1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Дали да го родам и гледам со друг маж?

Дискусија во 'Бременост' започната од sadbaby, 22 август 2010.

  1. sadbaby

    sadbaby Истакнат член

    Се зачлени на:
    19 август 2010
    Пораки:
    101
    Допаѓања:
    12
    mnogu mi e zal krivo, ne sakav veruvajte miii
    a nema sansi da osanam sega so toj prviot gotovo, mu azav i prege celo vreme bese tuka, prvo nadvor pred ordinacija mi zvonese kako nekoja budala postojano, no toa nisto ne mi znacese, ni koga dojde vnatre nistoooo!!!!!
    nikoj ne te zali samo majkata zali nikoj drug....
     
    На snegulka21 му/ѝ се допаѓа ова.
  2. Lilit

    Lilit Форумски идол

    Се зачлени на:
    25 ноември 2009
    Пораки:
    11.689
    Допаѓања:
    150.102
    Абе да не те плашам,имало зошто требало да почекаш...за да се здебели постелката,помалку се оштетува матката така.
    Нема плачки,тоа е,тешко ти е,бапни еден дијазепам (зошто очигледно ти е неиздржливо тешко,претпоставувам),смири се,поспиј и тоа е тоа,не можеш да го промениш тоа што поминало,ама затоа можеш иднината да си ја обликуваш подобро.
     
    На snegulka21 му/ѝ се допаѓа ова.
  3. annnni

    annnni Популарен член

    Се зачлени на:
    27 март 2010
    Пораки:
    3.025
    Допаѓања:
    645
    што фината за што тој човекот го нарекувате “шофер“?????
     
  4. sadbaby

    sadbaby Истакнат член

    Се зачлени на:
    19 август 2010
    Пораки:
    101
    Допаѓања:
    12
    toj milo bese tatkoto na moeto dete, koj go cekav da se ostavi za da bideme zaedno ete i so bebeto, jas bev resena se da istrpam, no toj mi rece da abortiram i prege dojde da me zemi so kolata otkako go zavrsiv toa, i posle palcese kako dete malo, neka placi toj sega, jas ke placam cel zivot za ova sto go storiv.
    gosspod da mu plati
     
  5. Winter.Girl

    Winter.Girl Истакнат член

    Се зачлени на:
    28 ноември 2009
    Пораки:
    750
    Допаѓања:
    177
    Цццц абе ум да се немало во главата :fubar: Ај се направила што се направила грешката,ама отсега па натаму биди премногу внимателна.Сега напиј се нешто за смирување,седи дома неколку дена додека одмориш,плачи,викај,тагувај.После тоа сврти нова страница,почни нов живот,најди си некој сосема трет,овие двајца откачи ги и варди се.Ти посакувам се најдобро и конечно умот да ти дојде.
    И девојки не осудувајте и не викајте ова мене никогаш нема да ми се случи затоа што не знаете што носи животот ;)
     
    На sweet.woman и Bozica1980 им се допаѓа ова.
  6. Unnaa

    Unnaa Истакнат член

    Се зачлени на:
    17 август 2010
    Пораки:
    145
    Допаѓања:
    40
    Лелееее.... ;( Што си била неодговорна си била. Што си виновна подеднакво како и твојот партнер си виновна. Не си смеела никако да дозволиш да ти се случи ова два пати во никој случај. Сите сме млади, сите сме понесени од хормони и чувства ама за се постои граница. Ти си човек а човечки е да се направи грешка/и и сега е многу важно да сватиш дека себеси мора да си се ставаш на прво место, и за еден момент задоволство никогаш повеќе да не го донесеш твоето здравје во ризик. Се надевам дека ке ти влезе во глава ова што ти го зборуваат сите на форумов затоа што никој не ти мисли лошо... Ти посакувам што побрзо да се собереш и да научиш од ова искуство повеке да се цениш себеси. Се најдобро.
     
  7. Suzeto

    Suzeto Истакнат член

    Се зачлени на:
    25 декември 2009
    Пораки:
    272
    Допаѓања:
    19
    toa sto se stori se stori gotovo e sega vnimavaj nemoj da ti se sluci po treti pat a toj prviot pod hitno da go zaboravis ako toj ne ja sakase zenata ce se razvedese stom vide deka si bremena a ne te tera da abortiras,toj ne te saka samo te koristi,molimte zaboravigo...
    e zalis majkati deka e ziva so apcina a e povtori istata greska kako mozese sega misli predvreme a ne so trcanje vkrevet
     
  8. Suzeto

    Suzeto Истакнат член

    Се зачлени на:
    25 декември 2009
    Пораки:
    272
    Допаѓања:
    19
    kako mozese so nego da si sjojs doma trebese odma da go otkacis stom ti rece da abortiras,po izgledive ce prodolzis so nego,daj boze da gresam da go napustis zatoa sto nego ne mu e griza za tvoeto zdravje,nekoj se moli so godini da zabremeni ama gospod na pogresni im go dava toa
     
