1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Дали ги поддржувате пластичните операции?

Дискусија во 'Тело' започната од len4e, 27 декември 2009.

  1. Saya

    Saya Популарен член

    Се зачлени на:
    6 јануари 2011
    Пораки:
    1.190
    Допаѓања:
    5.551
    Зошто да не? Ете да речеме имаш клемпаво увце, и само заради тоа не носиш реп, а многу сакаш. Зошто да не си го корегираш и да бидеш посамоуверена?

    Ги оправдувам кога се за естетска корекција, но не и хиперболизација. Поддржувам и силикони, ако се природна големина, а не како да си голтнала балони.

    Кога веќе има некоја можност за да бидам посреќна со надворешниот изглед, не знам што е погрешно да ја искористам.
     
    На enca.69 му/ѝ се допаѓа ова.
  2. cigarce

    cigarce Популарен член

    Се зачлени на:
    5 мај 2011
    Пораки:
    1.401
    Допаѓања:
    3.931
    Пол:
    Женски
    па незнам :)
    знаеме дека ние девојките секогаш сакаме да го достигнме совршенството :)
    ако се работи за некоја мала корекција за да и даде самодоверба на личноста која се одлучила за тој чекор ДА ја подржувам,меѓутоа ако се работи за некоја ептен голема корекција што би предизвикала гадење во очите на останатите ДА против сум :)
     
  3. Black.Beauty

    Black.Beauty Истакнат член

    Се зачлени на:
    14 јули 2011
    Пораки:
    447
    Допаѓања:
    213
    Ок тоа, те разбирам, него што знам секој со свое мислење така!? :)
     
  4. Saya

    Saya Популарен член

    Се зачлени на:
    6 јануари 2011
    Пораки:
    1.190
    Допаѓања:
    5.551
    ^ Многу јасно, ама форум не е форум ако не си ги поткрепиме мислењата со аргументи, нели. :)

    Не дека не го почитувам или го напаѓам твојот начин на размислување, само ме интересираше зошто. :)
     
  5. Black.Beauty

    Black.Beauty Истакнат член

    Се зачлени на:
    14 јули 2011
    Пораки:
    447
    Допаѓања:
    213
    Да да, ок тоа се сложувам :) Зошто? Епа зошто нејќам да си го уништувам телото, какво ми е такво ми е, а иначе немам никаква корекција да си направам на себе :)
     
  6. goddess.Of.chaos

    goddess.Of.chaos Популарен член

    Се зачлени на:
    1 јуни 2011
    Пораки:
    1.059
    Допаѓања:
    1.029
    Од здравствени причини - и те како. Корекции на носови, уши, мини зафати и не-толку-трагични промени, да. Аздис и препич и на Марија од Паинер лук а лајкови, не.
     
    На MarchelineAmaru му/ѝ се допаѓа ова.
  7. Stam

    Stam Истакнат член

    Се зачлени на:
    9 септември 2010
    Пораки:
    269
    Допаѓања:
    175
    Да, поддржувам ама се додека се во граници на нормала а не претеризам и терање бес!
     
  8. MoreNa-22

    MoreNa-22 Истакнат член

    Се зачлени на:
    28 јуни 2011
    Пораки:
    386
    Допаѓања:
    76
    јас лично не би направила ама и и случаеви кога корекцијата е неопходна и за таквите случаеви нормално дека ја подржувам
     
  9. MarchelineAmaru

    MarchelineAmaru Популарен член

    Се зачлени на:
    7 јули 2010
    Пораки:
    2.255
    Допаѓања:
    1.343
    Поддржувам естетска хирургија доколку се работи за конгенитален или стекнат дефект ,кој и не мора да е на забележливо место ,но значително го намалува квалитетот на живеење на индивидуата ,конкретно на психолошки план.
    Зошто тогаш суштеството Х би се оптоварувало со тој негов "недостаток" (од аспект на Х суштеството) ,кога би можело сето тоа да се среди со корекција по хирушки пат.

    Тоа сосема го оправдувам и поддржувам .


    А од друга страна ,индиферентна сум кон оние здрави и прави суштества кои од некои нивни причини се одлучуваат на тој чекор.
    Од една страна - бес ги фатил да речам - можеби ќе згрешам ,од друга страна ,пак ,некои стварно збеснуваат и се унакажуваат себеси со силокони и други чудесии.

    Заклучокот најверојатно би бил дека клучот лежи во умереноста.
     
