поддржувам и зависи кој е мотивот, ако ти е мотив да бидеш сексуално привлечна онда за мене си најглупа личност на свет.

    Како прво физичката убавина е комплетно индоктринирана од Холивуд се до барби куклите со кои сме играле како деца, да беа поинакви кукли и поинакви холивудски глумици ќе имавме и поинакво поимање за тоа што е физички убаво.

    Во Јужна Кореја за убави женски се сметаат тие со ситна конституција и ситно лице додека пак кај нас на Балканот убави женски се тие со облини и атрибути, долги нозе, големи јаболчници, полни усни, у превод поразвиени.
    Што значи сам можеш да креираш у едно општество што е репер за убавина преку медиум.

    Плус тоа што мажите се толку едноставни што можеш да ги вртиш како сакаш а ти си зела правиш операции од милионски суми (до кои стигаш како знаеш и умееш) за да им удоволиш (facepalm) а можеш само да се потрудиш околу исхраната и физичката активност за да изгледаш добро кога е во прашање физички изглед.
     
  13. AneSk

    AneSk Популарен член

    Се зачлени на:
    5 мај 2010
    Пораки:
    410
    Допаѓања:
    1.130
    Пол:
    Женски
    Мене лично не ми смета. Ако личноста што се одлучува на таа интервенција ја исполнува и прави среќна слободно нека си ги исполнува своите желби.
    На пример мене лично Лила ми изгледа многу поубава жена отколку Мелита што има направено со себе.
    Пријателка моја цел живот имаше мали гради откако го роди 3- то дете реши да си ги зголеми градите, си ја исполни својата желба и сега вика дека конечно се чуствува задоволна и среќна со своето тело.
     
  14. Inna♡

    Inna♡ Истакнат член

    Се зачлени на:
    3 август 2022
    Пораки:
    162
    Допаѓања:
    453
    Пол:
    Женски
    Не, сакам природни луѓе. Сите личат една на друга особено на Балканот. Само турчинките ми се допаѓа како се умерено средени и не може ни да им ги познаеш корекциите. Ама сепак сум за природна убавина. И мааните и несовршеноста се тоа што не прават уникатни.
     
    На ушко му/ѝ се допаѓа ова.
  15. Bobica_Smokvica

    Bobica_Smokvica Нов член

    Се зачлени на:
    5 јануари 2024
    Пораки:
    4
    Допаѓања:
    11
    Пол:
    Женски
    Некој да сподели искуство што правел операција на нос во Sante Plus?
     
  16. Selena01

    Selena01 Истакнат член

    Се зачлени на:
    19 август 2020
    Пораки:
    1.334
    Допаѓања:
    4.976
    Пол:
    Женски
    100% подржувам кога резултатот е естетски убав. А не изобличување и лице со изменети димензии на брада и образи, што личи на оние дупчалките за копање во земја.
    П.С да ми треба и мене корекција на носот и подочњаци ама у бољи дани тоа