Дали денес постои вистинска љубов?

Дискусија во 'Сингл' започната од Tajsonida, 20 јануари 2014.

 1. SV1911

  SV1911 Форумски идол

  Се зачлени на:
  25 ноември 2013
  Пораки:
  2.096
  Допаѓања:
  49.101
  За кого како.

  Сметам дека доколку човек е отворен и подготвен за вакво животно искуство, ќе доживее вистинска љубов. Обострана љубов. Доколку безрезервно и не себично сака, во права смисла на зборот умее да пружи, тогаш се ќе се врати со истата мера.

  Таа постои, дефинитивно.
   
  На crazylady, Decapitated.Hanna и Anabelle.Amorette им се допаѓа ова.
 2. kitty267

  kitty267 Истакнат член

  Се зачлени на:
  2 април 2013
  Пораки:
  64
  Допаѓања:
  51
  Се помалку верувам во вистинска љубов според тоа јас што сум доживеала и другите околу мене. Не знам дали можам да посочам некој пар што барем едниот не изварал, а сеуште се заедно и глумат заљубени т.е има и такви случаи што не глумат но сепак боље со некој у врска да си нели него сам/а. Секогаш постои онаа мала надеж дека еден ден и јас ќе го пронајдам вистинскиот но поголема е сомнежта дека тоа никогаш нема да се случи.
   
 3. hermosa

  hermosa Популарен член

  Се зачлени на:
  7 декември 2011
  Пораки:
  2.787
  Допаѓања:
  4.390
  Пол:
  Женски
  Kој не сака љубов ,но друга е реалноста.... :worried:
   
  На Schmetterling4 му/ѝ се допаѓа ова.
 4. secretservice

  secretservice Нов член

  Се зачлени на:
  13 јануари 2014
  Пораки:
  5
  Допаѓања:
  1
  ВИСТИНСКИОТ ЛУБОВ постои само во романите и филмовите, а у реалност НЕ !
   
  На Schmetterling4 му/ѝ се допаѓа ова.
 5. vinozito1

  vinozito1 Истакнат член

  Се зачлени на:
  21 февруари 2013
  Пораки:
  583
  Допаѓања:
  3.417
  Секако дека постои.Само е ретка како скапоцен камен.Затоа треба да знаеме каде да ја бараме.
   
 6. Twinkles

  Twinkles Истакнат член

  Се зачлени на:
  17 јануари 2014
  Пораки:
  647
  Допаѓања:
  977
  Постои , нормално. Ама е ретка како дијамант.. од друга страна пак , она што е ретко повеќе добива на вредност :)
   
 7. srcence1607

  srcence1607 Популарен член

  Се зачлени на:
  22 ноември 2012
  Пораки:
  2.347
  Допаѓања:
  2.469
  Пол:
  Женски
  Постои, секако дека постои само не секој и секогаш ја наоѓаме. Можеби ја бараме на погрешно место или во погрешна личност :)
   
 8. Jenniffer

  Jenniffer Популарен член

  Се зачлени на:
  27 март 2013
  Пораки:
  2.375
  Допаѓања:
  7.413
  Пол:
  Женски
  Секако дека постои, имам милиони примери да ви дадам доколку ви се потребни да верувате.

  Некои што биле излажани од парнерот секогаш ќе кажат дека не постои, ама има време. Сеуште можеби не сте ја нашле таа вистинска љубов. Битно, постои!
   
  На lana.del-rey му/ѝ се допаѓа ова.
 9. fificaaa

  fificaaa Истакнат член

  Се зачлени на:
  2 март 2011
  Пораки:
  687
  Допаѓања:
  407
  Пол:
  Женски
  Мислам дека не постои. Има исклучоци за некои али тоа е еден во милион , а јас спаѓам во тие милионот што не се исклучок па затоа и не верувам... Можда порано имало али на денешно време тешко. :doh:
   
 10. Decapitated.Hanna

  Decapitated.Hanna Истакнат член

  Се зачлени на:
  4 ноември 2012
  Пораки:
  799
  Допаѓања:
  569
  Јас бев најголем скептик за ова и искрено да требаше да одговорам на ова пред пола година, веројатно ке плукав и огорчено ке зборував на оваа тема.

  А сега? :?: Па сега ке ви кажам само.. јас си ја најдов својата. :inlove: И се чувствувам како ништо повеќе да не ми треба. Ништо не е невозможно. :)
   
 11. Agrona

  Agrona Популарен член

  Се зачлени на:
  21 декември 2012
  Пораки:
  1.240
  Допаѓања:
  1.707
  Пол:
  Женски
  Постои според мене. Само треба време може за некој да ја најде таа љубов, некој порано некој подоцна. Јас мојата си ја најдов, баш тогаш кога мислев дека изгубено е се дека не постои тој човек за мене, а тој пред мене бил и ОП се случи љубов голема меѓу нас. :inlove:
   