  10. Irreplaceable.xD

    Irreplaceable.xD Истакнат член

    Се зачлени на:
    2 август 2011
    Пораки:
    341
    Допаѓања:
    67
    Ги поддржувам само кога се најмногу потребни !
    Но сега ги злоупотребуваат за се и свашта, се прават животни од себе, чиста пластика боље кажано!
    за увце,нос, лево десно.. да одобрувам
    Но, за се останато кое што е од бес, не :)
     
  11. lovemebaby

    lovemebaby Истакнат член

    Се зачлени на:
    2 август 2011
    Пораки:
    234
    Допаѓања:
    174
    Само ако е неопходно,тогаш да.У последно време незнаат луѓево изгледа кај да ги трошат париве па ги расфрлаат и прават глупост од себе и изгледаат погрозно од што биле.Но ако не е некој задоволен од себеси во ред е,ама до некоја граница на нормалата
     
  12. pupi.girl

    pupi.girl Популарен член

    Се зачлени на:
    21 јули 2011
    Пораки:
    4.464
    Допаѓања:
    7.832
    Пол:
    Женски
    Ако некоја жена не се чувстува сигурно со тоа како изгледа или има некој набиен комплекс решена е да оди на пластична операција за да има поголема самодоверба, добро некако тоа се трпи ама оние познатите што го прават тоа за да ги зборуваат уште повеќе е тоа не го поддржувам :^)
     
  13. Hipica

    Hipica Форумски идол

    Се зачлени на:
    31 декември 2009
    Пораки:
    14.369
    Допаѓања:
    14.818
    Поддржувам ако со тоа се реши некој здравствен проблем или ако одредени недостатоци предизвикуваат комплекси кај личноста, па со операција тој комплекс би исчезнал (како на пример клемпави уши или крив нос).

    Ги поддржувам и оние кои го прават тоа од бес, пумпаат гради, усни, задници и што ли уште не, затоа што што друго и би можела да правам. Нив не можеш да ги убедиш дека она што е природно е веќе убаво, не мора да додаваат нешто за да бидат убави.
    Еве, јас на пример имам мнооооогу тенки усни, но не би трошела пари за операции. Поарно на некој одмор ќе ги лупнам.
     
    На Panicarka му/ѝ се допаѓа ова.
  14. Jule.Sk

    Jule.Sk Популарен член

    Се зачлени на:
    28 мај 2011
    Пораки:
    1.314
    Допаѓања:
    736
    Пол:
    Женски
    Не сакам пластични операции повеќе сум за мајка природа :D ама ако некој ги сака не ми смета..лично јас никогаш... :^)
     
  15. Panicarka

    Panicarka Истакнат член

    Се зачлени на:
    18 март 2011
    Пораки:
    79
    Допаѓања:
    19
    Jaс ги подржувам ако стварно има потреба...како на пример кај мене....да си ги намалам клемпавите ушлаци... :D . а не од бес....
     
  16. Sense

    Sense Истакнат член

    Се зачлени на:
    9 јули 2011
    Пораки:
    113
    Допаѓања:
    45
    Подржувам!
    Твое тело - твоја ствар.
    Дали е реална потребата или умислена не ме тангира, на крај краева не ми брцаш во џеб па да се бунам!
     
  17. LilBaby

    LilBaby Популарен член

    Се зачлени на:
    11 мај 2011
    Пораки:
    3.458
    Допаѓања:
    7.886
    Можда дипломатски одговор, али навистина доколку човек го прави посреќен, посамоуверен секако дека сум за. Има нормално и друга црта на се ова, да имаш подобар спонзор, да поминеш подобро пред Македонска и слично. Тоа е океј да се гледа, но не се дел од мојот карактер. И јас би на себе да применам естеска хирургија, и знам како е кога човек губи самодоверба кога некој дел од телото не се вклопува со твоите желби, кога го прикриваш тоа ( ако е можно ) за никој да не го види, и често додека си насамо си викаш: Како не беше поинаку ?
    Може навлегов длабоко во темава, но факт е дека лично влијае темава на мене. Дај Боже, што побрзо и јас да направам, и да завршам со ова мое комплексирање :)
     
  18. equip

    equip Истакнат член

    Се зачлени на:
    18 јуни 2011
    Пораки:
    60
    Допаѓања:
    25
    ги подржувам пластичните операции, зошто да не! секој има нешто на себе што не му се допага, па зошто цел живот да си набива комплекси? ама сепак, да е во границата на нормала, а не претерано. 8)
     
  19. XMaN

    XMaN Популарен член

    Се зачлени на:
    25 мај 2011
    Пораки:
    1.307
    Допаѓања:
    2.370
    Ако ти користи и не ти штети на здравје и после неа имаш и повеќе самодоверба и повеќе пари зашто да не, секој треба сам да си процени што е за него корисно и добро.

    Едино ми сметаат силикони затоа што се штетни по женското тело а инаку како естетика ништо не ми смета ако е добро сработено.

    Но некои девојки претеруваат со силикомските усни и ги пумпаат без мерка што е дури и невкусно да се гледа.
     
  20. FBI

    FBI Популарен член

    Се зачлени на:
    1 јули 2010
    Пораки:
    1.513
    Допаѓања:
    5.299
    Ги поддржувам оние операции кои се со цел корегирање на навистина забележливи или здравствени недостатоци. Ја оправдувам операцијата на премногу крив или деформиран нос, лузните на лице и на тело кои се огромни и изгледаат лошо. Не го оправдувам издолжувањето на нозе, полнењето г*з и ц*цки и слични играчки.
    Немаш цицки- помири се! Немаш газ- исто....
     
    На Plavusa.17 му/ѝ се допаѓа ова.