1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Дали да се запознаам со татко ми?

Дискусија во 'Општи дискусии' започната од мкд98, 15 февруари 2016.

  1. Pierina77

    Pierina77 Активен член

    Се зачлени на:
    2 мај 2016
    Пораки:
    22
    Допаѓања:
    447
    Пол:
    Женски

    Ти благодарам што ми врати.. но едно ми вели јави и се и таман се одлучам одма се предомислувам и оставам....
     
  2. Lilit

    Lilit Форумски идол

    Се зачлени на:
    25 ноември 2009
    Пораки:
    11.716
    Допаѓања:
    150.561
    Ако одите од позиција на его, нема да сакате да си го запознаете родителот.
    Ама вистината е една - кој сака нека биде старател, имаме само една мајка и еден татко, кои и да биле нивните причини зошто не се присутни, мора да се прифатат и да се пуштат, освен љубов према родител друго чувство не може да се има. Каков год и да било...и не треба да патите ако не се покажал најдобро, така знаел и тоа е тоа. Ваше е да прифатите што год да е и да не се трудите да бидете поголеми од нив, зошто колку години и да имате - вие сте детето.
    И ако немате друг мотив, мислете на вашите деца и направете го тоа за нив ако ништо друго. Не создавајте трауми или веќе кога ги има залекувајте ги, не ги дразнете уште повеќе.

    А примерот на @rose60 е финансиска конструкција, а не чиста љубов. Она размишља шо ќе и остави татко и кога ќе умре. Тоа нека не ви е пример. Ќе ви дојде на наплата еден ден се што не е од љубов.

    Се надевам дека девојчево си го запознало таткото. Има и други сестри или браќа и треба да го знае својот родител, не да се мозга зошто не ја побарал. Секоја приказна има две страни и не се суди без да се преземе чекор, па дури и тогаш кога би имало нешто за осуда.
     
    На Evripigi, anakonda88, Lana del Rey и 3 други им се допаѓа ова.
  3. мкд98

    мкд98 Истакнат член

    Се зачлени на:
    27 јуни 2015
    Пораки:
    70
    Допаѓања:
    50
    Пол:
    Женски
    Твоја одлука е, но може ако разговараш со нив малце ќе ти олесни душата. Па ако не бива ќе си продолжиш да си живееш без нив како што си правела до сега.
     
    На Pierina77 и Lana del Rey им се допаѓа ова.
  4. westt

    westt Истакнат член

    Се зачлени на:
    10 септември 2015
    Пораки:
    271
    Допаѓања:
    163
    Bidejki dedo mi nemozel da ima deca a baba mi navodno odela so ovoj covek i ostanala bremena od nego . Kkao bilo i so bilo neznam ama sakav da kazam deka dokolku vasiot tatko ne ve prioznava zosto vie da se zapoznaete so nego da go barate , zosto on ne ve baral?
     
  5. okcenzi

    okcenzi Популарен член

    Се зачлени на:
    25 декември 2012
    Пораки:
    3.522
    Допаѓања:
    9.558
    Јас да сум како тебе искрено само пари ке им црпам и ништо друго. Барем имаат знаеш и гледај секој месец да им земаш што повеке, барем доволно за да си купиш свој имот. Абе мило не сакаат да те видат ама мног се каат , ахххх има посебно место за нив во пеколот.
    Тешко ти е претешко, ама не се врзувај емотивно за празни луѓе.
     
    На rose60, Pierina77 и Nausicaa им се допаѓа ова.
  6. detelinka449

    detelinka449 Нов член

    Се зачлени на:
    7 јуни 2016
    Пораки:
    7
    Допаѓања:
    2
    Пол:
    Женски
    И дo двете девoјчињa мoј сoвет е дa ги пoбaрaте рoдителите и дa се видите сo нив...шo пoбрзo тoлку пoдoбрo...Пoсле тoa штo биде биде. Немa штo дa изгубиш. Инaку сoмнежoт и неизвеснoстa кoлку и дa се пoмирувaш секoгaш се врaќaaт и кoпaaт(бaрем зa мене и лoшo ми делувaaт нa психaтa)
     
    На Emotional123 и мкд98 им се допаѓа ова.