Дали денес постои вистинска љубов?

Дискусија во 'Сингл' започната од Tajsonida, 20 јануари 2014.

 1. spas8

  spas8 Активен член

  Се зачлени на:
  14 август 2014
  Пораки:
  16
  Допаѓања:
  8
  Мислам дека постои вистинска љубов,но не траее долго.
   
 2. Bah

  Bah Истакнат член

  Се зачлени на:
  30 март 2014
  Пораки:
  257
  Допаѓања:
  1.185
  И денес и во минатото и пред илјадници години љубовта постоела и ќе постои. Зависно секој од своето искуство различно го толкува тоа дали постои или не. Според мене нема лажна љубов, љубовта е една и единствена, а се останато не е љубов и нема потреба да се користат термини како лажна љуов.
  Немојте поради својата неспособност да ја доживеете на вистински начин да го валкате овој прекрасен збор со разни додавки. Љубовта може да се доживее во истинскиот сјај, само ако се отвори срцето, без да се размислува дали тој ме сака, па што ако се заљубам па раскинеме.....
  Едноставно отворете го срцето и почувствувајте ја љубовта.
  Велат, љубов е тоа што се случува помеѓу двајца. Јас велам, љуов е тоа што јас го чувствувам во срцето кон некој друг, без разлика дали тој некој чувствува љубов кон мене.
  Зошто мора да биде љубов само доколку има и физички контакт? Мене ми е убаво и срцето ми е исполнето и кога чувствувам љуов кон некоја која можеби е во друг град, можеби е нечија туѓа девојка, можби и незнае дака воопшто јас постојам, за мене е љубов се она што ми го исполнува срцето со топлина.
  Љубов постои а дали и со колкав интензитет ќе ја доживееме зависи од самите нас.
   
  На Tanjamm, Anja98, dragan4eDR и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 3. Isabeli

  Isabeli Активен член

  Се зачлени на:
  6 октомври 2014
  Пораки:
  10
  Допаѓања:
  6
  Постои, секогаш постоела, секогаш и ке постои. Верувам во љубовта. Проблемот е што некои ја пронаоѓаат порано, а некои подоцна, но има и оние што не ја доживуваат поради тоа што вистинската личност доаѓа во погрешно време. а погрешната во вистинско...
   
  На Aleksandarreal и dragan4eDR им се допаѓа ова.
 4. teateevska

  teateevska Истакнат член

  Се зачлени на:
  2 јули 2014
  Пораки:
  88
  Допаѓања:
  46
  Пол:
  Женски
  Ljubov kako ljubov mislam deka ne postoi barem od strana na maskite Eve jas vo glavno poznavam povekje maski i gi gledam kako se odnesuvaat,odat se pustaat na edna pa na druga,na fb nema sokaja ne chetuvaat itd.Sepak mislam deka se e edna navika bez koja se cuvstvuvame bedno i osameno :( . E šefa za oni koi velat deka postoi ljubov ,zosto togas lugjeto se izneveruvaat . Zarem ljubov e nekomu da nanesuvas bolga ,stradanje ,taga bez nekoja zasluga.
   
 5. anina

  anina Популарен член

  Се зачлени на:
  17 март 2011
  Пораки:
  1.141
  Допаѓања:
  5.228
  Пол:
  Женски
  Изневерувањето, нанесувањето болка и тага, шарањето на фб се производ на непостоење љубов. Јас тврдам дека има и такви кои се заљубени и не ги прават овие непримерни постапки.
   
  На Tanjamm, dragan4eDR и whieeagle им се допаѓа ова.
 6. GossupGirlxoxo

  GossupGirlxoxo Активен член

  Се зачлени на:
  20 октомври 2014
  Пораки:
  130
  Допаѓања:
  32
  Сте биле ли некогаш толку повредени па да чуствувате дека никогаш нема да најдете некој што ве заслужува или како да сте го пропуштиле баш тој истиот и никогаш нема да дојде таков нов ?
  Ако да како го пребродивте и продолѓивте напред ?
   
 7. theowndemon

  theowndemon Форумски идол

  Се зачлени на:
  17 септември 2013
  Пораки:
  10.085
  Допаѓања:
  128.133
  Пол:
  Женски
  Гледајќи два пара кои ги имаме во друштвото, да. Едино тие ме тераат да верувам дека вистинска љубов постои.
   
