1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Дали да го родам и гледам со друг маж?

Дискусија во 'Бременост' започната од sadbaby, 22 август 2010.

  1. srculka

    srculka Истакнат член

    Се зачлени на:
    8 јули 2010
    Пораки:
    582
    Допаѓања:
    170
    Јас се согласувам со Offspring-реална е ,а не сурова.
    Истава ситуација за девојкава му ја кажав на дечко ми бидејќи многу се растажив сношти и тој ми одговори:Сигурно девојката е растурикуќа кога можела додека е трудна од женет да сака да лажи друг..значи трудна имала со двајцата односи итн.Да не навлегувам многу но тоа е реалноста.
     
  2. sadbaby

    sadbaby Истакнат член

    Се зачлени на:
    19 август 2010
    Пораки:
    101
    Допаѓања:
    12


    za sramota kakva majka ke bidis ti , deteto e tvoe so site doblesti i mani treba da si go gledas takvo kakvo sto e
     
  3. Offspring

    Offspring Форумски идол

    Се зачлени на:
    14 јуни 2010
    Пораки:
    7.166
    Допаѓања:
    26.994


    za sramota kakva majka ke bidis ti , deteto e tvoe so site doblesti i mani treba da si go gledas takvo kakvo sto e[/quote]
    Јас каква мајка ќе бидам?
    Погледни се ти каква мајка си! Ако си била некоја мајка немало да го абортираш! Не дели правдини овде, добро ги знам таквите како тебе!
     
  4. sadbaby

    sadbaby Истакнат член

    Се зачлени на:
    19 август 2010
    Пораки:
    101
    Допаѓања:
    12
    da, realna e no ne mora taka vulgarno da se izrazuva . zosto ne svatite deka toj od koj zabremenav ne bese zenet pogolem del od vremeto vo koe sto se gledavme, bevme samo nie dvajca, jas i toj, kako edno se izmesaa nekoi raboti se iskompliciraa i ete se dovede do ova ludilo . ne sum rasturikuka i nemav istovremeno odnosi so dvajacata tuku samo so eden
     
  5. OzzyAngel

    OzzyAngel Популарен член

    Се зачлени на:
    17 март 2010
    Пораки:
    1.884
    Допаѓања:
    1.223
    Како ќе ги поправиш грешките ти?? Одткако исфрли уште неродено дете, како ли совеста те остава?? Не знам веќе што да речам за ова, крајно неодоговорно од твоја страна, а него немој да мислиш дека му е жал! Тој си нашол две жени да ги е*а и баш му е гајле! А Оффспринг не е сурова, тоа што го кажа е точно, а ти како си ги осудувала тие што абортирале кога уште на 16 год си имала еден абортус, а сега уште еден и уште кој знае колку други ќе имаш ако повторно останеш трудна(дај Боже пак да можеш!) Не дава Бог таму кај што сакаат, туку кај тие што не знаат да се сносат со таа одговорност, но и БЛАГОСЛОВ!
     
  6. didija

    didija Истакнат член

    Се зачлени на:
    12 јануари 2010
    Пораки:
    222
    Допаѓања:
    118
    Не е наше право да кажеме дали смеела или не да абортира, тоа си е ЛИЧНО право на избор.... И јас лично сум против абортусот, ама да не ни даде Господ да се најдеме во некој ситуација, па да треба за тоа да се размислува, не знаете што носи животот. И другуо НИКОЈ нема право да ја осудува девојката, вие ни живот сте и дале, ниту сте ја гледале, ниту пак сте Господ за да и судите или да користите такви навреди и критики. Ако имате да и кажете нешто паметно ОК, ако не пофино би било да си ќутите, а не своите гневови да ги истурате врз неа.
    Ова е форум на кој луѓето се зачленуваат за да побараат помош,совет, како да си ги поедностават работите во животот, да се искажат, да им олесне, а не да бидат осудувани, вреѓани, критикувани(со такви лоши и погрдни зборови). Кога не сте осетиле на своја кожа ништо од ова не ми е јасно како може да зборувате. Ама тоа ти е македонски народ/менталитет, наместо да се гледа да му се помогне на човек кога му е тешко ,ние сме способни да направиме уште потешко да биде. Ако досега девојката не сфатила што и како треба понатаму во животот, тоа е нејзино, или ако сфатила исто, за лично добро/лошо ќе и биде.
    Јас ја читам од самиот почеток, ниту еднаш не се осудив да пишам, иако и јас имав многу да критикувам, забелешки да давам(зошто пак ќе кажам и јас не го оправдувам во никој случај абортусот или тоа што го направила), ама па која сум јас за да и ги кажам тие работи. Ќе пишев доколку имав некој корисен совет да и дадам, да и ги олеснам или поедноставам работите, но со оглед на тоа дека немам ништо од ова искусено си преќутев.
    (растурикуќа има во секое семејство верувајте, знам од блиску како изгледа тоа, ама пак ќе кажам не сум тука за да и судам, јас а и ВИЕ сте никој и ништо за да давате такви остри критики и така да судите)
     
