1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Дали далечината си го прави своето?

Дискусија во 'Канта' започната од 66-mo-1r, 22 ноември 2012.

Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.
 1. 66-mo-1r

  66-mo-1r Истакнат член

  Се зачлени на:
  22 ноември 2012
  Пораки:
  44
  Допаѓања:
  43
  Вака ќе ве замолам за совет.Јас сум во врска веќе 1 година и неколку месеци.Од претходно одев со дечко ми на 15 години околу 1 година ама раскинавме но сега сме повторно заедно.Изминатава година нон стоп бевме заедно секој ден и ептен се приврзавме.Но сега јас дојдов на факултет во друга земја и се гледаме секој ден на нет(3месеца) и незнам зошто но се однесува со мене на друг начин,секој ден е нервозен секое нешто што го правам му смета,се плашам да не ни стане сеедно зошто ептен бевме приврзани тој ми е прва и најголема љубов и навистина го сакам и сакам да успееме во врската но дали мислите дека далечината може да си го направи своето.Освен тоа па не можам ни да учам и навистина сум во тешка ситуација,оставена сама на себе..Совет ве молам...:*
   
 2. mjauuuuuu

  mjauuuuuu Истакнат член

  Се зачлени на:
  13 октомври 2012
  Пораки:
  129
  Допаѓања:
  64
  јас мислам дека далечината е само доказ за љубовта.Ако доволно се саката ниедна далечина неможе да го промени тоа туку напротив може повеке да ве зближи ама ако не е толку голема љубовта многу лесно може да исчезни и да се заборавите.Порано лугето не се гледале со години и само преку писма комуницирале па се сакале и на крајот останувале заедно а не пак сега со напредокот на технологијата ете како што кажуваш секој ден се гледате тоа е исто како да сте секој ден заедно.Е тек сега ке видите колку си значите еден на друг.
   
Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.