1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Дали денес постои вистинска љубов?

Дискусија во 'Сингл' започната од Tajsonida, 20 јануари 2014.

 1. Tajsonida

  Tajsonida Активен член

  Се зачлени на:
  20 јануари 2014
  Пораки:
  30
  Допаѓања:
  3
  Дали денес постои вистинска љубов? Ајде мислење?
   
 2. Elissa

  Elissa Форумски идол

  Се зачлени на:
  15 јануари 2014
  Пораки:
  3.212
  Допаѓања:
  22.459
  Како што дојде време човек и сам на себе не може да си верува до каде може да оди. Вистинска љубов постои но колку ке опстои тоа е поентата, еден мора да зезне секогаш. И јас мислев оти ја имав највистинската љубов на свет ама ете не беше така, заврши, од тогаш не верувам многу.
   
  На Valerin и missbotwin им се допаѓа ова.
 3. Tajsonida

  Tajsonida Активен член

  Се зачлени на:
  20 јануари 2014
  Пораки:
  30
  Допаѓања:
  3
  vo pravo si ... i jas mislev deka ja imam vistinskata ljubov vo race no sepak me razocara mnogu... i sakam da vidam kako razmisluvaat drugite :/
   
  На Elissa му/ѝ се допаѓа ова.
 4. cinderella.red

  cinderella.red Истакнат член

  Се зачлени на:
  24 август 2012
  Пораки:
  58
  Допаѓања:
  30
  Пол:
  Женски
  Мое мислење е дека постои, но најчесто е еднострана :( барем од примерите околу мене што сум ги видела
   
 5. badgalriri

  badgalriri Активен член

  Се зачлени на:
  22 јануари 2014
  Пораки:
  17
  Допаѓања:
  3
  Јас мислам дека уште постои, али многу е ретка и треба да ја почекаме да дојде..а обично ја пропуштаме секогаш :)
   
  На crazylady, dragan4eDR и cinderella.red им се допаѓа ова.
 6. poenta

  poenta Форумски идол

  Се зачлени на:
  29 ноември 2013
  Пораки:
  4.891
  Допаѓања:
  34.905
  Пол:
  Женски
  Тој што покрај себе ја има вистинската личност треба да се труди да ја задржи.
  Љубовта подразбира взаемно давање и примање на емоции,но и постојано докажување на истите.Не е доволно само да освоите некој,потребно е да сте подготвени на компромис,толеранција,разбирање и доверба за да функционирате.Тогаш кога ќе направите некои отстапки за кои претходно не сте ни помислувале,знајте дека сте ја пронашле другата половина.Не на секој му се случува да го искуси вистинското љубовно задоволство.Потребно е и среќа да ве послужи за да го сретнете другиот.
  П.С.Цело е кога има се :)
   
  На crazylady, dragan4eDR, Taccka и 2 други им се допаѓа ова.
 7. mime87

  mime87 Популарен член

  Се зачлени на:
  1 октомври 2010
  Пораки:
  3.956
  Допаѓања:
  6.935
  Пол:
  Женски
  Не не постои...
   
 8. vitomir

  vitomir Нов член

  Се зачлени на:
  4 ноември 2011
  Пораки:
  2.095
  Допаѓања:
  3.624
  Не постои.
   
 9. sadgirl21

  sadgirl21 Форумски идол

  Се зачлени на:
  30 јануари 2013
  Пораки:
  7.320
  Допаѓања:
  8.398
  Според мене,вистинска љубов постои во филмовите.Тоа е онаа,безусловната љубов.
  Во реалноста,за жал истата не постои.Постојат само компатибилни партнери кои во повеќе сфери си одговараат,и взаемно се надополнуваат.
   
 10. Viktorijaaa5

  Viktorijaaa5 Форумски идол

  Се зачлени на:
  26 октомври 2013
  Пораки:
  4.646
  Допаѓања:
  75.538
  Пол:
  Женски
  Постои ,секако дека постои секој барем еднаш во животот доживува вистинска љубов.Верувам во љубовта и цврсто тврдам дека постои ! :)
   
  На crazylady, dragan4eDR, badgalriri и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 11. wtff

  wtff Популарен член

  Се зачлени на:
  16 јануари 2014
  Пораки:
  445
  Допаѓања:
  533
  Постои :inlove: ;)
   
 12. Anne15

  Anne15 Истакнат член

  Се зачлени на:
  29 февруари 2012
  Пораки:
  762
  Допаѓања:
  241
  Пол:
  Машки
  Зошто да не постои?
  Секогаш постоела вистинска љубов и ќе постои.
  А сите тие што велат дека не постои не сте во право,сепак не сте налетале на правата личност за вас,оној кој што ви е суден.
  После неколку сменети партнери и несогласување со нив,не значи дека не постои вистинска љубов.
  Постои и се надевам еден ден ќе ја пронајдете. ;)
   
