1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Дали гледате ВЕСТИ?

Дискусија во 'Филм и ТВ' започната од Trendafilka, 25 јуни 2010.

  1. chicka

    chicka Истакнат член

    Се зачлени на:
    8 мај 2010
    Пораки:
    1.277
    Допаѓања:
    98
    И јас не можам многу вести да гледам,но сепак сакам да знам што се случува во земјата и светот.
    Си ги гледам тие на А1
     
  2. Winter.Girl

    Winter.Girl Истакнат член

    Се зачлени на:
    28 ноември 2009
    Пораки:
    750
    Допаѓања:
    177
    Обавезно гледам еднаш во денот,најчесто на А1,понекогаш и оние на канал 5.Ама ептен ја претераа со тоа Нато и со името.И секако со партиските препукувања.Од спикери како омилени би ги издвоила Татјана Стојановска(А1),Билјана Дебарлиева(А1),а како најодвратни Латас(сител),Ивона Талевска(сител) и Билјана Секуловска (А1)-за презимето од последнава не сум сигурна.Сигурно ја знаете оваа Билјана.Таа е онаа што ја криви главата ко чукната и носи наочари.Фала богу ја тргнаа,не води вести повеќе сега само интервјуата со политичари ги работи |( :D :D
     
  3. BoaVista

    BoaVista Форумски идол

    Се зачлени на:
    23 август 2010
    Пораки:
    3.911
    Допаѓања:
    31.650
    Пол:
    Женски
    Секако дека гледам вести, барем еднаш во денот, најчесто оние во 19 часот на А1. Омилена спикерка ми е Татјана стојановска од А1, а дефинитивно најодвратни ми ес Латас, Ивона Талевска и онаа Тања од Бумбар :puke:
     
  4. SpoiledBaby

    SpoiledBaby Истакнат член

    Се зачлени на:
    10 април 2010
    Пораки:
    890
    Допаѓања:
    302
    Вести гледам ептеен многу ретко,кога ми треба за нешто информации,а Тања на сител што води Бумбар ми е ок водителка ама ми се смешни некогаш тие што се јавуваат што се караат за глупости :D
     
  5. srculka

    srculka Истакнат член

    Се зачлени на:
    8 јули 2010
    Пораки:
    582
    Допаѓања:
    170
    Вести гледам понекогаш те.принудена сум бидејќи сите од семејствово сакаат да бидат распознаени со случувањата.
    Најмногу ги гледам оние на А1.
     
  6. XstrongerX

    XstrongerX Популарен член

    Се зачлени на:
    7 јули 2010
    Пораки:
    1.714
    Допаѓања:
    5.087
    Пол:
    Женски
    Гледам вести и накратко ќе кажам што мислам за нив :
    90% од програмата се партиски препукувања , црна хроника , криминал и дупки во законот , Грција
    10% убедувања да се запишеме на факултет |(
     
  7. Hipica

    Hipica Форумски идол

    Се зачлени на:
    31 декември 2009
    Пораки:
    14.369
    Допаѓања:
    14.818
    Не гледам често вести, ама овие на А1 стварно ја претеруваат. Врв беше кога кажаа за таа бабата сега скоро, што живеела сама, а беше многу болна жената. Стварно е жално такво нешто, ама да даваат на ТВ како вреска од болки и да ја покажуваат :x
    Аман!
    Тој Велија Мајка Тереза да не се замислува?
     
  8. teddybear

    teddybear Популарен член

    Се зачлени на:
    28 декември 2009
    Пораки:
    2.679
    Допаѓања:
    10.370

    Да хипица во право си... меѓутоа бабата беше ств греота солзи ми потекоа кога ја слушав а ако не дадеа на а1 немаше никој да и помогне....
     
  9. tigricaa

    tigricaa Нов член

    Се зачлени на:
    26 август 2010
    Пораки:
    11
    Допаѓања:
    2
    Хахаааааааа :D И јас го мислам истово :D А, посебно не можам во последно време црна хроника да гледам на вести, зашто притисокот 200 ми се крева(само болести,убиства,педофилија,сообраќајќи :tmi: )...Не гледам..Иначе привремено сум тука во Македонија(во Австрија живем) и за жал и таму на вестите е 60% црна хроника, ама нема партиски препукувања како тука и таму сите медиуми се независни, а овде како што гледам се поделени(пр.на Сител ТВ, на вестите, цело време ја бранат владата), на А1 обратно е...И тоа е една причина плус, да избегнувам да гледам вести :?:
     
