Дали да имаме односи?

Дискусија во 'Интимни прашања и проблеми' започната од Ledena, 19 јануари 2010.

 1. WildCherry

  WildCherry Истакнат член

  Се зачлени на:
  20 август 2011
  Пораки:
  1.193
  Допаѓања:
  1.166
  Не не најубаво прочитај си го хороскопот за денес и одлучи спрема него.Он најточно ке ти каже. Ние тука може да лажеме да манипулираме и све остало.

  Друго не мислиш дека 16год. е рано ? :o
  Ок ај да не личам како баба ми ама па бре чедо па имаш време бе ... Патем моментот сам ке си си пркне на површина.
  Никој од овде не е вешт во гледање на екран за да може точни одговори да ти даде. точен одговор се крие во главата ами и во срцето, ама повише глеј си главата отколку срцето.

  И извини што сум ваква ама неможам да се воздржам од вакви прашања. Тоа се самостојни одлуки . Никој од овде неможе да ти каже КОГА!
  Кога ке си се почуствуваш тогаш. Не брзај
   
 2. Slatko-Malo

  Slatko-Malo Истакнат член

  Се зачлени на:
  2 октомври 2011
  Пораки:
  58
  Допаѓања:
  12
  Хаха добри совети...Сеа морам и ја да одговорам на некој од нив... :) Знам дека насловов е баш без везе,али не ми текнуваше ништо друго во моментот па затоа и го лупнав така,ипак реков да не ми замеравате :) Може малце претерав со објаснување,се внесов малце поише,али сакав боље да бидам разбрана,иако ни самата не сум свесна дали му верувам 100% или се сомневам,ок нмв да не почнувам пак :) softgueen-тоа да не слушам другарки,имам само 1 другарка која имала секс и она ми вика дека треба да го напраам тоа дека е мн убаво и дека не треба ич да се каам после тоа,а сите други се невини или барем така се праат...Grunge-имаш право во тој моментот никој не размислува на совети,но ипак јас да си прашам ваш совет,за да знам дали воопшто треба да дојде до тој момент :P хаха..GeorGinnA-советов ти е ептен јак женска :D Чисто ради муабетов ;) хаха...Не го чекам принцот на бел коњ и немора да значи дека ако го напраам тоа мора он да ми биде последен,но сепак иако тоа си е мое дали да бидне или не,морам да побарам совет од вас,ваше мислење..и сеа ми е мн.полесно,зш претходно бев во дилема и цела бев збунета...ФАЛА ВИ НА СИТЕ ЗА СОВЕТИВЕ!! :D :*
   
 3. zizela111

  zizela111 Истакнат член

  Се зачлени на:
  18 јули 2011
  Пораки:
  65
  Допаѓања:
  68

  а ти да си почекаш барем уште полага година мислам дека така ќе биде најубаво, ем поубаво ќе го запознаеш дечкото а и ти ќе бидеш барем малце позрела него што си сега.
   
 4. macence85

  macence85 Популарен член

  Се зачлени на:
  30 август 2010
  Пораки:
  1.217
  Допаѓања:
  817
  Ако за вакво нешто постои зборот ДАЛИ...одговорот секогаш е не
  ...Барем за мене..
   
 5. nena2010

  nena2010 Форумски идол

  Се зачлени на:
  21 декември 2010
  Пораки:
  4.204
  Допаѓања:
  28.833
  Пол:
  Женски
  Јас искрено не знам што очекуваш со вакво прашање. Кои сме ние да ти кажуваме дали да стапиш во односи со дечкото или не. Ти си знаеш дали си доволно спремна. Ние не можеме да кажеме зашто никој не те знае ни познава.

  Ако мене ме прашуваш пред 18 години е рано за стапување во интимни односи, затоа што сеуште не си доволно развиена како жена, и те молам пред да стапиш убаво едуцирај се од компетентни места ( не од дечко ти) за да не те читаме со небулозни прашања во темата Дали сум бремена.

  Ајде со среќа и со ум. Зашто колку и да е убаво да си интимен со оној кој го сакаш, сепак носи и разни други работи со себе како несакана бременост и не дај боже СПБ.
   
