Дали денес постои вистинска љубов?

Дискусија во 'Сингл' започната од Tajsonida, 20 јануари 2014.

 1. Elissa

  Elissa Форумски идол

  Се зачлени на:
  15 јануари 2014
  Пораки:
  3.210
  Допаѓања:
  22.458
 2. QweenSM

  QweenSM Популарен член

  Се зачлени на:
  18 декември 2013
  Пораки:
  2.199
  Допаѓања:
  14.521
  Пол:
  Женски
  Постои. Јас и дечко ми ја имаме онаа вистинска љубов. :muscle: :sun:
   
  На Mahidevranfan му/ѝ се допаѓа ова.
 3. ton4ica

  ton4ica Истакнат член

  Се зачлени на:
  11 октомври 2013
  Пораки:
  143
  Допаѓања:
  172
  Пол:
  Женски
  Не верувам во љубов. Барем не во обострана љубов. Незнам дали некогаш се случило двајца да се сакаат во исто време и на исто место. Се останато е само навика
   
 4. ccca

  ccca Популарен член

  Се зачлени на:
  13 јуни 2013
  Пораки:
  682
  Допаѓања:
  1.198
  veruvanjata se prenesuvaat od covek na covek ako nekoj se zaljubi u drug so neveruva u ljubov, togas utre i toj nema da veruva radi razocaruvanjeto so mu go servirale...posle toa on ke razocara nekoja i taka se shiri ekponencijalno

  ali jebiga 21 vek e i histerionichnite psiholoshki karakterni zaboluanja se u moda (sho porano gi lecele so dobar kjutek), barem se dodeka ne dojde zidot

  koga site ke udrime u zidot na godinite so ke go narusi "dobriot" (dobriot u navodnici radi postoenjeto na shminka...tako zvana ratnicki boi) nadvoresen izgled togas naednas site stanuvame kako mali predlivi macinja polni so ljubov
   
 5. mh23

  mh23 Истакнат член

  Се зачлени на:
  10 февруари 2013
  Пораки:
  122
  Допаѓања:
  47
  не постои љубов како онаа порано ромео јулија
  постои корист, љубовна корист, материална корист и сл.
  ова е лично мое мислење а секој различно си ги перцепира и дефинира работите.
  на прашањато дали верувам..хм па и не баш
   
  На crazylady, anakonda88 и Tanjamm им се допаѓа ова.
 6. Emilija97mk

  Emilija97mk Истакнат член

  Се зачлени на:
  11 јануари 2015
  Пораки:
  376
  Допаѓања:
  463
  Пол:
  Женски
  Најдобро кажано
   
 7. hermosa

  hermosa Популарен член

  Се зачлени на:
  7 декември 2011
  Пораки:
  2.787
  Допаѓања:
  4.388
  Пол:
  Женски
  Додека не доживееме не може да знаеме.Мислам дека сепак колку и да е ретка,таква љубов постои:!:
   
  На free girl му/ѝ се допаѓа ова.
 8. lunicka

  lunicka Форумски идол

  Се зачлени на:
  29 јануари 2010
  Пораки:
  3.047
  Допаѓања:
  82.477
  Пол:
  Женски
  Колку сте скептични,па љубовта постоела отсекогаш,се гинело за неа,се воделе војни и не гледам сега зошто да не е така.
  Проблемот денеска е во главите на луѓето кои не сакаат да сакаат.Се разочарале еднаш два пати и велат доста е.Бараат совршенство а и самите не се такви.И некако мислам дека се губи фантазијата кај младиве.
  Никогаш не е доцна да се сака и љуби.Никогаш.
   
