1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Дали го читате сајтот Фемина?

Дискусија во 'За форумот' започната од WildMk, 31 октомври 2020.

?

Дали го читате сајтот Фемина?

 1. Да

  18 глас(а)
  36,7%
 2. Не

  31 глас(а)
  63,3%
 3. Понекогаш

  0 глас(а)
  0,0%
 1. WildMk

  WildMk Форумски идол

  Се зачлени на:
  27 април 2018
  Пораки:
  32.733
  Допаѓања:
  260.011
  Тоа е прашањето...
  Едноставно, дали го читате сајтот и зошто ДА/НЕ?

  Јас не го читам, оти нема апсолутно ништо што ме интересира.
   
 2. Kukla994

  Kukla994 Форумски идол

  Се зачлени на:
  19 ноември 2014
  Пораки:
  4.660
  Допаѓања:
  46.936
 3. Bubce38

  Bubce38 Форумски идол

  Се зачлени на:
  25 ноември 2016
  Пораки:
  9.535
  Допаѓања:
  151.122
  Пол:
  Женски
  Само хороскоп чат пат, друго ништо немам прочитано.
  Како па да има што да се прочита|(
   
  На mal.ecka, buba4e89 и cresa-jagoda им се допаѓа ова.
 4. Mantub

  Mantub Форумски идол

  Се зачлени на:
  23 ноември 2017
  Пораки:
  9.281
  Допаѓања:
  79.402
  Пол:
  Женски
  Вицовите читајте ги долу десно :rofl: (facepalm)(facepalm)(facepalm)
   
  На Bitter-Sweet му/ѝ се допаѓа ова.
 5. Bridget

  Bridget Форумски идол

  Се зачлени на:
  29 декември 2013
  Пораки:
  8.385
  Допаѓања:
  120.602
  Обавезно! Боже не дај да пропуштам некоја нова модна комбинација од познат креатор, па да се брукам со фустан од ланска сезона. Или да заборавам колку посебна сум оти сум мајка. Или најново, да земам да пржам месо без да додадам Фант. Вицовите ми го прават денот, цел ден се смеам кога ќе прочитам. И така цел месец за ист виц се смеам пошто многу смешни се, греота е да се менуваат почесто.
   
  На victoria, edna_malecka, злоба и 23 други им се допаѓа ова.
 6. *Amethyst*

  *Amethyst* Популарен член

  Се зачлени на:
  14 мај 2016
  Пораки:
  1.279
  Допаѓања:
  8.154
  Пол:
  Женски
  Директно на форумов одам, не читам оти све ми е кич веќе секоја една статија и нема ништо интересно.
   
  На WildMk му/ѝ се допаѓа ова.
 7. Giovanna

  Giovanna Популарен член

  Се зачлени на:
  20 јануари 2011
  Пораки:
  1.337
  Допаѓања:
  8.591
  Да не е форумов тешко дека ќе отворам било што друго на странава. А со оглед на тоа што огромен дел од сообраќајот се прави преку форумот, преглупо е уствари колку игнорантно се однесува менаџерскиот тим и колку често форумов изгледа како село без кучиња.

  Што да отвори човек да го заинтересира кога од плитка содржина, промоција на небитни ликови, безброј ПР текстови и преочигледно симпатизирање на модата која се тера кај претставниците од моменталната Влада, ретко нешто саглам да те натера да кликнеш.
  Последно што видов со потенцијал да се развива во квалитетна рубрика ми се текстовите на @danichap затоа што стварно има и што да се прочита и што да се научи. Јас не сум родител, ништо не ми значи таа категорија во моментот, ама ми се допаѓа концептот. И за други работи да се така, значително ќе се зголеми нивото на квалитет. Стварно има тука членки што имаат што да кажат и за водење бизниси, иновативни идеи, дизајн и уредување, фитнес, козметика, доење и што се не...да се паметни ќе го искористат форумот за идентификување соработници и правење саглам медиум. Но...
   
  На Purplelilac, Biljarkata, Annath и 5 други им се допаѓа ова.
 8. Mantub

  Mantub Форумски идол

  Се зачлени на:
  23 ноември 2017
  Пораки:
  9.281
  Допаѓања:
  79.402
  Пол:
  Женски
  Зошто никој или ретко кој го чита сајтот

  Baby shark го надмина рекордот на Despacito и стана најгледано видео на Youtube

  На кого ова би го интересирало...
   
  На fana и Angie1432 им се допаѓа ова.
 9. nextredstyle

  nextredstyle Форумски идол

  Се зачлени на:
  10 јули 2018
  Пораки:
  9.198
  Допаѓања:
  82.632
  Пол:
  Женски
  Не во последно време.Има лоша содржина.
   
 10. Cka

  Cka Форумски идол

  Се зачлени на:
  23 септември 2010
  Пораки:
  8.714
  Допаѓања:
  103.777
  Фемина никој не ја чита. Кликовите се од форумот, а администрацијата кон членовите се однесува ко да ги мрази и едвај чека исчезнат.

  Толкава незаинтересираност кон членството нема ни во политичка партија по победа :)

  Последно биле сајт на годината пред цели 9 години. Од тогаш никаде ги нема.