 6. joelle

  joelle Популарен член

  Се зачлени на:
  25 август 2010
  Пораки:
  1.117
  Допаѓања:
  2.348
  навистина, на ова прашање само ти имаш одговор, и ќе ти кажам пример. мене дечко ми ми е прв, го запознав на 17 години, а го легнав на 18 ипол :)

  е сега одредено време се мислев дали да спијам со него и бидејќи тогаш бевме неколку добри другарки свикавме совет да решиме дали да спијам со него, бидејќи немаше фб и немавме баш компјутери по дома за да прашуваме по форум (хехехехе)

  сите мои другарки рекоа дека не треба да спијам со него бидејќи баш и нема иднина за нас итн. и јас го знаев истото но го сакав премногу и му верував многу ама од друга страна си реков па ако не биде ништо големо чудо и така нема да го гледам често не е бог знае што невиноста па да се претресувам. и бидна, зошто јас сама така решив и чуствував, и во ниеден момент не почуствував каење, така да никој неможе да ти го одговори прашањето, најбитно е да се чуствуваш спремна и да не жалиш во иднина.
   
 7. Antonija123

  Antonija123 Истакнат член

  Се зачлени на:
  28 август 2011
  Пораки:
  206
  Допаѓања:
  71
  Девојче, ти не си спремна за односи чим прашуваш други да ти кажуваат... Како сакаш сфати си ама јас така мислам... Кој може да знае за тебе ти сама ако не знаеш...
   
 8. Abeja

  Abeja Популарен член

  Се зачлени на:
  24 март 2011
  Пораки:
  4.194
  Допаѓања:
  16.705
  Пол:
  Женски
  Дај му...или па не му давај..море дај му...не бе не, немој.... :^) :?:
   
 9. Onegirl95

  Onegirl95 Истакнат член

  Се зачлени на:
  4 октомври 2011
  Пораки:
  9
  Допаѓања:
  1
  Здр Феминки....
  Сакам да побарам мислење од вас
  ..
  со дечко ми сме во врска веке 5 месеци и тој само еднаш ми спомна да имаме секс :$ ...
  И јас сакам да имаме ама незнам дали да го сторам тој чекор.
  Иначе невина сум

  ВЕ МОЛАМ ЗА ПОМОШ:$
   
 10. WomanInRed

  WomanInRed Истакнат член

  Се зачлени на:
  13 мај 2011
  Пораки:
  1.605
  Допаѓања:
  1.596
  ПОМОШ

  Девојко да беше сигурна за овој чекор немаше да пишуваш тука..
  Мада според мене млада си ептен!! И многу малце идете со дечко ти мада тоа не мора да значи ништо ама ете чим се двоумиш не си спремна! Тие работи не се планираат едноставно се случуваат!
   
 11. NoellePage

  NoellePage Истакнат член

  Се зачлени на:
  1 јуни 2011
  Пораки:
  910
  Допаѓања:
  1.752
  Пиле, а да си почекаше не ќе беше лошо. Знам дека ви во недоумници, ама кога веќе прашуваш, и со оглед на годините,мислам дека најубаво ќе биде да си почекаш. И сето тоа треба да си е спонтано и природно да си дојде, а не однапред исценирано. Тоа треба да ти биде најубав спомен. Така да има време, ехеее цел живот. Млада си светот е твој, време имаш на претек.
   
 12. Onegirl95

  Onegirl95 Истакнат член

  Се зачлени на:
  4 октомври 2011
  Пораки:
  9
  Допаѓања:
  1
  Ви благодарам ......!!!!
   
 13. Sunshine88

  Sunshine88 Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 март 2010
  Пораки:
  1.533
  Допаѓања:
  566
  За двата проблеми мојот одговор е не. И како и сите ќе кажам и јас. Се дур самите не сфатите дека сакате секс не го правето тоа. Кога еднаш ќе се запрашате дали, тоа значи дека некогаш покасно може да се покаете, не затоа што ќе ве остави, туку затоа што сигурно ќе најдете некој кој многу повеќе ќе го заслужува тоа(така барем се размислува на тие години).
  Е сега, на 18 години тој да изиграва фраер, со искуство бреееј и да се со тебе само за да те искористи и остави..хмм, филм. прво, какво е бре неговото искуство, ќе му дојде некоја уште по искусна и ке св.... уше коа ќе ја види, искусниот!!!
  Не, не и не, за секс има време.
   