  На crazylady, hermosa, Marossa и 2 други им се допаѓа ова.
 9. Speechless

  Speechless Популарен член

  Се зачлени на:
  14 април 2010
  Пораки:
  3.361
  Допаѓања:
  2.170
  Пол:
  Женски
  Според моето искуство, досега со љубовта..
  Да, јас верувам во ова... За секој има време кога би ја осетил истата, и мислам дека секој би ја осетил :)
   
 10. sonce555

  sonce555 Активен член

  Се зачлени на:
  23 јули 2014
  Пораки:
  84
  Допаѓања:
  58
  Пол:
  Женски
  Постои....ќе осетите, и нема да сакате да се одделите од него/неа :D:inlove::l:
   
  На crimson му/ѝ се допаѓа ова.
 11. PreciousDiamond

  PreciousDiamond Истакнат член

  Се зачлени на:
  2 февруари 2015
  Пораки:
  169
  Допаѓања:
  90
  Пол:
  Женски
  Сеуште немам доживеано вистинска љубов, но да, верувам во неа. Мислам дека постои и сигурна сум дека некој ден спрема некој ќе чувствувам безусловна љубов и дека самата помисла на него ќе ме исполнува. Се надевам дека ќе бидам доволно среќна таа љубов да ми биде возвратена во иста мера.
   
 12. tinan

  tinan Популарен член

  Се зачлени на:
  5 јануари 2012
  Пораки:
  480
  Допаѓања:
  1.272
  Пол:
  Машки
  Фостои ... Фостои :?:
   
  На fallenangel му/ѝ се допаѓа ова.
 13. mime87

  mime87 Популарен член

  Се зачлени на:
  1 октомври 2010
  Пораки:
  3.956
  Допаѓања:
  6.921
  Пол:
  Женски
  Мислев дека постои верував дека ја најдов мојата стродна душа но веќе НЕ,не верувам ни дека некогаш ќе ја најдам едноставно мн сум уморна...
   
 14. sadgirl21

  sadgirl21 Форумски идол

  Се зачлени на:
  30 јануари 2013
  Пораки:
  7.317
  Допаѓања:
  8.391
  Искрено, јас не верувам во вистинска љубов или вечна љубов.
  Не дека сум имала многу врски во животот, но од досегашното искуство, се поставило се дека љубовта е вечна/вистинска додека трае.
   
 15. angelche16

  angelche16 Популарен член

  Се зачлени на:
  19 ноември 2014
  Пораки:
  1.879
  Допаѓања:
  7.670
  Пол:
  Женски
  Постои постои ама многу ретко. :(
   
  На free girl и marija.980 им се допаѓа ова.
 16. marija.980

  marija.980 Истакнат член

  Се зачлени на:
  10 јули 2014
  Пораки:
  194
  Допаѓања:
  660
  Пол:
  Женски
  Да многу ретко постои @angelche16 :(
   
  На free girl и angelche16 им се допаѓа ова.
 17. Bitter-Sweet

  Bitter-Sweet Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 мај 2010
  Пораки:
  9.857
  Допаѓања:
  55.164
  Пол:
  Женски
  Не верувам јас во тие приказни за вистинска љубов и вистинска личност. Нема такво нешто. Животот не е бајка туку сурова реалност.
   
  На crazylady и exoticgirl им се допаѓа ова.
 18. Hajdi22

  Hajdi22 Истакнат член

  Се зачлени на:
  28 февруари 2015
  Пораки:
  139
  Допаѓања:
  372
  Пол:
  Женски
  Не постои.
   
 19. fallenangel

  fallenangel Популарен член

  Се зачлени на:
  23 јуни 2010
  Пораки:
  2.143
  Допаѓања:
  16.141
  Постои во љубовни филмчиња и романи во реалноста ретко. Факт е дека секој има различни очекувања од партнерот и не може да биде се идеално во врска или брак ама вистинска љубов ќе постои доколку е вземна и партнерите што се во врска или брак имаат меѓусебно се почитуваат, се разбираат и си се верни еден на друг.
   
  На crazylady му/ѝ се допаѓа ова.
 20. Oscar Lady

  Oscar Lady Популарен член

  Се зачлени на:
  14 јануари 2015
  Пораки:
  1.041
  Допаѓања:
  5.585
  Пол:
  Женски
  Секако дека постои :)