1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Дали гледате турски серии со превод на интернет?

Дискусија во 'Филм и ТВ' започната од Турман, 29 јули 2020.

 1. Турман

  Турман Активен член

  Се зачлени на:
  29 јули 2020
  Пораки:
  37
  Допаѓања:
  120
  Пол:
  Машки
  Дечки здраво. Не можев да пронајдам ваква тема па реков да ја отворам.
  Дали гледате турски серии со превод на интернет? Ако одговорот е да, дали имате некоја која што Ви е омилена и зошто? Нешто да предложите...
  Јас редовно гледам и за најдобри ќе ги одвојам Zemheri (2019-2020), Kimse bilmez (2019) и Zalim Istanbul (2019-2020).
   
  На Mery92 и Sarence им се допаѓа ова.
 2. QueenBeyonce

  QueenBeyonce Истакнат член

  Се зачлени на:
  17 ноември 2014
  Пораки:
  217
  Допаѓања:
  830
  Пол:
  Женски
  Порано не гледав ич, но за време на карантин ме заразија со некои. Немам погледнато многу, зашто не гледам баш турски серии, но доколку глумците ми се симпатични, ја гледам :lol:
  Јас би ги издвоила Erkenci Kus, како и новиве две што моментално се емитуваат во Турција ( Sen Cal Kapimi и Bay Yanlis) ...:)
   
  На Rama, Турман, Mery92 и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 3. Mery92

  Mery92 Истакнат член

  Се зачлени на:
  7 јули 2020
  Пораки:
  362
  Допаѓања:
  860
  Najdobri serii sto gi gledav se Hercai.i Sefirin Kizi..sega se prekinati poradi virusot..ama se snimaat ke prodolzat od septemvri..predlagam da gi gledate mnogu se dobri(y)
   
  На Rama и QueenBeyonce им се допаѓа ова.
 4. edna_malecka

  edna_malecka Популарен член

  Се зачлени на:
  15 јануари 2018
  Пораки:
  3.894
  Допаѓања:
  14.690
  Пол:
  Женски
  Со македонски превод има?
   
  На Mery92 му/ѝ се допаѓа ова.
 5. Mery92

  Mery92 Истакнат член

  Се зачлени на:
  7 јули 2020
  Пораки:
  362
  Допаѓања:
  860
  Samo srpski
   
 6. edna_malecka

  edna_malecka Популарен член

  Се зачлени на:
  15 јануари 2018
  Пораки:
  3.894
  Допаѓања:
  14.690
  Пол:
  Женски
  Најдете ми со македонски :emo::|
   
  На Mery92 му/ѝ се допаѓа ова.
 7. QueenBeyonce

  QueenBeyonce Истакнат член

  Се зачлени на:
  17 ноември 2014
  Пораки:
  217
  Допаѓања:
  830
  Пол:
  Женски
  На англиски ти врши работа?
   
  На Mery92 му/ѝ се допаѓа ова.
 8. edna_malecka

  edna_malecka Популарен член

  Се зачлени на:
  15 јануари 2018
  Пораки:
  3.894
  Допаѓања:
  14.690
  Пол:
  Женски
  Ми врши и српски.
  Англиски не.
  Мислев да не има некој македонски..
   
  На Mery92 му/ѝ се допаѓа ова.
 9. QueenBeyonce

  QueenBeyonce Истакнат член

  Се зачлени на:
  17 ноември 2014
  Пораки:
  217
  Допаѓања:
  830
  Пол:
  Женски
  Нема на македонски :( т.е сè уште немам најдено таква страна. Ако знае некој нека сподели.
   
  На edna_malecka и Mery92 им се допаѓа ова.
 10. gentle.girl

  gentle.girl Истакнат член

  Се зачлени на:
  27 јануари 2013
  Пораки:
  594
  Допаѓања:
  250
  Kako može da najdam so srpski prevod ? Na koja strana?
   