 12. Dust

  Dust Game Over

  Се зачлени на:
  27 септември 2011
  Пораки:
  9.743
  Допаѓања:
  144.845
  Вистинска љубов постои, ама дали ќе биде возвратена со вистинска љубов .. е тоа е друга приказна :|
   
 13. ElfLuna

  ElfLuna Активен член

  Се зачлени на:
  14 февруари 2014
  Пораки:
  23
  Допаѓања:
  9
  Имам 26 години. До сега многу пати сум сметала дека сум заљубена, но потоа сфаќав дека нема врска. Не сум разочарана од врските, напротив заедно сум со прекрасна личност. Но едноставно ја немам почувствувано онаа вистинската љубов. Дечкото е супер, го сакам премногу и се би направила за него, но тоа не е онаа љубов. И затоа размислувам дека не постои таква љубов освен на филмовите. И логично да размислуваме не можеш да чувствуваш со срцето, тоа нема врска со никакви чувства. Се прави мозокот. Верувам во љубов према родители, деца, роднини, пријатели, но онаква филмска? Можно е затрескување, страст, итн, но љубов? Сериозно? Не постои!
   
 14. barbiegirl.24

  barbiegirl.24 Истакнат член

  Се зачлени на:
  2 ноември 2014
  Пораки:
  804
  Допаѓања:
  4.447
  Пол:
  Женски
  Постои
   
  На SwanMay му/ѝ се допаѓа ова.
 15. Kimora

  Kimora Истакнат член

  Се зачлени на:
  31 октомври 2014
  Пораки:
  260
  Допаѓања:
  1.032
  Пол:
  Женски
  Постои,но тоа не значи дека секој може да ја пронајде.Често бараме на погрешни места,опкружени со погрешни луѓе,но не сме свесни за тоа.
  Сепак,дали ќе ја пронајдеме вистинската љубов или не,зависи од многу нешта.Треба да бидеме отворени кон нови работи и да не судиме веднаш,туку да ги запознаваме луѓето околу нас,да им дадеме простор сами да создадат слика за нив и да дозволиме да ни се приближат,а времето ќе покаже дали сме направиле правилна одлука.
  Иако многу врски на почетокот се идеални,не значи дека тоа е витинска љубов.
  Витинската љубов значи посветеност,почит,постојана поддршка и оваа љубов се гради со години,како што созреваме и се менуваме,така се менува и таа.
  Кога покрај сите подеми и падови,знаеме дека има некој што безрезервно не поддржува и не сака,покрај сите наши маани за него сме совршени и кога плачеме и кога се смееме,кога и покрај се,тој никогаш не се откажува од вас,но ниту вие од него... :l:
   
  На Ana3567 му/ѝ се допаѓа ова.
 16. elisabeta

  elisabeta Популарен член

  Се зачлени на:
  25 мај 2012
  Пораки:
  1.888
  Допаѓања:
  7.525
  Постои жив пример сум јас :l:
   
  На Ana3567 му/ѝ се допаѓа ова.
 17. anakonda88

  anakonda88 Популарен член

  Се зачлени на:
  3 април 2010
  Пораки:
  2.598
  Допаѓања:
  4.482
  Пол:
  Женски
  многу ми е жал , али не постои веќе вистинска љубов , лугето сами ја уништи ја !
   
  На Ana3567 му/ѝ се допаѓа ова.
 18. Ana3567

  Ana3567 Истакнат член

  Се зачлени на:
  7 октомври 2014
  Пораки:
  545
  Допаѓања:
  456
  Пол:
  Женски
  PRIMER ZA VISTINSKA LJUBOV !!! :l::l::l:
   
  На MayDiamonds му/ѝ се допаѓа ова.
 19. anina

  anina Популарен член

  Се зачлени на:
  17 март 2011
  Пораки:
  1.141
  Допаѓања:
  5.227
  Пол:
  Женски
  Вистинска љубов постои, но само за оние кои бараат љубов. Ама како што гледам во последно време, многу повеќе се обрнува внимание на некои втори квалитети, отколку на љубовта. Се гледа на финанскиска состојба на партнерот, на образование, семејно потекло. Се гледа дури и на друштвото на дечкото. Надворешниот изглед, сексот... Сето тоа го намалува чувството на љубов а го зголемува личното его, со ставот, ете јас го имам најдобриот.
  Љубов е она кога се се става во втор план а напред се носи срцето. Тешко го има тоа во денешно време. Сигурно дека не би излегле со некој за кој сите мислат дека е грд. Ни со оној кој не може да ве чести барем една пијачка. Не би отишле со некој кој има само основно образование.
  Самото општество не тера да ја занемариме љубовта. Тоа е мое гледање на работите, иако јас ја имам пронајдено својата вистинска љубов:)
   
  Последна измена: 20 ноември 2014
  На crazylady, Mishela и elisabeta им се допаѓа ова.
 20. Butterfly-Girl

  Butterfly-Girl Популарен член

  Се зачлени на:
  4 јануари 2013
  Пораки:
  947
  Допаѓања:
  506
  Пол:
  Женски
  Постои, ама се поретка е.