Дали да имаме односи?

Дискусија во 'Интимни прашања и проблеми' започната од Ledena, 19 јануари 2010.

 1. Bitter-Sweet

  Bitter-Sweet Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 мај 2010
  Пораки:
  8.422
  Допаѓања:
  46.597
  Пол:
  Женски
  Постои љубов и страст. Ако е страст, нема да издржи и ќе те остави. Ако е љубов, ќе биде со тебе без да имате односи. Едноставно е.
   
  На BlondeAngel, deskarada, Gushkalo и 2 други им се допаѓа ова.
 2. SummerGirl12

  SummerGirl12 Истакнат член

  Се зачлени на:
  24 април 2016
  Пораки:
  200
  Допаѓања:
  95
  Пол:
  Женски
  RESPEKT ZA ODGOVORT
   
 3. Marshallka

  Marshallka Нов член

  Се зачлени на:
  19 јануари 2017
  Пораки:
  1
  Допаѓања:
  0
  Пол:
  Женски
  Значи вака со дечко ми веќе подолго време зборуваме за секс и за односи т.е и тој и јас сакам да имаме но нему му велам дека не сум спремна од една проста причина што ме мачи а тоа е дали е можно од самозадоволување да се скинеш (facepalm):worried: бидејки тој знае дека сум му прва а пример ако дојде до тоа да имаме односи и ако не ми потече крв може повеќе да не ми верува:^).
  Благодарам однапред :).
   
 4. doctorgreyxo

  doctorgreyxo Истакнат член

  Се зачлени на:
  7 јануари 2017
  Пораки:
  151
  Допаѓања:
  123
  Пол:
  Женски
  Не значи дека мора да има крв.Кај сите девојки е различно.Сите имаат различен химен.
   
  На Petar80 му/ѝ се допаѓа ова.
 5. doctorgreyxo

  doctorgreyxo Истакнат член

  Се зачлени на:
  7 јануари 2017
  Пораки:
  151
  Допаѓања:
  123
  Пол:
  Женски
  И не верувам да се скинеш со мастурбација,освен ако пикаш нешто внатре.Сигурно и би те болело малце па ќе си осетела.
   
 6. TheLovelyGirl

  TheLovelyGirl Активен член

  Се зачлени на:
  27 јуни 2016
  Пораки:
  20
  Допаѓања:
  49
  Пол:
  Женски
  И мене ме мачи истиот проблем;(:shake:
   
 7. Nigredo Odor

  Nigredo Odor Популарен член

  Се зачлени на:
  17 јануари 2016
  Пораки:
  2.910
  Допаѓања:
  16.351
  @Dragana Mendes

  Што се деси година ипол подоцна, сеуште си девица или само посебна?