 14. galaksija

  galaksija Активен член

  Се зачлени на:
  5 јануари 2012
  Пораки:
  8
  Допаѓања:
  0
  Јас имам дечко веке 3 години во почетоко не го сакав но по 1 година го засакав затоа што тој беше упорен затоа што многу ме сакаше,но потоа го засакав и сега се многу сакаме. Незнам дали е до тоа што досега сме немале односи односно избегнував но сега се двоумам затоа што постојано се караме односно е многу лубоморен(т.е. "ваму гледаш таму гледаш" итн) а на мене многу ми паѓа тешко. Тој ми е прв дечко а и јас сум негова прва сериозна врска, јас имам 18 години а тој 22, и тој немал односи досега со никоја. Се прашувам дали е таков поради тоа што немаме односи или па е таков по карактер? Незнам што да правам, му раскинувам многу пати но пак се смируваме плачејки. помогнетеми
   
 15. Gunshine

  Gunshine Истакнат член

  Се зачлени на:
  6 мај 2010
  Пораки:
  818
  Допаѓања:
  660
  Значи зошто прашувате други девојки, за вашата вагина, тоа не ми е јасно...

  Ако сакаш да се ебнете, у реду е, ако нејќеш -кој те тера?

  Аман бре...
   
 16. hermosa

  hermosa Популарен член

  Се зачлени на:
  7 декември 2011
  Пораки:
  2.487
  Допаѓања:
  3.346
  Пол:
  Женски
  Сексот нема да ги поправи несогласувањата во врската.Велиш дека тој е многу љубоморен.Како ќе се носиш со тоа откако ќе имате односи?А,сексот не е гаранција за ништо,напротив,уште повеќе може ја разгори љубомората и да отвори нови сомнежи.Прво запознај го,не се води слепо по љубовта,која може да биде минлива...Сексот треба да се случи кога двајцата ќе сакате,а не да се карате за тоа.Тој што ти врши притисок,не те сака вистински и не те почитува.Од мене совет ти е да си почекаш,бидејќи сексот не е играчка :hai:
   
 17. Antonija123

  Antonija123 Истакнат член

  Се зачлени на:
  28 август 2011
  Пораки:
  206
  Допаѓања:
  71
  Не знам што да ти кажам. 3 години сте во врска, веќе 2 години си заљубена, значи време ви е за односи. Но, тоа не би ги решило вашите недоразбирања во врската поточно неговата љубомора. Освен тоа хас мислам дека кога девојка прашува дали да има односи со некој со кого е во врска, тоа значи дека сеуште не е спремна ниту зрела за тој чин.
   
 18. Kikata

  Kikata Активен член

  Се зачлени на:
  12 февруари 2012
  Пораки:
  2
  Допаѓања:
  0
  Дали да му дадам ?

  Девојки нова сум на форумот и сакам да ве прашам нешто бидејки сакам да ми помогнете
  Имам дечко и заедно сме 1 година и 7 месеци и сака да му дадам :) инаку имам 16 години и сеа незнам што да правам па затоа сакам да ве прашам за некој совет Пишете ве молам
   
 19. Adi888

  Adi888 Форумски идол

  Се зачлени на:
  22 ноември 2010
  Пораки:
  5.572
  Допаѓања:
  17.898
  Пол:
  Женски
  Дали да му дадам ?

  Јас мислам дека треба убаво да размислиш пред да го напрајш то нешто, јас искрено да сум на твое место не би го напрајла, зато шо јас сметам дека е рано, одлуката си е твоја, размисли си. :)
   
 20. Kasandra123

  Kasandra123 Истакнат член

  Се зачлени на:
  7 февруари 2011
  Пораки:
  138
  Допаѓања:
  22
  Дали да му дадам ?

  Мислам дека ти е рано, имаш само 16 години ..