1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Дали да се запознаам со татко ми?

Дискусија во 'Општи дискусии' започната од мкд98, 15 февруари 2016.

  1. Emotional123

    Emotional123 Форумски идол

    Се зачлени на:
    5 јули 2011
    Пораки:
    8.460
    Допаѓања:
    39.664
    Пол:
    Женски
    Јас не сум бесна, искрено те жалам, јас не вреѓам ниту една вера ниту човек, само директно ти кажувам што имам. Жал ми е што те вреѓа тоа, туку ти женче си толку полна со омраза, па во сите лошото го гледаш.
     
    На anakonda88 му/ѝ се допаѓа ова.
  2. okcenzi

    okcenzi Популарен член

    Се зачлени на:
    25 декември 2012
    Пораки:
    3.522
    Допаѓања:
    9.557
    значи маката како што кажав ти е за ислам, а не за проблемов на феминкава во оваа тема. Не глуми и не лажи. Свети се тие правила
     
  3. Emotional123

    Emotional123 Форумски идол

    Се зачлени на:
    5 јули 2011
    Пораки:
    8.460
    Допаѓања:
    39.664
    Пол:
    Женски
    Хахахахах реков јас дека ќе изведуваш. Абе ќе пукнеш, више не знаеш што да кажеш хахаххахахха
     
    На Lana del Rey му/ѝ се допаѓа ова.
  4. okcenzi

    okcenzi Популарен член

    Се зачлени на:
    25 декември 2012
    Пораки:
    3.522
    Допаѓања:
    9.557
    Јас точно знам што те боли и каде те боли, ама потшто ти остаануваш без текст, па си пртитресуваш така зелени.
    Ај уште 5 сати ке јадеш па ке ти помине нервозата. ;)
     
  5. Emotional123

    Emotional123 Форумски идол

    Се зачлени на:
    5 јули 2011
    Пораки:
    8.460
    Допаѓања:
    39.664
    Пол:
    Женски
    Јас сум многу смирена, и се држам до темата и чинам зборевме за девојчево погоре. А за тоа дали ме боли тоа- не. Види јас од очајни женчиња не примам здраво за готово ништо. Во секоја тема ја спомнуваш верата па и тука, могу ми е жал што си ограничена и што си пукаш од мака.
     
    На anakonda88 и Lana del Rey им се допаѓа ова.
  6. okcenzi

    okcenzi Популарен член

    Се зачлени на:
    25 декември 2012
    Пораки:
    3.522
    Допаѓања:
    9.557
    Добро ти широкопогледна, ајде кажи и на девојчево за нејзината мака со полусестриве. Што имаш ти да и кажеш?
     
  7. Emotional123

    Emotional123 Форумски идол

    Се зачлени на:
    5 јули 2011
    Пораки:
    8.460
    Допаѓања:
    39.664
    Пол:
    Женски
    Девојчето сакаше да им помогне на тие со разведени родители и си ја кажа својата приказна со цел да помогне, си пишува на крајот ЧИТАЈ ЖЕНО. Ти ја нападна, а не си ја ни сфатила што кажала. Што се пецкаш одма?
     
    На Lana del Rey му/ѝ се допаѓа ова.
  8. Lana del Rey

    Lana del Rey Активен член

    Се зачлени на:
    31 јули 2015
    Пораки:
    140
    Допаѓања:
    135
    Пол:
    Женски
    E bash toa e shto taja kutrata ne svatila, pa mesha polu sestri so vera shto vo temata ne igra uloga nishto , ne go docitala postot ma devojceto shto sakashe samo da ja kaze svojata prikazna so cel da pomogni .
    Zeno @okcenzi ne mora ibidesh tolku gruba i samo loshoto da go gledash procitaj 2 pati pred da komentirash neshto ako ne mi ti è jasno.
    Tolku od mene pozdrav i kazav se.
     
  9. 123.Maki-first

    123.Maki-first Истакнат член

    Се зачлени на:
    27 август 2010
    Пораки:
    176
    Допаѓања:
    107
    Пол:
    Женски
    @мкд98 во право е @CrazyGirl15, можеби прво треба да ја дознаеш причината заради која се развеле твоите, како снемал контакт со тебе, кога имал (ако имал, не спомна до кога биле заедно твоите).

