1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Дали да му верувам и да се впуштам во врска?

Дискусија во 'Канта' започната од butterfly.mk, 2 јануари 2012.

Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.
  1. gwen

    gwen Истакнат член

    Се зачлени на:
    13 декември 2009
    Пораки:
    265
    Допаѓања:
    81
    Супер! Гледаш дека можеш да продолжиш понатаму. И ај не туку се двоуми, туку уживај и не му ја мисли многу. :)
     
  2. suGarBaby

    suGarBaby Истакнат член

    Се зачлени на:
    29 јануари 2010
    Пораки:
    178
    Допаѓања:
    112
    Јас мислам дека неможеш да пресудиш врз основа на годините и доколку не пробаш неможеш да знаеш! :)
    Си имала лошо искуство, тоа е тоа, секој има некое такво искуство.. тоа не е причина да не му дадеш на некого шанса што можеби стварно ја заслужува!
    Можеби баш он е тој што ќе те направи среќна! :)
    Јас мислам дека треба да пробаш, ништо нема да изгубиш само можеш да добиеш две релативно многу добри работи :
    1. Многу љубов!
    2. Ново искуство! ;)
     
  3. G-Unit

    G-Unit Активен член

    Се зачлени на:
    20 јануари 2012
    Пораки:
    5
    Допаѓања:
    0
    Мора да пробаш со него бидејќи кажа дека имаш доверба во него и тој те сака :D ...
    Aко ја пропуштиш шансава подоцна можеби ќе се каеш ... убаво е кажано дека треба да се искористат сите шанси кои ни ги дава животот ;) Затоа фати си се и уживај :)
     
  4. ma.lena-20

    ma.lena-20 Активен член

    Се зачлени на:
    23 јануари 2012
    Пораки:
    13
    Допаѓања:
    1
    Traumatskite iskustva se seriozna rabota, a ti ochigledno teshko gji menadzirash! Iskreno, se do posledniot pasus mislev deka imash maksimum sedumnaeset godini. I da beshe taka problemot nemashe da bide seriozen, ama vaka...
    [mod-kirilica:2vi53z5f][/mod-kirilica:2vi53z5f]
     
Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.