1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Дали да раскинам со дечкото поради гледање на кафе?

Дискусија во 'Канта' започната од Simi.5, 14 септември 2012.

Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.
 1. Simi.5

  Simi.5 Активен член

  Се зачлени на:
  12 август 2012
  Пораки:
  2
  Допаѓања:
  0
  Imam decko odeme 20 dena i ubavo mi e so nego, sakam i ponataka da ostaneme zaedno , imam 16 god.
  No imam eden problem imam mnogu pati odeno da mi gledat na kafe i veke 3ti pat edna so znae da pogoduva mnogu mi ima kazano deka ke ostanam so tretio decko i deka ke bil nekoj ucen u belo oblecen ( nekoj doktor) i ke imal uli plava kosa ili plavi oci. Jas so vaj so odam sega nogu se razlikuva od nego. Pred nekoj den edna drugarka mi bese kazala da odam so nea da se zapoznaam utre ona so eden so si pisuvat podolgo vreme i da se vidat, oni se tuka na fax, a imalo eden drugar so bil medicinski fax...Do sega imam imano 2 deckovci i so naredniot treba da ostanam i se se poklopuva. I neznam kako da postapam dali da produzam so vaj decko ili da pocnam neshto so taj medicinaro... a mislam deka so taj ke ostanam ? Vie sto bi napravile bi prodolzile so deckoto ili ke pocnete nova vrska so sto treba da se ,,omazete ''? :(
  [mod-kirilica:aut86a1q][/mod-kirilica:aut86a1q]
   
 2. sadangel

  sadangel Популарен член

  Се зачлени на:
  7 март 2010
  Пораки:
  983
  Допаѓања:
  780
  lele neznam kako da postapam ve molam kazite vase mislenje

  :D ах бе дете ме насмеа...
  Јас лично многу во такви гледачки НЕверувам. Уживај во младоста, забавувај се, излегувај, запознавај се со момци има време додека го сретнеш "вистинскиот". Значи оди си со сегашниот дечко додека ти е убаво. А ако ти е судено да бидеш со некој во бело ваљда ќе бидеш ко ќе дојде време... :wasntme:
   
  На Engi999 и snegulka7 им се допаѓа ова.
 3. irenna

  irenna Популарен член

  Се зачлени на:
  1 декември 2009
  Пораки:
  3.097
  Допаѓања:
  4.444
  Пол:
  Женски
  И јас гледам, многу погодувам, треба само да ти го отворам профилот ама мора да си онлајн.
  Без пари не работам, стотка и сто грама кафе ми е тарифата ама понекогаш работам и хуманитарно за безпари.
  Сими.5 тебе те излажале, таа што ти кажувала не ја видела нулата после тројката, со триесеттиот ќе останеш и навистина ќе носи бело, месар е, ама ќе има пари, ќе поскапи месото уште многу а особено телешкото..... ама за тоа во друга прилика.
   
  На Ema.Sk, MaggieTatum, sm1zla и 5 други им се допаѓа ова.
 4. calliope

  calliope Популарен член

  Се зачлени на:
  1 јули 2011
  Пораки:
  1.368
  Допаѓања:
  15.984
  Пол:
  Женски
  [​IMG]
   
  На MaggieTatum, De-lovely, sm1zla и 8 други им се допаѓа ова.
 5. donna.17

  donna.17 Популарен член

  Се зачлени на:
  28 декември 2009
  Пораки:
  1.717
  Допаѓања:
  5.012
  Пол:
  Женски
  хахаххахахаххахаххахах. Девојче, а да си ги побараш куклите низ дома и да намалиш со пиењето кафе :D

  :headbang: :headbang: :headbang:
   
 6. cvetce93

  cvetce93 Популарен член

  Се зачлени на:
  23 јануари 2011
  Пораки:
  1.434
  Допаѓања:
  575
  Оф мори мајко, јас па кога го причитав насловов мислев дека се видел со некоја на кафе :D
  Ако толку веруваш во тие работи, значи веруваш и во судбина, па ако треба тоа само ќе си дојде, не ти сама да си го бараш.
  И неезнам како може едно гледање на кафе да влијае толку на вашите одлуки. Викаш дека ти е убаво ама ќе му раскинеш затоа што се се поклопува? Ти тој уште не го ни знаеш ама битно таа така ти кажала и сигурно со него ќе бидеш, иако можеби е ужас така? Девојче глеј си реалниот живот и не се замарај со такви работи, тоа може само занимација да ти биде, а не да ти го диктира животот.
   
