Дали дискутирате во приватен живот за користење на форум?

Дискусија во 'Општи дискусии' започната од I I, 8 април 2017.

 1. I I

  I I Истакнат член

  Се зачлени на:
  12 јуни 2016
  Пораки:
  260
  Допаѓања:
  616
  Пол:
  Машки
  Насловот кажува се :). Исто така и дали кажувате на роднини, пријатели дека одредена информација (*околу одредена тема) сте ја прочитале на форум?
   
  На КикиМаус, ♡BuBaLe♡ и elimkd им се допаѓа ова.
 2. Kukla994

  Kukla994 Форумски идол

  Се зачлени на:
  19 ноември 2014
  Пораки:
  4.660
  Допаѓања:
  46.934
  Леле само теми си:D

  А ти кажуваш ? :wasntme:
   
  На КикиМаус, realGirl, Sesil и 2 други им се допаѓа ова.
 3. ♡BuBaLe♡

  ♡BuBaLe♡ Форумски идол

  Се зачлени на:
  2 мај 2015
  Пораки:
  4.944
  Допаѓања:
  101.658
  Пол:
  Женски
  Реков дај да видам што нова тема создаде "дечково со темите" :wasntme: и воала, те ја:D:D
  Хаха, ко за мене баш.
  Немам фб, инста, ти реков-ми рече, и форумов ми е единствен "прозорец кон социјалниот живот".
  Од самиот почеток на моето членување, како 'активист' на труднички муабети :rofl: , често, па дури и кај гинекологот, муабетот одеше - на форумот прочитав/дознав/форумџиката ми кажа/случај ваков таков...
  Друго, си пиеме кафе во кафич и штрап, шкљоцам тоа кафето, чекај на фемина да го споделам :D
  Си пијам кафе со братучетка и муабетот ..на форумот, на фемина..ауу ти си таа.. сдк скоро секој втор околу мене е на форумов, па си се разоткривме :D
  Тефтерот ми е полн со рецепти а ла фемина.
  Виберот ми е полн со другарки од фемина
  Дури и фамилијарни собиранки сум имала со феминки
  И да, скоро сегде доаѓа до муабет за тема од форумов.. :nod:
   
  На Val-Dim, Arthur, LadyC и 20 други им се допаѓа ова.
 4. Ketchup

  Ketchup a cup full of holy spirit Член на тимот

  Се зачлени на:
  23 декември 2014
  Пораки:
  5.343
  Допаѓања:
  38.610
  Мислам дека има една ваква слична тема. Ама како и да е.
  Обично кога ќе прочитам нешто интересно на форумов и сакам да го соопштам на некој од пријателите, кажувам дека сум го прочитал некаде рандом по интернет. Додека само мајка ми, сестра ми и една другарка знаат дека сум на форумов и затоа пред нив не кријам од каде сум го прочитал.
   
  На Mrs.Styels, Tan4ence, t-sweet и 7 други им се допаѓа ова.
 5. Bitter-Sweet

  Bitter-Sweet Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 мај 2010
  Пораки:
  9.672
  Допаѓања:
  53.663
  Пол:
  Женски
  Член сум на овој форум и на Црнобело, но таму не сум активна.
  Го спомнувам кога со некоја другарка ќе се почне разговор за диети, маски за коса, шампони, козметика итн па им кажувам: На форумот има и диети и маски за коса и најразлични производи чиј квалитет е искоментиран, па им пренесувам од тука информации. :)
  И во комуникацијата со партнерот се спомнува одвреме навреме, дешавки од тука.
   
  На КикиМаус и ♡BuBaLe♡ им се допаѓа ова.
 6. referentka

  referentka Moderator Член на тимот

  Се зачлени на:
  13 ноември 2012
  Пораки:
  12.986
  Допаѓања:
  294.326
  Не.
  Не дискутирам.
  Освен мм со друг не сум зборела.
  Околу мене гледам дека читаат на форумов,ама не сум кажала за мене.
   
  На LadyC, kukla21, t-sweet и 5 други им се допаѓа ова.
 7. I I

  I I Истакнат член

  Се зачлени на:
  12 јуни 2016
  Пораки:
  260
  Допаѓања:
  616
  Пол:
  Машки
  хахахаха, дечкото со темите :D

  Хаха, дечко без работа (па само теми отварам). :D
  Не кажувам јас.:)
   
  Последна измена од модератор: 8 април 2017
  На КикиМаус, cresa-jagoda и ♡BuBaLe♡ им се допаѓа ова.
 8. Mr. Right

  Mr. Right Форумски идол

  Се зачлени на:
  8 септември 2015
  Пораки:
  2.509
  Допаѓања:
  71.237
  Пол:
  Машки
  Вo никoј случaј не дискутирaм сo другите зa фoрумoв или пaк нештo пoврзaнo сo негo. Јaс oбичнo прaвaм кaкo @Ketchup , ќе кaжaм декa некaде гo имaм прoчитaнo тoa и тoлку.
  Нa фoрумoв никoј не знaе декa сум зaчленет. Ни мoите дoмa, a пoмaлку пa пријaтели. Дoбрo, еднaш се зaчитaв и брaт ми зa дa излезе oд сoбa виде декa читaв тукa, aмa ништo не кaжa. :wasntme:

  Акo вo случaј сум пуштен oд кoмпјутер,тoгaш фoрумoв гo oтвoрaм вo инкoгнитo. :D Сметaм декa кoлку пoмaлку луѓе знaaт, тoлку пoдoбрo.
   
