1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Дали да излезам со него?

Дискусија во 'Сингл' започната од lanadelrey_, 31 март 2016.

  1. butterfly*

    butterfly* Популарен член

    Се зачлени на:
    3 јуни 2015
    Пораки:
    1.562
    Допаѓања:
    1.906
    Пол:
    Женски
    Zenet covek tolku pati nastojuva da izlezete samo na prijatelski sostanok?
    Dodeka ne slusnes od negova usta za razvod nemozes da si sig.
    Ke ispadnes so nego ednas,dvapati,tripati zena mu za toj period zabremenuva,sto ke se sluci so tebe? ( sig pretpostavuvas)
    Toj ne planira da se razvede,a saka da izleze so tebe nedaj boze zabremenuvas od zenet covek,togas za kade si?
    Razmisli sig ne e posleden pa i zenet da zamines so nego,ima mn dr mladi i slobodni,nema da me cudi nedaj boze zivotot da si go unistis za eden sostanok,sepak ti si znaes tvoj zivot tvoja rab,a soveti i soveti ke slusnes mn a sto ke odlucis e toa nez pozz
     
    На Nausicaa и sugarlips им се допаѓа ова.
  2. butterfly*

    butterfly* Популарен член

    Се зачлени на:
    3 јуни 2015
    Пораки:
    1.562
    Допаѓања:
    1.906
    Пол:
    Женски
    Pa fala bogu deka mora da ja kritikuva zena mu,sig nema samiot sebe da se kritikuva
     
    На Nausicaa и joy1 им се допаѓа ова.
  3. butterfly*

    butterfly* Популарен член

    Се зачлени на:
    3 јуни 2015
    Пораки:
    1.562
    Допаѓања:
    1.906
    Пол:
    Женски
    Hahaha mojot pred 6 god ko go zapoznav jugo vozese :D,pa fala bogu eve i dete cekam od nego,a ova gledanjevo pari,koli,ova ona ke mu dojde ko mazite sto gledaat noga,gradi,zadnik pa i kosa nekoi :P
     
    На Nausicaa и sugarlips им се допаѓа ова.
  4. Saraa

    Saraa Популарен член

    Се зачлени на:
    17 јануари 2010
    Пораки:
    2.482
    Допаѓања:
    7.539
    Пол:
    Женски
    Moe mislenje e deka ti bas I nemas nekoi cuvstva za nego, od pricina sto si singl tolku vreme I celo vreme si naletuvala na pogresni momci, pa op ovoj se pojavuva I pocnuvas da si mislis site sto se ok se zafateni. Uzivaj, ostavi go ovoj na strana barem dodeka e suste vo brak, mmada I da se razvede ne ti treba, ke dojde I toj sto e za tebe togas koga najmalku ocekuvas.
     
  5. La.loca

    La.loca Популарен член

    Се зачлени на:
    30 мај 2015
    Пораки:
    1.146
    Допаѓања:
    7.811
    Пол:
    Женски
    Епа ајде и јас да се посоветувам, има еден дечко што ми се свиѓа, типов знае дека го свиѓам, а и јас знаев дека ме свиѓа, требаше да се видиме пред некој ден, она као на кафе ке идиме, али јас заебав, не бев сигурна ми се помешаа чувствава, и му откажав као демек имам работа па оставивме за следен ден, туку станувам сабајлето и се најавувам на фејсбук и шо да видам типот си ставил слика со женската шо си ја фатил вечерта. испровоцирана, изнервирана и кажувам на другарка ми и она неможе да поверува, признавам лошо ми беше, ми идеше да го отерам таму кај шо нетреба али океј, ете излеговме во парк со другарки као да се посоветуваме али не бива нишо јас испровоцирана што до вчера ги напинаше сите за да излезе со мене да ми кажел дека ме сака, дека сум му била се (и стварно типов правеше се да да ми даде до знаење дека му се свиѓам) и сега уште се со ТАА, али мене уште ми ги праќа тие јебачки погледи, со мене прави муабет, ми лајкува се тоа, наоѓа многу причини и изговори за да збори со мене... совет? :?:
     
  6. YoungandBeautiful

    YoungandBeautiful Популарен член

    Се зачлени на:
    8 јули 2014
    Пораки:
    1.338
    Допаѓања:
    7.618
    Пол:
    Женски
    Ја ставил сликата за да те направи љубоморна. И успеал.
     
