Дали далечината си го прави своето?

Дискусија во 'Канта' започната од 66-mo-1r, 22 ноември 2012.

Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.
  1. 66-mo-1r

    66-mo-1r Истакнат член

    Се зачлени на:
    22 ноември 2012
    Пораки:
    44
    Допаѓања:
    43
    Вака ќе ве замолам за совет.Јас сум во врска веќе 1 година и неколку месеци.Од претходно одев со дечко ми на 15 години околу 1 година ама раскинавме но сега сме повторно заедно.Изминатава година нон стоп бевме заедно секој ден и ептен се приврзавме.Но сега јас дојдов на факултет во друга земја и се гледаме секој ден на нет(3месеца) и незнам зошто но се однесува со мене на друг начин,секој ден е нервозен секое нешто што го правам му смета,се плашам да не ни стане сеедно зошто ептен бевме приврзани тој ми е прва и најголема љубов и навистина го сакам и сакам да успееме во врската но дали мислите дека далечината може да си го направи своето.Освен тоа па не можам ни да учам и навистина сум во тешка ситуација,оставена сама на себе..Совет ве молам...:*
     
  2. mjauuuuuu

    mjauuuuuu Истакнат член

    Се зачлени на:
    13 октомври 2012
    Пораки:
    129
    Допаѓања:
    65
    јас мислам дека далечината е само доказ за љубовта.Ако доволно се саката ниедна далечина неможе да го промени тоа туку напротив може повеке да ве зближи ама ако не е толку голема љубовта многу лесно може да исчезни и да се заборавите.Порано лугето не се гледале со години и само преку писма комуницирале па се сакале и на крајот останувале заедно а не пак сега со напредокот на технологијата ете како што кажуваш секој ден се гледате тоа е исто како да сте секој ден заедно.Е тек сега ке видите колку си значите еден на друг.
     
Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.