Дали денес постои вистинска љубов?

Дискусија во 'Сингл' започната од Tajsonida, 20 јануари 2014.

 1. Peperutce1115

  Peperutce1115 Форумски идол

  Се зачлени на:
  18 јануари 2014
  Пораки:
  2.450
  Допаѓања:
  22.287
  Кога ќе ми текне во кој сум била заљубена на 16 години, ми иде два три шамари да си опалам. :D

  Вистинска љубов е љубовта што ти е возвратена и непрекинато трае. Нема врска дали е на 16 или на 56 години.
   
  На cresa-jagoda, Dream-Girl и Ajronmen им се допаѓа ова.
 2. poenta

  poenta Форумски идол

  Се зачлени на:
  29 ноември 2013
  Пораки:
  4.711
  Допаѓања:
  32.126
  Пол:
  Женски
  Ако знаеш што бараш, ништо нека не те плаши. Тоа што ти е битно, значи дека ти е потребно.
   
  На Ajronmen му/ѝ се допаѓа ова.
 3. "Zoki"

  "Zoki" Популарен член

  Се зачлени на:
  2 декември 2016
  Пораки:
  1.031
  Допаѓања:
  9.105
  Пол:
  Машки
  Тогаш ти си материјалист,и да имаш љубов ќе ја изгубиш поради тие битни работи.
  Нема што да се плашиш;)биче(highfive)
   
  На Crna Dama му/ѝ се допаѓа ова.
 4. Ajronmen

  Ajronmen Истакнат член

  Се зачлени на:
  18 февруари 2021
  Пораки:
  502
  Допаѓања:
  1.439
  Пол:
  Машки
  Да така е, убаво го кажа ова.
  Туку стравот ми е со текот на годините да не растат се повеќе и повеќе очекувањата, па на крај да не ми станат превисоки стандардите, и ко што рече претходно тоа да ми го отежни "патот до љубовта". Сите викаат ќе ми се намалиле "опциите".
  Ама од друга страна па шо викаш, ако знаеш по бараш и шо ти е битно, тогаш нека си се намалуваат "опциите" и на крај ќе остане една :D
   
 5. Ajronmen

  Ajronmen Истакнат член

  Се зачлени на:
  18 февруари 2021
  Пораки:
  502
  Допаѓања:
  1.439
  Пол:
  Машки
  Не бе братче материјални работи, можда не ме сфати. Мислам за карактер, особини, цели, желби, како си идат годините се менуваш па така и овие работи ти се менуваат
  Ама биче.. сигурно хаха.:muscle::D
   
  На "Zoki" му/ѝ се допаѓа ова.
 6. Justicija

  Justicija Популарен член

  Се зачлени на:
  9 август 2017
  Пораки:
  4.074
  Допаѓања:
  15.682
  Пол:
  Женски
 7. Peperutce1115

  Peperutce1115 Форумски идол

  Се зачлени на:
  18 јануари 2014
  Пораки:
  2.450
  Допаѓања:
  22.287
  Абе убаво е да бираш, да знаеш што сакаш, а што ти смета и не може да толерираш кај партнерот. И со текот на годините до некаде може да го разграничиш тоа. Ама од друга страна не треба очекувањата да ти се преголеми и нереални. Големите очекувања носат и големи разочарувања.
   
  На Ajronmen и Izaabella им се допаѓа ова.
 8. "Zoki"

  "Zoki" Популарен член

  Се зачлени на:
  2 декември 2016
  Пораки:
  1.031
  Допаѓања:
  9.105
  Пол:
  Машки
  Тогаш јас се извинувам :$погрешно сконтав.:D
   
  На carangigia и Ajronmen им се допаѓа ова.
 9. poenta

  poenta Форумски идол

  Се зачлени на:
  29 ноември 2013
  Пораки:
  4.711
  Допаѓања:
  32.126
  Пол:
  Женски
  Воопшто не е важно што викаат сите. Твој живот, твој избор. Важно е да веруваш во себе и да имаш цел.
   
  На Ajronmen му/ѝ се допаѓа ова.
 10. Crna Dama

  Crna Dama Форумски идол

  Се зачлени на:
  19 октомври 2015
  Пораки:
  2.768
  Допаѓања:
  21.767
  Пол:
  Женски
  Не знам верувам дека сеуште постои некаде вистинската љубов..бар верувам ете да кажам
   
  На Ajronmen му/ѝ се допаѓа ова.
 11. Ajronmen

  Ajronmen Истакнат член

  Се зачлени на:
  18 февруари 2021
  Пораки:
  502
  Допаѓања:
  1.439
  Пол:
  Машки
  Да да се согласувам. Не можеш да очекуваш совршенство, коа и самиот не си совршен. Не постои такво нешто.

  Немај гајле :D

  (fingers) тоа е. Ќе си се наредат работите коа имаш цел кон која работиш.

  Инаку ја верувам дека љубовта е ваква, погледнете го кратко е:

   
 12. Dashing:)

  Dashing:) Истакнат член

  Се зачлени на:
  20 април 2017
  Пораки:
  416
  Допаѓања:
  720
  Пол:
  Женски
  Не постои денес искрена љубов, Во тоа се уверив веќе и сум дознала некои работи за личност која мислев дека искрено сака да е со мене, а имал поинаква намера-ме користел. Не е битно од која причина, сепак тоа што го дознав ме разочара. Накратко мислам дека не постои, можеби во ретки случаеви ама јас не ја барам на вистинското место, можда :wasntme:
   
  На hermosa му/ѝ се допаѓа ова.