    Можеби татко ти премногу и згрешил на мајка ти, па и да не сака мајка ти да имаш контакт со него, а тој да би сакал, мислам дека би требало да и ја исполниш на мајка ти желбата. Може сака да му врати за грешките од порано со тоа што нема да те глеа тебе, а ако е така, стај се на нејзино место, зар не мислиш дека тој тоа го заслужува? А и мајка ти, почитувај го нејзиниот живот малку.

    Ако пак навистина е така ко што зборат твоите роднини и мајка ти, дека татко ти стварно не сака да те види, пак не треба да го бараш.

    Значи, секако не треба да го побараш. Дали ја знаеш прво верзијата, перспективата на мајка ти? Треба да ја знаеш пред да сакаш да се чуеш со татко ти, ти си испаднала како нешто меѓу нив, затоа и треба да продолжиш како нешто меѓу нив. Ако тие прекинале, а ти си со мајка ти и имаш убав живот, нека не те интересира татко ти, има многу гадови машки. Тој никат не ти бил татко, глеј го како машко што ја повредило мајка ти, постави се од нејзина страна. Прво тоа барем. Може откако ќе ја чуеш на мајка ти приказната, целата, нема ни да сакаш да го видиш татко ти... Па и уште не ти враќал??? Жена му видела, можно е... Да му се појавиш на врата - да! Нека видат сите дека има ќерка која така ја оставил, нека види жена му (ако ти мавнала сеен) дека не може да те сокрие од татко ти. Ако тој те сокрил и ти мавнал сеен, нека види дека не може да те трга вечно! Има деца нели? Што ти се тебе тие? Треба да имаш контакт со нив, од кај знаеш, може добро би испаднале работите меѓу вас. Тоа татко ти не треба да ти го крати. Ете тоа треба да го знаеш, кои ти се всушност браќата/сестрите.

    Ако ништо друго, Македонија е ова, ако испадне за никаде спрема тебе кога ќе му се појавиш пред врата, сите комшии ќе глеат, сите ќе го оговараат. А најискрено, колку повеќе дознаат каков човек е тој, толку подобро. Заплеткај му го животот колку толку, како он на мајка ти. Нека видат сите бе! Ќе видиш и ти, па нема да имаш вакви дилеми повеќе, воопшто во животот, побрзо ќе ги согледуваш и анализираш работите.
     
    На мкд98 и Lana del Rey им се допаѓа ова.
  10. Emotional123

    Emotional123 Форумски идол

    Се зачлени на:
    5 јули 2011
    Пораки:
    8.460
    Допаѓања:
    39.664
    Пол:
    Женски
    @мкд98 мислам дека треба да го побараш. Во живот сешто се случува и секој си има своја страна, своја приказна.
    Според мене, подобро е да се обидеш, кој и да е исходот барем ќе знаеш, а вака цел живот ќе се мислиш- можеби требаше, а еден ден ќе биде касно и не ќе ја имаш таа можност.
     
    На Lana del Rey му/ѝ се допаѓа ова.
  11. мкд98

    мкд98 Истакнат член

    Се зачлени на:
    27 јуни 2015
    Пораки:
    70
    Допаѓања:
    50
    Пол:
    Женски
    @Emotional123 @123.Maki-first
    Мајка ми вака ми има кажано, биле во брак за 6 години, многу се карала со баба ми (свекрваи). Мајка ми сакала да оди да живее со нејзините во странство, татко ми несакал да оди имал добра работа и поради неговите. И на крај и рекол добро прави како што сакаш и мм си заминала со мене.
    Најискрено незнам што да верувам повеќе. Дека и од друга страна сум слушнала и други работи. Затоа најмногу сакам да се видам со татко ми (не дека можам вака да го наречам) и да слушнам што има да каже.

    Да има 2 деца, но многу помали се од мене.

    Нема seen на пораката само пишува delivered, така да незнам дали некој ја видел пораката или не.
     
    Последна измена: 22 јуни 2016
  12. Emotional123

    Emotional123 Форумски идол

    Се зачлени на:
    5 јули 2011
    Пораки:
    8.460
    Допаѓања:
    39.664
    Пол:
    Женски
    На фб ако го немаш во пријатели, не му стигнува дека си му пишала, а особено ако не барата со фв како некои постари луѓе, тогаш тоа е многу несигурна работа. Можеш да му го побараш бројот на информации ако има домашен.
     
