1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Дали да имаме односи?

Дискусија во 'Интимни прашања и проблеми' започната од Ledena, 19 јануари 2010.

  1. MSkorpionka

    MSkorpionka Популарен член

    Се зачлени на:
    4 февруари 2011
    Пораки:
    1.972
    Допаѓања:
    4.096
    Јас на 14 вцрвенував како патлиџан секојпат кога ќе ме погледнеше, а ако случајно ме допре од срам трпки по лицето чувствував... Секс? Рано е бе девојче...
     
  2. Lacrimosa

    Lacrimosa Популарен член

    Се зачлени на:
    19 јули 2010
    Пораки:
    1.833
    Допаѓања:
    2.930
    Пол:
    Женски
    Не да си мала...премала си! 14 години бе.
    Знаеш нешто за сексуалните болести? Знаеш за инфекциите што се појавуваат? Знаеш нешто за нивното лечење? Знаеш нешто за заштита од несакана бременост? А што ако забремениш?
    Свесна ли си дека треба прво да бидеш психички спремна? Ако беше, немаше да прашуваш на форум за мислење.
    Премала си, почекај барем 3-4 години уште. А него, откачи го и шутни го ! :devil:
     
  3. MacaLove

    MacaLove Популарен член

    Се зачлени на:
    5 јануари 2011
    Пораки:
    2.399
    Допаѓања:
    6.337
    Не се глупирај, сака да те искористи за секс само.

    Откачи го одма! Плус, се фаќаат секакви инфекции, и со самото тоа што ќе почнеш секс да имаш, ќе треба на гинеколог да одиш редовно, како што кажа и Лакримоса, не дај Боже трудна да останеш...сексот е добар, ама носи многу одговорности! Телото не ти е развиено уште како што треба ееј!

    Батали го одма!!!
     
  4. CrazyStupidLove

    CrazyStupidLove Истакнат член

    Се зачлени на:
    14 јануари 2012
    Пораки:
    894
    Допаѓања:
    586
    Девојченце, јас жалам што вака остро ќе ти одговорам, ама дечкото не е заљубен во тебе туку едноставно нашол наивна млада девојка со која мисли дека може да си ги исполни сексуалните фантазии. Разликата во години помеѓу вас не е голема како бројка, туку е големо нејзиното значење. Тој е веќе дечко, а ти си уште мала девојка. Не млаДа, туку МАЛА. Јасно ми е дека секоја година се понапредни генерациите, но не дозволувај пубертетска затресканост да ти го уништи животот. Твоето тело има уште година до две за физички да се развие. Сексот не е тури-вади, туку е полов акт кој со себе носи и бременост и инфекции, а некогаш и психички проблеми кај толку мали девојки како тебе.
    А дечково нека иде да си најде девојка на негови години ако е толку јак фраер и му се ебе, ти си дете и треба да уживаш во тоа.
     
  5. Musikj.88

    Musikj.88 Активен член

    Се зачлени на:
    29 април 2012
    Пораки:
    8
    Допаѓања:
    0
    Абе девојче немојте уште на тие години да имате секс..живеј си го животот без секс си има време и за тоа..ако тој те сака нема да ти врши притиок за ништо секс на 14 год ...јас на 14 год играв ластик на улица ни на крај памет не ми идело секс...Внимавај што правиш за еден ден да не се каеш...башка тој 18 годишен што знае па он и он сигурно не искусен ни ти па не за џабе се реколо деца деца прават :/ Еве еден пример моја другарка иде со дечко 7 год од твоја возраст од 14 па дечкото ја чекаше 5 год за они да имаат секс ..али навистина дечкото ја сакаше се правеше за неа....
    Извини што на овој начин ти одговарам али морав ...:)
     
  6. asm

    asm Активен член

    Се зачлени на:
    30 април 2012
    Пораки:
    9
    Допаѓања:
    1
    Премногу ме притиска

    женски јас сум нова и имам еден проблем..
    малку е смешен проблемов али многу ми е тешко.. :(
    се фатив со еден идевме прилично малку ама многу ми значи...причина за нашето раскинување беше тоа што цело време ме притискаше да сме имале секс..јас не сакав бидејки не сум спремна за тоа...тој притискаше викаше дека ако сакам да имам со него долга врска да му дадам ова она...неможев се спротиставив..и ми раскина..премногу ми значи незнам што да правам...совет? ;(
     