  На dragan4eDR му/ѝ се допаѓа ова.
 8. dragan4eDR

  dragan4eDR Популарен член

  Се зачлени на:
  13 ноември 2010
  Пораки:
  968
  Допаѓања:
  214
  Пол:
  Женски
  Јас сум почувствувала и чувствувам имам без условна и вистинска љубов.иначе да постои вистинска љубов баш кога сте разочарани и сте изгубиле надеж таа самата ќе се појави.кај сите некаде таму некој е створен за нас.никогаш не губете надеж вистинска љубов постои ;) <3
   
 9. Nightwalker

  Nightwalker Популарен член

  Се зачлени на:
  4 февруари 2011
  Пораки:
  1.123
  Допаѓања:
  4.452
  Пол:
  Машки
  Постои.
  Исто колку што постоела пред не знам колку векови.
  Исто како што ќе постои и натаму.
  Се’ друго се само перцепции на луѓе што биле разочарани (скршени), или на луѓе кои не ја запознале личноста што ќе им го долови ефектот на т.н. „вистинска љубов“.
   
  На galapce и dragan4eDR им се допаѓа ова.
 10. dragan4eDR

  dragan4eDR Популарен член

  Се зачлени на:
  13 ноември 2010
  Пораки:
  968
  Допаѓања:
  214
  Пол:
  Женски
  Да сум имала почувствувано дека никогаш нема да го најдам тој што ме заслужува. Но ете тој што ме заслужува и јас него што го заслужувам ме најде он мене баш кога мислев дека никој нема да биде покрај мене ќе нема кој да ме сака вистински.дури и нашата љубов повеќе пати беше ставена на тест од страна на љубоморни лица но сепак јас и он сме до ден денес заедно веќе уште малце 2 години,да можеби на некој му се чини малку но сепак за овие две години имаше многу пречки и несоглаувања од љуборни луѓе и тоа всушност ни покажа дека нашата љубов е онаа вистинска љубов
   
  На Ana.brojka му/ѝ се допаѓа ова.
 11. Strumka22

  Strumka22 Истакнат член

  Се зачлени на:
  16 јули 2013
  Пораки:
  894
  Допаѓања:
  2.426
  Пол:
  Женски
  Ах, драга моја, зависи кој како ја гледа вистинската љубов, и кој што очекува од партнерот. Постојат девојки кои се физички малтретирани па и они тврдат дека постои вистинска љубов, постојат девојки кои се изневерувани па и они го тврдат истото. Зависи колку лествицата ќе ја поставиш ниско толку ќе си позадоволна. Дај боже да ја имаш таа среќа да имаш вистинска врска во која ќе бидеш почитувана, сакана, да се слушне и твојот глас а не да бидеш само реквизита во нечии манипулаторски раци. Реално девојките кои не очекуваат многу поминуваат подобро во животот зато што критериумите им се ниско поставени и се им е плус, тие и лажното те сакам го сметаат за вистинско. . Како и да е секој има право на своја среќа ма колку и да е таа лажна.
  Кога постои вистинска љубов немаш потреба да кажеш, еве јас имам вистинска љубов, исто како што и оној што подарува од срце, нема потреба да се фали со тоа.
   
  На dragan4eDR, DraTilHelvete и H.VAGA им се допаѓа ова.
 12. GossupGirlxoxo

  GossupGirlxoxo Активен член

  Се зачлени на:
  20 октомври 2014
  Пораки:
  130
  Допаѓања:
  32
  2 години воопшто не се малце.. Се би дала само за 2 прекрасни месеци со некој што ќе ме сака а не пак 2 години
   
  На dragan4eDR му/ѝ се допаѓа ова.
 13. Igrata

  Igrata Истакнат член

  Се зачлени на:
  10 септември 2013
  Пораки:
  207
  Допаѓања:
  304
  Пол:
  Машки
  Стално е можно и ќе биде можно, макар и да е 22-риот век.