  На dragan4eDR му/ѝ се допаѓа ова.
 13. Ema.Sk

  Ema.Sk Популарен член

  Се зачлени на:
  6 декември 2009
  Пораки:
  1.248
  Допаѓања:
  4.220
  Интересно прашање.
  Тие што мислеле некогаш дека постои вистинска љубов, што се разочарани моментално, што имале лошо искуство би рекле дека не постои.
  Јас тоа така го сфаќам. Се тоа што сум доживеала не е тоа тоа.
  Не одрекувам дека не било љубов или дека не сум сакала досега но не била вистинска.
  Ако била вистинска би траела вечно и сеуште би биле лудо среќни вистински заљубени.
  И што сега?
  Да не верувам дека постои некој за мене во денешницава ако сум имала неколку лоши искуства со љубовта?
  И денес постои вистинска љубов. Епска љубов. Сведок сум на неколку и среќна сум што си се нашле.
  Ромео и Јулија од наше време.
  За таа вистинска љубов да се доживее треба да се верува во неа.
   
  На Ana.brojka, dragan4eDR, crazylady и 2 други им се допаѓа ова.
 14. Tajsonida

  Tajsonida Активен член

  Се зачлени на:
  20 јануари 2014
  Пораки:
  30
  Допаѓања:
  3
  Se nadevam deka postoi :/
   
 15. sramezliv92

  sramezliv92 Истакнат член

  Се зачлени на:
  29 ноември 2013
  Пораки:
  6
  Допаѓања:
  6
  Секако дека постои.
  Не ги слушај другите за тоа колку ќе опстои, или дека е само еднострана.
  Се што треба да направиш е, да ја најдеш. Може нема да ти биде првиот дечко/девојка,
  но после неколку врски ќе го/ја најдеш вистинскиот/вистинската.
  Ќе знаеш по тоа што ќе имате слични/исти мислења, разбирање, привлечност, и отворено
  ќе можете да си зборувате еден со друг.

  П.С. Нов сум на форумов, поздрав до сите.
   
  На dragan4eDR и Ema.Sk им се допаѓа ова.
 16. mynameislove

  mynameislove Популарен член

  Се зачлени на:
  6 август 2013
  Пораки:
  1.477
  Допаѓања:
  12.578
  Постои и ви посакувам на сите да ја пронајдете :inlove:
   
  На dragan4eDR и CrnceSK им се допаѓа ова.
 17. Strumka22

  Strumka22 Истакнат член

  Се зачлени на:
  16 јули 2013
  Пораки:
  894
  Допаѓања:
  2.432
  Пол:
  Женски
  Љубовта е како бог, сите велат дека постои но никој не го видел, така и љубовта, сите велат дека постои но никој не ја почувствувал. Сите милат дека ако они сакаат тоа е љубов, но љубов е ако таа е взаемна и без условна. Дали некој почувствувал дека неговиот партнер го сака без условно?
  Но како и да е единствена вистинска и без условна љубов е љубовта на родителите, браќа, сестри а се останато е условено и од одредена корист.
   
  На Tanjamm и hermosa им се допаѓа ова.
 18. SnowWhite8

  SnowWhite8 Популарен член

  Се зачлени на:
  26 јули 2012
  Пораки:
  1.238
  Допаѓања:
  1.570
  Пол:
  Женски
  Да, онаа што ја чувствуваме спрема себеси :)
   
  На hello-kitty.90 му/ѝ се допаѓа ова.
 19. obi4ana

  obi4ana Активен член

  Се зачлени на:
  28 октомври 2012
  Пораки:
  17
  Допаѓања:
  1
  Бев сигурна дека не постои се додека не го наjдов дечко ми... Многу пати бев разочарана но на краj осетив колку е може да е вистинска и приjатна... Се што треба е трпение се си доага во свое време :) никогаш не се откажуваjте од наjубавото да сакаш и да бидеш сакан
   
 20. Tanjamm

  Tanjamm Форумски идол

  Се зачлени на:
  6 октомври 2011
  Пораки:
  5.589
  Допаѓања:
  8.492
  Многу ретко постои во денешно време. Убаво кажа Струмка, не е љубов да сака едниот. Љубов е кога двајца се сакаат безрезервно. Повеќето работи во денешно време се од корист. Вистински пријател не можеш да најдеш, а не па вистинска љубов.