  10. skygirl

    skygirl Истакнат член

    Се зачлени на:
    20 јуни 2010
    Пораки:
    575
    Допаѓања:
    153
    Вести гледам најчесто на А1, Алфа или Канал 5. На Сител не можам да ги поднесам, па веднаш менувам канал кога ќе ги начекам, дури и не личат на вести, дневникот треба да се вика “ Латас мисли вака...“
     
  11. Mrs.Iglesias

    Mrs.Iglesias Истакнат член

    Се зачлени на:
    26 август 2010
    Пораки:
    8
    Допаѓања:
    5
    Можеби не секој ден, меѓутоа гледам :)
     
  12. Lux

    Lux Форумски идол

    Се зачлени на:
    27 ноември 2009
    Пораки:
    7.094
    Допаѓања:
    6.348
    Пол:
    Женски
    Порано не гледав и ми беше чудно што им е толку ''интересно'' на моите да гледаат . Сега гледам ,не често, ама ако сум дома кога ќе се или на некое место ако се пуштени кај што сум гледам.
    Едно време ме нервираа што таа веста со енциклопедијата ја пуштаа една цела недела, досадни станаа.
    Гледам на А1 најчесто, ама и на Сител и Канал5 на прва никогаш немам гледано нити па мислам да гледам.
    Немам омилени спикери/ки ама убави ми се за гледање Татјана од А1 и така внимателно ја следам и на баба ми и викам -Бабо, а да не и е устана малку искривена кон наша лева , а нејзина десна страна(се приметувам , е не знам колку е точно ова можеби ми се причинува ама важен беше моментот , ние загледани, баба ми задлабочена, јас внимателно ја пратам што кажува и вниманието ми го отргна устата, кога зборуваше во уста ја гледав и само одговор
    -Бабичкее , не знам, чекај остајме ме да ги догледам вестиве (дали слушна ја што кажав)
    -Нема врска, бе бабо само ми се пристори нешто и пак настанува тишината :)
    и тој Борислав на Канал5 ми е симпатичен и Ивона Талеска од Сител
     
  13. Iva-Sliva

    Iva-Sliva Истакнат член

    Се зачлени на:
    9 јули 2010
    Пораки:
    223
    Допаѓања:
    45
    да... секој ден :@
     
  14. Speechless

    Speechless Популарен член

    Се зачлени на:
    14 април 2010
    Пораки:
    4.240
    Допаѓања:
    5.687
    Пол:
    Женски
    Па не многу.. Ама некогаш ми доаѓа преку глава од вести.
    Особено кога седам со таткоми, и мења канали и на еден канал завршиле вести,на друг пушта. :fubar: :D
     
  15. bluberry

    bluberry Истакнат член

    Се зачлени на:
    25 ноември 2009
    Пораки:
    1.114
    Допаѓања:
    341
    гледам понекогаш кога сум слободна ;)
     
  16. anima

    anima Истакнат член

    Се зачлени на:
    14 декември 2009
    Пораки:
    559
    Допаѓања:
    275
    Да,гледам вести,ги гледам на А1 и онака на сите телевизии се исполитизирани па мислам дека овде се најобјективни,со одредена доза на исполитизираност,но подобро нема :) Ме интересира се што се случува,од политика и економија до временска прогноза :D никако не ги гледам вестите на Сител,ме нервира Латас и неговата политика.
     
  17. Phyramide

    Phyramide Популарен член

    Се зачлени на:
    12 јули 2010
    Пораки:
    3.009
    Допаѓања:
    14.809
    Ако можам, избегнувам да гледам, не можам веќе да поднесам како ни ги полнат главите све со едно па исто СДСМ вс ВМРО, препукувања, името, ЕУ....ама кога веќе гледам ги гледам тие на А1. Нема веќе никаква практична вредност нит фајде од вести, само да те изнервираат и да ти го дигнат притисокот, ама животот поубав нема да ти биде :(
     
  18. Scarlet88

    Scarlet88 Истакнат член

    Се зачлени на:
    10 март 2010
    Пораки:
    753
    Допаѓања:
    328
    Гледам најмногу на Телма, незнам зошто!
    Воопшто не сакам да слушам вести, затоа што се исполитизирани! Се едно исто, за името, Нимиц рекол вака, Фуере онака......бла бла бла......досадни се! :@ Гвујо, Бланко.....
     
  19. Sanji4ka21

    Sanji4ka21 Истакнат член

    Се зачлени на:
    26 септември 2010
    Пораки:
    428
    Допаѓања:
    88
    Гледам вести редовно на А1 и Сител,а омилени водителки ми се Татјана и Билјана Дебарлиева :geek:
     
  20. Name

    Name Популарен член

    Се зачлени на:
    5 јуни 2010
    Пораки:
    1.433
    Допаѓања:
    880
    Пол:
    Женски