    На anakonda88 му/ѝ се допаѓа ова.
  7. Marick14

    Marick14 Истакнат член

    Се зачлени на:
    6 март 2013
    Пораки:
    3.679
    Допаѓања:
    2.931
    Сте се фатиле за колата ко слеп за стап. (facepalm)(facepalm)(facepalm)

    Не реков дека сите се такви. Кажувам за тие што избрзале, што наместо да го запознаат прво човекот, тие рипнале побрзо во колата. И после леле ваков е, леле таков е. Ама не беше ваков, ама не беше таков и тн.

    И дај веќе не досаѓајте со колата.
     
  8. Nausicaa

    Nausicaa Форумски идол

    Се зачлени на:
    1 декември 2013
    Пораки:
    3.439
    Допаѓања:
    20.020
    @Marick14, сме се фатиле за колата зошто не е прв (а нема ни да биде последен) пат таа реченица да се пише на форумов од страна на машки член. Ете мене лично ме вреѓа кога некој целиот мој род го става во еден таков грд калап.

    Дали постојат девојки кои бркаат само богати момци? Да, исто како што постојат машки кои гледаат само во разголени наштиклени цуциња и не ги ни приметуваат „обичните“ девојки. Неа не и е важно што тој (можеби) е полунеписмен и има едвај три здрави заба во уста, битно ја зема и ја враќа со кола, и купува парфеми и ја части по кафани. Исто е со машката страна - нему не му е битно што девојката (можеби) не ја разликува Австралија од Австрија и мисли дека 2+2=5, битно другарите ќе му љубоморат колку јака пи*ка фатил. Јбг, тоа им се критериумите/ приоритетите во одбирање на партнер/ка. Ама овие примероци се многу мал дел од популацијата, останатите се искулирани луѓе кои во парнерот ценат заеднични интереси, смисла за хумор, интелект, мноштво на хобија итн.

    Исто така, спонзорушите се забележуваат од километар, ама баш како да имаат трепкачки неонски знак над глава кој гласи „барам богат дечко“! И страшно многу ми е лицемерно кога некое машко се жали како долго е сам и бара обична нормална културна симпатична приземјена девојка и никако да најде таква а всушност во град им приоѓа само на полуголи цури со гради на „повелете“ па после ете од каде дошле муабетите “ сите женски сакаат само богаташи со коли и ајфони а ние обичните момци не сме интересни“. Не бе брат, не е до девојките, туку е до твојот лош вкус за жени...
     
    На eloves, jovanovska94, lanadelrey_ и 11 други им се допаѓа ова.
  9. Marick14

    Marick14 Истакнат член

    Се зачлени на:
    6 март 2013
    Пораки:
    3.679
    Допаѓања:
    2.931
    Епа пиши им на другите за таквите реченици на форумов.
    Веќе сите знаат во денешно време која е спонзоруша, која не е, кој дечко е фраер на батерии, а кој не е. Не мора да ни објаснуваш. Не сме ние од Патишка Река. Позз и убав ден.
     
  10. Nausicaa

    Nausicaa Форумски идол

    Се зачлени на:
    1 декември 2013
    Пораки:
    3.439
    Допаѓања:
    20.020
    Пишано им е и на нив а еве сега и на тебе ;)
    Позз и убав ден :)
     
  11. butterfly*

    butterfly* Популарен член

    Се зачлени на:
    3 јуни 2015
    Пораки:
    1.562
    Допаѓања:
    1.906
    Пол:
    Женски
    :D aauuu nekoj se naapa hahaha ne se ner gubis lepota :P
     
  12. Elissa

    Elissa Форумски идол

    Се зачлени на:
    15 јануари 2014
    Пораки:
    3.278
    Допаѓања:
    22.551
    Пол:
    Женски
    Не сваќам кога некој ќе рече Бирате коли, Сакате богати машки, или сакате голи женски. Кои ВИЕ, па не се сите за во ист кош, и никогаш не треба да се збори во множина. Ако има конкретен пример нека се посочи и готово. Некој бара коли, некој внимание, некој разбирање, некој хемија, сите различно бараат, кој на што ќе налета е друга приказна и среќа. Пет разни женски со едно машко да се гледаат секоја различно ќе си помине, и обратно.
     