  Посетеноста е толку лоша што и податоците за посети се од 2014 и 2015. IMG_20201105_190016.jpg

  Статиите им ги коментираме у друга група, ништо не променија или барем да поместеа.

  Денар не даваат за лектор. Наместо да пишуваат за битни теми во кои ќе се издигне жената, они само мода лепат, ко ние да сме само украси. Попонижувачки сајт кон жена, а се вика Фемина, нема. Видете ги фемина.рс, како пишуваат...

  Фемина мк дише само од форумот, а форумот е очаен без квалитетни модератори и непостоечка администрација. Веројатно ќе вложат кога ќе паднат рекламите.
   
  Последна измена: 5 ноември 2020
  На Waverly Raven, fana, Purplelilac и 19 други им се допаѓа ова.
 11. vitamina

  vitamina Форумски идол

  Се зачлени на:
  19 јули 2015
  Пораки:
  8.733
  Допаѓања:
  215.462
  Пол:
  Женски
  Површни текстови, површни статии, површни моди или како и да е, статиите им се за тинејџерки од 13 години :).
  Мислам дека е единствен сајт и форум што не се променил, не се поместил, толку е досаден и веќе виден со години наназад.

  А жално е, оти би можеле да напредуваат впрочем како сите што прават. Да одат напред со времето...

  Досаден искрено. Нема едно нешто ново, дали на форум дали на сајт.

  Сајтот ме потсеќа на ТАА ли беше едно списание пред 15 години, за тинејџери, ништо друго, или мали деца да не речам.
   
  На јolene, Cka, cresa-jagoda и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 12. prominent

  prominent Форумски идол

  Се зачлени на:
  8 март 2014
  Пораки:
  5.398
  Допаѓања:
  61.124
  Најчесто сум на форумов.
  Ако има некоја статија што ми го привлекува вниманието, отворам. Но, се согласувам со другите во врска со содржините на сајтот, најчесто ми се непривлечни и/или површни. А хороскоп и онака не читам...
   
 13. Yipman2

  Yipman2 Форумски идол

  Се зачлени на:
  3 октомври 2010
  Пораки:
  4.026
  Допаѓања:
  24.990
  На времето од сајтот читав најмногу колумни, Трендафилка имаше објавено неколку убави колумни на времето. Исто и новости читав.
  Сега ништо, нема нешто посебно за читање. Ама и јас се префрлив повеќе на странски сајтови да читам работи. Така да може и до мене е повеќе.
   
 14. BlackMistery

  BlackMistery Популарен член

  Се зачлени на:
  16 октомври 2013
  Пораки:
  700
  Допаѓања:
  1.313
  Пол:
  Женски
  Не, предосадни статии. Умрен е, порано ми беше интересен ама сега не го ни отварам.
   
 15. blueeparadise

  blueeparadise Популарен член

  Се зачлени на:
  22 октомври 2010
  Пораки:
  3.211
  Допаѓања:
  5.715
  Никогаш не сум го ни читала. Едино како помала го читав често хороскопот, и се сеќавам имаше некои колумни членките што ги пишуваа, тие ми беа интересни. Стварно не знам кој го интересира како се облекла Кајли или дали Ким и маж и се скарале. First world problems. :D

  Искрено и форумот ми е здосаден, не е веќе тоа што беше. Јас кога се зачленив пред долги 10 години :D владееше скроз друга атмосфера. Имаше доста квалитетни членки што веќе не пишуваат, и тогаш како дете се чувствував баш прифатена, немаше толку исмевање, препуцавање, сите возрасти супер си се сложуваа. Се развиваа квалитетни дискусии, помладите членови имаа што да научат од постарите, си помагавме, си дававме совети. Сега е се некако свртено кон непотребни караници и напаѓање... Ама што знам, и форумов ја отсликува надворешната состојба во светов, и луѓето се многу променети.
   
  На marija305, jarec6 и tinka-mace им се допаѓа ова.
 16. edna_malecka

  edna_malecka Популарен член

  Се зачлени на:
  15 јануари 2018
  Пораки:
  3.656
  Допаѓања:
  13.860
  Пол:
  Женски
  Најмногу форумов користам.
  Таму пуштам соновник. Најубав е.
  Едно време читав диети и фитнес.
  Сеа го запоставив.
   
  На WildMk му/ѝ се допаѓа ова.
 17. eliesaab

  eliesaab Популарен член

  Се зачлени на:
  27 април 2013
  Пораки:
  2.390
  Допаѓања:
  6.909
  Пол:
  Женски
 18. Ivanna23.

  Ivanna23. Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 септември 2019
  Пораки:
  494
  Допаѓања:
  987
  Пол:
  Женски
 19. My litle pony

  My litle pony Истакнат член

  Се зачлени на:
  5 септември 2021
  Пораки:
  356
  Допаѓања:
  850
  Пол:
  Женски
 20. wildqueen

  wildqueen Активен член

  Се зачлени на:
  25 февруари 2022
  Пораки:
  185
  Допаѓања:
  406
  Пол:
  Женски