    На Mekica и natasaltd им се допаѓа ова.
  7. Hipica

    Hipica Форумски идол

    Се зачлени на:
    31 декември 2009
    Пораки:
    14.369
    Допаѓања:
    14.818
    Точно, ова е форум, но за да се :!: ДИСКУТИРА, а не канцеларија за совети, како што кажуваш ти. Зошто, ако на форумов можеме да пофалиме некого, да не можеме да искритикуваме?

    Он-топик: ајде што абортирала и сите тие работи, тоа не ме интересира, тоа си е нејзина работа. Но туѓо дете да подметниш некому? Дали и тоа се должи на македонскиот менталитет??
     
  8. chicka

    chicka Истакнат член

    Се зачлени на:
    8 мај 2010
    Пораки:
    1.277
    Допаѓања:
    97
    Во тоа никој не ја оправдува,а абортусот си е личен избор ако сака уште 5 пати ќе абортира што толку се напнавте.Како прво тоа „дете“ уште не е ни развиено.
    А оффспринг зошто секогаш така реагираш?Па јас како што имам забележано тебе тука за никој не ти е жал и само кажуваш е така и треба!
    Го разбирам твојот гнев во врска со тоа што одела со женет човек од каде произлегува,а нејзината постапка нема оправдување.Кажуваш дека само да ја сретнеш жената се ќе и плеснеш во фаца.А да му плеснеш на татко ти и да го запрашаш зошто се дрзнал да направи такво нешто?
    Се извинувам на офф топикот
     
    На Guinevere му/ѝ се допаѓа ова.
  9. OzzyAngel

    OzzyAngel Популарен член

    Се зачлени на:
    17 март 2010
    Пораки:
    1.884
    Допаѓања:
    1.223
    Чика извини ама ова не е место за таков муабет! Од каде сега тука поставуваш вакви прашања на Оффспринг?? Ако нешто те интересира пиши и во ЛП, макар што мислам дека не треба да те интересира тој проблем, кога не ти побарала совет или мислење!!! А за оваа девојка овде што се жали, треба сама да е свесна дека нема сите да ја оправдаат! И што се запна во тоа дека тоа уште не е дете?? А што е ли? Да ти кажам-фетус! А фетусот преминува во ембрион и дете, ако тоа не било толку значајно(фетусот) ќе си се формирал секој месец и сите на чистење ќе одевме! Ќе видиш ти ко ќе забремениш дали така ќе зборуваш за тоа што се зачнало во твојот стомак!
    Или тогаш ќе се радуваш како мало дете на играчка и ќе велиш- очекувам дете!!!

    А ова што го напиша и јас се осмелив да го болдирам и нешто што треба да се срамиш што си го напишала тука!!! Бидејќи не те засега тебе! Знам, не е ни моја работа да пишувам за тоа ама ме иритира кога се влегува таму каде што никој не те побарал!
     
  10. chicka

    chicka Истакнат член

    Се зачлени на:
    8 мај 2010
    Пораки:
    1.277
    Допаѓања:
    97
    Јас тоа го спомнав од причина што таа тоа го има спомнато во нејзиниот пост!Инаку од каде на каде јас би се осудила да го коментирам тоа.И немам право,точно!Но ни таа нема право да навредува некој што не го познава.А за абортусот на девојката тоа е лично право.Секој има право да даде свое мислење, ама не и да нвредува!Кога ќе не чепнат боли,а кога чепкаме убаво ни е,така?
     
  11. OzzyAngel

    OzzyAngel Популарен член

    Се зачлени на:
    17 март 2010
    Пораки:
    1.884
    Допаѓања:
    1.223
    Јас колку што можев да забележам Офф. не чепна никаде, освен што и кажа на девојката што мисли и не беше единствената што не ја оправда, јас уште порано и реков дека не е одговорна, таа напиша, побара совет и нормално не може да очекува сите да ја сожалат и оправдаат! Самата си знае дека грешела, ние сме тука да кажеме што мислиме! еве јас и дадов совет што би можела да направи, таа не го прифати! Во ред, не била храбра, но заради тоа сега ние да бидеме лицемерни и да лажеме тука? Си кажа девојчето што си мислеше, кој сака нека прифати, кој не! А тука не се работеше за проблем на Оффспринг па за ти да си земаш слобода да го коментираш тука! Има и за тоа теми и место!
     
