1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Дали да се запознаам со татко ми?

Дискусија во 'Општи дискусии' започната од мкд98, 15 февруари 2016.

  1. okcenzi

    okcenzi Популарен член

    Се зачлени на:
    25 декември 2012
    Пораки:
    3.522
    Допаѓања:
    9.558
    За која сесрта збориш? Ете тоа е што не си свесна.
    Значи сестрата од мајка ти во ред е да ја гледа татко ти, а другава сестра ви се примачува ако дојде кај татко и. Нели ни тебе ни на мака ти не ви било сеедно кога таа била тука, знаеш другата ТВОЈА СЕСТРА. Таа исто ти е полу сестра ко другава, ама пошто мајка ти не ја родила кој ја врти и што мора да иде нели?

    Господе што нема да видам и чујам во животот
    Еве во првите два болда пишува тоа што сакам да го кажам, а третиов не знам како да го наречам карма или божја опомена.
     
    На crimson, senza.parole, eloves и 3 други им се допаѓа ова.
  2. CrazyGirl15

    CrazyGirl15 Форумски идол

    Се зачлени на:
    30 јуни 2011
    Пораки:
    4.806
    Допаѓања:
    25.080
    Пол:
    Женски
    A koj rekol deka ne sakame da doagja ? Kade spomenav takvo nesto ? Pogresno si me razbrala , sakav da kazam ne mi e isto kako ovaa sto porasnala so mene , cudno mi bese koga dojde za prvpat kaj nas , nepoznato devojce za koe BABA i DEDO mi kazaa deka mi e sestra . Potoa ja ispitav siruacijata i mi kaza i majka mi nekoi raboti , no ne celata prikazna . Otkako se omaziv , mi gi kaza i drugite detali . I da i nejze ne i e ubavo sto tatko mi gleda dete od drug maz . Ne i e samo za drugoata sestra tuku i e i za nejzinata kerka , sto ne e so bioloskiot tatko . Za tretiot bold . On ne ni sakal da ja zeme od bolnica , sto ja prelealo casata . Ne sudi bidejki ne ja znaes storijata za ovie raboti . Ednostavno preskokni go mojot post .
     
  3. okcenzi

    okcenzi Популарен член

    Се зачлени на:
    25 декември 2012
    Пораки:
    3.522
    Допаѓања:
    9.558
    Јасно во постот твој пишува дека не ти било сеедно кога доаѓало ДЕВОЈЧЕТО ( не ја нарекуваш сестра) исто и на мајка ти не и било сеедно, Така сама си пиша и така си мислиш. Кажи ми дали си пројавила желба ти сама да ја видиш?
    Ете сега ја знаеш целата приказна и си возрасна, а таа ти е полусестра исто како таа со која живееш. Сакаш да ја видиш и подобро запознаеш Колку се двете постари од тебе? И зошто мајка ти ти рекла да не го мрзиш девојчето ( не било тоа криво)? Зошто побогу би го мрзела воопшто?
    Значи сепак ви сметала.

    И ако сакаш да ти се скока пост, тогаш не пишувај, а кога веке си пишала или ке добиеш совет или поддршка или критика, а во овој случај осуда.
     
    Последна измена: 14 јуни 2016
  4. CrazyGirl15

    CrazyGirl15 Форумски идол

    Се зачлени на:
    30 јуни 2011
    Пораки:
    4.806
    Допаѓања:
    25.080
    Пол:
    Женски
    Da , i seuste sakam da gi vidam i nea i vnuka mi . Ovaa koja porasna so mene e 5 godini postara , a drugata sestra e 3 godini postara . Devojce ja narekov zatoa sto nesakam da imenuvam , i za da ne se zbuni nekoj citajki . Inaku , sekako deka mi e sestra , jas ne rekov deka ne mi e . Dvete mi se polusestri , no za mene tie se moi SESTRI . A toa sto ne mi bilo seedno koga doagjala , ne e zatoa sto mi smetala , nitu mi smetala nitu ke mi smeta nekogas . Po obicaj brborka sum , i sekogas i kazuvav se , ama taa ne projavi zelba da mi se otvori . Nitu da mi kaze dali sum ja povredila so nesto ili ne . Sekogas e ramnodusna . A so ovaa koja porasna so mene , si kazuvame skoro se . Tuka mi e razlikata pomegju niv dvete . Za majka mi , ne i e seedno zatoa sto imame zlobni komsii , pa so potsmev ja gledaa koga sestrava prvpat dojde . I zatoa mi velese da ne ja mrazam , bidejki site ni se podsmevaa . A sestra mi ne bese kriva za toa . Zlobata na lugjeto bese kriva . Zatoa ne sudi ako ne znaes nekoi raboti . Ne si bila tamu vo momentot , za da vidis kako ne gledaa naokolu site , kako im se podsmevaa na mojte , i kako sestra mi se zasrami od lugjeto .
     
  5. okcenzi

    okcenzi Популарен член

    Се зачлени на:
    25 декември 2012
    Пораки:
    3.522
    Допаѓања:
    9.558
    Ete taka objasni se. Deka covek koa te cita ke pomisli ti smeta i ja mrzis drugava sesrta.
     
  6. westt

    westt Истакнат член

    Се зачлени на:
    10 септември 2015
    Пораки:
    271
    Допаѓања:
    163
    Pa dobro so drug zbor baba mi bila orospija se e*** za pari i taka zabremenila od drug coek.
     
  7. eloves

    eloves Популарен член

    Се зачлени на:
    6 февруари 2013
    Пораки:
    2.669
    Допаѓања:
    7.606
    Пол:
    Женски
    И каква врска има ова со темата?
    Нема потреба од вакви глупости.
     