    На Victorian, kim.k, deskarada и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  13. s1a1n1d1r1a1

    s1a1n1d1r1a1 Популарен член

    Се зачлени на:
    10 октомври 2010
    Пораки:
    1.685
    Допаѓања:
    14.358
    Пол:
    Женски
    До сите мажени жени шо напишале "јас да дознам дека мажот ми излезе со некоја на кафе како ќе ми биде" и "ти ќе си расипувачка на бракови" итн. Размислете бре.
    Ако дознаете дека мажот ви вика жени на кафе, жените се криви или тој е?
    Ако тој решил да мрда наоколу, тој е тој кој е расипувач на бракот.
    Ако јас дознам дека дечко ми конкретно (оти немам маж) викнал некоја на кафе за мене тој ќе биди виновен и ако можам со него ќе се разберам.
    Само друг да се кривело. Мажот стално цвеќето за мирисање е оти му се пикале жени. Ај мене нека ми се пикни некој и нека ме натера на нешто што нејќам...
    А на темата совет можам да дадам само дека можеш искрено да го прашаш што сака од тебе. Оти се случува пречесто да се роди нова љубов од растурени бракови. Ама ако не е решителен и те вртка батали. Не заради жена му, не заради него туку лично заради тебе. Краток е животот да си го трошиш на такви луѓе.
     
    На mssuniquee, Elena69221, Strumka22 и 6 други им се допаѓа ова.
  14. ЈеленаЏиш

    ЈеленаЏиш Истакнат член

    Се зачлени на:
    23 февруари 2015
    Пораки:
    511
    Допаѓања:
    1.890
    Пол:
    Женски
    Пошто спаѓам во мажените кои одговориле со „како ќе ми биде мене“ се чувствувам прозвана од твојот коментар, и само да ти кажам дека никаде не напишав дека мажите се цвеќе за мирисање.

    Темата ја отвори девојка која се двоуми дали да излезе со женет маж, и што очекувавте?
    Дека форумџикиве ќе шлукаат, иако грото од жениве на форумот се мажени, верени или во сериозна врска?
    Треба да се размисли од сите аспекти.
    Ако темата ја отвореше некој од џентлмените на форумов, ќе го спукавме него. :lol:

    Воедно, во мојот пост и напоменав на девојката дека ако влезе во љубовен триаголник, најмногу ќе биде повредена таа, а и жената негова, без оглед каква е.

    Меѓу другото, поинаку го доживуваш „проблемот“ затоа што се уште не си мажена.
    Откако ќе се омажиш, наврати се и прочитај со поинакви очи. :f:
     
    На BabyStyle и Victorian им се допаѓа ова.
  15. s1a1n1d1r1a1

    s1a1n1d1r1a1 Популарен член

    Се зачлени на:
    10 октомври 2010
    Пораки:
    1.685
    Допаѓања:
    14.358
    Пол:
    Женски

    Девојката има само морална одговорност. Ако неа не и е гајле дека тој е женет слободно ќе си прави што сака. Тој е тој што е заколнет на верност и е во брачна заедница. Ако тој викне 10 жени на кафе, сите 10 ќе ви се криви само тој не. Јас сум во долга врска и може ќе сум во брак со него во иднина и ако ме изневери или ако му мрда газот по други тој ќе е крив и јас него ќе го оставам или со него ќе си го решам проблемот.

    Ако не напишете по еден оглас, се молат сите девојки што ќе ги викни мажот ми на кафе да го одбијат оти вие сте криви за се а тој е невин.

    Мора да разликувате.
    Тој што вара во брак е крив секогаш. А другиот оној со кој се вара ако нема морал и ако не му тежи на совеста може што сака да си прави. Нема никаква ни законска ни било каква обврска освен чисто морална. И ова не го измислив јас туку така е.

    Не ни прочитав твое мислење искрено за сите беше коментарот. Сепак е мое мислење вие како сакате можете да си се понашате.
    Знам дека е страшна помислата партнерот да те вара и да не те сака тебе повеќе туку некоја друга, но се случува и тоа. Тој ако е маж ќе разговара и со жена му и со девојката и ќе донеси финална одлука.
     
