1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Дали да имаме односи?

Дискусија во 'Интимни прашања и проблеми' започната од Ledena, 19 јануари 2010.

  1. Ledena

    Ledena Истакнат член

    Се зачлени на:
    19 јануари 2010
    Пораки:
    23
    Допаѓања:
    1
    Ve molammm pomognete mi i menee !! Stvarno imam golem problem. i sum razgovarala si drugarki i so povozrasni i site mi rekle deka jas treba da si odlucam za toa deka nikoj ne moze da mi kaze dali treba da go napravam ili ne. No Od druga strana pak kako da znam deka toj e bas visinskiot ? Imam mnogu prasanja na koi seuste nemam odgovor. A inaku kako sto vi kazav, decko mi ne mi vrsi pritisok : toj cela godina od koa se fativme do pred 2-3 nedeli mi nema nisto spomnato , a imam drugarki sto idat so svoite deckovci pomalce vreme pa veke pravat muabet na taa tema... I od koga mi go spomna toa ne mi go zbori sekoj den tuku onaka koga padneme na muabet ama mi veli deka na toj nacin ke si ja iskazeme ljubovta poveke.... I ne mislev deka so toa karanicite ke ni prekinat tuku dali ke ni bide na toj nacin poubava vrskata ? Mozebi vi zvucam pateticno , no ete .. imam 16 god i sum neiskusna.. a toj ima 19 godini , a znam deka me saka mnogu i deka ne mu e za toa samo bidejki cela god nisto ne mi bese spomnal a i vaka po negovite postapki gledam deka me saka.. po cel den sme zaedno pravime mnogu raboti i zaedno i mnogu ni e ubavo . HELPPPPPPPPPPPP :(
     
  2. Vega

    Vega Истакнат член

    Се зачлени на:
    18 јануари 2010
    Пораки:
    108
    Допаѓања:
    25
    штом се двоумиш едно големо НЕ!!!
    дај не се глупирај нема да те сака повеќе ако го направиш тоа...можеш само многу повредена да излезеш...ама како сакаш твоја си е одлуката...
     
  3. Augustina

    Augustina Истакнат член

    Се зачлени на:
    10 јануари 2010
    Пораки:
    43
    Допаѓања:
    36
    Cim ti e strav i ne si spremna, NEMOJ!!!
    Jas koga go imav prviot seks ne bev spremna i da mozam da go vratam vremeto ne bi postapila taka, bi pocekala i sigurno ne bi go napravila so covekot so kogo sto go napraviv, iako mi bese decko 3 godini...
     
  4. Augustina

    Augustina Истакнат член

    Се зачлени на:
    10 јануари 2010
    Пораки:
    43
    Допаѓања:
    36

    Veruvaj deka resenie za vasite kavgi nema da bide seksot, resenieto treba da se iznajde preku razgovor, treba pocesto da razgovarate za problemite vo vrskata i da najdete nacin da gi resite...
    A seksot treba da se sluci koga ke se osekas dovolno zrela i spremna za toa, NE BRZAJ, ima vreme za se, malda si..
     
  5. Augustina

    Augustina Истакнат член

    Се зачлени на:
    10 јануари 2010
    Пораки:
    43
    Допаѓања:
    36
    Moe generalno razmisluvanje za gubenje na nevinosta na 16 godini e NE!!!
    Mozebi zvuci staromodno, ama mislam deka e ispravo..
     
  6. Malabezmorala

    Malabezmorala Истакнат член

    Се зачлени на:
    13 октомври 2010
    Пораки:
    13
    Допаѓања:
    0
    Дали да ја изгубам невиноста?

    ne sum vi vrska so nikoj no ludo sakam eden decko i sakam da mu ja predadam nevinosta dali mislite deka kje postapam pravilno ..taka i toj kje se privlece za mene no ne mi e straf od toa deka ke mi bide prv pat tuku od toa deka kje go odbie moeto telo zaradi grditee strii sto mislite vie dali toj kje me odbie zaradi strite dali se slucilo vakov slucaj vopshtoo ??pls heeeeeeeeelp meeeeeeeeeeeeee
     
  7. TeddyGrey

    TeddyGrey Форумски идол

    Се зачлени на:
    13 октомври 2010
    Пораки:
    8.060
    Допаѓања:
    72.332
    Пол:
    Женски
    Дали да ја изгубам невиноста?