  8. westt

    westt Истакнат член

    Се зачлени на:
    10 септември 2015
    Пораки:
    271
    Допаѓања:
    163
    pogore imav pisano ako vide
     
  9. Lana del Rey

    Lana del Rey Активен член

    Се зачлени на:
    31 јули 2015
    Пораки:
    140
    Допаѓања:
    135
    Пол:
    Женски
    Jas ushte od pocetok svativ deka go narece " devojceto " da da nemame zabuva vo citanjeto , i svativ vednash rabotata.
    Neznam zoshto tolku losho mislish vednash... ne mora se da ti se nacrta pa da ti è jasno , vklici malku mozok i ete svateno.
     
  10. kukla21

    kukla21 Мама Член на тимот

    Се зачлени на:
    4 август 2013
    Пораки:
    23.744
    Допаѓања:
    108.733
    Некогаш работите кои несвесно ги пишуваме, многу кажуваат за тоа што фактички го мислиме.
    Јас сфатив исто како и @okcenzi
     
    На okcenzi му/ѝ се допаѓа ова.
  11. Evripigi

    Evripigi Истакнат член

    Се зачлени на:
    21 јуни 2016
    Пораки:
    125
    Допаѓања:
    1.143
    Пол:
    Женски
    Баба ти била ороспија, а била во брак со дедо ти!
    Сега што?
    Човекот од кој што е татко ти не го признал, така!?
    Ами ако била ороспија од каде знае од кого и е детето, а плус и во брак и нормални односи или не се онадела со дедо ти, кој всушност не ти е дедо.(facepalm)
    Ова ми личи на некој лош трилер.
     
  12. Lana del Rey

    Lana del Rey Активен член

    Се зачлени на:
    31 јули 2015
    Пораки:
    140
    Допаѓања:
    135
    Пол:
    Женски
    Pa znaci samo jas ne mislam losho vednash koga ke procitam neshto.
     
  13. kukla21

    kukla21 Мама Член на тимот

    Се зачлени на:
    4 август 2013
    Пораки:
    23.744
    Допаѓања:
    108.733
    Не се работи дали мислиме лошо, туку дека читаме што пишува. Ако едната е сестра, а другата „девојчето“, логично се поставува за прашање она што го пиша претходно окцензи (да не се повторувам).
     
    На okcenzi му/ѝ се допаѓа ова.
  14. Emotional123

    Emotional123 Форумски идол

    Се зачлени на:
    5 јули 2011
    Пораки:
    8.474
    Допаѓања:
    39.701
    Пол:
    Женски
    Ај не туку се правете паметни, не е тоа така лесно, може ли да споредите некој што си пораснал со него и некој што си го видел 5 пати во живот? И да не ја чувствува како сестра разбирливо е, а девојчето не кажа такво нешто. Не тупете без врска.
     
    На ocicka2014, theowndemon, Dust и 3 други им се допаѓа ова.
  15. Lana del Rey

    Lana del Rey Активен член

    Се зачлени на:
    31 јули 2015
    Пораки:
    140
    Допаѓања:
    135
    Пол:
    Женски
    Toa shto sakav da kazam ama ko ne svatija nema da sedam ovde da objasnuvam...
     
  16. Emotional123

    Emotional123 Форумски идол

    Се зачлени на:
    5 јули 2011
    Пораки:
    8.474
    Допаѓања:
    39.701
    Пол:
    Женски
    Секогаш има некој таков....не обрнувај внимание.
     
    На Lana del Rey му/ѝ се допаѓа ова.
  17. Lana del Rey

    Lana del Rey Активен член

    Се зачлени на:
    31 јули 2015
    Пораки:
    140
    Допаѓања:
    135
    Пол:
    Женски
    Zatoa i ne odgoboriv ne sum takva da vodam diskusii bez veza. ..
     
    На Emotional123 му/ѝ се допаѓа ова.
  18. okcenzi

    okcenzi Популарен член

    Се зачлени на:
    25 декември 2012
    Пораки:
    3.522
    Допаѓања:
    9.558
    А сега што правиш? Ако не те интересираше немаше на секој пост да одговараш. Ај те молам не се обидувај да објасниш нешто кое веке е јасно. Во ред е. И јас имам братучед што го гледам еднаш на 5 години, ама пак го сакам и пак ми е близок и пак го нарекувам братучед, а не она детено.
    Сама кажа дека на мајка ти не и било сеедно кога идела другава твоја полусестра дека комшиите и збореле. Жити се, а не и збореле за тоа дека и татко ти чува туѓо дете.
    До срж се некои луѓе расипани и себични.
    Еве јас имам девојче, утре ден ако се разведам и некој ме прифати со тоа девојче и родам со него уште едно, а и тој да има од предходниот брак едно, тогаш јас би се грижела и за неговото и не би ми сметало никогаш. Би се грижела и за моето и за нашето и за неговото, како што тој се грижи за моето и нашето нели?
     
  19. Emotional123

    Emotional123 Форумски идол

    Се зачлени на:
    5 јули 2011
    Пораки:
    8.474
    Допаѓања:
    39.701
    Пол:
    Женски
    Шта би било кад би било, хахаха.
    Расипаноста ја нема во девојчето, тоа што ти си го интерпретираш на тој начин нејзиното мислење е одраз на твоја (не)расипаност. Ти сериозно споредуваш братучед со овој случај? Што ли нема да изведеш уште жити се:rofl:
     
    На Lana del Rey му/ѝ се допаѓа ова.
  20. okcenzi

    okcenzi Популарен член

    Се зачлени на:
    25 декември 2012
    Пораки:
    3.522
    Допаѓања:
    9.558
    Добро ти го разбирам бесот од темиве за ислам, па ке те пресконам овде