 11. QueenBeyonce

  QueenBeyonce Истакнат член

  Се зачлени на:
  17 ноември 2014
  Пораки:
  217
  Допаѓања:
  830
  Пол:
  Женски
  Има во групите на ФБ (Janine Turske Serije, MF Team-(T- serije), Turske Serije Translate, Turske Serije Summer Team). Побарај ги и зачлени се.
   
 12. Турман

  Турман Активен член

  Се зачлени на:
  29 јули 2020
  Пораки:
  37
  Допаѓања:
  120
  Пол:
  Машки
  На српски најубаво ти е на сајтот NATABANU, а на англиски на сајтот PROMIX TV
   
 13. nena2010

  nena2010 Форумски идол

  Се зачлени на:
  21 декември 2010
  Пораки:
  15.278
  Допаѓања:
  101.224
  Пол:
  Женски
  На македонски нема бидејки никој не преведува на македонски. Преводите на српски се од луѓе кои ги преведуваат дома сериите и е се пиратско. Кај нас за жал тоа не заживеа, да се нафатиме да преведуваме. Јас лично имам преведувано ама на српски и англиски. Сериите се поставуваат генерално на www.vk.com, www.moimir.ru, www.ok.ru..
   
 14. Vekap

  Vekap Истакнат член

  Се зачлени на:
  28 ноември 2017
  Пораки:
  148
  Допаѓања:
  16
  Пол:
  Женски
  Zdravo devojki kade mozam da ja gledam serijata Sudbinata na Fatmagul neznam na koj sajt bi mozelo da se gleda zosto najdov eden ama nekoi serii ne se pustat ili so srpski prevod kagi gi gledate vie pa si rekov mozebi znaete?
   
 15. QueenBeyonce

  QueenBeyonce Истакнат член

  Се зачлени на:
  17 ноември 2014
  Пораки:
  217
  Допаѓања:
  830
  Пол:
  Женски

  https://www.facebook.com/groups/2745851535476638/?ref=share
  Зачлени се во групата. Ја има серијата со српски превод. Но мора да се зачленип на mail.ru
  Кога ќе те прифатат во груоата, https://m.facebook.com/groups/2745851535476638?view=permalink&id=2861514893910301 прочитај го ова, за да видиш како да се зачлениш на mail.ru каде имаш огромен избор на серии. Серијата на српски се вика Izgubljena cast. Ги има и двете сезони.
   
 16. Vekap

  Vekap Истакнат член

  Се зачлени на:
  28 ноември 2017
  Пораки:
  148
  Допаѓања:
  16
  Пол:
  Женски
  Aham vi blagodaram mnogu jas ja gledav ovde https://www.soprevod.net/series/sudbinata-na-fatmagjul/ ama nekoi serii ne se pustat videata i nemozes cela da ja izgledas a ovde na ovoj link zboruvaat i na makedonski
   
 17. Vekap

  Vekap Истакнат член

  Се зачлени на:
  28 ноември 2017
  Пораки:
  148
  Допаѓања:
  16
  Пол:
  Женски
  Se registirav napraviv account na mail.ru i sega kade da ja gledam serijata ?? hm
   
 18. Karamela12

  Karamela12 Истакнат член

  Се зачлени на:
  5 август 2020
  Пораки:
  164
  Допаѓања:
  2.618
  Пол:
  Женски
  Македонски сајт е оној сопревод,ама само ги имаа оние серии што се емитувале на ТВ кај нас.
  Не гледам премногу турски серии,ама Cukur ја имам гледано на јутуб со српски превод.
  За со српски превод има премногу и страни и канали,било која може да ја најдете.
   
 19. QueenBeyonce

  QueenBeyonce Истакнат член

  Се зачлени на:
  17 ноември 2014
  Пораки:
  217
  Допаѓања:
  830
  Пол:
  Женски
  Додади го mike за пријател, кога ќе те прифати ќе ти искочат сите.
   
 20. Vekap

  Vekap Истакнат член

  Се зачлени на:
  28 ноември 2017
  Пораки:
  148
  Допаѓања:
  16
  Пол:
  Женски
  Kade da go dodadam vo grupata li na Facebook?