  7. Virus997

    Virus997 Истакнат член

    Се зачлени на:
    23 април 2012
    Пораки:
    148
    Допаѓања:
    66
    Премногу ме притиска

    Јас сум во врска 3 години на почетокот немавме проблем во сексот со партнерката но сега во последно време таа ме одбива кога и да побарам несака. Во што е проблемот и ја незнам. Инаку во твојата врска тоа е било ради секс и ништо повеќе , типчето за тебе е немало филингс како што го нарекувате вие женските. Ваков одма го батали и не помислувај да се вратиш зошто се ќе биде исто со него тој шак ќе ти бара и тн
    A колку време си во врска?
     
  8. danniela5

    danniela5 Популарен член

    Се зачлени на:
    24 јуни 2011
    Пораки:
    1.308
    Допаѓања:
    881
    Пол:
    Женски
    Премногу ме притиска

    Asm, имаш 15 години ? Ако ти се лажни годините ок, ама на 15 години дечко, рано е мислам. И секако дека нема да му дадеш! Се шегуваш со мене?! На 15 години да ја изгубиш невиноста за некој кој „многу ти значел“. Види , според мене остави како што се работите. Раскинавте, раскинавте , не е крај на светот.

    15 годишна возраст е ИДЕАЛНА да си го зафркниш животот и да страдаш дури си жива поради направената грешка. Ти немаш ништо згрешено. Држи се понастрана од типот !

    Девојче, кои години ги имаш за да имаш секс ? Потпорасни малку, почекај уште година дена, повеќе за да созрееш. Можеш да имаш дечко на околу 16 тина година, ама и немора во врска од 2 недечи ти веднаш да му дадеш. Тој злато само сака да му дадеш и тогаш пак ќе раскините, ќе те искористе само и ќе ти ги фрли парталите .

    Совет: Внимавај пред да влегуваш во „матни , ЉУБОВНИ“ води, можеш да се „ удавиш“ бидејќи не знаеш да пливаш таму.

    И баш се заинтересирав. Колку беше постар дечкото од тебе , а?
     
  9. lolyta777

    lolyta777 Популарен член

    Се зачлени на:
    12 јануари 2011
    Пораки:
    2.337
    Допаѓања:
    6.899
    Пол:
    Женски
    Премногу ме притиска

    Се` додека не се почувствуваш спремна немој да жалиш за ниту една раскината врска поради немање секс. односи.... а тој дечко со кој сте иделе прилично малку те лажел дека ќе имате долга врска.
    Почитувај се себе си, своето тело и своите одлуки, биди горда што не си подлегнала на притисокот и немој да се жалиш за ништо, посебно не за тоа што ти раскинал...и според мене рано ти е за секс. Имаш време. ;)
     
  10. asm

    asm Активен член

    Се зачлени на:
    30 април 2012
    Пораки:
    9
    Допаѓања:
    1
    И баш се заинтересирав. Колку беше постар дечкото од тебе , а?[/quote]




    врсници сме..имам скоро 17години..и се осеќам како застарено...скоро сите другарки ми кажуваат за нивниот секс..понекогаш мислам дека претерувам со тоа што не дозволувам да ме чепкаат..
     
  11. Sponzor

    Sponzor Активен член

    Се зачлени на:
    25 април 2012
    Пораки:
    53
    Допаѓања:
    10
    Neka kazuvaat drugarkite sto sakaat. I da legnes so nego pak ke ti se skara. Da mu se dades po prv pat nekomu, treba poveke da te zasluzi.
     
  12. perlaa

    perlaa Популарен член

    Се зачлени на:
    2 декември 2011
    Пораки:
    1.223
    Допаѓања:
    788
    17години имаш и се осеќаш застарено :^) Ако дечкото те сака че те чека, а не да те претиска.
     
