1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Дали гледате ВЕСТИ?

Дискусија во 'Филм и ТВ' започната од Trendafilka, 25 јуни 2010.

  1. teddybear

    teddybear Популарен член

    Се зачлени на:
    28 декември 2009
    Пораки:
    2.679
    Допаѓања:
    10.370
    НЕ!!!!! .... се само нешто тажно и трагично кажуваат и не можам да гледам цел ден ке ми биде жал после :| ... плус мразам политика не знам ни претседател кој ни е и не ме ни интересира :rofl: .... вестите за мене се строго забранети :)
     
  2. starfish

    starfish Популарен член

    Се зачлени на:
    31 јануари 2010
    Пораки:
    4.833
    Допаѓања:
    10.128
    Пол:
    Женски
    Одбегнувам да гледам од причина што секогаш има партиско препукување! Но често кога мајка ми гледа, јас и се потпикувам и порбувам а бидам во тек. Има некои настани за кои сакам да сум во тек, и кои се личен мој интерес. Иако ретко, знам да погледам вести.
     
  3. senza.parole

    senza.parole Форумски идол

    Се зачлени на:
    22 септември 2010
    Пораки:
    3.457
    Допаѓања:
    22.797
    Пол:
    Женски
    Дали и колку гледате вести? На која ТВ ги преферирате и колку мислите дека се квалитетни?
    Омилен спикер / спикерка?


    Гледам вести обично тие накај 11 навечер тогаш сум најслободна, ама ако претераат политичарите знам и да сменам :lol: и не се опседнувам нешто ако ги пропуштам зошто на нет скоро секогаш читам нешто.
    Ги гледам единствено на А1 телевизија.
    Омилена спикерка Тања Стојановска. :)
     
  4. GeorGinnA

    GeorGinnA Популарен член

    Се зачлени на:
    20 октомври 2010
    Пораки:
    667
    Допаѓања:
    2.007
    Кога бев помала си викав дека никогаш нема да ги гледам тие досадни глупости,ама ете дојде денот кога си се побив сама себе:)) И да биде поинтересно живеам сама (со дечкото) значи не мора да гледам оти случајно сум се нашла во истата просторија со моите кои обавезно ако не повеќе ама два пати си изгледуваат:)

    Сакам да гледам вести еднаш во денот,некогаш со обврските не можам ни еднаш ама затоа тука ми се весниците.Што знам не дека кој знае колку ама ме интересираат информации за нас ,за светот,за економијата...Апсолутно се сложувам со некои коментари што ги прочитав дека повеќето се партиски препукувања,ама тоа ни е нашата ни Македонија-држ не дај е работава нели:))

    Омилен спикер Валентин Николовски (Сител),порано беше наратор на Храна и вино,човекот има уникатен глас нема муабет,а од девојките ... :!: :!: :!: па можеби Спикерката од Канал 5,навистина не ми текнува на името ама одлична е
     
  5. Juicy

    Juicy Популарен член

    Се зачлени на:
    16 декември 2010
    Пораки:
    1.812
    Допаѓања:
    11.127
    Пол:
    Женски
    Гледам, интересни работи некогаш има ..
     
  6. KuklickaSk

    KuklickaSk Форумски идол

    Се зачлени на:
    20 јуни 2010
    Пораки:
    6.202
    Допаѓања:
    23.963
    Гледам.. Морам да сум во тек со актуелностите =)
     
  7. number1

    number1 Истакнат член

    Се зачлени на:
    11 февруари 2011
    Пораки:
    50
    Допаѓања:
    4
    Гледам бе, зш да не :)
     
  8. firequeenn

    firequeenn Популарен член

    Се зачлени на:
    15 декември 2010
    Пораки:
    2.019
    Допаѓања:
    5.942
    Единствен дел од вестите што го гледам е временската прогноза.За другото ми е рано да гледам , а и не ме интересира многу кого го уапсиле- кој како си ја наредил :) .
    омилена спикерка немам , кога ќе ги видам пренашминкани го менувам каналот. :)
     
  9. Alek13

    Alek13 Истакнат член

    Се зачлени на:
    14 февруари 2011
    Пораки:
    53
    Допаѓања:
    11
    Да да .. нормално секојдневие а и кога седам со моите во дневна се гледаат вести и се коментира за актуелните теми од Земјава и Странство .. хихихихиихихихих ...
     
