Дали добар избор е фармација?

Дискусија во 'Образование' започната од in.love, 30 јануари 2010.

 1. toogood

  toogood Популарен член

  Се зачлени на:
  2 октомври 2014
  Пораки:
  2.126
  Допаѓања:
  12.266
  Odlicno

  So licence koja se dobiva so plus 10 ispita na zavrsen farmacevski fakultet vo MK dobivas $45 na saat.
  E sega da se razbereme full time rabota nema zosto sekoj saka odmoren I trezven farmaceut da ima vo apteka.
  No sepak odlicno se zivee so tie pari I + platata na mm. (y)
   
 2. ALISA0000

  ALISA0000 Форумски идол

  Се зачлени на:
  15 февруари 2014
  Пораки:
  3.922
  Допаѓања:
  26.701
  ти ова за во мк кажуваш?
   
 3. DAngel

  DAngel Форумски идол

  Се зачлени на:
  19 март 2011
  Пораки:
  7.867
  Допаѓања:
  40.852
  За у Канада кај што многу е тежок животот.
   
  На ALISA0000 му/ѝ се допаѓа ова.
 4. ALISA0000

  ALISA0000 Форумски идол

  Се зачлени на:
  15 февруари 2014
  Пораки:
  3.922
  Допаѓања:
  26.701
  ние сите се затрчавме за Канда па ногу ни е гајле колку е саатото на некој читај она шо работи у аптека
  јбг тежок печалбарски живот како ке се изпофалиш инаку колку си платен
   
  На DAngel му/ѝ се допаѓа ова.