  13. DEBELUSKA

    DEBELUSKA Истакнат член

    Се зачлени на:
    26 февруари 2012
    Пораки:
    393
    Допаѓања:
    273
    KOCEVA V абе немој да ти паднало напамет тоа да го направиш тоа има секави и се и сешто ако те сака има да те чека ти кога ке бидеш спремна...верувај дека после тоа се ке се сврти обратно ке те искористи и после ти ке бидеш таа што ке трча по него ...и сама читаш дека сите ти даваат совети за твое добро да не го правиш тоа..сепак не сне постари од тебе и знаеме како одат тие работи...мој совет узивај во живот заборави на сексот барем некој година.....поззз
     
  14. Virus997

    Virus997 Истакнат член

    Се зачлени на:
    23 април 2012
    Пораки:
    148
    Допаѓања:
    66
    Те претискал земи претисни му го ти вратот да осете малце што е претискање :P
     
  15. DEBELUSKA

    DEBELUSKA Истакнат член

    Се зачлени на:
    26 февруари 2012
    Пораки:
    393
    Допаѓања:
    273
    ne staromodno vo pravo si ...nevinite poveke se cenat
     
  16. mili4ka123

    mili4ka123 Популарен член

    Се зачлени на:
    12 февруари 2012
    Пораки:
    1.101
    Допаѓања:
    2.333
    Пол:
    Женски
    Ако тој раскинал со тебе само поради тоа што не си сакала односи, тој и да го добие тоа што го сака од тебе, само ќе те искористи, и после тоа пак ќе раскинете..немој да се брзаш никаде, има некој што би те чекал па макар и тоа што имаш 17, се додека ти не си спремна, немој, поготово не со некој што знаеш дека воопшто не те почитува (во таа смисла дека не те сака.. за разлика од тебе, тој сака САМО секс)
    Ова е само мое мислење, се надевам дека правилно ќе постапиш и после нема да се каеш :)
     
  17. Stariot

    Stariot Истакнат член

    Се зачлени на:
    5 мај 2012
    Пораки:
    123
    Допаѓања:
    155
    Пол:
    Машки
    Не давам често коментари, но овдека морам да коментирам. Едноставно кажано, сексуалниот однос го имаш (или правиш) поради тоа што сакаш, а не поради тоа што мораш. Сексот е круна на секоја врска, но за тоа треба да се има обостран интерес и воља. Ако некој те принудува (или притиска) на такво нешто, слободно прошетај го.
     
  18. Hipica

    Hipica Форумски идол

    Се зачлени на:
    31 декември 2009
    Пораки:
    14.369
    Допаѓања:
    14.818
    Не е толку важно колку не‘ ценат другите колку што е важно колку самите се цениме.
    Да не дојде до забуна, гласно кажувам дека сум против секс на 16 години.
     
  19. Micheleljubov

    Micheleljubov Истакнат член

    Се зачлени на:
    17 јуни 2012
    Пораки:
    484
    Допаѓања:
    2.939
    Здраво, ве читам веќе подолг временски период, решив да направам акаунт и да се придружам .
    Е сега и јас имам еден проблем. Имам 18 години, одам една година со дечко ми. Неможам да кажам дека најмногу него сум го сакала до сега , ама ми значи. А он сирот е залјубен до уши во мене . :lol: :P Летово ќе одиме заедно на одмор . Јас сум малку перверзна на шали и заебавање, и не е битно, некое време се зезавме за пријателот му доле.. :D Ама јас само се зезав. Знае дека сум невинашче и дека не сум имала до сега, а немал ни он. И сега некако почна многу да се зближува интимно со мене . Дојдовме до моментот да на шала се соблече . Јас сум многу срамежлива ќе пукнев :$ И сега ме фаќа страв бидејќи на одмор знам дека ќе проба но јас незнам дали скам и , дали е он тој со кој јас треба да се опуштам . А за хормони нормално дека имам и сексуално ме привлекува дечко ми. Незнам што да правам . Некој совет ? :?:

    Една моја другарка која е многу постара , ми рече на моментот да се оставам, ако во моментот чувствувам дека тој е твистинскиот за однос да пробам. Ама не сакам после да се каам ... :fubar:
     
  20. Filiposka

    Filiposka Истакнат член

    Се зачлени на:
    7 декември 2009
    Пораки:
    384
    Допаѓања:
    261
    Пол:
    Женски

    А зошто мислиш дека после ќе се каеш? Според мене кога веќе те привлекува сексуално а и веќе сте подолго време заедно не треба да ти биде проблем тоа.....а тоа дали ќе биде само тој или ќе има уште некој не можи да го знаеш па заради тоа да се чуваш затоа што сега никој не гледа на тоа дали си или ќе бидеш невина(барам јас така мислам)......и зошто да не си го дозволиш тоа УБАВО чуство :inlove: ;)