 7. Marie.m

  Marie.m Популарен член

  Се зачлени на:
  14 јули 2011
  Пораки:
  843
  Допаѓања:
  764
  Е ова е тешка глупосте веќе, поголема глупост и од типот на оние теми што ги имаат објавувано Ми сврши на перницата дали сум трудна...
  Де бре девојче, гледање на кафе ... Не, немам ни кометар на ова |(
   
  На joana18 и MaggieTatum им се допаѓа ова.
 8. Candy20

  Candy20 Истакнат член

  Се зачлени на:
  30 август 2012
  Пораки:
  170
  Допаѓања:
  65
  Девојко, преиспитај се себеси...на крајот на краиштата јас на кафе можам да ти кажам дека и зелена коса ќе ти стои убаво зарем зелена ќе се исфарбаш? :lol: :lol: :lol:
  едноставно ако ти е убаво со него продолжи, ако не прекини-се надевам дека нема да прекинеш заради кафето!
  Ох господе ...шок!
   
 9. JenniferLove

  JenniferLove Истакнат член

  Се зачлени на:
  28 септември 2010
  Пораки:
  184
  Допаѓања:
  70
  Луѓе какви проблеми си имаат, а некои со што се замараат :headbang:
   
 10. Unique.chick

  Unique.chick Истакнат член

  Се зачлени на:
  6 јуни 2011
  Пораки:
  1.258
  Допаѓања:
  2.390
  Зиниии земјооо голтни мееееееееееееее хахаххааххаха е не може човек а да не се изнасмее на ова..
  Чекај бе девојче озбилна сиииииииии ????
   
  На MaggieTatum му/ѝ се допаѓа ова.
 11. Spell

  Spell Популарен член

  Се зачлени на:
  31 мај 2011
  Пораки:
  550
  Допаѓања:
  400
  Пол:
  Женски
  Не викам не .
   
 12. Yipman2

  Yipman2 Форумски идол

  Се зачлени на:
  3 октомври 2010
  Пораки:
  4.028
  Допаѓања:
  25.009
  Ако мислиш дека стварно се остварува тоа што го гледа на кафе тогаш послушај го нејзиниот совет....

  и ако испадне све точно , ќе ми кажеш која е таа за да идам ја со фудбалските утакмици да ми каже кој да ги ставам на ливче и да си се частам лесковачка после
   
  На Ema.Sk, hermosa, MaggieTatum и 7 други им се допаѓа ова.
 13. Elenuskaa

  Elenuskaa Популарен член

  Се зачлени на:
  11 септември 2011
  Пораки:
  1.865
  Допаѓања:
  2.037
  Девојко те лажат биди сигурна, и мене 3 години ми викаат дека имам прстен, дека некој ќе ме проси :D ама гледам уште на никој не му текнало, уживај и не пиј ногу кафе очигледно ти штети :lol:
   
 14. LilBaby

  LilBaby Популарен член

  Се зачлени на:
  11 мај 2011
  Пораки:
  3.458
  Допаѓања:
  7.886
  Само што видов на шоља кафе дека темава ќе биде заклучена. Пророк сум, буууу!
   
  На MaggieTatum и Spell им се допаѓа ова.
 15. lana8

  lana8 Истакнат член

  Се зачлени на:
  28 август 2012
  Пораки:
  273
  Допаѓања:
  180
  аххахаххааххахаххах лол ке се убијам ејјјјјјјјјјјјјјјјјјјјјјјјјјјјјјјјјјјјј...ц ц ц шо не крепи ова земјава наша... дали е можно бе чупе за вакво нешто совет да бараш па уште на форум да прашаш??? Цццц
  купи ми мајко топ...!
   
 16. antonina

  antonina Популарен член

  Се зачлени на:
  29 август 2011
  Пораки:
  368
  Допаѓања:
  809
  Пол:
  Женски
  Don't feed the trolls!

  [​IMG]
   
 17. Adi888

  Adi888 Форумски идол

  Се зачлени на:
  22 ноември 2010
  Пораки:
  6.160
  Допаѓања:
  22.980
  Пол:
  Женски
  glamstick.mk прашај ќе ти одговарат |(
   
  На sm1zla и lana8 им се допаѓа ова.
 18. oliolivera

  oliolivera Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 јуни 2011
  Пораки:
  113
  Допаѓања:
  26
  А ако ти речат дека треба да скокнеш од мост,ме интересира дали и тоа ке го направиш :^)
   
 19. Angel.girl

  Angel.girl Популарен член

  Се зачлени на:
  25 декември 2011
  Пораки:
  669
  Допаѓања:
  667
  Значи стварно не сте фер, девојчето убаво ве прашува вие си играте мајтап со неа.Она има 16 години и филџанот и предвидел дека ќе се омаже со доктор (добро уште не знајме дали ќе биде доктор, пошо на фах е) а вас ви е криво и ја зезате. Јас ти викам штом филџанот кажал дека треба да бидиш со некој со бел мантил да одиш, не се мисли, и ако те побара за жена да памтиш, јас имам бесплатни прегледи кај докторот твој ;)
   
 20. wizardess

  wizardess Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 јули 2012
  Пораки:
  71
  Допаѓања:
  39
  Не знам што да мислам. Навистина??? Дај немој да ме **беш бре...
   
Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.