    На Elena69221 му/ѝ се допаѓа ова.
  16. anakonda88

    anakonda88 Популарен член

    Се зачлени на:
    3 април 2010
    Пораки:
    2.598
    Допаѓања:
    4.499
    Пол:
    Женски
    Е баш ова сакав да го кажам! Типов нон стоп и вика на оваа да излезат , оваа се двоуми затоа што е женат , тој и кажува лошо за женаму , и ова кога тогаш ке излезе со него , МОЖЕБИ ке има авантура со неа и ко ке дознае женаму одма ке ја врега , демек растурикука , девојка што расипува брак , к**** , и итн. Не ми е јасно денешниве жени што прават всушност во бракот ??? Го контролира маж и со кого пише и со кого излегува???
    Повекето жени кога се во брак се незаинтересирани за мажите и затоа до вакви работи доага !
     
    На s1a1n1d1r1a1 му/ѝ се допаѓа ова.
  17. ЈеленаЏиш

    ЈеленаЏиш Истакнат член

    Се зачлени на:
    23 февруари 2015
    Пораки:
    511
    Допаѓања:
    1.890
    Пол:
    Женски
    Значи по втор и последен пат - тој не е цвеќе за мирисање, тоа го констатиравме сите.
    Женкарош, без'рбетник, лажов и преварант, зборува лошо за жена му, а биле заедно повеќе од 10 години пред да стапат во брак, а колку години се во брак мислам дека не спомна.

    Меѓутоа, од моја гледна точка, тој не е тема на муабет.
    Нејзината дилема дали да излезе или не Е. Очигледно и темата се вика така.
    Затоа образложив од женски аспект.
     
    На Victorian му/ѝ се допаѓа ова.
  18. -Cute_Ownership-

    -Cute_Ownership- Активен член

    Се зачлени на:
    24 април 2016
    Пораки:
    28
    Допаѓања:
    10
    Пол:
    Женски
    Може ли да ме советувате дали е правилно да испаднам со еден што има испаднато со моја цимерка јас не знаев дека имаат испаднато и онака во муабет и кажав дека ми се допаѓа а он цело време ми коментира на сликите и во живо многу убаво се однесува сомене ама сепак со цимерката има испаднато не е фер нели??
     
  19. Strumka22

    Strumka22 Истакнат член

    Се зачлени на:
    16 јули 2013
    Пораки:
    894
    Допаѓања:
    2.442
    Пол:
    Женски
    Браво за постов секоја ти чест, веќе 3 години се обидувам ова да го објаснам но никако да ме разберарт дека не е крива таа што излегла со него, денес можеш да излезеш со некого од различни причини, матрејална корист, сексуална привлечност, осаменост... крив е тој кој што и покрај тоа што е во врска или има жена излегол со друга. Иако јас сепак вината би ја барала и во себе, зошто тој отишол со друга, што тоа мене ми фали или што тоа јас не му давам а му дава таа. Многу често сексот не е единствената причина да некој маж излезе со друга жена. Јас су излегувала со мажи кои велеле дека жената не знае да ги слуша, оптоварена е со многу други работи, постојано е нервозна и напната... Дури и сексот кога е во прашање не е доволно само да рашириш нозе ако е тоа без емоција тој секако дека ќе го примети тоа.
    Мажите иако визуелно изгледаат појаки се всушност многу емоционални, потребно им е многу внимание и нежност која ако не им ја пружиш тие заминуваат кај друга.
    Затоа кога мажот ќе ве изневери не ја нарекувајте таа жена ку*ва и слични погрдни имиња, гневот насочете го кон вашиот партнер и кон себе.
     
    На s1a1n1d1r1a1 му/ѝ се допаѓа ова.
  20. ccca

    ccca Популарен член

    Се зачлени на:
    13 јуни 2013
    Пораки:
    682
    Допаѓања:
    1.205
    не се секирај ако лошо се дупи одма ке го заборавиш и ке продолжиш да си го користиш другиот профил

    плус сигурен сум дека жена му е невина и воопшто не е сељак и само на тебе ти обрнува така внимание дека длабоко во себе знае дека сте создадени за да и покажете убаво на женаму(шо потајно му е трета братучедка) што се вика провинциска дроља

    се надевам дека ова кратко време ви беше доволно за заедно да свршите