  На MG3, Arthur, simonka93 и 7 други им се допаѓа ова.
 9. shz

  shz Форумски идол

  Се зачлени на:
  1 септември 2012
  Пораки:
  3.767
  Допаѓања:
  40.128
  Пол:
  Женски
  Некогаш со сестра ми и дечко ми дискутирам во врска со некои теми на форумов. Сестра ми знае дека сум зачленета дури и никот ми го знае, па некогаш и ме зафркава :@
   
  На Rama, CoCoGiiiRL и ♡BuBaLe♡ им се допаѓа ова.
 10. JollyGirl

  JollyGirl Форумски идол

  Се зачлени на:
  15 јуни 2012
  Пораки:
  6.108
  Допаѓања:
  75.362
  Пол:
  Женски
  А зошто толку криеш?
  :^)
  Срам ти е дека е женски форум?
  Па и сите машки всушност слично сте пишале. Колку страшно кажувате ко трупови во подрум да криете :rofl:

  Моите знаат дека сум зачленета ама не им е гајле... Исто и поблиски другарки знаат дека го користам форумот ама не знам дали знаат кој ник :|

  Често знам да кажам дека сум прочитала на фемина некој рецепт или предлог за филм.
  Е сега нормално не мора баш сите да го знаат никот ама знаат дека често читам и киснам на феминава.
   
  На theowndemon, Nausicaa, КикиМаус и 6 други им се допаѓа ова.
 11. Mr. Right

  Mr. Right Форумски идол

  Се зачлени на:
  8 септември 2015
  Пораки:
  2.509
  Допаѓања:
  71.237
  Пол:
  Машки
  Немa врскa тoa декa е женски фoрум. Пoвеќе ми е зa тoa декa тукa имaм свoи лични и привaтни рaбoти кaжaнo зa кoи не мoрa никoј дa знaе. А и не ми е бaш убaвo дa знaм декa тaму некoј ме читa зa секoј пoст штo ќе гo нaпишaм.
   
  На glosipgirl, kim.k, КикиМаус и 5 други им се допаѓа ова.
 12. n0Limits

  n0Limits Истакнат член

  Се зачлени на:
  7 април 2017
  Пораки:
  79
  Допаѓања:
  319
  Пол:
  Женски
 13. Aleksandar1212

  Aleksandar1212 Истакнат член

  Се зачлени на:
  10 август 2016
  Пораки:
  1.105
  Допаѓања:
  7.674
  Пол:
  Машки
  Не дискутирам воопшто.
   
  На elimkd и baba Rada им се допаѓа ова.
 14. k.frosina

  k.frosina Форумски идол

  Се зачлени на:
  30 август 2015
  Пораки:
  2.340
  Допаѓања:
  20.836
  Пол:
  Женски
  Знаат дека сум членка на форумов но не ме знаат која сум.
  Само на најблиските му имам кажано дека сум членка на форумов и дека некои информации ги имам прочитано тука.
   
 15. biGirl

  biGirl Истакнат член

  Се зачлени на:
  5 март 2015
  Пораки:
  1.115
  Допаѓања:
  2.904
  Пол:
  Женски
  им имам кажано дека сум член овде и обично им давам некој совет според нешто што ќе прочитам тука и им кажувам дека овде сум прочитала ама им немам кажано како сум потпишана и не планирам хахаха сепак сум многу мистериозна личност:P:D
   
  На ♡BuBaLe♡ му/ѝ се допаѓа ова.
 16. Emotional123

  Emotional123 Популарен член

  Се зачлени на:
  5 јули 2011
  Пораки:
  3.741
  Допаѓања:
  10.832
  Пол:
  Женски
  Па, имам спомнато дека сум членка или дека сум прочитала нешто од тука ама не и како сум потпишана.
   
 17. Feminka22

  Feminka22 Форумски идол

  Се зачлени на:
  9 декември 2014
  Пораки:
  5.890
  Допаѓања:
  19.623
  Пол:
  Женски
  Тоа што сум го прочитала овде го кажувам доколку е интерсно или ми се сфиѓа.И сум кажала дека од забава и релаксација читам овде бидејќи има врвни мислења.Ама на никој не сум кажала дека сум зачленета овде и добри 3години се кријам.Неќам да дознаат пошто нема да ја имам истата слобода на пишување.Знаат дека си вадам од овде инфо и се тоа.Мајка ми прва ми кажа да читам на форумов хехе
   
  На ♡BuBaLe♡ му/ѝ се допаѓа ова.
 18. LanaSGirl

  LanaSGirl Популарен член

  Се зачлени на:
  4 јануари 2016
  Пораки:
  358
  Допаѓања:
  1.077
  Пол:
  Женски
 19. QweenSM

  QweenSM Популарен член

  Се зачлени на:
  18 декември 2013
  Пораки:
  2.150
  Допаѓања:
  13.918
  Пол:
  Женски
  Само дечкото и најблиската другарка знаат дека сум зачленета тука, но не го знаат никот. :D
  Еднаш баш ме праша дечкото како сум потпишана, јас му реков нешто поврзано со кромид и после видов дека ме барал така. :rofl:
  А за дискусија, ако прочитам нешто интересно тука и сакам да го кажам на нив, кога ќе ме прашат од каде го прочитав, веќе јасно му е, затоа што секој одговор ми е ФЕМИНА. :D
   
  На Mr. Right и ♡BuBaLe♡ им се допаѓа ова.
 20. prominent

  prominent Форумски идол

  Се зачлени на:
  8 март 2014
  Пораки:
  4.769
  Допаѓања:
  58.117
  Никој не знае дека сум тука. Ме фаќа параноја од помислата дека и сега може некој да ми ги прочита мислењата и да ме препознае. Многу пати сум сакала да ставам слика од кафето на пример, и се плашам дека некој ќе ја препознае чашата. Не дека имам нешто да кријам, ама таква сум, си ја чувам приватноста. :D
   
  На littleflower, shooter.0801, ванилала и 3 други им се допаѓа ова.