    само едно ќе ти кажам дека не мора да значи дека ќе се привлече за тебе ако со него ја изгубиш невиноста.

    и сигурно нема да те одбие поради стриите
     
  8. Offspring

    Offspring Форумски идол

    Се зачлени на:
    14 јуни 2010
    Пораки:
    7.166
    Допаѓања:
    26.994
    Дали да ја изгубам невиноста?

    Девојко, ти немаш поима колку ќе му го напумпаш егото на типот. Ќе ти ја земе невиноста и ќе те шутне, да е полошо ќе се фали низ град дека не си му девојка, а ти бил прв. Тоа е големо достигнување за едно машко.
     
  9. Fearless

    Fearless Истакнат член

    Се зачлени на:
    30 септември 2010
    Пораки:
    944
    Допаѓања:
    1.344
    Дали да ја изгубам невиноста?

    Немој да те лажел ѓаволот што велиме ние, да си го направила тоа.
    вака по постовиве многу несигурна ми изгледаш, немој подобро. Не е ни за години, ни дека си мала, ама мислам дека ако се одличиш на тој чекор, и ако не дај боже се скарате после тебе ке ти е многу потешко од него. Нека си напнува тој колку сака, ако ти се скара за тоа среќна да бидеш оти си се искажал на време. Нека те почека, нема така кавгите да ви се решат. Прво сите проблеми нека ви се решат, имајте цврста и убава врска, потоа се само по себе ке си дојде, не е за брзање работата. Немој да ја правиш таа грешка. :*
     
  10. didija

    didija Истакнат член

    Се зачлени на:
    12 јануари 2010
    Пораки:
    222
    Допаѓања:
    118
    Дали да ја изгубам невиноста?

    девојко ти навистина имаш 14год??????????????????
    И за овие работи размислуваш????? Ами да почекаш уше 3-4 год ? Што викаш а? Па тогаш пак дојди да поразговараме????
    Сето ова за твое добро ти го пишувам, само треба да си многу малку паметна за да го сфатиш ;)
     
    На blond му/ѝ се допаѓа ова.
  11. Lolipop23

    Lolipop23 Форумски идол

    Се зачлени на:
    21 март 2010
    Пораки:
    5.514
    Допаѓања:
    27.297
    Пол:
    Женски
    Дали да ја изгубам невиноста?

    Е па не за џабе и е никот МАЛА БЕЗ МОРАЛА :rofl: :rofl: :rofl:
    Свашта
     
    На blond му/ѝ се допаѓа ова.
  12. Scarlet88

    Scarlet88 Истакнат член

    Се зачлени на:
    10 март 2010
    Пораки:
    753
    Допаѓања:
    328
    Дали да ја изгубам невиноста?

    Ама сејси мадро, на 14 години, оди играј си со играчки, бааа веќе, како брзате вие младите, светот над глава ќе ви се сруши ако не се изебате на 10 години! ЦЦЦЦЦЦЦ :swear: :swear: :swear:
     
    На blond му/ѝ се допаѓа ова.
  13. blond

    blond Популарен член

    Се зачлени на:
    24 септември 2010
    Пораки:
    2.251
    Допаѓања:
    4.717
    Дали да ја изгубам невиноста?

    Убаво и пиша на малава !
     
  14. Malabezmorala

    Malabezmorala Истакнат член

    Се зачлени на:
    13 октомври 2010
    Пораки:
    13
    Допаѓања:
    0
    Дали да ја изгубам невиноста?

    ne nemam 14 treba da polnam 16 za 3 meseci kje ve poslusham vas ..Blagodaram mn ..Razmisliv ne treba da napravam vakva greshka fala vi mn se potpishav mala bez morala bidejki ne go pravav jas ova edna moja drugarka ..<3 Fala :((( Navredena sum ..
     
  15. ludoto19

    ludoto19 Форумски идол

    Се зачлени на:
    1 март 2010
    Пораки:
    7.222
    Допаѓања:
    41.456
    Дали да ја изгубам невиноста?

