Дали денес постои вистинска љубов?

Дискусија во 'Сингл' започната од Tajsonida, 20 јануари 2014.

 1. Stephen Amell

  Stephen Amell Популарен член

  Се зачлени на:
  17 јуни 2017
  Пораки:
  1.705
  Допаѓања:
  16.258
  Пол:
  Женски
 2. eliesaab

  eliesaab Популарен член

  Се зачлени на:
  27 април 2013
  Пораки:
  2.277
  Допаѓања:
  6.701
  Пол:
  Женски
  Да, ама е многу, многу ретка...
   
  На Tanjamm, T.e.d.d.y, cresa-jagoda и 7 други им се допаѓа ова.
 3. Limpan

  Limpan Истакнат член

  Се зачлени на:
  9 декември 2020
  Пораки:
  738
  Допаѓања:
  2.757
  Пол:
  Женски
  Па да се надеваме дека постои:)
   
 4. Đanaa18

  Đanaa18 Активен член

  Се зачлени на:
  3 август 2020
  Пораки:
  66
  Допаѓања:
  77
  Пол:
  Женски
  Retko 1% :)
   
  На Tanjamm му/ѝ се допаѓа ова.
 5. WildMk

  WildMk Форумски идол

  Се зачлени на:
  27 април 2018
  Пораки:
  24.963
  Допаѓања:
  194.345
  Постои.
  Само треба да ја препознаете.

  Не е љубовта 'пеперутки во стомакот', сексуален нагон е тоа.
   
  На hermosa и marija305 им се допаѓа ова.
 6. Vikktorr

  Vikktorr Истакнат член

  Се зачлени на:
  22 август 2015
  Пораки:
  273
  Допаѓања:
  753
  Пол:
  Машки
  Секогаш постоела, постои и ќе постои... Секогаш ќе биде тешко да ја „имаш“, затоа што витинската љубов е повеќе ...„јас ќе ги измијам чиниите кога е уморен/уморна“, „јас ќе престанам да се дерам откако „дебело“ ме навредил/а“, отколку што е „вечера со свеќи и вино“, „избор на тоа каде ќе одиме следното лето“ . Ако успеваш да ги комбинираш овие две нешта, си на вистинскиот пат да ја „имаш“ витинската љубов... И јас ти посакувам да ја почувствуваш искрено. Наместо луѓето да бидам сомничави во однос на постоењето на вистинската љубов треба да работат на тоа да ја имаат, и на себеси, и на другите...Таа не паѓа од небо. Тешко е, секако, но, не е недостижно...Затоа е и вистинска и вредна.
   
  На Ana.brojka, eliesaab, Tanjamm и 2 други им се допаѓа ова.
 7. hellocity

  hellocity Популарен член

  Се зачлени на:
  28 август 2017
  Пораки:
  2.682
  Допаѓања:
  5.678
  Пол:
  Женски
  Заразлика од порано да сега се мажат од љубов а не како порано родителите што и бирале незнам зошто го романтизирате тоа токсично време каде што се сакаше со сила и заради морал...
   
  На lovestoneddd му/ѝ се допаѓа ова.
 8. supersandy

  supersandy Истакнат член

  Се зачлени на:
  3 октомври 2020
  Пораки:
  122
  Допаѓања:
  547
  Пол:
  Женски
  И те како постои.
   
  На eliesaab му/ѝ се допаѓа ова.
 9. Emotional123

  Emotional123 Популарен член

  Се зачлени на:
  5 јули 2011
  Пораки:
  4.101
  Допаѓања:
  13.133
  Пол:
  Женски
  Денес за разлика од порано би рекла дека постои.
   
 10. Dodo1

  Dodo1 Истакнат член

  Се зачлени на:
  12 февруари 2011
  Пораки:
  215
  Допаѓања:
  535
  Пол:
  Женски
  За мене постои :inlove:
   
 11. Tracer

  Tracer Активен член

  Се зачлени на:
  31 јануари 2021
  Пораки:
  97
  Допаѓања:
  161
  Пол:
  Машки
 12. GirlLove

  GirlLove Популарен член

  Се зачлени на:
  4 јануари 2010
  Пораки:
  3.663
  Допаѓања:
  10.930
  Пол:
  Женски
  Верувам да.
  Тоа е некое неописливо поврзување со друга душа.
  Страст, енергија, надополнување, помош и поткрепа еден на друг.
   
  На cresa-jagoda, hermosa и Bezobrazna01 им се допаѓа ова.
 13. Bezobrazna01

  Bezobrazna01 Истакнат член

  Се зачлени на:
  4 август 2020
  Пораки:
  237
  Допаѓања:
  1.835
  Пол:
  Женски
  Постои но многу болно е кога двајца се сакаат а не можат да бидат заедно... е тоа...:|
   
  На hermosa му/ѝ се допаѓа ова.
 14. Wh@tev3r

  Wh@tev3r Активен член

  Се зачлени на:
  10 септември 2020
  Пораки:
  93
  Допаѓања:
  387
  Пол:
  Машки
  Ако се сакаат доволно, ќе најдат начин. Се друго се изговори.
   
  На Tanjamm му/ѝ се допаѓа ова.
 15. Ajronmen

  Ajronmen Истакнат член

  Се зачлени на:
  18 февруари 2021
  Пораки:
  584
  Допаѓања:
  1.696
  Пол:
  Машки
  Постои валда :D ама мислам дека не е таква како што си замислуваме
  Можда сум и у грешка
   
 16. Izaabella

  Izaabella Популарен член

  Се зачлени на:
  13 декември 2010
  Пораки:
  1.061
  Допаѓања:
  4.097
  Пол:
  Женски
  Постои, ама се дешава еднаш и обично коа сме помлади.
  Рестото понатака мислам дека е чиста калкулација, нажалост
   
  На Tanjamm и Ajronmen им се допаѓа ова.
 17. Ajronmen

  Ajronmen Истакнат член

  Се зачлени на:
  18 февруари 2021
  Пораки:
  584
  Допаѓања:
  1.696
  Пол:
  Машки
  Слично и ја мислам. Еднаш у живот можеби ќе се погоди со некоја личност да се надополнуваш максимално.
  Се друго е свесна одлука дали да сакаш некој или не
   
  Последна измена: 2 март 2021
  На Izaabella му/ѝ се допаѓа ова.
 18. Izaabella

  Izaabella Популарен член

  Се зачлени на:
  13 декември 2010
  Пораки:
  1.061
  Допаѓања:
  4.097
  Пол:
  Женски
  Па да, затоа реков коа сме помлади, тогаш не е проблем и да се дрфољиш на клупа у парк, нити па зимно време да седиш на скали у зграда, нема математика и големи проблеми.
  Афтер дис, глеаш карактеристики на партнер, битни ти се гените ради самиот репродуктивен процес, амбициозност и пуно други ствари кои само отежнуваат пат кон ‘вистинска љубов’. Претешко е да се добие се’
   
  На Ajronmen му/ѝ се допаѓа ова.
 19. "Zoki"

  "Zoki" Популарен член

  Се зачлени на:
  2 декември 2016
  Пораки:
  1.031
  Допаѓања:
  9.106
  Пол:
  Машки
  Љубовта не бира години;)
  Нема никакво правило :D
   
  На carangigia му/ѝ се допаѓа ова.
 20. Ajronmen

  Ajronmen Истакнат член

  Се зачлени на:
  18 февруари 2021
  Пораки:
  584
  Допаѓања:
  1.696
  Пол:
  Машки
  Дааа да...
  И у суштина колку повеќе време поминува толку повеќе работи ти стануваат битни...
  Ова искрено ме плаши малку хаха