  9. Blanca

    Blanca Популарен член

    Се зачлени на:
    25 ноември 2009
    Пораки:
    725
    Допаѓања:
    505
    Ах седбејби, те читав и вчера ама незнаев што да те советувам и затоа не пишав.
    Разбирам колку ти е тешко и сочувствувам со тебе. Одмори се и од утре сврти нов лист. Расчисти се што имаш и со двајцата и биди сама некое време, посвети се на факултетот, на родителите, на самате себе...
    Немој повеќе да имаш такви афери за по една ноќ, посебно не со женети мажи !!!Барај си дечко кој ќе сака да има иднина со тебе. Уште си млада, има време за се...не е се во сексот. Ако треба гази се пред тебе и не дозволувај повеќе никому да си поигрува со тебе.
    Ти посакувам среќа ;)
     
  10. kuc

    kuc Форумски идол

    Се зачлени на:
    3 август 2010
    Пораки:
    2.060
    Допаѓања:
    81.646
    Пол:
    Женски
    citam za devojkava i nemozam da poveruvam ama jas ne sum taa sto treba da ja osuduva ima koj i za toa mozam samo da ti kazam isto sto i drugive devojki posvetise na fakultetot ne brzaj odma da baras drug decko koga najmalku se nadevas sam ke se pojavi i najbitno nemoj da legnuvas so sekoj a koga planiras da go storis toa nikako bez zastita bez razlika kolku da te ubeduva deka ke vnimava oti ako ti samata ne naucis da se cenis veruvaj mi deka nikoj drug nema da te ceni pozdrav i bez gajle ke imas ti mnogu bebina ponatamu uste si mlada srekno
     
  11. nenuska

    nenuska Популарен член

    Се зачлени на:
    18 јуни 2010
    Пораки:
    623
    Допаѓања:
    461
    ах садбеби читам и плачам ....ТИ посаакувам како на сестра да се опоравиш за брзо,знам дека е тешко но мора да заборавиш на се што се случило и да продолжиш понатака животот е пред тебе млада си но во иднина внимавај во што влетуваш грешки се прават но човек треба да учи од нив.за дечкото што се однесува подхитно заборави го не ти треба,да те сакал немаше да го дозволи тоа што се случи,ке си најдеш некој што те заслижува,и некој кој ке те сака но и сакаш верувај бракот не е за еден ден па затоа пази што правиш,ова ти го пишувам за тој вториот што сакаше да се мажиш.Ти посакувам се најдобро ја имаш цела моја подршка :*
     
  12. sadbaby

    sadbaby Истакнат член

    Се зачлени на:
    19 август 2010
    Пораки:
    101
    Допаѓања:
    12
    ???? кога?кажа ли дома?сама ли беше?[/quote]

    SAMA BEV, NE KAZAV DOMA, POSLE ME ZEDE TOJ PRVIOT I SI DOJDOV DOMA[/quote]
    kako mozese so nego da si sjojs doma trebese odma da go otkacis stom ti rece da abortiras,po izgledive ce prodolzis so nego,daj boze da gresam da go napustis zatoa sto nego ne mu e griza za tvoeto zdravje,nekoj se moli so godini da zabremeni ama gospod na pogresni im go dava toa[/quote]

    toj insistirase celo vreme bese tuka doagase da me gusi, placese, no dzabe niz solzi go napraviv lom go prokolnav, mu kazav deka go mrazam i celo vreme mu kazuvav od prviot den koga doznav pred edna nedela deka sum bremena koga mi rece da aboortiram mu kazuvav deka go mrazam.....
    mnogu loso se osekam , se plasam dane se komplicira nesto
     
  13. sadbaby

    sadbaby Истакнат член

    Се зачлени на:
    19 август 2010
    Пораки:
    101
    Допаѓања:
    12
    ke si umram od taga i od bolka cel den placam, ne znam kako ke go pominam ova..... zamizuvam i pred oci mi e se od denesss.... of bozee
     
  14. 2468

    2468 Популарен член

    Се зачлени на:
    23 декември 2009
    Пораки:
    4.497
    Допаѓања:
    2.836
    Пол:
    Женски
    мила си направила голем чекор во животот :(
    ама сега поради сето ова пробај да се вратиш во нормала и стави се на прво место.
    а тој шоферот, заборави го! остави го да чувствува вина цеееел живот!!!
    ја имаш нашата подршка и тука сме секогаш со тебе :*
     
  15. Offspring

    Offspring Форумски идол

    Се зачлени на:
    14 јуни 2010
    Пораки:
    7.166
    Допаѓања:
    26.994
    Каква е таа неодговорност?
    Мислиш на мајка ти која пие 20 години апчиња за смирување? Мислиш? Сигурна си дека мислиш?
    Ако си мислела немало како прво да бидеш со ЖЕНЕТ ЧОВЕК!
    Второ, ќе сте користеле заштита! Или евентуално да го извадел пред да го истури!
    Крајно неодговорна работа.
    Тоа било од што не сте знаеле веќе што да направите! :fubar:
    АЗДИС! До бескрај, Се до бескрај, без никакви граници!
    Простотилук невиден, немам досега до толку прочитано. Место да ја свиткаш опашката и да се скриеш негде уште па и си размислувала на ни крив ни должен човек бебе да му подметнеш! Засрами се! Јас да сум на твое место ќе се засрамам од мојот простотилук и неинформираност!
    Ете ти сега, ете ти ги последиците, да си ги трпиш! Ти си сакала така.
    Трпи си ги последиците од своите постапки.
    Не те сожалувам ни трошка! Не си одговорна! И не заслужуваш!
    Не те осудувам, немој да помислиш, туку кажувам мое мислење за целиот проблем, во кој ти заземаш најголема вина!

