1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Дали да му кажам дека го сакам?

Дискусија во 'Канта' започната од sinderellaa, 27 јуни 2010.

Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.
  1. sinderellaa

    sinderellaa Истакнат член

    Се зачлени на:
    27 јуни 2010
    Пораки:
    2
    Допаѓања:
    0
    Mi treba mislenje za mojava situacija.Neznam sto da pravam...Postar e od mene i sekogas razlicno se odnesuva.Mnogu sme bliski i na najrazlicni nacini sme povrzani...familijarno si se znaeme.Bilo sto koga i da mi zatreba tuka e ke mi donese,ke mi najde,ke mi pomogne...pred 2 godini bevme kratko zaedno,i posle toa uste nekolku pati se baknavme.No skoro sekojdnevno komunicirame na skype,izlagame...Se kaam mnogu sto pred vo periodot koga bevme zaedno bev ledena figura sto ja imase kraj sebe..tolku mnogu bev zbuneta..i dodeka gi sredam svoite misli se zavrsi i toa ose skaravme zosto ne mi se javil.
    Primetuvam deka me merka,me zakaca..(se tepame kako mali deca)duri ednas na zezancija na skype mu rekov deka bitno mi e samo na nego da sum mu najvazna...se nasmea i mi rece deka ako e za toa togas voopsto ne treba da se sekiram...premnogu mi nedostasuva.Koga i da go vidam gi custvuvam tie peperutki,sakam da go gusnam...Mi ide da mu se javam,da mu recam deka treba itno da razgovarame i samo da go baknam.Neznam kako da go opisam ova custvo.No neznam kolku e toa pametno,kako da procenam koj e vistinskiot poteg...
    imam 20 godini
     
  2. Hipica

    Hipica Форумски идол

    Се зачлени на:
    31 декември 2009
    Пораки:
    14.369
    Допаѓања:
    14.818
    Искрено, со 20 години, не си мала за да играш играчки. Кога го чувствуваш сето тоа за него, зошто навистина не му се јавиш??
    Не ти е катастрофална ситуацијава. Извини ако погрешно сум разбрала. ;)
     
  3. sinderellaa

    sinderellaa Истакнат член

    Се зачлени на:
    27 јуни 2010
    Пораки:
    2
    Допаѓања:
    0
    Vo pravo si,zatoa baram vasi mislenja...se plasam od odgovorot.Na razlicni nacini sme povrzani,sekoj den go gledam i slusam se za nego..odam na kafe so majka mu...i zamisli bilo sto da mi kaze i da me povredi..jas ke treba da go gledam pak vo oci...
     
Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.