1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Дали го учите вашето куче на трикови и кои се тие?

Дискусија во 'Дом' започната од Papillon.Papi, 14 јули 2014.

 1. Papillon.Papi

  Papillon.Papi Популарен член

  Се зачлени на:
  5 октомври 2013
  Пораки:
  3.245
  Допаѓања:
  9.694
  Пол:
  Женски
  Јас мојата Беки ја имам издресирано на неколку.
  -Седи и чека да и' дадам храна, кога ќе ја ставам хранилката долу, може да јаде;

  -Наредба "седи";

  -Наредба "лежи";

  -Наредба "дојди";

  -Наредба "kiss" (да ме бакне зошто не сакам да ме лиже кога сака, туку како награда, да и' дозволам да ме баци).

  Сега ја учам на "шепа" и на "тркалај се". Многу брзо учи за нејзина возраст! :inlove:
   
 2. GirlRose

  GirlRose Форумски идол

  Се зачлени на:
  16 јануари 2014
  Пораки:
  5.026
  Допаѓања:
  26.518
  Jас моето куќе го научив седи,дојди и преврти се (тоа ми е најслатко кога го прави)старо е три години и доволно му е тоа мислам 8) .
   
 3. mims-89

  mims-89 Форумски идол

  Се зачлени на:
  7 мај 2010
  Пораки:
  6.488
  Допаѓања:
  24.071
  Седи, лежи, баци, здраво, знае кога ќе и речам дома да си отиде во куќичка ама мора со нареднички тон, знае опа и став. :)
  Еден пријател го има научено кога ќе му рече БУМ ко да го пука со пиштол легнува и глуми мртво :D
   
 4. nevermet18

  nevermet18 Форумски идол

  Се зачлени на:
  30 мај 2014
  Пораки:
  5.203
  Допаѓања:
  13.028
  Пол:
  Женски
  Моето не слуша наредби. Само кога ќе ѕвирнам гласно, веднаш доаѓа и седнува мирна. Инаку, не сака.