    И пак ќе кажам за крај!
    Кој што си надробил, тоа ќе си срка!
     
    На mjauculence му/ѝ се допаѓа ова.
  16. Victorya

    Victorya Популарен член

    Се зачлени на:
    5 јануари 2010
    Пораки:
    1.398
    Допаѓања:
    508
    Немој да бидеш олку суроова (ништо лично, само на девојката и е претешко, не и требаат осуди).
     
  17. Suzeto

    Suzeto Истакнат член

    Се зачлени на:
    25 декември 2009
    Пораки:
    272
    Допаѓања:
    19
    na devojkata i e pretesko,no podobro e da i se kaze vistinata surovo mozebi taka ce svati dva pati ista greska i toa ne mala greska golema,vo pravo e nekoj pisa plus so zenat covek zosto pa taa e mlada ne i treba zenet nema zarem slobodni mazi,zosto da zagorcuva tugi zivot a na kraj si go zagorci svojot,koga ne mislela na sebe zosto da misli na soprugata od prviot,ne si pomisli zarem sto pravam jas toj e zenat sto so negovata zena pa i taa go saka taa e prva moram da prekinam takva bila sudbinata da ne bide moj,mozebi ovaa ti e kazna bideki sakase da rasturis brak
     
  18. srculka

    srculka Истакнат член

    Се зачлени на:
    8 јули 2010
    Пораки:
    582
    Допаѓања:
    170
    Нема што да се осудува.Тоа веќе поминало.Таа не може да го врати времето и да ги измени нејзините постапки.
    Господ ја казнил навистина...но ете и самата таа кажа дека сака да започне нов нормален живот.
    Sadbaby ако имаш барем малце жал за своите родители и се тоа што тој ти сторил немој повторно да му се враќаш на тој женетиот. :!: Тој ако те сакаше ќе бидеше со тебе.Ти и кога му кажа дека си трудна тој пак не ја остави својата жена.По таа постапка размисли добро..а солзите се залудни.Наместо да плачеш започни си нов живот и минатото оставиго зад себе.Било-поминало,нема враќање назад!
    Стекнав лошо мислење за тебе поради многу твои постапки кои си ги направила во животот.Зошто да не пробаш од почеток.Зошто дозволуваш народот да те осудува.Запрашајсе дали нешто не е во ред со тебе бидејќи возрасна си,а не мало детенце. :worried:
     
  19. Offspring

    Offspring Форумски идол

    Се зачлени на:
    14 јуни 2010
    Пораки:
    7.166
    Допаѓања:
    26.994
    А што треба? Да ја шениме овде?
    Знаеш ти колку е подмукло нечиј брак да растуриш? За таквите, ОКО НЕ МИ ТРЕПНУВА! Расипани стоврења. Ене го, дома го имам таков, со растурикуќа што ми се мота! Само очиве да ми ја видат па да види што ќе и кажам!!
    Нека и е претешко! Сама си направила... Замисли колку е и потешко на таа жена што мажот и забегува со друга, со некоја растурикуќа како... оваа што бара совет.
    И посакувам никогаш тој да не се разведе, та да плаче по него цел живот!!! Да види како боли! Како ја боли таа жена дома што го чека, а тој со црева се мкне низ други кревети!
    Јас незнам како досега не ја избркале нејзините од дома, два абортуса на 20 години! Јас да имам таква ќерка (недај Боже) ќе се откажам од неа преку весник јавно!
     
    На mjauculence му/ѝ се допаѓа ова.
  20. sadbaby

    sadbaby Истакнат член

    Се зачлени на:
    19 август 2010
    Пораки:
    101
    Допаѓања:
    12
    offspring, i jas nekogas gi osuduvav tie sto abortirale i tie sto se vmesale vo brak, ama se mi sse vrati na glava. zatoa ne kazuvaj mnogu takvi raboti zosto se se vraka.
    i samo da znaes jas ne se vmesav vo brak, jas bev so ovaj pred da stapi vo brak, i se ozeni od drugi pricini, i eve sega sakase da se razvede NE PORADI MENE tuku poradi samiot sebesi zosto ne mozese da zivee so taaa sto ja zede!!!!!
    jas zgresiv.ke si gi popravam moite greski samo da se oporavam mi treba vreme
     
    На snegulka21 му/ѝ се допаѓа ова.