Дали да му верувам и дали да да се запознаеме?

Дискусија во 'Канта' започната од smiley22, 28 мај 2012.

Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.
 1. smiley22

  smiley22 Истакнат член

  Се зачлени на:
  11 април 2012
  Пораки:
  670
  Допаѓања:
  349
  Феминки имам еден мал проблем.Имав дечко кој што го сакав,ама он не ме сакаше и затоа ме остави (ова веќе го кажав).Ама јас сеуште го сакам и неможам да го заборавам.Е сега проблемот е што се запознав со едно машко и вика дека сака да се запознаеме подобро,да се гледаме почесто,му се свиѓам...Проблемот е што јас незнам дали е вистина и дали да му верувам.Несакам лесно да потпаднам.А и не е човек кој што можеш да му поверуваш.Јас него не го сакам,го сакам бившиот.И сега незнам што да правам?? Ако имате некој совет како да постапам ве молам кажете!? :)
   
 2. anneyy

  anneyy Популарен член

  Се зачлени на:
  24 јули 2010
  Пораки:
  1.280
  Допаѓања:
  1.417
  Десет пати прочитав и пак не сфатив што сакаш да кажеш? :^)
   
  На veryme09 му/ѝ се допаѓа ова.
 3. smiley22

  smiley22 Истакнат член

  Се зачлени на:
  11 април 2012
  Пораки:
  670
  Допаѓања:
  349
  Сакав да кажам дека ми кажа да се запознаеме подобро,де се гледаме почесто..
   
 4. anneyy

  anneyy Популарен член

  Се зачлени на:
  24 јули 2010
  Пораки:
  1.280
  Допаѓања:
  1.417
  Ааа, јас разбрав како да сака по втор пат да се запознаете :D Извини.
   
 5. smiley22

  smiley22 Истакнат член

  Се зачлени на:
  11 април 2012
  Пораки:
  670
  Допаѓања:
  349
  Ааа, јас разбрав како да сака по втор пат да се запознаете :D Извини.[/quote]


  Не,ништо.Проблем е што не е човек од доверба и кобожем ме свиѓал,не викам не,ама многу не ми се верува па ако имате совет ке ве замолам да кажете!
   
 6. cigarce

  cigarce Популарен член

  Се зачлени на:
  5 мај 2011
  Пораки:
  1.396
  Допаѓања:
  3.865
  Пол:
  Женски
  Чудо размислување доколку имаш навистина 18 год :?:
  Сама си кажа,твојот бивши ти раскинал поради тоа што не те сакал,а денес никого неможеш да натераш лесно да засака некого,според мене бившиот треба да го оставиш во минатото,знам дека го сакаш но не е доволна љубовта само од една страна.
  Ако си запознала ново машко не значи дека одма треба да имаш нешто со него за да му веруваш,нема потреба од тоа,јас би ти кажала доколку се разбира и ти сакаш да излезете на кафе да си се дружите,кој знае можеби ќе почне да ти се допаѓа,а ако не,ќе му кажеш чао пријатно,или можеби ќе си останеш другарка со него
   
 7. Gosling

  Gosling Истакнат член

  Се зачлени на:
  16 мај 2012
  Пораки:
  147
  Допаѓања:
  254
  Пол:
  Машки
  Ако ова веќе самата го имаш заклучено тогаш не ти треба совет... прашај се само дали тоа ти пречи или не :!:

  И не е поентата да искачаш со него само затоа што тој те свиѓал, туку дали и тој на тебе ти се свиѓа ? :^)

  На крај... ништо не губиш ако искочиш со некој и пробаш да го запознаеш, може ке добиеш сосем нов впечаток за него подоцна ;)
   
Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.