  Само треба да се погодиш со тој што ќе ти одговара во време кога и двајцата ќе бидете на исто на ниво на свесност и спремност да се случи нешто поголемо. Да бидете спремни да се препуштите на емоциите без страв од повредување и резервираност. Да си го кажете тоа што вистински го осеќате, тоа што го барате и тоа од што се плашите, без притоа другиот да загуби почит спрема тебе.

  Нема сите луѓе на светот да бидат способни на тоа, некој ќе играат игри и бркање адреналин до крајот на животот, и нив неможеш да ги смениш и не си го троши времето бркајќи ги, ама барем 10-20% од машките/женсите се ок, само стварта е да ви се погоди тајмингот.
   
  На Marossa, dragan4eDR и tessie им се допаѓа ова.
 14. galapce

  galapce Форумски идол

  Се зачлени на:
  4 ноември 2014
  Пораки:
  4.271
  Допаѓања:
  106.332
  Пол:
  Женски
  Lek na recept nema.Ic da ne se lazeme.Se e vo racete na vremeto.Se dodeka ne se pojavi sleden koj ke ti pokaze deka imalo i podobar.
  Pred da se pojavi bas vistinskiot mozebi ke se poavat i drugi koi ne samo sto nema da se vistinski tuku duri i ke se mnogu polosi.
  Vistinska ljubov ne samo sto postoela tuku seuste postoi i zasekogas ke postoi.Taa ocajnicki ne se bara.Nit se naoga.Doaga sama nenajaveno.Neocekuvano.
  Nekoj ke rece..ete ti dojde zadrzija'.
  Ne ne.Vistinskata ljubov ne se zadrzuva ocajnicki.Taa ednostavno obostrano se hrani
  i ostanuva.Se drugo e zabluda na nasite zelbi za sto porano naoganje na posakuvanoto.
   
  На DELFIN-15, glosipgirl, Miss.M5 и 3 други им се допаѓа ова.
 15. tessie

  tessie Форумски идол

  Се зачлени на:
  11 ноември 2010
  Пораки:
  5.347
  Допаѓања:
  18.402
  Пол:
  Женски
  Постои.
  Со разликата што постојат многумина коишто решаваат да живеат без истата и без какви и да се други емотивни врски и слабости.
   
  На glosipgirl и dragan4eDR им се допаѓа ова.
 16. franca

  franca Истакнат член

  Се зачлени на:
  20 јули 2014
  Пораки:
  253
  Допаѓања:
  267
  постои , во басните од езоп ;)
   
  На honey.11 му/ѝ се допаѓа ова.
 17. vrapce.b

  vrapce.b Истакнат член

  Се зачлени на:
  19 јуни 2014
  Пораки:
  145
  Допаѓања:
  217
  Пол:
  Женски
  Јас верувам дека љубовта на моите родители е вистинска. Двајцата се закачаат и секој за себе верува дека е во право. Се караат за ситници. Но знам дека се сакаат, дури и кога се караат тие си викат “злато“ еден на друг. Кога бевме во најлоша финансиска состојба, останаа заедно да се борат. Тие ми се доказ за вистинската љубов, и затоа верувам дека еден ден јас ќе ја пронајдам својата вистинска љубов
   
  На Ana.brojka, Taccka, cresa-jagoda и 3 други им се допаѓа ова.
 18. glosipgirl

  glosipgirl Истакнат член

  Се зачлени на:
  8 август 2010
  Пораки:
  325
  Допаѓања:
  412
  Најточното нешто што го имам прочитано во последно време ! :)
   
  На DELFIN-15 и tessie им се допаѓа ова.
 19. JustBeYou

  JustBeYou Истакнат член

  Се зачлени на:
  23 април 2012
  Пораки:
  265
  Допаѓања:
  483
  Пол:
  Женски
  Постои ќе дојде тогаш кога најмалку сме се надевале ќе го обвие нашето срце :)
  Нема поубаво чувство од тоа да сакаш и да си сакан само разгледај околу себе, но и во вистинската љубов има караници и проблеми а тоа е всушност она што ја прави уште поголема :)
   
 20. thegirld

  thegirld Истакнат член

  Се зачлени на:
  4 јуни 2014
  Пораки:
  114
  Допаѓања:
  93
  Пол:
  Женски
  Постои.
   
  На Oscar Lady му/ѝ се допаѓа ова.