  13. мкд98

    мкд98 Истакнат член

    Се зачлени на:
    27 јуни 2015
    Пораки:
    70
    Допаѓања:
    50
    Пол:
    Женски
    А можеш ли бројот од информации да ми го дадеш please ? Изгледа само така ќе стапам во контакт со него.
     
    Последна измена: 22 јуни 2016
  14. Emotional123

    Emotional123 Форумски идол

    Се зачлени на:
    5 јули 2011
    Пораки:
    8.460
    Допаѓања:
    39.664
    Пол:
    Женски
    1188
     
    На мкд98 му/ѝ се допаѓа ова.
  15. мкд98

    мкд98 Истакнат член

    Се зачлени на:
    27 јуни 2015
    Пораки:
    70
    Допаѓања:
    50
    Пол:
    Женски
    Фала
     
  16. Emotional123

    Emotional123 Форумски идол

    Се зачлени на:
    5 јули 2011
    Пораки:
    8.460
    Допаѓања:
    39.664
    Пол:
    Женски
    Пиши ни како ќе биде...се надевам дека се ќе биде добро
     
    На Lana del Rey му/ѝ се допаѓа ова.
  17. 123.Maki-first

    123.Maki-first Истакнат член

    Се зачлени на:
    27 август 2010
    Пораки:
    176
    Допаѓања:
    107
    Пол:
    Женски
    Штом е таква работата, треба да го побараш лично. Повозрасните не знаат многу како со фб, најверојатно не ја ни видел пораката. Се надевам ќе успееш да го најдеш. Види според неговиот профил каде живее, така нешто. Од информации може нема да ти го кажат бројот, ама ако му го дознаеш местото на живеење и отидеш таму, луѓето ќе те упатат до неговата куќа. Види и на тој начин, снајди се, ако не може преку информации.
     
  18. мкд98

    мкд98 Истакнат член

    Се зачлени на:
    27 јуни 2015
    Пораки:
    70
    Допаѓања:
    50
    Пол:
    Женски
    Веќе знам каде живее, неможам да одам таму дека во странство сум. Но ако не успеам вака да стапам во контакт со неги, ќе му отидам дома друг пат кога сум во ск
     
  19. Pierina77

    Pierina77 Активен член

    Се зачлени на:
    2 мај 2016
    Пораки:
    22
    Допаѓања:
    447
    Пол:
    Женски
    Здраво...И јас имам проблем кој не е поврзан само со татко ми туку и со мајка ми. Живеам во Скопје. Мајка ми и татко ми се разведени и одвоени со свои семејства и се во странство .. Јас сум оставена уште од 5 години со баба ми, дедо ми, тетка ми, .. Тие се грижеа за мене цело време.. Сега имам 22 години и сум доволно возрасна да се грижам за себеси и за нив.Не дека имав ужасно детство но моите другарки одсекогаш мислеа дека тетка ми е мајка...И дека моите први братучеди ми се браќа Пред 3 месеци ми стигна на мојата сметка 1000 евра мислев дека има некоја грешка од некаде бидејќи не очекував после неколку години моите родители да ми пуштат пари..Парите беа од татко ми. ми пишал преку е-маил и дека се кае што ме оставил и ме мислел дали сум добро.. Пред месец дена ми стигнаа уште 1000 евра но овој пат од мајка ми и повторно дека се кае што ме оставила... Јас парите не ги прифатив , бидејќи не ги сакам...И го кажав ова на баба ми и не и се веруваше што слушна.. Постојано ми праќат пари и двајцата а не сакат да дојдат да ме видат.. Не знам што да правам .... После 15 години и текна дека имат друга ќерка сама оставена. Многу сум тажна и во последно време постојано мислам на нив. Дали да им се јавам и да разговарам со нив.. Или да ги оставам како што тие ме оставија мене?.... :(
     
  20. Emotional123

    Emotional123 Форумски идол

    Се зачлени на:
    5 јули 2011
    Пораки:
    8.460
    Допаѓања:
    39.664
    Пол:
    Женски
    Тоа ние не можеме да ти го кажеме. Ако сакаш одговори на некои прашања кои сакаш да ти ги одговорат, разговарај, па процени дали заслужуваат втора шанса или не. Ми се чини дека повеќе влечеш на таа страна, па пробај. Како што пишав на членката погоре, чисто ради себе, а не ради нив дај им прилика, за да не бидеш цел живот во мислење "што ако".
     
    На 1209, Nausicaa, мкд98 и 1 друга личност им се допаѓа ова.