    :o :o :o леле, ова беше јако! не ти е страв дека е 1 пат, за стриите се секираш? :| искрено не верувам дека ке те одбие ради стриите ;) ама дека ке те искористи само тврдам :) ај порасни уште малце, фати си дечко за сериозно, па после размислувај на секс! зашто најискрено само ке бидеш повредена....не сте во врка ни ништо :| нема смисла... немој најискрено немој
     
  16. Malabezmorala

    Malabezmorala Истакнат член

    Се зачлени на:
    13 октомври 2010
    Пораки:
    13
    Допаѓања:
    0
    Дали да ја изгубам невиноста?

    pa sto da pravam moracv da pisham taka na bratucetkami i treba sovet ;) bidejki ima pregolemi gradi i ima strii na niv a jas ne si ja gubam nivinosta ushe od sea pa sto saka neka bide ! fala vi devojki ^^
    [mod-kirilica:2z3vdh7q][/mod-kirilica:2z3vdh7q]
     
  17. ludoto19

    ludoto19 Форумски идол

    Се зачлени на:
    1 март 2010
    Пораки:
    7.222
    Допаѓања:
    41.456
    Дали да ја изгубам невиноста?

    па можеше да прашаш дали некој знае лек за стрии :D како и да е мило ми е што го смени мислењето...мала си имаш време :)
     
  18. Slatko-Malo

    Slatko-Malo Истакнат член

    Се зачлени на:
    2 октомври 2011
    Пораки:
    58
    Допаѓања:
    12
    Ми треба совет,ако сакате да ми помогнете.Епа вака...Имам 16год.ама овој месец ќе пунам 17,идам со дечко ми 10 месеци,он има 18.Го сакам,а знам дека и он ме сака мене,едноставно прави работи за мене што никој до сега не ги направил,неможам да ви опишам,го сакам-ме сака,иако не ни е све прекрасно,но сепак му верувам и го знам каков е..иако потсвесно си мислам дека можеби тоа е лага и дека сака само да ме искористи,ама сепак се надевам дека не е така,сакам да мислам позитивно за тоа :) ..Проблемот ми е што стално ме прашува за да имаме секс,а ми вика дека ме сака стварно и дека не сака да ме искористи,дека не е таков и дека никад ништо лошо нема да ми направи.Незнам дали да му дадам (за некој може глупо ќе звучи ова 'дадам' ама нмв) сакам првиот пат да ми биде со него и се чувствувам ко спремна од преголема желба он да ми биде прв,ама се плашам да не сепак се каам и да не ме искористи и да не не е стварно така како што си мислам и како што он ми вика,тоа дека не би ме искористил,за секогаш ќе биде со мене,ме сака како што никоја не ја сакал до сега итн..За тоа дали знам нешто за сексот-читам,а и што и да ме интересира го прашувам него затоа што е искусен во тоа :D Но сепак,ми треба ваш совет..Еднаш пробавме и све убаво си тргна,само мене мн.ме болеше и ништо не се случи,не отидовме до крај.Значи спремна сум да бидне тоа и скоро и ќе бидне,само сакам да бидам сигурна дека нема да погрешам,а за тоа потребен ми е ваш совет... :) Фала ви однапред (и ако малце претерав со раскажување..хаха..не ми замеравајте) ;) :*
     
  19. lolyta777

    lolyta777 Популарен член

    Се зачлени на:
    12 јануари 2011
    Пораки:
    2.337
    Допаѓања:
    6.899
    Пол:
    Женски
    Дали да му дадам??

    Штом се двоумиш, не си спремна.
    Ако беше спремна, ако беше сигурна во неговата/вашата љубов немаше да поставуваш вакво прашање.
    А тоа, дали само сака да те искористи или вистински те сака никоја од нас неможе правилно да ти одговори.
    Од кај пак сега ние да знаеме дали те сака или сака да те искористи. :^)

    И уште нешто, насловов на темава ептен е никаков, разбирам дека си нова, дека имаш 17 год., дека моментално целата си прашалници и изгубена, ама не отворај теми без да го прелисташ форумот.
    Извини ако сум груба. :)
     
  20. Ligavka

    Ligavka Истакнат член

    Се зачлени на:
    28 септември 2011
    Пораки:
    225
    Допаѓања:
    88
    Дали да му дадам??

    Леле многу си ја закомплицирала тука ептен, ја се согласувам со предходниот коментар кога навистина ке се почуствуваш спремна стори го тоа, а дали тој ке те искористи или не точно е никој тоа не го знае колку од врските се биле силни и со тие зборови дека ке се сакат засекогаш и незнам што па на крај завршуваат секој по свои патишта :)
     
    На Slatko-Malo му/ѝ се допаѓа ова.