  12. chicka

    chicka Истакнат член

    Се зачлени на:
    8 мај 2010
    Пораки:
    1.277
    Допаѓања:
    97
    Таа татко и го напомена во нејзиниот пост,па затоа после тоа го споменав и јас!Тоа ти го кажувам.Но сепак јас кажав и признав можеби тоа беше избрзано од моја страна,но сепак и таа давала коментари што многу тука ги здоболеле.
     
  13. princezzza

    princezzza Истакнат член

    Се зачлени на:
    30 јули 2010
    Пораки:
    68
    Допаѓања:
    31
    Пол:
    Женски
    леле темата незнам дали некој филм се расправа или :tmi: ама како и да е девојчето си ги носи своите грешки на свој грб кој како си сеел така ке си жнее јас искрено не ја сожалувам но не и ни судам нејзин живот нејзино право само грешките не треба да се повторуваат па сега од своите грешки нека извлече поука за во иднина :hai:
     
  14. Lilit

    Lilit Форумски идол

    Се зачлени на:
    25 ноември 2009
    Пораки:
    11.711
    Допаѓања:
    150.519
    А да ја префлите дискусијата во абортус про и контра?!
    Тука веќе нема што да се дискутира,а безмалаку мислењата се оффтопик те не се дискутира за подметнување на дете и такви подлости.
    posting.php?mode=reply&f=26&t=2855
     
  15. Ferhunde-L

    Ferhunde-L Истакнат член

    Се зачлени на:
    13 јули 2010
    Пораки:
    163
    Допаѓања:
    14
    Јас потполно се согласувам со тебе . Можеби су премногу мала да делам мислење но неможев а да не коментирам редовно го следам целиов случај и го делам истото мислење со тебе
     
  16. Suzeto

    Suzeto Истакнат член

    Се зачлени на:
    25 декември 2009
    Пораки:
    272
    Допаѓања:
    19
    tuka sekoj go kaza svoeto mislenje,greskata se stori gotovo e
     
  17. OzzyAngel

    OzzyAngel Популарен член

    Се зачлени на:
    17 март 2010
    Пораки:
    1.884
    Допаѓања:
    1.223
    Се согласувам! Секој си го кажа своето мислење, е сега ако на некој тоа не му одговарало тоа е негов проблем, не морал тука да изнесува други теми... Али ете помина, не треба веќе да се пишуваат тука офф топици, јас мислам да си отвориме една тема “Препукајте се!“ :lol: :lol: И таму да се носат сите вакви работи...
     
  18. bluberry

    bluberry Истакнат член

    Се зачлени на:
    25 ноември 2009
    Пораки:
    1.114
    Допаѓања:
    341
    Така е грешката е веќе сторена,само треба да го поттикнеме моралот кај девојката,а воедно и да и помогнеме да не прави и понатаму грешки.
    Тоа што таа го мисли за правилно,многу го осудуваат а и јас сум една од нив.Затоа стави си прст на чело и размисли што правиш?
     
  19. dushe555

    dushe555 Истакнат член

    Се зачлени на:
    17 март 2010
    Пораки:
    41
    Допаѓања:
    13
    a tebe ke te jade sovesta cel zivot@!!!!!!
    Doktorot si gi zema parite,mu e galje :rofl:
     
  20. meruska

    meruska Истакнат член

    Се зачлени на:
    1 ноември 2010
    Пораки:
    472
    Допаѓања:
    103
    види вака а тој вистинскиот татко те сака остај ги родителите и биди со него ке имас фамилија со него а родителите после извесно време поготово кога ке имаат внуце ке се помират,а да го влеЧкас бебето со тебе да го Чува др икао сто нема санси ке ти каза на поЧеток ок ке го сакам ке го цувам али покасно неверувам и на секој Чекор ке ти казе не е мое ова дете инаку абортус никако немој да убивас не е добро ти било убаво кога си го направила нека ти биде и да го Чувас лесно е да се абортира но кога цовек се кае касно некои работи не се вракаат :( ти си знаес најдобро но пред да ресис со др маз мисли дали ти би цувала неЧие дете поззз