  10. Bibko

    Bibko Истакнат член

    Се зачлени на:
    14 јуни 2010
    Пораки:
    92
    Допаѓања:
    41
    Редовно-не дека толку сакам но дома тоа се гледа најчесто, па ќе фатам и јас по нешто
     
  11. J.Ivanoska

    J.Ivanoska Популарен член

    Се зачлени на:
    1 февруари 2011
    Пораки:
    475
    Допаѓања:
    1.688
    Пол:
    Женски
    Сакам да сум информирана за се, што се десава во светот. Си го читам најмногу сајтот vesti.bg и time.mk
    Таму са најактуелни вести! Само спортските вести не ги читам, некако не са ми интересни...ако е за светско, олимпијско или балканско парвенство, тогава читам, инаку не :geek:
     
  12. Tanny

    Tanny Популарен член

    Се зачлени на:
    19 ноември 2010
    Пораки:
    564
    Допаѓања:
    401
    хаха.. па понекогаш кога немам што да правам :)
     
  13. eemmiilliijjaa

    eemmiilliijjaa Истакнат член

    Се зачлени на:
    5 јануари 2011
    Пораки:
    549
    Допаѓања:
    213
    јас не гледам вести многу се досадни,ама кога имам за учење тогаш ми се интересни :P
     
  14. Sephora

    Sephora Популарен член

    Се зачлени на:
    5 декември 2010
    Пораки:
    2.690
    Допаѓања:
    4.481
    Ниту гледам вести, ниту читам весник.
    Се случува додека сум во дневна или во кола на радио да е пуштено, па да слушам, но по моја волја не. :)
     
  15. Name

    Name Популарен член

    Се зачлени на:
    5 јуни 2010
    Пораки:
    1.433
    Допаѓања:
    880
    Пол:
    Женски
    Ја ко алергична да сум на вести :D
    Како порано, така и денес кога ке видам вести на тв одма мењам, доколку некој од моите гледаат, тато бе сменииии :D
    Значи незнам, неможам да ги поднесам... апла досадни и се едно те исто. Убиство, силување, тепачка, сообраќајка... ако не е тоа, тогаш сигурно е нешто околу политиката |(
    неможам, ме полнат со негативна енергија..
    иако понекогаш моите знаат да ми речат треба да подгледнувам малку за да знам што се случува по светот. Но јас верувам, се што треба да знам, дознавам преку интернетот.. а да се црнам со оние гадости на тв, не фала :shake:
     
  16. Rock-a-Fella

    Rock-a-Fella Популарен член

    Се зачлени на:
    12 февруари 2011
    Пораки:
    1.392
    Допаѓања:
    1.384
    Нее, не гледам, понекогаш ми се интерсни, ама не гледам, ниту помислувам некогаш да гледам вести. :^)
    Како и да е, не гледам многу телевизија, не наоѓам време за тоа.
     
  17. Elennaa

    Elennaa Популарен член

    Се зачлени на:
    22 февруари 2011
    Пораки:
    4.161
    Допаѓања:
    14.171
    Пол:
    Женски
    Само кога моите гледааат, а јас немам што да правам. |(
     
  18. Zoza

    Zoza Истакнат член

    Се зачлени на:
    23 февруари 2011
    Пораки:
    792
    Допаѓања:
    297
    гледам кога ми е досадно,најубав водител ми е еден на Калан 5 како да нема Мк име презиме ама нема веза преубав ми е...
     
  19. kankus

    kankus Популарен член

    Се зачлени на:
    31 декември 2010
    Пораки:
    1.472
    Допаѓања:
    870
    да многу често :tmi: :tmi: :tmi:
     
  20. odbojkarka

    odbojkarka Истакнат член

    Се зачлени на:
    26 февруари 2011
    Пораки:
    264
    Допаѓања:
    82
    Пол:
    Женски
    Баба ми и дедо ми не пропуштаат вести постојано, на една програма ке завршат на друга ќе почнат и така цел ден, а јас воопшто.. само на А1 на страната ке видам понекогаш што има ново :)